Welkeom tu Dongmakgol

• Jižní Korea 웰컴 투 동막골 (více)
všechny plakáty

Všude kolem zuří válka mezi Severní a Jižní Koreou, zapadlá horská vesnička Dongmakgol však zatím zůstává stranou všeho dění. Když pak ale na nedalekém poli havaruje americká stíhačka, z níž vesničané zachrání pilota, dívka Yeo-il přivede tři severokorejské vojáky, kteří jediní přežili z celé čety a navíc se do vesnice dostávají i dva vojáci z jihokorejské armády, stávají se vesničané svědky mnoha vypjatých, absurdních i roztomilých situací. Počáteční nepřátelství mezi vojáky brzy opadne a tito pak chtějí žít pospolu s vesničany a zapomenout na válku. Dozvídají se však, že vesnice má být vybombardována a rozhodnou se ji zachránit i za cenu svých životů. Korejský snímek, kde se střídají poetické scény jakoby namalované štětcem některého z východních mistrů, se scénami roztomile absurdními i s těmi, ve kterých projeví odvaha a ryzí přátelství bez ohledu na barvu uniformy. (s.Predseda)

Daweflip

V malé vesničce Dongmakgol, která si žije svým vlastním životem a nestará se o okolní svět, se postupně sejdou tři severokorejští, dva jihokorejští a jeden americký voják. První polovina je poklidná, úsměvná a člověk by si přál, aby taková byla i ta druhá. V ní se ozvuky války dostávají i do mírumilovného Dongmakgolu, klid se vytrácí, přichází obavy a smrt. Film, který ve mě dokázal rozehrát celou škálu emocí a který se mi během těch dvou hodin sledování nenápadně zaryl pod kůži. ()

(Z)denny

Po letech jako by se vracel příběh hrdinných zachránců vesničky plné bezbranných vesničanů. Nebo se to zdálo jenom mě, že v tomto snímku spatřuji Sedm samurajů nebo Sedm statečných? Neříkám to nijak hanlivě, protože se mi tento snímek moc líbil svým zpracováním, skvělými hereckými výkony (no fakt, takový ksichty co tam někteří dělali, se hned tak nevidí - a přitom nebyli vůbec trapní), spoustou dobrých hlášek, fantastickou kamerou.. K pěti* scházel už jenom krůček.. ()

M.E.K.Y

Korejská produkce čas od času vypustí opravdu výjimečný snímek a toto je právě tento případ! Příběh je jedním slovem geniální. Střet tří různorodých povah a kultur v malebné vesničce, neposkvrněné negativním myšlením je naprosto odzbrojující! Stejně jako vesničané, kteří sice působí primitivně, ale díky své dobrosrdečné povaze a nekonfliktní životní filozofií, si je zcela oblíbíte. Pestrá škála postav zaručuje komické, absurdní či vypjaté situace, takže je rozhodně na co koukat. Atmosféra je podmanivá, tempo sice loudavé, ale vzhledem k průběhu filmu si to může dovolit. Asi ve druhé třetině filmu jsem měl obavy, jakým směrem se bude příběh dále ubírat, protože studnice nápadů se zdála býti vyčerpaná a pomalu jsem se začínal nudit. V tom okamžiku přichází zvrat, konec idylky a nastává finální válečná podívaná, kterou byste jen těžko tipovali, že muže přijít... ale přišla a zakončila příběh velmi stylově! Vizuální stránka filmu je dalším příjemným překvapením. Na krásných, detailních a někdy i zpomalených záběrech kamery, za účasti úchvatné přírodní scenérie, si divák doslova smlsne. Nelze vyzdvihnout nějakou hereckou individualitu, všichni táhnou za jeden provaz a hrají uvěřitelně. Hudba taktéž povedená. Závěr? Špičkově zpracovaný film o neobvyklém zrodu přátelství, čestnosti a touze být lepším člověkem. Kromě toho má snímek ještě druhou tvář - válečnou a za tu by se nemusel stydět ani kdejaký válečný velkofilm. Klobouček dámy a pánové, Korejci zas jednou příjemně překvapili!! ()

Atheas

Neobyčejný poetický válečný snímek, zavádějící příběh do jednoduše vyhlížející kouzelné vesničky jménem Dongmakgol, kde se odehrají nádherné situace mezi vesničany a znepřátelenými vojáky. Snímek vyzařujíci nepochopení toho, že válka je vždy nutná. Film je plný pohody. Bez ohledu na to kdo s kým bojuje a o co ve válce jde, v tomto příběhu vyhráva nakonec přátelství mezi znepřátelenými vojáky. Prostředí je krásné a vše je prodchnuté řekl bych čistotou ducha a mysli, dobromyslností a moudrosti. Doporučuji, krásný oddechový film plný roztomilých, zábavných a komických situací, neztrácejíc nic na závažnosti příběhu, musí nadchnout asi každého ;) ()

ChillThomas

Na korejskou kinematografii poměrně zdařilý snímek .. až na divokého vepře :D Co oceňuji daleko více je politické a vojenské myšlení, které přicházelo ze strany USA, tohle je sice komedie ale pokládám velký dík, za jakýkoliv pohled z jiné strany a i když je to komedie tak se to scénáristům náramně povedlo, že ukázali že ne každý počin a krok USA v Koreji, nebylo racionální vysvětlení a často jednali bezhlavě ,,,, Též jako ve Vietnamu 84% ()

