Welkeom tu Dongmakgol

• Jižní Korea 웰컴 투 동막골 (více)
všechny plakáty

Všude kolem zuří válka mezi Severní a Jižní Koreou, zapadlá horská vesnička Dongmakgol však zatím zůstává stranou všeho dění. Když pak ale na nedalekém poli havaruje americká stíhačka, z níž vesničané zachrání pilota, dívka Yeo-il přivede tři severokorejské vojáky, kteří jediní přežili z celé čety a navíc se do vesnice dostávají i dva vojáci z jihokorejské armády, stávají se vesničané svědky mnoha vypjatých, absurdních i roztomilých situací. Počáteční nepřátelství mezi vojáky brzy opadne a tito pak chtějí žít pospolu s vesničany a zapomenout na válku. Dozvídají se však, že vesnice má být vybombardována a rozhodnou se ji zachránit i za cenu svých životů. Korejský snímek, kde se střídají poetické scény jakoby namalované štětcem některého z východních mistrů, se scénami roztomile absurdními i s těmi, ve kterých projeví odvaha a ryzí přátelství bez ohledu na barvu uniformy. (s.Predseda)

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Welcome to Dongmakgol je jedním z nejzářivějších ekvivalentů korejského blockbusteru. Jednoduchý, zábavě se podrobující příběh, odehrávající se za opravdu monumentální výpravy, se skvělou kamerou, plnou "eye-candy" momentů (originální scéna s divočákem je tak jednoduchá, a tak božsky efektní...). Trochu plošší postavy ubližují celkovému dojmu, ale zase nezdržují a děj, jsou dobře obsazené, a tak se jede kvapíkem jak na Tour de France, až jsem nevěřil stopáži, která se zastavila na slušných 133 minutách. 90 % ()

Javad

Drsná (akčné scény), zábavná (dve znepriatelene strany sa stretnú proti sebe v dedinke hlboko v horách kde si domáci myslia, že granát je namaľovaný zemiak) a typicky Kórejská vojnová dráma – komédia. ()

terunka003

Nádherné, silné, statečné, vtipné, smutné, milé, příjemné, válečné. Vesnice, která je zapomenutá v horách, je jako oáza oproti skutečnému světu ve válce. Aby nepostrádal tento film vtipnost, ve vesnici se objeví vojáci severní armády, jižní armády a americký pilot. Show může začít. Ne jednou jsem se zasmála, třeba hon na divoké prase. Konec je smutný, až mi bylo líto jak to celé skončilo. Film, který vám zvedne náladu, zahřeje a potěší. "Pane S Miss..!" ()

Redi

Velice povedená míchanica absurdního humoru s dramatem, která je tak skvěle natočená, že kupodivu nevyzní nikde ani trochu trapně, a to se cení. Potom tomu jde i odpustit děsná viditelná (ať už chtěná či ne) práce s plátnem, která mě ale nejvíce iritovala asi jen během dvou scén (chro chro), a která se taky mimochodem ztratí mezi těmi jinými krásnými scenériemi a celkovým vizuálním pojetím. ()

Ivuse

Film u kterého si divák na začátku zoufá nad nesmyslností války, vzápětí je vytržen mimo toto zvěrstvo a dostává se do jedné harmonické a idylické vesničky, kde by skoro až zapomněl okolo jakého tématu se film točí. Směje se, baví se a rozplývá se nad tou krásou. Ovšem nakonec je vytržen zpět do reality a to opravdu bolí... 5* si film zaslouží naprosto s přehledem. ()

Madadajo

Film zářící nebývale silnou spiritualitou... ale scéna s kancem se sem asi vloudila omylem a dělám, že tam vlastně nebyla... ()

