Na stromě

• Francie Sur un arbre perché (více)
všechny plakáty
TV spot

Henri Roubier je úspěšným stavitelem dálnic, známý je ale i jako bezohledný podnikatel a autor vlastního životopisu. Na cestě po jižní Francii je okolnostmi donucen do svého vozu vzít mladého stopaře a elegantní mladou dámu. Rozdílnost jejich osobností vede záhy ke konfliktu, v jehož důsledku auto vyjede mimo silnici. Vůz zůstane viset v koruně stromu vysoko na přímořském útesu. Bezvýchodná situace směřuje k dalším konfliktům, Roubier spoléhá především na to, že jako mediálně známou osobnost jej někdo brzy začne hledat. Cesta k vysvobození je ale dlouhá. (argenson)

TV spot

SNCIS

"Vrtulník se nečekaně pohnul. Dva lidé visí nad propastí. Houpají se a krouží nad ní jako v nějaké pekelné manéži. A krouží. A krouží. A krouží. A krouží. A kro ... a už jsou zase skoro nad vozem. A vracejí se. A zachráněni. Ach pane bože díky. Nedobrovolní vzduchoplavci přistáli v autu. Jsou v bezpečí." - 20%. ()

Malarkey

Problém je hlavně v tom, že je tenhle film jiný, než co bych od toho chtěl. 64 procent je ale docela slušná kritika, když si uvědomim, že i dabing je stále od pana Filipovského a hrají v tom čtyři velká jména té doby. Možná se ale od filmu čekalo trošičku něco jiného, než pak nakonec divák dostal. Psychadelické sny a na francouze neobvyklý humor je asi i na obyčejného diváka trošičku moc. Ale tak ačkoliv jsem film jako malý neviděl, a že jsem si myslel, jak mám zkouklé všecky Funésovi filmy, přiznám se, že mě to ani netrápí. Jako malý bych ho stejně asi ocenit nedokázal. Ten film totiž není takový ten typický francouzský. Ta typická francouzská komedie, humor, je prostě jiný, i když s herci, které jsem viděl v tolika filmech. ()

gogo76

Zatiaľ najhoršia "Funesovka" na akú som mal možnosť natrafiť a to som toho videl s Funesom celkom dosť. Keď dáme bokom fyzikálne zákony, pri ktorých takéto pristátie na strome jednoducho nie je možné, (moja 7 ročná dcéra sa pýta, "čo je to za blbosť, veď tam by sa auto neudržalo") , tak potom ako divák očakávam, že dostanem niečo, nad čím už divák hlavou krútiť nebude. Ale ono bude... Scenár je jednoducho katastrofa, príbeh fakt úplne debilný ako pre malé deti, teda mladšie než moja 7 ročná dcéra...Za celý film som nepočul jediný vydarený vtip a nezasmial som sa ani raz. To je na KOMÉDIU s Funesom šialene málo. Záver s príchodom novinára a tv štábu to celé ešte viac zbabral. Nuda, nuda a zbytočný film. Škoda času. 40%. ()

Oskar

Bohatý obchodník nedobrovolně naloží dva stopaře, sjede ze silnice a přistane v koruně pínie, rostoucí ze skalní stěny. Prosté a geniální. Zdá se, že z Na stromě nejsou dvakrát Na větvi ani Louisovi nejvěrější příznivci, ale nechápu proč. Je to nedoceněná komedie o tom, jak se vám život může ve vteřině obrátit naruby, a to je vždycky vděčné. K tomu přičtěte, že je to taky napínavé, na francouzský film nezvykle plné černého humoru a Olivier de Funés (v poslední roli) snad poprvé v životě HRAJE! Bonbónkem je Paul Préboist v roli zuřivého reportéra. 80 % ()

Enšpígl

Z mého pohledu trestuhodně nevyužitá šance, kdy v uzavřeném prostředí (i když bylo zcela zcela otevřený ) jsou tři herci z nich jeden je Fufu. Byla jedinečná možnost, aby si Louis vzal celej námět pro sebe a opět dokázal celýmu světu, že v kategorii obličejová mimika a herecká živelnost je top špička. Bohužel Louis nám v tomhle filmu dokazuje jak moc je milující tatínek, když až příliš často nahrává svýmu synovi, kterej má komediálního talentu asi tolik, co sandály tkaniček. Geraldine je tam pak vyloženě na ozdobu, což by ani tak nevadilo, protože ve svý době byla široko daleko najkrásnější herečkou na planetě, ale přece jen herečka jejího formátu by si zasloužila víc než povalování s Olivierem a jedno sliknutí. Pár vtipných situací si určitě ve filmu najde každej, ale všechno moh to bejt daleko vydařenější chechtací mejdan, kdyby tady nefungovala protekce. ()

• Třetí hlavní roli ztvárnil Louisův syn Olivier de Funès (po několika předešlých filmech natočených s otcem šlo o jeho poslední vystoupení před kamerou). Právě na jeho postavě avantgardního a svobodomyslného mladíka, který je v rozporu s životním postojem bohatého podnikatele, se někteří snaží najít ve filmu satirickou moralitu na stav francouzské společnosti přelomu 60. a 70. let, těžko ale soudit, zda to byla skutečně ambice Serge Korbera coby tvůrce spíše průměrných filmů. (argenson)
  • Komedie patří k méně zdařilým filmům slavného Louise de Funèse. Vznik filmu byl podmíněn poměrně značným úspěchem předešlé spolupráce s režisérem Serge Korberem (film Piti piti pa z roku 1970). Korber byl také autorem scénáře, podíl na dialozích měl osvědčený Jean Halain. Námět nebyl sice nijak objevný, ale mohl být slibným odrazovým můstkem. Film byl nicméně velkým zklamáním pro všechny zúčastněné včetně samotného Funese. Odborníci i fanoušci došli k závěru, že bylo chybou spoutat Funesovo živelné herectví do stísněného prostoru automobilu, film nezachránila ani účast mezinárodní hvězdy Geraldine Chaplin. (argenson)
  • Natáčení probíhalo především v exteriérech u města Cassis na Azurovém pobřeží, ale také v pařížských studiích. (argenson)