Volver znamená „vrátit se“ – a Pedro Almodóvar se svým novým filmem vrací do kraje svého dětství La Mancha. Je to kraj, kde často fouká silný vítr, který šíří požáry. Při jednom z nich zahynuli rodiče Raimundy a Sole, sester odlišného temperamentu, ale podobných osudů. Ten dramatičtější prožívá energická a krásná Raimunda, odhodlaná za každou cenu bránit svou dospívající dceru a zvyklá živit nejen ji, ale i nezaměstnaného manžela. Nosí v sobě jedno strašné tajemství, o kterém ví pouze její matka. Ta však zemřela a zjevuje se jen jako duch. Ale Raimunda, na rozdíl od své sestry, nevěří na přízraky. Volver je také píseň, kterou Raimunda zpívá, když se v hostinci, kde vařila pro filmový štáb, slaví dotočná a nikdo kromě ní neví, co se skrývá ve velikánské lednici. Volver je příběh o přežití: všechny ženské postavy filmu se snaží přežít a Pedro Almodóvar obdivuje jejich odvahu, projevující se v situacích tragických i komických, groteskních i dojemných. Zlatá palma, kterou letos v Cannes všichni Almodóvarovi přáli, ho zase minula: oceněn byl scénář a výkon všech pěti hlavních představitelek, mezi nimiž výrazně vynikají Penélope Cruzová a Carmen Maurová. (oficiální text distributora)

Ťapka

Almodóvara bych chtěla za kamarádku. A většinu jeho ženských postav jakbysmet. Jak on to dělá, chlap jeden špatná? Všechny ty jeho krásné udatné hašteřilky, které vzdorují světu i sobě samým.. A od Raimundy bylo moc pěkné, že Paca zakopala u řeky, kde to měl tak rád, já bych se tam s ním tedy netahala. ()

hans500

Kvalitní film, není divu, Pedro Almodóvar je výborný režisér a tentokrát natočil zajímavý mírně komediálně film ve svižném tempu. Scénář slušný, největší pochvala putuje k Penélope Cruz, která podala výborný výkony (což potvrdila i Oscarová nominace). ()

LeoH

Žonglování s absurditou na hraně mystična a realismu, dramatu a komedie, jedna nastražená předem odhadnutelná pointa odvádí pozornost od několika dalších, barvičky, holky, muzika (nejen ta píseň, u které jsem zas jednou měl slzy na krajíčku, ale spousta Iglesiasovy drobné práce všude okolo), pohádka jako život sám, moje vlastní vzpomínky na mámu a jiné prudce osobní asociace, o kterých se tu nebudu rozepisovat. Ani po dvou dnech mě nenapadá jediná věc, která by se na tom dala změnit k lepšímu, a Almodóvar se po pátém zhlédnutém kousku definitivně stává jedním z mých srdcových. ()

chelseaman22

Podmanivá Penelope zabije svého chlípného manžela, aby zabránila penetraci své náctileté dcery, což je vcelku pochopitelné. A jelikož je v dnešní době velice těžké zbavit se těla (pokud ho tedy nechcete rozřezat a poslat vlakem do Bratislavy), nelze se Penelope divit, že trup svého milého umístila vedle mraženého hrášku a zbytku panenky. 67% Celosvětový příjem k 17. 2. 2020: $85,585,177, což je 8,4 násobek rozpočtu ()

rodo

Pedro Almodóvar, to je radost z filmařiny a Penélope Cruz, to je bohyně. Neznám film, kde by jí to víc slušelo! ()

danoo

Pedro Almodóvar sa vrátil k svojej obľúbenej téme - ženy a ich duša, svet, prežívanie... Podľa mňa problém Volveru nespočíva v tom, že by sa Almodóvar precenil a nedokázal ho zvládnuť (ako sa to stáva iným režisérom), naopak má naviac. ()

TO

Přestože nejsem žádným Almodóvarovým fanouškem a jeho dosavadní filmy považuji za stěží průměrné;-) tenhle film o rodinných vazbách se mi líbil velice a druhý den jsem si ho pustil znovu. ()

