Epizody(13)

Lucy je jedním z nejsilnějších příslušníků rasy „diclonius“, skupinky mutantů, jež se od lidí liší pouze růžovou barvou vlasů a očí a dvěma rohovitými výběžky na hlavě. Ty představují zdroj telekinetické síly dicloniů: vektorů, neviditelných a nadlidsky silných rukou, díky nimž jsou mutanti prakticky nepřemožitelní. Dicloniové chovají nepřekonatelnou nenávist k lidem a neváhají užít svých schopnosti k zabíjení, z toho důvodu je vláda drží ve speciálním vězeňském ústavu, kde jsou zkoumáni a postupně eliminováni. A právě odsud Lucy jedné noci unikne.

Bratranec Kouta a sestřenice Yuka se setkávají poprvé po osmi letech a jejich setkání je okamžitě pokřtěno neobvyklou událostí: na pláži nacházejí nahou dívku s růžovými vlasy, dvěma rohy a vážným zraněním hlavy, které způsobilo její ztrátu paměti, řeči a, řekněme, mírně infantilní chování. Kouta a Yuka se bezbranné Nyu, jak si dívku pracovně pojmenovali podle jediného zvuku, který vydává, ujmou, ovšem brzy zjišťují, že minulost Nyu je velice černá. Nebo by se slušelo říci spíše krvavá?

Japonský animovaný seriál „ELFEN LIED“, který obsahem pokrývá šedesát ze sto sedmi epizod stejnojmenné mangy, je znám a puritány kritizován hlavně pro velké množství nahoty, krve a extrémního fyzického i psychického násilí. Ovšem určitě to nejsou jediné důvody, proč bylo toto dílko, důsledně vyvracející názor, že anime je záležitostí určenou primárně dětskému publiku, svým americkým distributorem označeno za jeden z nejúspěšnějších titulů roku 2005. (kiddo)

Lum3n

Nyuuuu! Elfen Lied v sobě snoubí neuvěřitelnou brutalitu s obrovskou citlivostí a dobrosrdečností. Obě tyto složky jsou dovedeny až do extrému a právě to činí seriál tak zajímavým. Poslední díl je emocionálně nejnabitější díl seriálu co jsem kdy viděl. Elfen Lied je první anime, které jsem sledoval a naprosto mě uchvátil, takže mohu jen doporučit.. ()

Naslund

Ač je seriál přesycen naturalistickou brutalitou a jemnou erotikou, na lidi se snaží zapůsobit ve zcela jiném duchu. Anime nese silné poselství a podává ho způsobem více než odvážným. V morbiditě a krutostí převyšuje veškerou tvorbu, kterou jsem shlédl, o několik tříd, ale přesto vše dohromady skvěle funguje. Atmosféra je velice těžká a po shlédnutí z vás jen tak nesleze. Existují věci, které bych seriálu vytknul, ale ty kompenzuje originalita a již zmíněná odvaha investovat do tohoto projektu peníze. Díky tomuto seriálu jsem začal víc přemýšlet, jaký je rozdíl mezi zlem a dobrem, což se zatím ničemu jinému nepodařilo. ()

KiritoSenpai

Na tomto seriálu mě zaujala především jeho otevřenost (brutalita a nahota) ale i příběh který je obsažen pouze ve 13 dílech, tak i postavy. Hlavní postava (Lucy) je dokonale navržena a i v seriálu je to tak že čím to začíná tak tím to i končí. Škoda že je to tak krátké, protože si myslím že by neuškodilo udělat další nejméně 2 série po 13 dílech. Tomuto anime dávám čistých 5* a doporučuju! ()

kaylin

Je to především romantický příběh, i když jeho kořeny jsou velmi tragické. Celým příběhem se vleče Koutovo trauma z toho, že přišel o sestru a otce. Jedná se o stříbrnou nit, která má velký význam a je plně objasněna až v posledním dílu, který bych se nebál nazvat jako velké finále. Velmi emotivní díl, kterému skoro chybí humor, ale to je proto, že skutečně dokáže zamávat s vašimi emocemi. Takhle by měly vypadat závěry. Skvělé rozloučení se seriálem, který přišel se zajímavými nápady, seriálem, který je originální a vytváří neskutečné kombinace, o nichž byste si mysleli, že nikdy nemohou fungovat. Jenže ony fungovat mohou a fungují. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/05/elfen-lied-2004-80.html ()

