Epizody(13)

Lucy je jedním z nejsilnějších příslušníků rasy „diclonius“, skupinky mutantů, jež se od lidí liší pouze růžovou barvou vlasů a očí a dvěma rohovitými výběžky na hlavě. Ty představují zdroj telekinetické síly dicloniů: vektorů, neviditelných a nadlidsky silných rukou, díky nimž jsou mutanti prakticky nepřemožitelní. Dicloniové chovají nepřekonatelnou nenávist k lidem a neváhají užít svých schopnosti k zabíjení, z toho důvodu je vláda drží ve speciálním vězeňském ústavu, kde jsou zkoumáni a postupně eliminováni. A právě odsud Lucy jedné noci unikne.

Bratranec Kouta a sestřenice Yuka se setkávají poprvé po osmi letech a jejich setkání je okamžitě pokřtěno neobvyklou událostí: na pláži nacházejí nahou dívku s růžovými vlasy, dvěma rohy a vážným zraněním hlavy, které způsobilo její ztrátu paměti, řeči a, řekněme, mírně infantilní chování. Kouta a Yuka se bezbranné Nyu, jak si dívku pracovně pojmenovali podle jediného zvuku, který vydává, ujmou, ovšem brzy zjišťují, že minulost Nyu je velice černá. Nebo by se slušelo říci spíše krvavá?

Japonský animovaný seriál „ELFEN LIED“, který obsahem pokrývá šedesát ze sto sedmi epizod stejnojmenné mangy, je znám a puritány kritizován hlavně pro velké množství nahoty, krve a extrémního fyzického i psychického násilí. Ovšem určitě to nejsou jediné důvody, proč bylo toto dílko, důsledně vyvracející názor, že anime je záležitostí určenou primárně dětskému publiku, svým americkým distributorem označeno za jeden z nejúspěšnějších titulů roku 2005. (kiddo)

Blackros

Velice kvalitní psychologická smršť. Po úvodní scéně jsem málem koktal, akce působí dobře, jen některé ty rozhovory, jak tu již bylo řečeno, působí trochu jako z telenovely a přehnaná roztomilost mi také úplně nesedí. Pořád velice kvalitní anime....80% ()

animaxis

Tento seriál mi přinesl neskutečně velkou nálož emocí.Příběh byl dokonalý.Seriál má třináct epizod a žádná z nich vám nepřijde zbytečná,nebo že by seriálu spíše škodila.Hlavní postavy jsou dost zajímavé už jen pro to,že všude okolo se lidé brutálně vraždí jak na jatkách,zatímco hlavní postavy(snad s vyjímkou Nana) nepřijdou ani o jednu končetinu.Smutné osudy hlavních postav,které to měli celý život těžké,vynahradí fyzické utrpení a nahradí ho psychickým utrpením.Ještě k mé oblíbené postavě Lucy(Nyuu).Lucy byla především krásně nakreslená a tentokrát ne jen oči,což je v anime běžné,ale každá část jejího těla(což bylo v tomto anime doopravdy nádherně poznat).Toto anime také vyprávý poselství,že lidé se bojí toho,co je jiné než oni,nebo se bojí neznáma.Mimochodem se mi dost líbili scény tipu:,,Jsem voják,mám super kvér a jsem prostě neporazitelnej borec!" a vzápětí tam příjde Lucy a každého takového rozseká(ne,že by nezabíjela i nevinné).Vojáky moc rád nemám kvůli skoro mafiánským pravidlům,že jim generál řekne Zabij! a oni zabijí.Tady se jim to docela nevyplatilo. Prvních pět minut seriálu jsou krutá jatka bez pocitů,ale pak tam bude mnohem více emocí(ale bude to ještě brutálnější).Doporučuji všem fanouškům anime a romantiky se silnou povahou. ()

Doudis19

Má to všechno, čím je Japonské anime okouzlující, šokující a taky mnohokrát příšerně otravné. Plno krve, utrhaných končetin, pedofilní náznaky, přehnané emoce a vztahy na pokraji naprostého šílenství. Příběhově je to úplná magořina s tolika zvraty, že se v tom člověk musí zákonitě ztrácet. Každopádně dokoukáno a musím říct, že každý díl je zážitek, ať už v dobrém slova smyslu, nebo i opačně. ()

