Adamova jablka

• Dánsko Adams æbler (více)

Odsúdený neonacista Adam prichádza na faru, aby tam vykonával verejnoprospešné práce. Od farára Ivana dostane za úlohu upiecť jablkový koláč z jabĺk zo stromu, na ktorých si  pochutnali vtáky i hmyz. Kým Ivan to vníma ako božiu skúšku, Adamovi na výsledku nijako nezáleží a namiesto toho rozmýšľa, ako by z fary čo najrýchlejšie dostal. Čoskoro však zisťuje, že s farárom niečo nie je v poriadku. Ivan jedného dňa na fare odpadne a Adam sa od lekára dozvie prekvapivú správu. Hoci spočiatku netúžil po ničom inom, ako faru čo najrýchlejšie opustiť, napokon ho okolnosti donútia ostať. Kolotoč nevšedných udalostí sa roztáča čoraz rýchlejšie. Skúša Adama diabol, alebo je to samotný Boh? (RTVS)

SignumVia

Ted jsem to shlednul... To se neda komentovat... To se musi videt!!! Je to opravdu klub narocneho divaka... Na tenhle cilm do konce zivota nezapomenu! ()

Rathe

Mě teda tento mix komedie a dramatu moc nesedl. Ale jak psal Tsunami_X - čeští filmaři se se svými kousky mohou jít zahrabat. Tohle mělo alespoň šťávu. A takto psychologicky komplikované postavy už jsem ve filmu dlouho neviděl. ()

pretorij

Luxus luxus luxus, ci vic na to rict. Chvilema jsem si rikal, ze je to ujete az moc. Pred koncem si myslel, ze uz vim jak to dopadne a ejhle. Vsechno jinak. Vyborna podivana se zamyslenim a dobrym vtipem. ()

Pawdoo

Na začátku to bylo jasné, pak už moc ne a pak už si člověk vůbec netroufl předvídat, co by mohlo být dál. A pak ten film v hlavě ležel ještě dva dny. Možná ještě ležet bude. Takže paráda. ()

jarzek

Nevím, jak ten film zařadit, skoro ani nevím, jestli se mi líbil, nevím, jestli si ho pustím znova... a přesto uvažuju, jestli dát čtyři nebo pět hvězdiček. Rozhodně mi to nepřijde jako komedie, spíš drama, které nutí k zamyšlení a zanechává podivný pocit, který trvá a trvá... ()

femar

Někdy bývá cesta k jablečnému koláči opravdu dlouhá. Ne každý ho však může ochutnat. Nebo se pletu? Dávám 5* ()

mermeza

Tento film mi utkvěl v paměti především svým velmi černým humorem. Skvělý Mads, jako vždy předvedl perfektní výkon. Nelze ho nemilovat. Byl to starý kocour a náhodou umřel ve stejné chvíli, kdy jsme stříleli. ()

Petein

Herce Mads Mikkelsena stíhám z filmu "Hon" a nějak mi přirostl k srdci a tak jsem se dohrabal i tomuhle filmovému, nebojím se říct "skvostu". Nevím, zda tenhle snímek zaškatulkovat jako psychologický, misteriózní, drama, thriller či snad hořká komedie, ale co jistě vím, že mě tenhle film neskutečně vtáhnul do děje, rozjel mé zbylé mozkové závity a bavil od začátku do konce ..... a během přemýšlení nad vším co bylo a nebylo myšleno vážně, rozvahou nad nitry postav mě vždy nečekaně i rozesmál. .... Tahle sqadra psychicky i fyzicky nemocného duchovního a jeho "oveček" (saudský lupič, alkoholická bývalá tenisová hvězda, alkoholická aktivistka, neonácek) spolu se svérázným doktorem je opravdu k pohledání..... Jeden z TOP mých filmů. ()

biochem

Černočerný humor a pokud na tuhle šílenou hru přistoupíte, tak budete odměněni naprosto dokonalou podívanou! ()

twardykame

jeden z mjich top 10 filmov.how deep is your love?absolutne nie viac ako tohto knaza..Depresivno optimisticky filmo laske bliznemu svojmu ()