Kreeki

Já jsem se překvapivě nezamiloval do tolik Nyu/Lucy jako do Nany, ta jediná to naivně myslela vždy dobře a snažila se zavděčit. Jinak Elfen Lied je komplexně pojaté, srdceryvné a nervy drásající romatické/akční/scifi/fantasy japonské anime, jde v něm o nepochopení, lidské předsudky a především lásku. Co se týče krve a erotických scén, myslím si, že ty dělají tento seriál jedinečným a rozhodně nejsou samoúčené. Nezamiloval jsem se do postavy, ale do seriálu samotného. Nejde nemilovat. Nyu? Nyu! ()

Mikita

Nesnáším podobné krvavé a brutální scény. Místy mi odpor k některým záběrům nedovoloval seriál dokoukat na jeden zátah. Navíc lechtivých záběrů bylo na můj vkus také až příliš. Přesto mi gradace příběhu a jednotlivých zápletek přišla zajímavá a nemohla jsem se seriálem rozloučit definitivně. Lucy pro mě není kladná ani nijak sympatická hrdinka, ale všechny postavy kolem ní vás přesvědčí, že si lidé i jiná stvoření občas druhou šanci zaslouží. ()

type_B

Tak měním /po uvážení/ hodnocení na tři, a to jen proto, že mám kamaráda, který se jmenuje Kout. A to volání Kúta! Kúta! je prostě k sežrání vtipné. ()

mandelbrot

Sugestivní exploitation, ale příliš vykonstruovaný a prvoplánově útočící na city diváků. Doby, kdy jsem ho považoval za skvělý jsou už asi nenávratně pryč. ()

Starletka

Skvělá první půlka prvního dílu, potom nuda, nuda, nuda a konec je zase dobrý. Hodně necenzurovaného násilí a krve, hodně nahoty, hodně naprosto příšerných postav v čele s otravnou Nyu, která by zasloužila odpravit tím nejhorším možným způsobem, málo Lucy, která, ač hlavní postava, je hodně v pozadí. Povedený soundtrack, hlavně opening je perfektní. Bohužel anime končí tam, kde manga se teprve rozjíždí. 6/10 ()

Hamaradža

Elfen lied obsahuje mnoho dobrých momentov a má potenciál, akurát ten (na mňa až moc absurdný a uletený) príbeh o neviditeľných rukách akoby slúžil iba ako zástierka pre chladnokrvné krvavé scény plné odrezaných končatín a japonsky-fetišistickej infantilnej roztomilosti, pričom navyše tieto dva prvky spája do tak bezcitnej kombinácie až sa stáva často vyložene protivným. Potom sa človek s tým tragickým príbehom ukrivdených outsiderov má problém stotožniť a precítiť scény ktoré majú byť silné. Ale záver pekný. A skvelé intro. ()

wipeout

Tak som sa nakoniec nechal zlákať tím ohromujúcim hodnotením, našiel som si vhodný čas a miesto, tak aby všetko do seba dokonale zapadalo, veď podľa tunajších komentárov som si po mojom dlhšom anime pôste mal naozaj užiť. No ale stačilo pár dielov a vedel som, že to bude katastrofa. Tak najprv k pozitívam: Veľmi veľa krvi, lietajúcich kusov tela a podobne, ale stačí toto na 13 dielni mini seriál? A ešte k tomu aj tá proklamovaná brutalita a gore sa točí stále len okolo toho istého a po pár dieloch u vás nejaká tá letiaca odseknutá ruka vyvolá akurát tak oživenie zývacieho reflexu. No a keď momentálne nie je obrazovka zafarbená na červeno tak sa na vás valí lavína gýčových klišé scén hrajúcich sa na dramatickú romantiku pri zapadajúcom mesiačiku. No radšej už nebudem pokračovať, len mi stále nejde do hlavy to hodnotenie, sorry guys! 1,5* ()

