Adamova jablka

Adam's Apples

Komedie / Drama / Mysteriózní

Dánsko / Německo, 2005, 94 min

Jeppe Kaas

filmov na tuto temu sme uz videli mnoho. zjednodusene povedane, clovek ovladany diablom sa postupom casu premiena na Bozieho sluzobnika. keby ste sa mali pridrziavat mojich prvych viet, sotva by ste dali tomuto milemu danskemu pocinu sancu. bola by to vsak chyba, pretoze ide o vskutku originalne a zaujimave dielko, ktore sa urcite oplati vidiet. a da sa pri nom aj po nom celkom slusne zamysliet nad vsetkym co nas obklopuje.(26.6.2007)

Naprosto nedoceněná, přehlížená perla. Dívám-li se na film, podvědomě, ať chci, nebo ne, mi běží hlavou: tohle bych udělal jinak, tohle je podle mne zbytečné, tady to bych udělal přesně tak... U tohoto filmu mám jediný pocit: tohle bych nikdy nedokázal. Dělat si srandu z neonacismu stejně jako z rakoviny nebo z mentálního postižení dítěte, zůstat nad věcí, nebýt nevkusný, vést příběh přes zvraty, které nejsou uvěřitelné, ale přitom přimět diváka jim uvěřit, protože jim uvěřit chce, a spousty spousty dalších nádher - to je kumšt.(9.7.2009)

Těžko hledat slova pro tento film.... Z toho, že existují takto originální a v tom nejlepším smyslu šílené snímky, jsem doslova nadšený. Jak už tady někdo poznamenal, ta dokonalá směsice vážných/směšných/komických/smutných/absurdních scén mi připomněla další dánský klenot - seriál Království. Vynikající a nádherné, málem jsem se neudržel a zařadil tuhle perlu do své TOP15. 9/10(24.4.2010)

• Mariin

Protestantsko - liberální variace na starozákonní postavu Joba. Nechápu, jak je možné nazvat tento žánr komedií. Hodně brutálního násilí (STV to měla pro diváky nad 15 let, měl by být od 18 let). Velmi umělý a za vlasy přitažený příběh s farářem-Jobem, arabským teroristou, holou lebkou a kleptomanem, všechno možné, jenom ne dobrý film...Nezastírám, že dánské filmy nemám rád.(7.2.2012)

Nevypočitatelná depresivní komedie - nevšední mix, ale dokonale zmáknutý. Drsná, suchá, srandovní, osobitá, přičemž je tato náckovsko-pánbíčkovská story ještě navíc podnětná k hledání skrytých smyslů a paralel. Je to asi nejlepší a rozhodně nejzajímavější severský film, který jsem zatím kdy viděl, a těším se na druhou projekci.(1.4.2011)

• - Podle filmu o filmu na DVD měly být vrány zobající jablka původně ztvárněny pomocí počítačové animace, než se ukázalo pár Čechů se "zásobami" trénovaných vran, s jejichž pomocí se pak scény v klidu a za minimální náklady natočily. Na filmu se tak podílela i česká společnost Fauna a Film Praha. (akisha)

• - Film Adamove jablká sa natáčal v dánskom mestečku Fåborg. (MikaelSVK)

• - Zábery, kde vrany lietajú okolo stromu, pochádzajú z filmu Vtáci (1963). (Fejpof)