Epizody(13)

Lucy je jedním z nejsilnějších příslušníků rasy „diclonius“, skupinky mutantů, jež se od lidí liší pouze růžovou barvou vlasů a očí a dvěma rohovitými výběžky na hlavě. Ty představují zdroj telekinetické síly dicloniů: vektorů, neviditelných a nadlidsky silných rukou, díky nimž jsou mutanti prakticky nepřemožitelní. Dicloniové chovají nepřekonatelnou nenávist k lidem a neváhají užít svých schopnosti k zabíjení, z toho důvodu je vláda drží ve speciálním vězeňském ústavu, kde jsou zkoumáni a postupně eliminováni. A právě odsud Lucy jedné noci unikne.

Bratranec Kouta a sestřenice Yuka se setkávají poprvé po osmi letech a jejich setkání je okamžitě pokřtěno neobvyklou událostí: na pláži nacházejí nahou dívku s růžovými vlasy, dvěma rohy a vážným zraněním hlavy, které způsobilo její ztrátu paměti, řeči a, řekněme, mírně infantilní chování. Kouta a Yuka se bezbranné Nyu, jak si dívku pracovně pojmenovali podle jediného zvuku, který vydává, ujmou, ovšem brzy zjišťují, že minulost Nyu je velice černá. Nebo by se slušelo říci spíše krvavá?

Japonský animovaný seriál „ELFEN LIED“, který obsahem pokrývá šedesát ze sto sedmi epizod stejnojmenné mangy, je znám a puritány kritizován hlavně pro velké množství nahoty, krve a extrémního fyzického i psychického násilí. Ovšem určitě to nejsou jediné důvody, proč bylo toto dílko, důsledně vyvracející názor, že anime je záležitostí určenou primárně dětskému publiku, svým americkým distributorem označeno za jeden z nejúspěšnějších titulů roku 2005. (kiddo)

TaanStari

Pseudointelektuální úchylové slintaj. Pro mě absolutně nepochopitelné anime, hrající na divákovi city, pudy a nervy. Nemám nic proti erotice nebo brutalitě v anime, ale když je to takhle samoúčelně zakomponované, tak se mi to opravdu nelíbí. 1* za jednotlivé scény, které samostatně mají něco do sebe. ()

Aluminium

Zo všetkých strán som počula na tento seriál samé chvály a keď som sa k tomu dostala, tak som zažila veľké sklamanie. Vlastne som to ani nedopozerala. ()

pajmič666

Mé první "dospělé" anime jsem viděl u svého strýce na nějakém kanále, kterej jsem chytil přes satelit v originále a Cz titulkama. Jedna z prvních scén, tedy onen masakr ve výzkumné základně se mi zaryl do makovice na dost dlouhou dobu. Nahota, krev, morbidní násilí (po pokémonech docela šok). Měl jsem z toho noční děsy, ale líbilo se mi to. Za těch 10 let jsem ale nějak mentálně vyspěl nebo co a vidím, co jsem za svých mladých a beztarostných let neviděl. Brutalita, ač velice výživná je i též velice samoúčelná a navíc těží z nelogického chování protagonistů. Citový vydírání je tu skoro každou epizodu, hlavní protagonista je nesympatickej kretýno a jeho sestřenice - která po něm mimochodem jede - se též nechová jako inteligentní osoba. Neustále se mě to snažilo spesvědčit, jak je to hrozně dospělý svýma pseudo-psychologickýma žvástama o přátelství. Přitom to mělo tak slibný start a několik fajn momentů, při kterých i zamrazilo. Nejzajímavější postava Lucy/Nyu prestuhodně využita pouze jako prostředek pro citově vetché spoluobčany světa. Přemýšlel jsem o třetí hvězdě díky nostalgii, ale díky poslední epizodě nemohu....nepomohl tomu ani ne zcela povedený anglický dabing, ve kterém jsem to nědávno viděl. ()

DHDV

Po zhlédnutí všech dílů (docela hodně dílů) hodnotím tento výtvor plným počtem. Propracovaný děj, místy zajímavě ztvárněné a hlavně originální. Ale nezískalo si mě to tak jako FMA. ()

Five By Five

Moje prvé anime, čo som videl od začiatku do konca a zároveň dôvod prečo som si tento žáner tak zamiloval... Tento seriál nastavil hornú latku pre všetky ďalšie anime čo si kedy pozriem a ako ich budem hodnotiť... Nádhera, !!! ()

Radek.SCH

Opět multi-žánrové (nebo spíš zmatená koláž nejrůznějších žánrů), jak už jsem u japonských anime seriálů z poslední doby zvyklý. U Haruhi se to osvědčilo, tady je to spíš na škodu. Pojem „explicitní násilí“ dostane nový význam (hlavně v 1. epizodě), ale to co v Akiře funguje na výbornou (když Tetsuo poprvé udělá v chodbě ze tří lidí mastné fleky), se tady promění v tupé masakrování, které přestane člověka po pěti minutách bavit. Postavy navíc mluví samy se sebou, u čehož má filmový fanda skutečně problém, navíc romantická linie je až nesnesitelně přehnaná SPOILER: (že by jí Kouta odpustil, že mu zabila otce a sestru a v zápětí jí vyznal lásku, to je už moc i na tak otrlého diváka, jako jsem já). - 60 % ()

Smejdik

Lucy mě připravila o anime panictví. A to, jak se říká, že první sex je vždycky nejhorší... to je blbost - sex s Lucy byl plný napětí a emocí a vyvrcholení mě opravdu velmi potěšilo. Těším se na další! ()

studo

Asi by som to prirovnal k tým lepším káblovým seriálom - je tu nahota, krv, násilie ale dej je výborný, postavy skvelé, stále sa niečo deje, nie je to umelo predlžované a emócie sa dostavujú okamžite... ()