LordSnape

Můj první anime seriál. Pořád mám k němu vztah coby nejlepší jaký jsem kdy viděl. Možná je to ale i tím, že byl první. :) Příběh je naprosto promyšleně luxusní, nádherná animace. Celý seriál obsahuje pasáže jak brutální a nelidské, tak i lehce ecchi a zároveň i ty, které mě přes všechno překvapily, rozbrečely i nadchly. Navíc na konci každé epizody zahraje příjemný song od zpěvačky Chieko Kawabe. Rozhodně doporučuji! 10/10 ()

Komprimus

Je fakt, že jsem byl párkrát opravdu zaskočen nelogičností chování postav, ale ty brutální jatka mi to zkrátka vynahradily. Něco takového jsem zatím v jiném anime neviděl. ()

Tucqa

Morbidní až brutální, lehce erotické až romantické, hravé i smutné... Dostalo se mi něčeho úplně jiného než jsem očekávala po přečtení obsahu. Příjemným zjištěním pro mne bylo, že anime se třinácti díly může vyvolat tolik rozporuplných pocitů - i zprvu záporné postavy zde měly světlé chvilky... Hodnotila bych 90% ()

WildevilCZ

Tak tomuhle anime říkám opravdový MASTERPIECE, tohle by mě vidět každý kdo sleduje anime, ale nejen ti, ale i všichni ostatní, kdo věnují filmům a seriálům více času. Žádnými slovy se nedá vylíčit krásu Elfen lied...... PS: Kdo tohle neviděl tak pro mě neexistuje :D ()

Elementál

Něco mezi telenovelou, akčním filmem a soutěží o nejbrutálnějši anime všech dob. Jako většině negativně komentujících uživatelů, ani mě Lucy k srdci moc nepřirostla. Ostatní postavy už jsou celkem fajn - Kouta je pohodář, který nic nechápe, ale každému se snaží pomoct, Yuuki nic nedělá, jenom bulí, Nana je oddaná, milá a bez končetin a Mayu je tam do počtu. :-)_______Nevyvážené anime, které obshuje prvky, bez kterých by se myslím bylo bývalo obešlo (různé podivnosti a ignoranství v jednání postav - jejich rychlé zapomínání na určité věci, střídání rodinného a dramatického prvku...). Mimochodem to mi na tom přijde asi nejpodivnější - v jednu chvíli se dívám na průměrné anime o soužití různých traumatizovaných jedinců a v další chvíli najednou na výborné mysterické sci-fi o dicloniích. Do toho parádní flashbacky z návštěvy zoo a v závěru ještě supermutant. _____Celkově to není ani nic úžasného ani propadák (rozuměj 3*), ale posledních cca 3-5 epizod seriál pozvedá přece jen trošku víc - konec seriálu, Kuramův plán (až v posledním díle jsem si vzpomněl, že to Kurama vlastně pustil Lucy...)... Po skončení mě až mrazilo. Pár dobrých epizod, na konec pár výborných - krev, erotika, sci-fi, láska - to už přece za skouknutí stojí... ()

Sabiana

Když opomenu značnou prvoplánovost efektů (tzn. obtěžující nahota a násilí, které po dvou dílech ztratí nápad (a to neříkám proto, že by mi červená barva v anime vadila), naprosto zbytečně dětinskou emocionální stránku, která anime totálně shazuje celých třináct epizod, příšerně ploché a nerealistické charaktery a "náhodičky", díky nimž celý příběh drží pohromadě (někdy je to opravu přemrštěné, jak se postavy poznají, popř. setkají), pak je Elfen Lied anime se zajímavým námětem, pěknou kresbou (ale stejně se od sebe postavy vzhledově liší jen délkou a barvou vlasů) a poměrně působivým koncem. Problém je, že těch drobností k opomenutí je víc jak 50 %. Ve výsledku je Elfen Lied velmi nevyvážené anime, občas velmi zajímavé, většinou velmi otravné a občas zcela průměrné. ()

Monoxid

Není to vlastně taková blbost. První konfrontace pro mě byla šokující, ale teď se na to dívám znovu... A ta hudba je vlastně super. A Kouta vlastně není už tak moc nanervylezoucí budižkničemu (o dost míň, než si pamatuju). A je to celkem sranda. ()

