Na stromě

• Francie Sur un arbre perché (více)
všechny plakáty
TV spot

Neuvěřitelná historka se odehraje v průběhu několika dnů na pokraji pobřežních útesů v koruně velké pinie, v jejíchž větvích uvízne havarovaný vůz. V něm sedí bohatý průmyslník Henri Roubier, vyznamný stavitel dálnic, mladý stopař a atraktivní dáma se psem. Při noční jízdě značně podrážděný Roubier dostane smyk a vůz se v prudké zatáčce zřítí z útesu. Spadne však do koruny pinie rostoucí nad propastí. I malé porušení rovnováhy znamená pád do moře... (woody)

TV spot

Malarkey

Problém je hlavně v tom, že je tenhle film jiný, než co bych od toho chtěl. 64 procent je ale docela slušná kritika, když si uvědomim, že i dabing je stále od pana Filipovského a hrají v tom čtyři velká jména té doby. Možná se ale od filmu čekalo trošičku něco jiného, než pak nakonec divák dostal. Psychadelické sny a na francouze neobvyklý humor je asi i na obyčejného diváka trošičku moc. Ale tak ačkoliv jsem film jako malý neviděl, a že jsem si myslel, jak mám zkouklé všecky Funésovi filmy, přiznám se, že mě to ani netrápí. Jako malý bych ho stejně asi ocenit nedokázal. Ten film totiž není takový ten typický francouzský. Ta typická francouzská komedie, humor, je prostě jiný, i když s herci, které jsem viděl v tolika filmech. ()

Oskar

Bohatý obchodník nedobrovolně naloží dva stopaře, sjede ze silnice a přistane v koruně pínie, rostoucí ze skalní stěny. Prosté a geniální. Zdá se, že z Na stromě nejsou dvakrát Na větvi ani Louisovi nejvěrější příznivci, ale nechápu proč. Je to nedoceněná komedie o tom, jak se vám život může ve vteřině obrátit naruby, a to je vždycky vděčné. K tomu přičtěte, že je to taky napínavé, na francouzský film nezvykle plné černého humoru a Olivier de Funés (v poslední roli) snad poprvé v životě HRAJE! Bonbónkem je Paul Préboist v roli zuřivého reportéra. 80 % ()

Enšpígl

Z mého pohledu trestuhodně nevyužitá šance, kdy v uzavřeném prostředí (i když bylo zcela zcela otevřený ) jsou tři herci z nich jeden je Fufu. Byla jedinečná možnost, aby si Louis vzal celej námět pro sebe a opět dokázal celýmu světu, že v kategorii obličejová mimika a herecká živelnost je top špička. Bohužel Louis nám v tomhle filmu dokazuje jak moc je milující tatínek, když až příliš často nahrává svýmu synovi, kterej má komediálního talentu asi tolik, co sandály tkaniček. Geraldine je tam pak vyloženě na ozdobu, což by ani tak nevadilo, protože ve svý době byla široko daleko najkrásnější herečkou na planetě, ale přece jen herečka jejího formátu by si zasloužila víc než povalování s Olivierem a jedno sliknutí. Pár vtipných situací si určitě ve filmu najde každej, ale všechno moh to bejt daleko vydařenější chechtací mejdan, kdyby tady nefungovala protekce. ()

gogo76

Zatiaľ najhoršia "Funesovka" na akú som mal možnosť natrafiť a to som toho videl s Funesom celkom dosť. Keď dáme bokom fyzikálne zákony, pri ktorých takéto pristátie na strome jednoducho nie je možné, (moja 7 ročná dcéra sa pýta, "čo je to za blbosť, veď tam by sa auto neudržalo") , tak potom ako divák očakávam, že dostanem niečo, nad čím už divák hlavou krútiť nebude. Ale ono bude... Scenár je jednoducho katastrofa, príbeh fakt úplne debilný ako pre malé deti, teda mladšie než moja 7 ročná dcéra...Za celý film som nepočul jediný vydarený vtip a nezasmial som sa ani raz. To je na KOMÉDIU s Funesom šialene málo. Záver s príchodom novinára a tv štábu to celé ešte viac zbabral. Nuda, nuda a zbytočný film. Škoda času. 40%. ()

ClintEastwood

Bohužel jedna z těch slabších Funésovek, která kdy byla natočena, ale přesto pohodový tříhvězdičkový film. Děj je prostý, neakční a klasických Louisových fórků je pomálu, ale snímek stojí zato vidět už kvůli tradičně vynikajícím hercům ve vedlejších rolích. Serge Korber natočil osvěžující komedii PITI PITI PA, ale na stromě tak dobrý dojem nezanechal. Přesto slušná zábava. ()

• Když plukovník Muller (Hans Meyer) přepálí brýlemi lano s horolezcem (Daniel Bellus), jedná se o nesmysl, protože konkávní čočky, které v nich jsou, paprsky rozptylují, nikoli soustředí do jednoho bodu. (Robbi)
  • Když auto sjede ze silnice, padá kolmo ke skále, poté, co děj pokračuje, je vidět, že vůz je, bez viditelného pohybu, bokem souběžně se skálou. (Nocturno culto)
  • Natáčení probíhalo především v exteriérech u města Cassis na Azurovém pobřeží, ale také v pařížských studiích. (argenson)