Na stromě

• Francie

Sur un arbre perché

• Itálie

Aggrappato ad un albero, in bilico su un precipizio, a strapiombo sul mare

• Itálie

Aggrappato ad un albero, in bilico su un precipizio a strapiombo sul mare

Na strome

Perched on a Tree

Komedie

Francie / Itálie, 1971, 90 min

Znovu jsem se na něj podívala a musím znovu říct, že jsem se výborně pobavila. Na stromě trčí, člověk by řek"děsná nuda", ale co všechno se tam děje a o čem všem tam člověk koumá. Myšlenky mu blbnou hlavu v prostoru, který je ohromný, ale zárověň uzavřený, páč není kam šlápnout, kam se hnout a prostor láká k létání. Senzi kousek! Konec už byl trošku protahován, proto čtyři*.(3.8.2014)

• Lukoye

Co všechno se dá vytěžit z tak absurdní siruace jako je auto v koruně stromu, jediného stromu uprostřed obrovské skalní stěny mořského útesu asi někde uprostřed. Takže v obrovské výšce. Nic převratného, ale film má jednolitou atmosféru, téměř divadelně statickou. Pro co si u filmů rádi odpočinou je tohle asi požehnáním.(24.7.2003)

• Frajer42

Mohu potvrdit okolní komentáře a uznat, že se skutečně jedná o jednu z horších komediíí s Louis de Funèsem. Kromě závěrečné asi 25 minutové záchrané akce je to totálně nudná blbost. Naštěstí je závěrečná záchrana dokonale bláznivá a docela silně kompenzuje debilní zbytek. V tom debilním snímku je snad jediná scénka s lodí, která stojí za zmínku. V závěru je úžasný především reportér, který s obrovským zaujetím popisuje záchranou akci. Jinak je celkem k popukání celkový postup při záchraně. Louis de Funès hraje svůj standart, ale jeho společník a společnice jsou nepopsatelně otravní. Celkově hodnocení nevidím nijak slavně. První hodinka je bohužel prakticky nekoukatelná.(2.5.2014)

Bohatý obchodník nedobrovolně naloží dva stopaře, sjede ze silnice a přistane v koruně pínie, rostoucí ze skalní stěny. Prosté a geniální. Zdá se, že z Na stromě nejsou dvakrát Na větvi ani Louisovi nejvěrější příznivci, ale nechápu proč. Je to nedoceněná komedie o tom, jak se vám život může ve vteřině obrátit naruby, a to je vždycky vděčné. K tomu přičtěte, že je to taky napínavé, na francouzský film nezvykle plné černého humoru a Olivier de Funés (v poslední roli) snad poprvé v životě HRAJE! Bonbónkem je Paul Préboist v roli zuřivého reportéra. 80 %(20.2.2003)

• Xeelee

Spíš než komedie to je pokus o sociální kritiku. Hlavní (anti)hrdina je takovej Berlusconi nebo Babiš. Pořád se nám snažil ukázat jakej je necita, ale moc to nefunguje. Dialogy mezi postavami jsou plitký a tak jako berlička poslouží sledování přenosný televize, na kterou nikdo než průmyslník nereaguje. Ani na Funèse prakticky nikdo nereaguje. Takovýho zabitýho potenciálu… Spíš jen řeší že nemaj co jíst, pít a jak se dostat ze stromu (živí). Nakonec vymyslí naprosto nerealisticky působící způsob jak dostat k lidem vzkaz v láhvi a od tý doby to začne být opravdu hodně přitažený za vlasy. Přitom absurdní nápad natočit komorní konverzačku na stromě vypadal tak nadějně…(1.1.2015)

• - Film byl natočen v exteriérech Azurového pobřeží na jihu Francie. (Pierre)

• - Poslední film syna Louise De Funése, Olivera, nyní se věnuje letectví. (M.B)

• - Natáčení probíhalo především v exteriérech u města Cassis na Azurovém pobřeží, ale také v pařížských studiích. (argenson)