_DAVE_

Film je to asi nadprumerny, ale me konkretne tohle prilis neoslovilo. Berte tenhle muj komentar jako vice subjektivni nez je vetsina tech ostatnich. ()

elle

Formálně moc pěkné. Dokonce jsem velmi pěkně reagovala na Penelopu Cruz, kterou rozhodně nevyhledávám. Velmi pěkný, dokonce obdivný film o ženách, ale méně střelený děj by na mě působil emociálněji. Asi v polovině děje jsem odhadla vývoj, tak jsem jen s klidem a odstupem sledovala, jak rychle se to podaří dotlačit k závěru. ()

lennyd

O Volveru (potažmo o Almodovarovi) jsem hodně slyšel, povětšinou teda chválu, to musím uznat. Navíc i manželka byla z Volveru docela nadšená, takže jsem se na něj vrhl taky. Ale tak nějak nevím nevím - ne že by to byl špatný film, to zase ne, ale na tu chválu co se kolem něj šíří, mi to přišlo dost slabé. Ale možná je to tím, že jsem prostě neměl na Almodovara naladu, nebo se mi nepodařilo pochopit jeho skryté myšlenky - nebo prostě takovéto filmy až tak nemusím... Lepší průměr... ()

sallyann

3 silné scény: Když se Raimunda dozví, že její dcera zabila Paka, zpěv Raimundy a zjištění, že dcera je zároveň sestra. Jinak mi to tedy nesedlo.... ()

venison

Příjemný filmový zážitek tentokrát ve španělském stylu.. Netradiční zápletka a velká tajemství jedné rodiny, kde trpí zejména ženy svým osudem. Příjemný zážitek :-) ()

Bobik9

Já vím, že budu vypadat jako filmový neznalec atd. Vím, že je to Almodóvar, tudíž kvalita. Přesto mě to nebavilo. Samozřejmě Penelope Cruz byla skvělá, jako vždycky, ale příběhově mě tohle opravdu nebralo. Přesto, že se film tváří překombinovaně a plný zvratů, tak tam není nic, co by vás vlastně překvapilo. Také bych z žánru vymazal komedii, protože ke komedii to mělo míle daleko. Pár vtípků tam bylo, ale legrace to nebyla. Těžko se mi chápe ten obrovský divácky i kritický úspěch tohoto filmu, protože pro mě je to naprosto zbytečná záležitost. ()

OHI

Scéna, kdy Penelope Cruz zpívá a její maminka ji pozoruje z auta, byla pro mě nejkrásnější z celého filmu. Ač jsem k Almodóvarovým filmům nikdy nepřilnula, tenhle Návrat mě dostal. ()

dANo

Pedrove návraty do jeho detstva a spomienky na prostredie, v ktorom vyrastal, opäť raz priniesli zaujímavý príbeh... a ako to už v jeho filmoch býva, točí sa všetko hlavne okolo žien a zvláštnych vzťahov k ich mužom, resp. navzájom. To, že človek postupne odhalí záhadu ducha skôr, ako bude vysvetlená, vôbec nebolo na škodu, lebo mám pocit, že to bolo účelové, aby o to lepšie mohol vyznieť záver. ()

Lentia

Almodovaruv styl snad rozezna kazdy laik. Opet i v tomto filmu se objevuji charakteristicke prvky tohoto rezisera. Film je moc pekny. Hlavne mi zni v me hlave pisen, kterou zpiva Penelope. ()

Master19

Jak lehce a nedepresivně se dá natočit film, ve kterém nic pozitivního (krom základních citů - lásky a přátelství) není. Dcera zavraždí svého nevlastního otce, který ji chtěl zneužít, pár dní poté umírá stará tetička a to rozhodně není vše. Takřka bezvýchodně smutná situace, se kterou si ale Almodóvar pohrál a díky komediálním vsuvkám ji převádí na příjemný film, sledovatelný i při mizerné náladě. ()

La Película – festival španělských filmů

La Película – festival španělských filmů

12.02.2009

Příznivci španělské kinematografie si mohou již nyní zakoupit vstupenky na čtvrtý ročník festivalu La Película, který se bude konat od 24. - 28. února v pražském kině Světozor a od 17. do 21. února v… (více)

Almodóvar mění plány

Almodóvar mění plány

12.09.2007

Španělský miláček klubových diváků a specialista na problémy se sexuální orientací Pedro Almodóvar nějakou dobu pilně pracoval na projektu La piel que habito, což je příběh o pomstě na motivy… (více)

Nominace na Českého lva 2006

Nominace na Českého lva 2006

12.02.2007

V sobotu 10. února v osm hodin večer se konal Nominační večer Českého lva, kterého poprvé moderoval herec, scénárista a skladatel Jan Budař. Nejvíc nominací si odnesl dlouho očekávaný film Jiřího… (více)

Začátek roku, sklizeň filmových cen

Začátek roku, sklizeň filmových cen

30.01.2007

Nominační obálky pro Oscary 2006 ještě nejsou pořádně zaprášeny a na nás filmové fanoušky se valí další porce oceněných filmů a jejich tvůrců. Ať už jsou to ocenění z filmových festivalů (např.… (více)