Midori_Mike

Tohle anime mě kdysi emocionálně tak zničilo, že jsem se tehdy zařekl že si vytvořím účet tady na ČSFD a napíšu co si o něm myslím. Od té doby už uběhly sice skoro 2 roky a viděl jsem spoustu asi i lepších anime, ale přesto můj první koment na ČSFD věnuji Elfen Liedu. Elfen lied je dokonalým odrazem toho, čeho jsou japonští tvůrci schopní. Neuvěřitelně silné emoce, originalita, schopnost zas a znova vám vyrážet dech, vysoká umělecká hodnota, poselství lidem. Nejvíce mě zaskočila detailní syrová brutalita v kontrastu s jemnými emocionálními okamžiky, kdy mi srdce bušilo jako splašené. Elfen lied si se mnou nepěkně pohrál, totálně mě psychicky zruinoval a odkopl pryč. A to celé tak, jak se to žádnému jinému dílu předtím nepodařilo snad ani částečně. Takovou bolest a soucit jsem do té doby prostě nezažil. Nejvýstižnější je, že to pro mě bylo do té doby prostě nepředstavitelné. Samozřejmě jsou tu i negativa... Nejvíc asi, pro Evropany těžko pochopitelné, perverzní vtípky, kterýma se v prvních dílech vůbec nešetřilo. Ale když tohle překousnete, zbyde už jen dokonalost. Tohle není seriál pro striktně logicky myslící lidi, spíše pro citlivější povahy. Pro mě Elfen lied = tragédie desetiletí. 10/10 plná palba... budoucnost je v animaci ;) ()

skretik

tá schizofrénia bola úplne super... ako som sa postupne dostávala cez jednotlivé časti, tak som mala tento seriál čoraz radšej aj napriek tej jeho brutalite. ()

Ceres

Tohle animé je jen dalším důkazem naprosté dokonalosti některých animé a Elfen Lied patří mezi ně. Perfketní příběh a postavy včele s Lucy/Nyu a perfektním soundtrackem...ano animé soundtracky sou parádní. Opět je tenhle kousek pro mě srdcová záležitost díky ději a nádherném konci. ()

Petr23

Elfen lied, no co k tomu říct...Asi to že je to velmi kvalitní anime se spoustou postav do kterých se během seriálu zamilujete. Hlavním tahounem je bezesporu příběh a dějové zvraty, protože ikdyž je seriál velmi krátký, celá dějová linka je uzavřena a za tu dobu zažijete bezesporu kvalitní podívanou. PS : Nyu!!! :-D ()

VanTom

Nadšení z prvních 2-3 dílů vystřídaly velmi rozporuplné pocity. Příšerně jednorozměrné, přecitlivělé a nesebevědomé postavy se plácají v nevěrohodných vztahových banalitách, což se dost prvoplánově snaží vykompenzovat velká porce brutality a nahoty; naštěstí to nelogické propojení dějových linek (z nichž jenom vraždící uprchlá mutantka Lucy s rozdvojenou osobností se dá označit za zajímavou) má své opodstatnění. Jinak škoda, že ta počáteční nelítostná krutost a bezcitnost se záhy ukáže jako neškodné pozlátko: useknuté končetiny nahradíme umělými a ještě z toho máme srandu. ()

Ichabod

Videl jsem jen par manga serialu a o to vic mne tento sokoval svoji porci brutality a lehce perverzni erotiky. Nicmene jak se clovek prokousava dalsimy dily tak zjistuje ze je to dost i o emocich a obcas je to opravdu obrovsky psychicky napor na divaka a to je v podstate obrovsky klad, protoze vam ty postavy rozhodne nejsou pak lhostejne. Skvele to funguje, jen se clovek nesmi nechat odradit hned z kraje. ()

Spock

Hledá snad někdo animovaný seriál, který se ho opravdu zaujme? Pokud ano nalezne jen podle mě v tomto počinu. Velmi dobře postavený příběh o tom, jací jsou lidé krutí, obětaví i milující. Cesty několika hrdinů se znovu setkávají po letech a z mlhavého oparu se vynořují jejich vzpomínky. Velmi oceňuji některá témata a situace, které do příběhu tvůrci vložili. Několikrát jsme se přistihl, jak mě příběh dostal. Psychologie postav je zvládnutá na jedničku. Jediné mínus vidím v jeho konci, ten je pro mě příliš uspěchaný, z tématu se dalo vytěžit ještě více. ()

MI-380

Působivá míchanice japonských kulturních (Amerikou silně ovlivněných) šablon posledních několika desetiletí. Takže postavičky jsou samozřejmě evropsky okaté a urostlé, s asijsky trčícími vlasy. Dojemné, krvavé, napínavé, roztomilé, erotické, naivní, fantastické. 75% (2215 hodnotících přede mnou má průměr o kousek výš - 81%). ()