poster

O loupežnickém synku Cipískovi (TV seriál)

 • Slovensko

  Dobrodružstvá lúpežníka Rumpľa a jeho syna Ciášika

Animovaný / Pohádka

Československo, 1972, 13x7 min

Režie:

Ladislav Čapek

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Scénář:

Anna Jurásková

Hudba:

Václav Lídl

Hrají:

Karel Höger (vyp.)
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (15)

 • AngelAngie
  ***

  Škoda té animace a také velké obyčejnosti...(24.9.2008)

 • sportovec
  *****

  Až nečekaný úspěch rumcajsích večerníčků, které zřejmě nejen pro mne znamenaly ve své době průlom v dosavadním rázu této části tvorby pro děti a mládež, povzbudil jejich tvůrce k rozšíření původního záměru. Civilismus, se kterým jsou rumcajsí večerníčky podávány, ještě více vynikne skvělým, nezaměnitelným Högrovým podáním vyprávění. Cipísek tomuto obohacenému schématu loupežnické rodiny sice zvlášť neprospívá, ale také viditelně neškodí. Rumcajs se v tomto důvěrnějším nasvětlení prezentuje více jako typicky české pojetí loupežníka, který svou profesi chápe jako svérázný sociální jánošíkovský odskok od původní ševcovské profese. Familiérní pojetí jičínského knížecího jemnostpána a jeho poskoků tuto švejkovskou anabázi ducha někdejší valdštejnské "terry felix" jen dokresluje. Otázku, nakolik tento jemný, laskavý humor s něžnou karikaturizací svých hrdinů oslovuje nebo naopak míjí dnešní více i méně dospělé děti, ovšem s jistotou zodpovědět nedokážu. Přál bych si, aby si řáholecké kouzlo získalo i je. A jistě nejen já.(24.3.2008)

 • NinadeL
  *****

  Na DVD vyšlo 31. 01. 2009 v edici 60 nejlepších večerníčků.(18.3.2009)

 • Davies182
  ****

  Kupodivu téměř stejně zábavné jako Rumcajs, nicméně kouzlo se pomalu ale jistě začalo vytrácet...(31.7.2009)

 • mchnk
  ***

  Další pokračování série o Rumcajsovi. Další přiblížení se k reálnému životu a v podstatě rodinný vývoj Rumcajse a Manky. Na světě je Cipísek a nová dobrodružství. Tento večerníček potvrzuje kvalitu a přirozený kumšt československého kresleného filmu pro děti.(12.9.2011)

 • Šandík
  ****

  Prakticky stejně dobrý jako Rumcajs, respektive organicky do něj patřící, konkrétně mezi jeho 26 a 27 díl... Pokud jde o otázky, zda-li to stále ještě oslovuje dnešní děti... To si piště, že oslovuje, alespoň u nás doma ano ;o) Celkový dojem: 80%(24.5.2014)

 • DinoRaptor
  ****

  Asi na stejné úrovni jako předešlá série, jen s novou postavičkou Cipíska.(3.5.2015)

 • corpsy
  ****

  Zbojníci ako hlavné postavy v detskom kreslenom seriáli a ešte aj v tej dobe. Naozaj kúzelné.(29.8.2011)

 • Hennes
  ****

  Jeden z nejoblíbenějších večerníčků, pokračování příběhů o loupežmíku Rumcajsovi, tentokráte se hlavním hrdinou stává malý Cipísek. Opětovně se setkáme s mankou, knížepánem a dalšími. Velmi povedený dabing pana Högera, stejně jak u Pejska a kočičky "přišpendlí" dětské ucho k televizi.(9.9.2011)

 • Braddy
  ****

  Komentář Karla Högra pozvedl tento večerníček (nejen) o mnoho stupínků výš.(17.5.2006)

 • lubospoti
  ****

  Cipísek narozdíl od Rumcajse nemá fousy.A právě o ten pověstný fous je tento seriál horší než večerníček O loupežníku Rumcajsovi.(31.3.2013)

 • Marecko
  ****

  V žádném případě nedosahuje kvalit Rumcajse, ale pořád "kvalitní" večerníčková podívaná.(19.1.2008)

 • Danulinda
  *****

  Pokračování seriálu O Cipískovi je stejně kvalitně zpracované jako první část O Rumcajsovi, a proto jasných 5 bodů. Dabing pana Högera je vrchol kvalitky. Klasika českého večerníčku.(1.1.2010)

 • LuiCJ
  *****

  Skoro rovnaké ako O lúpežníkovi Rumcajsovi. Platí to isté, len je tu v popredí Rumcajsov syn Cipísek. Ladislav Čapek patrí k mojim obľúbeným režisérom a toto je krásne. Oba seriály (O lúpežníkovi Rumcajsovi a O lúpežnickom synkovi Cipískovi) som si pozrel až po prečítaní knihy. A mal som z toho veľmi dobrý pocit. Musím spomenúť, že tento seriál sa odohráva po 2 sérii O lúpežníkovi Rumcajsovi a potom pokračuje 3 séria. Seriál má krásnu myšlienku, nádhernú Pilařovu animáciu, láskavý a milý humor a super Řáholec (chcem tam ísť!!). Na tieto príbehy nesmieme zabudnúť.(14.8.2017)

 • marhoul
  *****

  Pro mě stejně kvalitní jako první seriál.(6.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace