Volver znamená „vrátit se“ – a Pedro Almodóvar se svým novým filmem vrací do kraje svého dětství La Mancha. Je to kraj, kde často fouká silný vítr, který šíří požáry. Při jednom z nich zahynuli rodiče Raimundy a Sole, sester odlišného temperamentu, ale podobných osudů. Ten dramatičtější prožívá energická a krásná Raimunda, odhodlaná za každou cenu bránit svou dospívající dceru a zvyklá živit nejen ji, ale i nezaměstnaného manžela. Nosí v sobě jedno strašné tajemství, o kterém ví pouze její matka. Ta však zemřela a zjevuje se jen jako duch. Ale Raimunda, na rozdíl od své sestry, nevěří na přízraky. Volver je také píseň, kterou Raimunda zpívá, když se v hostinci, kde vařila pro filmový štáb, slaví dotočná a nikdo kromě ní neví, co se skrývá ve velikánské lednici. Volver je příběh o přežití: všechny ženské postavy filmu se snaží přežít a Pedro Almodóvar obdivuje jejich odvahu, projevující se v situacích tragických i komických, groteskních i dojemných. Zlatá palma, kterou letos v Cannes všichni Almodóvarovi přáli, ho zase minula: oceněn byl scénář a výkon všech pěti hlavních představitelek, mezi nimiž výrazně vynikají Penélope Cruzová a Carmen Maurová. (oficiální text distributora)

Freemind

Když budu sprostý, tak ty dvě hvězdy jsou za dva bohatě exponované poklady z výstřihu Penelope. Film jako takový je těžkopádný a neohrabaný jako novorozené slůně - ještě do poloviny by to snad stálo za průměrné hodnocení, jakmile se ale do černé komedie smíchané s dramatem, duchy, mrtvolami a rakovinou navíc zamotá nevěra a incest, celek se definitivně promění na jihoamerickou soap operu. Levnou a afektovanou jako madridská poběhlice. ()

blackrain

Zajímavá mozaika poskládaná z lidských osudů. Barvitě vylíčená. Od začátku filmu jsem marně přemýšlela koho mi Penélope Cruz připomíná. Musela mi napovědět až moje matka. Vždyť Penélope je celá Sohpia Loren. Mé první a vážné setkání s Pedrem Almodóvarem dopadlo skvěle. Hrdinku Raimundu budete mít rádi a přiroste vám k srdci. ()

kaylin

Další výborná ukázka toho, jak je Almodóvar schopen vést film. Doslova mi učaroval tím, jak mě byl schopen přimět věřit, že je něco nereálného skutečně možné. O to více pak zarazí pochopení toho, kde je pravda. Výborné drama s nadhledem a krásnou Penélope, která je prostě úchvatná v každé chvilce. ()

Mikita

Trochu jiný Almodóvar. Zdánlivě se neděje nic zvláštního, žádné předvídatelné klišé restaurace x mrtvola, žádné pronásledování policií a já nevím, co ještě. Přesto jsou osudy těchto žen zajímavé, dojemné a nezapomenutelné. Tohle je film s kouzelnou atmosférou, citlivou režií a úžasnou Penélope Cruz. 85% ()

René.girl

Filmy Pedra Almodóvara jsou vždycky, tak trochu zvláštní, šílené a přitom, tak jednoduché - ani Volver není vyjímkou. Skvělá podívaní s překrásnou Penélope Cruz, která mě s každým filmem víc a víc utvrzuje v tom, jak se z ní stala úžasná herečka. 80% ()

Damiel

Uvolněný Almodóvar, který je stravitelný pro všechny. Krásná Penelope opět dokazuje, že zahrát umí (zejména ve španělštině, sí seňor), je to celkově taková příjemná oddechovka. ()

PogoJoe

Dobrý film, jen škoda, že mu chybí gradace. Úvodní záběr/scéna na hřbitově je prostě skvělá. Zajímavý příběh, snímek uběhl v příjemném duchu velice rychle. A tolik mlaskavých polibků jsem snad ještě v žádném filmu ještě neviděl a asi jen tak neuvidím. ()

Gianni_B

Od začátku filmu jsem si říkal, jak mistrně dokáže Almodóvar spojit vtipné scény s vážnými tématy, ale čím dál víc mi docházelo, že si z toho dělá legraci celou dobu :) Film byl pro mě vtipný i v místech, která se tvářila vážně. Tím nechci odradit ty, kteří se rozhodli film opravdu vážně brát, těm je film totiž určen také - a v tom je právě to mistrovství ;) ()

runner85

Tento film má tak veľa dier, že sa mi chvíľami rozum zastavoval. Napríklad spomeniem dva veci, to Paka akože nikto nehľadal? A to rýchle vykopanie jamy bolo tiež veľmi dosť humorné. Ale inak ako nie je to zlé. Penelope opäť krásna (vlastne ako vždy) a Pedro možno síce priamo vo filme nepreháňa ako v predošlých kúskoch ale zato tu zakomponoval SPOILER! Inecest ... Pedro Pedro .... ()

Skip

Výborně, Pedro! Skvělý film, který baví, trošku dojímá, nese na vlně magického realismu a hlavně tentokrát nijak nefackuje, ale hladí po duši. ()