Ceres

Zvláštní to film, jelikož mě to od začátku moc nechytlo, navíc téma Severní x Jižní Korea je velmi ožehavé, ale film je v tomhle velice opatrný. Film nemá nouzi o dojemné scény, ale přeci jenom po shlednutí jsem byl velice rozladěn. A to z toho důvodu, že z části se mi film líbil, ale z části zase moc ne (docela natahovaný konec plus přítomnost anglicky mluvícího letce je rušivá). 70% ()

dANo

Úžasný filmový zážitok, na ktorý len tak skoro nezabudnem a ktorý budem vrele odporúčať svojim blízkym, lebo toto fakt treba vidieť... Už len tá technická stránka filmu je úchvatná a keď k tomu pripočítam fantastický príbeh o tom, aká absurdná je vojna (špeciálne tá kórejská!), tak mi to doslova vyrazilo dych. A popri tom všetkom som sa veru pár krát skvele zasmial na famóznych komediálnych prvkoch. ()

Mizzy

Nádherný film. Kontrast nezkaženosti v podobě korejské vesničky kdesi v horách, s typickou ladnou asijskou poetičností, a nesmyslnosti války. Film se nese v duchu milé, laskavé atmosféry, překvapí vtipnými až absurdními situacemi a postupuje do neodvratného konce, který nás dojme... Tleskám :-) ()

VanTom

Příjemná, laskavá a povznášející "komedie" o nelegračních věcech. Jeden americký, dva jiho- a tři severokorejští vojáci se setkávají v zapadlé idylické vesničce Dongmakgol, vrcholící Korejskou válkou dosud naprosto nezasaženou. Dobrosrdeční, prostí vesničané (neznající současnou politickou situaci, ale ani pušky nebo granáty) je přijmou mezi sebe a oni tak postupně zapomínají na nesmyslné nepřátelství. Jejich sbližování vede ke spoustě kouzelných, poetických i absurdních scén, jenže válečná mašinérie se nezastaví a je třeba vybojovat ještě jednu, poslední bitvu. ()

haj

Krásný a krásně natočený film, který zachycuje nesmyslnost války a zejména nenávist mezi lidmi, kteří si nikdy nic neudělali a nemají vlastně k nenávisti, kromě propagandy shora, žádný důvod. Jejich postupné sbližování ve vesnickém prostředí válkou zcela nepoznamenaných lidí je dojemné a každá jejich příhoda je kouzelná, zejména útok divočáka. Vše je podpořeno řadou nádherných záběrů, zajímavě natočených scén a podmanivou hudbou. Celkově jedinečný filmový zážitek. ()

MI-380

Korejský nacionalismus v příjemně idealizované formě. Jak by to bylo krásné, kdyby se sever a jih spojil... a zase bojoval... ale proti komu? Krásná, vtipná a dojemná podívaná s účelově mírně pokroucenou realitou. 80%. ()

Pedross800

Můj první korejský válečný film.....opět jedno poprvé, které se nesmazatelně zapíše do mé paměti. Tak silné poselství o absurdnosti a nesmyslnosti války se jen tak nevidí! K tomu je to vše tak pestrobarevné, nápadité, vtipné (rychlovýroba popcornu za pomoci granátu, tak ta už z mé paměti jen tak nevymizí). Přemýšlím k čemu bych tento skvost přirovnal, protože válečných filmů jsem viděl spousty, ale nenapadá mě nic. Tohle je naprostý originál, který tak krásnou formou odsuzuje válku jako takovou, že i při tom smutném konci se cítíte jako v nebi. ()

Pecival

"Look at them. Such a good time. That's life." Originální a svěží dílo, v první půli dokonale kombinující humorné a dramatické momenty. Možná je škoda, že potom převáží vážnější tón (ne že by byl špatný, jenom ten začátek je prostě dokonalej), ale i ten má co říci. Absurdita války je zvýrazněna v kontrastu s idilickou vesnicí a jejími vele hodnými obyvateli. Celým filmem prostupující jednoduchá myšlenka, že voják z druhé strany by mohl klidně být váš soused nebo kámoš, není omračující, provedení je natolik milé, že si prostě tento kus mírumilovného světa nelze neoblíbit. A obsahuje ten nejšílenější lov zvěře... ()