Pawlisman

Na poprvé 5. dnes bych asi dával 4. Ale stejně, krásné, lyrické zpracování válečného témata. Především ty zpomalené scény - úsměvné a milé. Humoru bych si nechal dopřát ještě o chlup více a celkově to o 10 minut zkrátil a byl bych nadmíru spokojen. I přesto skvělý počin. 8,5/10 ()

Dunadan

Južná Kórea je jednoducho majster v miešaní žánrov, no a Welcome to Dongmakgol je toho ďalším skvelým dôkazom. Čím viac sa kutrem v týchto nenápaných ázijských pokladoch, tým častejšie narážam na stále zaujímavejšie, jedinečnejšie a nezabudnuteľnejšie pecky. A to ma neskutočne teší! 9/10 ()

Martyr

Dosť dlho mi tento film ležal medzi kopou ďalších, ktoré som uprednostňoval. Nevedel som sa odhodlať si ho pustiť kvôli tomu, že som ladený skôr na filmy dramatické a u "Welcome To Dongmakgol" ma ako keby odrazoval do vesela ladený booklet. Pri pozeraní som zistil, že je to ešte môj "amatérsky predsudok", ktorý vo mne zostal z čias dávnejších. Už viem, že to bola chyba. Zdá sa mi, že je to po všetkých stránkach bezchybne a nezvyčajne natočený film, na ktorý sa nezabúda. Spojiť príslušníkov troch rôznych armád v boji za záchranu jednoduchých "vesničanov" je naozaj excelentný nápad a podarilo sa ho zrealizovať taktiež excelentne. Občasné komické situácie a bezstarostný ideálny život prekvapivo vystriedali dych zarážajúce dramatické pasáže sprevádzané až možno príliš dokonalou a prešpekulovanou hudbou, ktorej by občas bodla jednoduchosť. Film, ktorý v sebe nesie veľkú myšlienku. Trošku mi pripomínal Joint Security Area Za posledné obdobie najväčší zážitok.90% ()

wellar

Niekedy by sa fakt hodilo hodnotenie 0-10 :) Toto nie je klasicky vojnovy film. A to je dobre,lebo tie mi v poslednom case z nejakeho dovodu zacali mierne vadit. V tomto filme je satira, ironia, smiesna realita absurdnosti vojny. Zaujimavy moment bol, ze najviac sa zo zivota radoval clovek ktory bol vlastne blazon. To nieco hovori o nasom svete. myslim ze tak 4,5 * ()

z.o.diac

Jeden z nejlepších protiválečných filmů..originální, citlivý, vtipný i smutný snímek, na který se nezapomíná. ()

RadimFišer

Na poslední den roku 2009 jsem si dal nádherný film, který je sto dostat ode mě 5 bodů. Je to i z toho důvodu, že jsem se na něj dlouho těšil a něco mi říkalo, že stojí za to. A stál. Dokonalé sladění. Citlivost výkladu. A praktický vzor pro sjednocování Evropy, Koreji a konečně celého světa. Jako povinná videočetba pro každého vojáka a generála NATO či OSN. Doporučuji... ()

Kimm2

Film, který podává tak vážnou a smutnou tématiku, tak lehce a absurdně, že jsem se většinu filmu musela usmívat a žasnout nad nádhernými scénami. ()

Jeremiah

Všude kam příjdou tam ve jménu jejich jediné spravedlivé demokracie rozsévají smrt, rozbíjí přátelské a mírové vztahy, a to vše pouze z jediným cílem - ovládnout svět a maximalizovat své zisky a požitky ....... smutné :( ()

Eles

Korejske divaky stale nejvic fascinuje tema vztahu mezi severem a jihem (paralela s nami a filmy o socialismu). Staci se kouknout na box office a celo zebricku. Mne tohle tema a zpusob jakym ho zpracovavaji take vyhovuje (charakteristicky neukazuji na nikoho prstem, frustrace je narozdil od nas pryc). Motivem je tento film sice podobny ostatnim, ale zpracovanim a atmosferou stoji uplne nekde jinde. Nevaham napsat, ze jsem neco podobneho jeste nevidel a jelikoz se bojim cokoli prozradit, mam jenom jedno doporuceni: Kdybyste se s Welkeom tu Dongmakgol nekde mijeli, v zadnem pripade si ho nenechejte proklouznout mezi prsty. ()

tragos

... to je neuvěřitelný! Přísahal bych, že mě u jihokorejských filmů už nemůže nic překvapit, ale zase bych se mýlil. Welcome to Dongmakgol je emoční exploze srovnatelná snad jen ... já nevím s čím. Nedokážu popsat nepopsatelné. Ačkoliv je Dokgmakgol především drama, pohladí po srdci tak lehce, až to... nebolí... Škoda jen závěrečných několika příliš patetických minut. ||| Dongmakgol je tak trošku Sedm samurajů po jihokorejsku. ||| Neznám krásnější filmový výbuch :) ()

agassi68

Pekné, ľudské, také čo treba vidieť v tomto obhrublom svete. No niekedy som mal ten istý pocit ako v Benigniho Život je krásny - hrané príliš na efekt. Ale rozprávok svet nemá nikdy dosť... ()

Radek.SCH

Občas se vážně divím, co všechno se objeví v Top 200. Ten film byl dobrý. Pouze dobrý. Scény doslova okopírované z desítek válečných filmů, v každé scéně jste si mohly typnout, co asi přijde a strefili byste se. Humoru poskrovnu, což je u komedie trochu problém. Pár vyloženě trapných okamžiků by se taky našlo. - 60% ()