Svatopluk.Vi

Film, který mne přinutil velmi uvažovat. Mám rád černý humor a tím je tento film přímo nabitý. Zároveň to vlastně vůbec není komedie. Nádherná hudba dává tomu příběhu takový až biblický ráz, ale přitom bych se ale ani do jedné z těch situací ve filmu popisovaných vůbec nechtěl dostat. Chvíli jsem uvažoval, jestli nejsou některé scény "přes čáru", ale usoudil jsem, že pro mne určitě ne. ()

MatoPalkes

V prvej tretine filmu som rozmýšľal či tejto blbosti dám aspoň jednu hviezdu a či to dopozeram. V druhej tretine ma to začalo zaujímať ale stále som bol niekde v priemere. Po dopozeraní som si dal niekoľko minút a zistil som že som videl fantastickú vec a že si to pozretie ešte niekoľko krát zopakujem. Geniálne v detailoch. ()

KellyB

Takže Anders Thomas Jensen. A jeho parta! Ještě mě ani jednou nezklamali, ba naopak: opět nadchli. A pročže? Nebudu vypisovat žádné superlativy, neb je jich přemnoženo, ač si je jistě zaslouží. Co je podle mě nejdůležitější: ta ...úspornost. Nikdo nepřehrává, nikdo se nenatřásá. Méně je více! A Mads Mikkelsen může být kýmkoliv, tu pro změnu knězem: "o čem se nemluví, to neexistuje" zde navíc překonáno a dotaženo...no, až do nebe:) a jak se už-ne-skinhed v autě na závěr přidá a zazpívá si "how deep is your love"... vturánu jsem mu odpustila tu šílenou paruku. Triumfální! ...a P.S. Jak to, že Sára má tři sušenky a já jenom dvě? ()

Keti

Wow. Tak tohle mě dostalo. Už během filmu. Připadala jsem si jako když dítě přijde do zábavního parku a kouká s otevřenou pusou, protože za každým rohem čeká další naprosto skvělá věc. Musím se podívat ještě jednou, nebo dvakrát, protože to má v sobě tolik rovin, symbolů a myšlenek, které na jedno podívání člověk nejspíš nemá šanci pobrat. Taky ještě přesně nevím, co si počít se závěrem. No nic. Jdu si přečíst knihu Job. ()

lineker

To mne ho teda vyndej. Jak dokáže Jensen skloubit multižanrový film do plynoucího, nikterak nedrhnoucího podobenství, ve kterém se divák nestačí koukat kolem sebe a jen čeká z které strany co přiletí. A když to přiletí může se stát, že nebude vědět zda se má právě pochcat smíchy, nebo uronit nějakou tu slzu. Klobouček pane režisére. ()

Rudalon

Parodie na všechny možné kecy a příběhy o víře, osudu , když všechny končí nečekaně a absurdně.    Jako by ty osudy řídil nějaký Anděl pitvornosti.    Zvláštní směs osobních tragédií, které až na výjimky končí absurdně a špatně snad jenom proto, že ten Anděl to tak chce, chce se pobavit.   Ten film je plný  černého a nekorektního humoru,  přitom ale nakonec působí docela optimisticky.   Jako, že i když se ti rozpadnou všechny tvé jistoty, za dalším rohem je nové cesta, možná se dá jít dál, když uděláš ještě pár unavených kroků. ()

Severská filmová zima - 15 filmů v 7 městech

Severská filmová zima - 15 filmů v 7 městech

04.02.2013

Sjednocujícím prvkem českého a severského filmu je obdobné společenské a kulturní klima. Severské filmy však nabízí výrazně odlišný přístup ke zpracování tématu. Ten se vyznačuje především… (více)

Severská filmová zima

Severská filmová zima