Genryuusai

Tak nekjdřív bych chtěl pár věcí zkritizovat. Na můj vkus se odehraje až příliš náhodných setkání, tvůrci mění schopnosti/vlastnosti mutantek scénu od scény jak je to potřeba a konec je dost otevřený... Takže proč vlastně dávám plné hodnocení? Možná proto, že ty první dva nedostatky nejsou tak výrazné a ten třetí tam musí být, protože manga pokračuje, a žádné další neshledávám. Ale spíš proto, že Elfen Leid je anime, které má Styl. Někdo tu píše, že je to nepovedený slepenec mnoha žánrů. Já si naopak myslím, že se slepení docela povedlo a to stylem u anime málo vídaným. Konečně nějaký seinen! Proto chci dát 5*, proto musím dát 5*. ()

dee-key

Dobrý anime, až na tu animaci. vůbec se mi nelíbí. jinak příběh dobrý a ten zbytek taky. nejlepší je opening. ()

Gereth

Všechny hlavní postavy jsou více či méně děti. Proto jsem si asi při sledování Elfen Lied pořád připadal jako nějaký perverzní pedofil. Neustálé záběry pod sukni, neustále odhalená ňadra, každou chvíli nějaké "náhodné" sáhnutí hlavního klaďase, kam neměl, co to sakra mělo být? Konfrontace dětské nevinnosti a naivnosti s opravdu krutým světem může být zajímavá, pokud se správně uchopí, ale tohle cílení na průměrného nadrženého anime maniaka mě uráželo. Ačkoliv tu většina tvrdí opak, postavy nejsou nikterak zajímavé a jejich podstatná část jsou jakési anime prototypy, o které zakopnete, kamkoliv se v této oblasti vydáte. Hlavně teda holky jsou jedna jako druhá. Místy zaujme chladnost výzkumného zařízení a některé obrazy jako kdyby vypadly z mysli HR Gigera, ale cokoliv okolo je neskutečná slátanina. // Nejoblíbenější postava: Kurama // 35% ()

Hees

Chcel by som vidieť viac lebo 13(+1 špeciál) mi vôbec nestačilo. Nádherný opening Lilium nie len po hudobnej, ale aj grafickej stránke je bránou do Elfen Liedu. Toho kto sa to odhodlá pozerať čaká obrovská porcia brutality, striekajúcej krvi na všetky strany a odrezaných častí tela. Občas vidíme aj nejakú tú erotiku, ale v niečom takom vážnom ako je Elfen Lied veľmi o erotiku nejde. Teda pri vážnej téme veľmi erotika nevzrušuje. Lucy samozrejme má problém s ľuďmi lebo jej predtým ubližovali a preto treba sledovať jej pocity. Niekedy sa zdá ako keby Lucy/Nyu má dve osobnosti. Dá sa povedať, že sú to oddelené dve časti jej ja. Jedna časť krvilačná a do istej miery aj obranná pretože nič iné jej v podstate nezostávalo. Druhá časť je po láske túžiaca mladá žena, ktorá má veľa rôznych problémov. Takže šup šup pustiť Lilium na plné pecky, síce je to trocha komorná smutná pesnička, ale má v sebe silu. Tiež odporúčam pozrieť tu zaujímavosti sú tam no čo asi? = zaujímavosti. Aj keď osobne rád by som si jednu informáciu neprečítal tak vás aj varujem. ()

Pajky3

Tak tohle je to všemi opěvované anime? Začalo to pozitivně, neboli výjevy z obrazů Gustava Klimta za zvuků působivých chorálů. Ani tak mi nevadí to násilí, jako spíš mnohdy úplně zbytečná nahota a hlavně do očí bijíci infantilnost. Přesto se mi tyhle "hentai" holky libí, občas je i Nyuu fajn. Nicméně celé je to takové nijaké a závěr taky neni nějak extra silný. Navíc mi přišlo, že na tu míru násilí, která se zde vyskytovala se tady zbytečně moc brečelo. No jestli je tohle opravdu jeden z vrcholů anime seriálů, tak jsem si jistej, že je opustim a dál se budu věnovat svým sitcomům atd. ()