Mistři hrůzy - Série 1 (2005) (série)

Cigarette Burns (S01E08)

(epizoda)
  • USA John Carpenter's Cigarette Burns

honajz

Docela se divím, že tohle ještě nehodnotil honajz2, který tento typ filmů má rád, pokud vím. Ale k samotnému snímku. Líbilo by se mi, kdyby to bylo vedené směrem film jako droga, která vede k násilí - ostatně, jisté paralely k tomuto výkladu zde naznačeny jsou. Jenže konec mě zklamal svou jistou obehraností o "vražedných" filmech (nejde o spoiler, takto se o tom hledaném filmu mluví v příběhu od začátku). Naprosto skvělý, atmosférický a temný začátek mne hodně navnadil, jenže pak přijde tradiční detektivní pátrání (kromě jedné pro mne dost nechutné gore scény takové ukecané pátrání, kdy stopa stíhá stopu a hned se jde dál) a nakonec onen podle mne nijaký konec. Ano, i tam je jedna nechutná scéna, ale celkové vyznění nakonec hodně pokulhává, chtělo to ještě nějakou jinou třešničku na dortu, než to "děkuji". ()

filmmovier

John Carpenter nezklamal. Naprosto luxusní, znepokojivá a jen lehce bizarní epizoda alá Devátá brána je klenotem seriálu. Zajímavá zápletka, která se točí kolem nesmírně zajímavého a zvláštního filmu, výtečně hrající herci (Norman Reedus je fajn, ale Udo Kier to na konci s tou promítačkou fakt ovládl - než příšel čínskej slouha) a typicky božská hudba, která sice není přímo od Johna, ale stejně je tam slyšet. Hořící cigareta v žádném případě není veselá podívaná a společně s Jenifer patří k tomu vůbec nejlepšímu. Ať jsou poslední filmy JC jakékoliv, téhle epizodě dal koule a vydal ze sebe opět nezapomenutelné dílo. 100%. ()

JASON_X

Carpenterova povídka se na rozdíl od většiny jejích předchůdců snaží být od začátku plnotučně horrorovou, ale s prkenným nehercem Reedusem v hlavní roli jí to jde bohužel špatně (jsem rád, že jsi se našel v redneckovi Darylovi s kuší, Normane, ale do jiných filmů símtě radši moc nefušuj). Děj mi svou temnou a skličující atmosférou po celou dobu připomínal pecky jako Ninth Gate, Angel Heart a v jednu chvíli i 8MM (v tomhle postřehu koukám nejsem vůbec originální). Oceňuju snahu o ryzost žánru, o jakýs takýs metafyzický přesah, i krvavý závěr (střeva v promítačce vedou). ()

TERRORDROME

Isteže to nie je dokonalé a ešte som ani nevidel všetky diely, ale toto už asi nič neprekoná. Carpenter ešte raz v živote podal výkon a natočil akoby štvrtý diel svojej apokalyptickej trilógie. Námet o hľadaní raritného experimentálneho filmu ktorý v divákoch vyvoláva explóziu násilia nie je príliš originálny, už sme honbu za podobnými tretkami pár krát videli, ale spracovaním patrí k najlepším, aj keď je to "len" diel televízneho seriálu nedosahujúci celovečernú dĺžku. Ja osobne by som možno vynechal mysterióznu omáčku, teda tie vízie ktoré sa stupňujú ako sa hrdina približuje k cieľu a nechal to celé proste viac fyzické. Ostatne máme tu šialeného fanúšika snuffu sekajúceho hlavy, oskalpovaného anjela otroka a Udove črevá v premietačke. Tento diel má tú takmer jedinečnú vlastnosť že je v rámci hororového seriálu jeden z mála naozaj hororových príspevkov bez nejakého presahu kamkoľvek inam. A je parádny o tom sa nediskutuje! ()

Frajer42 odpad!

Na tento díl jsem se moc těšil, protože ho měl na starosti borec Carpenter a ne nějaký neznámý jouda. Nemohu skrývat zklamání. Byla to opravdu neuvěřitelná sračka. Orginalitu odpárat snímečku nemůžu. Super šílený snímek "Le Fin Absolue du Monde", který zapříčiňoval šílení a vražedné sklony všech jeho diváků. Nic podobného jsem ještě v žádném filmu neviděl. Také mě potěšila účast toho vidláka z Walking Dead. Bohužel, film je tedy extrémně o ničem. Šílená nuda s velmi divnou atmosférou. Doufám, že druhý Carpenterův mini horor bude mnohem lepší. ()