Aleee89

Návrat je nejenom název samotného filmu, ale také jakási symbolika, protože i samotná herečka Penelopé Cruz se vrací ke svým začátkům a k tomu, co jí jde nejlépe. S Almodovárem začínala a je dobře, že se k němu opět vrátila, protože konečně hraje zase něco "normálního". Něco, kde se opravdu ukazuje jako schopná herečka a ne jako kráska, která je ve filmu hlavně díky svému vzhledu. Tímto taky může ohrozit letošní Oscary (Helen Mirren a Meryl Streep). Za svou roli by si to i zasloužila a navíc jí nahrává krása a mládí, protože na to Hollywood slyší. Příběh byl každopádně zajímavý, takový evropský a neamerický, což se mi líbilo. Na konci překvapivé rozluzlení. Hudba byla pěkná. Zkrátka bylo příjemné sledovat strastiplné osudy španělských žen, mělo to jakéhosi ducha... ()

dee-key

No to byla obrovská bžunda. Další film který jsem shlédnul v rámci hodin španělštiny. Dcera zavraždí nevlastního fotra a křehká matka ho potom sama strčí do mrazáku v restauraci která není její ale vaří v ní pro natáčecí štáb s tlustou šlapkou a kamarádkou s vysokým cholesterolem. Do toho se zjeví duch její matky, která vlastně není mrtvá, pak se pohádá se ségrou, její kamarádka umírá na rakovinu a pokaždý když někdo někoho potká, tak se mu přisaje na tvář a půl hodiny mlaská. Ale příběh to mělo pěknej a líbilo se mi to. ()

d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2006 - Najlepší scenár (Pedro Almodóvar), Najlepšia herečka (Chus Lampreave, Yohana Cobo, Carmen Maura, Lola Dueñas, Blanca Portillo, Penélope Cruz) ()

Violeta

Trefně, citlivě a s příjemným humorem naservírovaný ženský svět. Věřím, že některým mužským divákům se může zdát film celkem plochý, protože tohle je prostě ženský film. Kdyby ho všichni chlapi pochopili a s nadšením přijali, asi by na tomhle světě bylo něco špatně. Penelopé s vycpaným zadkem se tímhle filmem stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček. ()

Nuala

Přestože jsem dříve o hereckém umu Penelope Cruz značně pochybovala, tady mě přesvedčila, že v ní něco přece jen je. Navíc "mrtvá máti" je vážně dokonalá. Skvělý film. ()

(mOnkey)

Jak praví samotný název, Almodóvar se skutečně vrátil - v plné síle. I přes dramatičtější ladění je příjemné vidět, že režiséra neopouští (černý) humor a filmování ho jednoduše baví. Pár sexistických narážek a svůdná Penélope pomáhají utvářet tuhle výtvarně typicky pastelovou "Almodóvařinu", která pohladí duši i oko divákovo. ()

Aljak

Volver mi niektorými črtami trošku pripomínal telenovelu, takže trošku nečakaný zvrat v mojich očakávaniach. Po predchádzajúcich Almodóvarových filmoch, ktoré som videl, som čakal ďalší napínavý príbeh plný dejových zlomov prinášajúcich nečakané udalosti. A v podstate na začiatku sa javilo mnoho vecí ako tajomných, nečakal som veru, že tak jednoducho tieto tajomstvá vyjdú na povrch, zároveň bez väčších emócií. Scenár bol v podstate výborný, ale to spracovanie - určite by to išlo spraviť aj nejako dramatickejšie a nemuselo byť všetko takto jednoducho naservírované. Ale keď sa to tak vezme, bolo to zaujímavé a svojim spôsobom jedinečné, až na tých pár výhrad, čo som spomenul. Vynikajúco stvárnila svoju rolu Penélope Cruz, tej sa určite nedá nič vytknúť a celú úroveň filmu výrazne pozdvihla najmä ona. Inak, nechápem prečo je tento film žánrovo zaradený ako komédia - lebo pri všetkej cti, dôvodov na smiech bolo v tomto filme naozaj pramálo. ()

Martin741

Na to, ze Pedra Almodovara nemam vobec rad, je tento Volver fakt kvalitka. Scenaristicky, herecky /vladne nadherna Penelope Cruz/ a aj rezisersky je to na urovni. Zaujimave spanielske lokacie potesia, dialogy na urovni, a to hovorim ako clovek, ktory nema Almodovara vobec rad : 84 % ()

La Película – festival španělských filmů

La Película – festival španělských filmů

12.02.2009

Příznivci španělské kinematografie si mohou již nyní zakoupit vstupenky na čtvrtý ročník festivalu La Película, který se bude konat od 24. - 28. února v pražském kině Světozor a od 17. do 21. února v… (více)

Almodóvar mění plány

Almodóvar mění plány

12.09.2007

Španělský miláček klubových diváků a specialista na problémy se sexuální orientací Pedro Almodóvar nějakou dobu pilně pracoval na projektu La piel que habito, což je příběh o pomstě na motivy… (více)

Nominace na Českého lva 2006

Nominace na Českého lva 2006

12.02.2007

V sobotu 10. února v osm hodin večer se konal Nominační večer Českého lva, kterého poprvé moderoval herec, scénárista a skladatel Jan Budař. Nejvíc nominací si odnesl dlouho očekávaný film Jiřího… (více)

Začátek roku, sklizeň filmových cen

Začátek roku, sklizeň filmových cen

30.01.2007

Nominační obálky pro Oscary 2006 ještě nejsou pořádně zaprášeny a na nás filmové fanoušky se valí další porce oceněných filmů a jejich tvůrců. Ať už jsou to ocenění z filmových festivalů (např.… (více)