Hapretor

Na konci, přiznám se, mě to emočně rozsekalo. Jen Japonci jsou dost šílení na to, aby do animovaného filmu napasovali vedle sebe násilí, sex a negativní emoce ze vzpomínek hlavních protagonistů, které se pak víc než jen přenášejí na diváka. Zde to funguje (aspoň u mě) velmi dobře. Neviděl jsem zas tolik "Anime", tohle zatím patří mezi top. ()

HDeer

Navzdory pomerne plytkému deju som sa po celú dobu trinástich epizód výborne bavil. Seriál si držiac svoju koncíznosť postupne naberá tromfy, ktoré mimo spleti flashbackov míňajú pôvodnosť, akú by si seriál zaslúžil - to však môže byť aj neúplnosťou pôvodnej mangy, v čase spracovania. Na tú sa však už nemôžu sťažovať scenáristi, ktorí do seriálu vpustili tie trápne, nezmyselné a dej-brzdiace repliky, ktoré zbytočne znižujú úroveň seriálu. Ani vynikajúci hlavný motív, ktorý autenticky vykresľuje náladu tohto anime napokon nezastrie vedomie, že tento seriál mohol byť oveľa lepším, než je teraz. ()

kubka4

Jestli si myslíte, že brutální seriály a filmy nemohou být emocionální, romantické nebo mít složitý a propracovaný příběh s hlubokými myšlenkami, tak se podívejte na Elfen Lied. Na první pohled pravděpodobně uvidíte jen tu extrémní brutalitu a množství nahoty, ale po chvíli si uvědomíte, že o to tam vlastně vůbec nejde... Neuvěřitelně krásný a smutný příběh, kde i sebemenší maličkost krásně zapadá do většího celku. To jen tak někde nenajdete. A ten konec... to prostě nemůže nechat nikoho chladným. Elfen Lied nasadil laťku tak vysoko, že ostatní anime budou mít co dělat, aby alespoň některé dosáhlo podobné úrovně. - 100% ()

Greathawk

Konečne anime které se ničeho nebojí. A je to jen dobře. Není to jen somuúčelný masakr, jak se ze začátku může zdát,ale jsou to hlavně postavy a jejich charaktery, které vás vtáhnou. A až poprvé zaslechnete ono pověstné Nyuu!, tak už se od toho neodtrhnete. Potlesk ()

bernajk

Hodne brutalni mozna i malinko uchylne, ale zato citove zamerene. Tvurci se evidentne vyradili. Svym zpusobem originalni namet, hlavne rozdvojena osobnost Nyu. Zajimave pisnicky na zacatku i na konci kazdeho dilu. ()

Meiers

Nechápu co se vám na tom všem líbilo...nebýt tam hektolitry krve a nahota je to vcelku o ničem....tohle si rozhodně top 200 nezaslouží...50% ()

posh.exe

Pořád jsem čekala, kdy se z toho vyloupne hentai a ono nic :D Velmi malebné, leč ta střídavá (a tolik japonská!) infantilita hlavní hrdinky tomu dost snižuje status. Nyu Nyu Nyu NO MORE! :D ()

Utero

Krev, vnitřnosti, létající končetiny, mrtvoly, utrpení, nespravedlnost, slzy, vzpomínky, láska a především výborná podívaná. Pro mě prozatím nejbrutálnější anime co jsem viděl... ()

don_mingo

Hmm, smíchat dohromady krvavá jatka, soft porno, incest, mutantku s pedofilně rajcovním hlasovým projevem, jostomivé štěňátko, flashbacky do minulosti, otravné dialogy o pocitech postav, klenuté chorály, vymlácené vojáky schopné zastřelit všechno, co se hýbe, trhání končetin ("Bolí to, tatínku"), sci-fi, romantiku, patos, kýč a telenovelu, to vše v režii několika zcela neuvěřitelných postav, to umí opravdu jenom Japonci. A zřejmě jenom Japonci to umí zamaskovat tak, aby i takováhle patlanina ve stylu "pejsek s kočičkou vaří dort" vypadala jako bombastické dílo :) Elfen Lied je teprve druhý anime seriál, který jsem viděl, a začínám mít pocit, že jsem si s dokonalým Death Note nastavil laťku příliš vysoko, tahle prvotřídní úchylárna vypadá v rámci žánru tak nějak.. pravděpodobněji. Ale venku chcalo, takže to byl hezky strávenej den, pobavil jsem se u toho. ()

Charlie84

Někdy přemýšlím, jestli ti asiati opravdu takovýhle jsou, protože něco mi říká, že kdybych šel s režisérem Elfen Liedu na pívo, asi bychom si moc něměli co říct. A ne jen proto, že neumim japonsky. Po doukoukání jsem měl podobný pocit jako svého času např. u Battle Royale. Tady je jen všechno "víc" - víc to cáká, víc to křičí, víc to pláče, víc...a ano, je to místy docela hloupé, a Lucy podle mě měla dostat víc prostoru než její alter ego Nyu, protože jako charakter je zajímavější (a teď nemyslím jen proto, že nyu prakticky nemluví, znám spoustu němých filmových postav, které byly dechberoucí) a infantilita Nyu mě posléze začala iritovat. Elfen lied ale i přesto zůstává zjevením, po kterém už váš filmový svět nikdy nebude jako dřív. Btw. proč se musí všichni záporáci v každém anime dřív nebo pozděj začít smát tím hurónským ultra smíchem, který diváka tak maximálně rozpláče? ()