BuryGol

Malá vesnička Dongmakgol leží v horách kdesi v Koreji. Její až roztomile hloupí a buranští obyvatelé válku zatím nepocítili. Náhodou se ale ve vsi objeví tři vojáci ze severu, dva z jihu a aby toho nebylo málo, je tam ještě Amík kerej rozesmál stíhačku a jen tak tak přežil. Moc krásnej film ukazující absurditu válečnejch konfliktů, porozumění lidí a jakousi lehkost bytí. Z nepřátel se stanou kamarádi, a vesnice se nakonec i za velkou cenu zachrání. Tenhle film umí vytvořit katarzi a tentokrát se vyhnu i svýmu obvyklýmu rejpání. Je tam dost věcí přinejlepšim diskutabilních, ale je mi to fuk. Chci si užít ten pocit pohody, dramatu i adrenalinu, kterej mi tenhle snímek naservíroval. A asi si nechám zdát o Hye-jeong Kang, alias praštěnou holku s kytkama ve vlasech. Co mě udivilo je, že jí v době natáčení bylo 23 let. Ty tmavý oči a krásnej úsměv mi z paměti jen tak nezmizej...jako celej film. ()

Niella

Tento film mi velmi pripominal Forrest Gumpa, tym ako som sa mala chut smiat a plakat zaroven, tym, ako sa ciste duse dokazu milo, vtipne a naivne spravat vo vaznych a drsnych situaciach... Pacilo sa mi ako boli vykreslene charaktery, hlavne to, ze vojaci "lidovej" armady, neboli ti "zli" a postava americkeho vojaka "Seu Missa :)))" bola prijemnym osviezenim filmu... A spustanie po trave chcem skusit aj ja!!!! ()

solskjaer

Opravdová perla, která jen dokazuje, že po Poutech války Korea stále drží otěže lídra válečného filmu z korejské války. Navíc, se mi ani nechce věřit, že jde o Parkův debut, neboť jsem na filmu nenašel jedinou chybu, a to se stává opravdu jen sporadicky. Park však svůj briliant vyleštil až při scéně s divokým prasetem, která byla naprosto úžasná a lze ji považovat za klenot tohoto filmu. Opravdu jsem se již dlouho tak nebavil jako právě při zmiňované scéně. Na závěr ještě nesmím zapomenout na Hye-jeong Kang, která zahrála dokonale. ()

bloodvomit

Naprosto úchvatná hra barev vytváří rámec skvvělého dramatu s komediálními prvky z válečného prostředí. Ve vesnici jakoby čas ubíhá jinak, a všední starosti "městských" lidí jsou naprosto nepodstatné. Myslím, že nemá smysl hledat na tomto díle chyby, určitě doporučuji ke shlédnutí. Neurazí snad nikoho :-) ()

Houda666

Niekedy mám pocit, že diváci nadhodnocujú niekotré kórejské filmy len preto, že sa zaoberajú sociálnymi témami a sú takmer vždy poučné. Tento snímok spadá do tejto kategórie ... podľa mňa je miestami až komicky sentimentálny (tá okatá hra na city je totiž skôr k smiechu). Film nemusí byť nutne realistický, no tento pokus o kórejskú agitku na zlepšenie vzťahov na mňa pôsobil až príliš idealisticky. Filmové spracovanie je však typicky kórejsky dokonalé. Moje hodnotenie: 70% ()

mohamedsfinger

Tolik různých a často velmi protichůdných emocí v jednom filmu jsem už dlouho nezažil. A stejně tak jsem snad neviděl film, který by dokázal ve dvou hodinách nenásilně skloubit tolik různých žánrů tak, že vše dokonale funguje. Celý snímek navenek působí dost naivně, ale skrývá se v něm nejedno hlubší poselství. Vše navíc dokresluje opravdu nádherná hudba, která určitě obstojí i sama o sobě. A musím říct, že jsem měl podobné předsudky jako někteří další, když jsem viděl booklet, ale korejští filmaři opět ukázali, že dokážou překvapit a ohromit snad v každé situaci. ()