Království potoků (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 78 min

• Renton

Lituji obyčejné diváky koncesionářsky placené televize, kteří z nejrůznějších důvodů či zvědavosti na Štědrý večer koukaly na tuhle pohádkovou ubohost. Bohužel, letošní český pohádkový majstrštyk Anděl páně zamířil do kin a zbyla jen tahle trapná záležitost, z níž se stala jedině tak malá ostuda pro veřejnoprávní televizi.(1.1.2006)

• Slarque

Chápu, že to pro ČT byla nouzová náhrada za Anděla Páně vyslaného do kin, ale to opravdu nedokázali sehnat žádný alespoň průměrný scénář? Nebýt dvou „balvanů“, kteří byli občas i trochu vtipní, nestál by výsledek vůbec za nic. O to líp jsem si mohl všimnout slušné hudby i faktu, že na výpravě se nejspíš šetřilo míň než u zmiňovaného Anděla Páně.(25.12.2005)

• Zevon

Námět vůbec není špatný, ale panu Ludvovi se podařilo udělat z něj strašně unylou záležitost. Každé vánoce se těším na hlavní pohádku a téměř pokaždé jsem zklamán, copak to už po revoluci nejde? Za komančů se točilo za pár chechtáků, pod knutou cenzury a za nutnosti různých kliček a kdovíčeho a byly to skvosty, všichni do toho šli prsama :-) Proč jsem po každé, nově natočené pohádce utahaný, jak kdybych skládal čtyřicet metráků uhlí na půdu?(15.12.2008)

• blackrain

Hudební doprovod chvilkami působil jako by si ho tvůrci vypůjčili z nějakého historického velkofilmu a nebo se jím přinejmenším nechali volně inspirovat. Pohádkový příběh svou přítomností osvěžují tři postavy. Dvě jsou nadpřirozené a ta třetí je šašek Rolnička. Jinak jde o poměrně nudnou a spíše průměrnou pohádku. Škoda, že se Jana Krausová neobjevuje častěji na obrazovce. Patří k neokoukaným herečkám. Tady vypadala tak, že by s ledovým klidem mohla zahrát i zlou královnu ze Sněhurky. Vždycky na mě působila takovým zvláštním dojmem a stále vlastně i působí. Je pro mě taková neprůstřelná. Já prostě nevím jak na ni. Rotvajler je lovecký pes?(3.1.2013)

• Madluska

Přemýšlela jsem, co mi na téhle pohádce tolik vadilo, když obsazení slibovalo mnohé. Po usilovném přemýšlení došla záhada svého vysvětlení: V téhle pohádce totiž člověk vlastně asi až do samého závěru dějovou linku aby pohledal! V důsledku toho jsem si pak ani nebyla jistá, komu že mám fandit - žádná postava mi nebyla kdovíjak sympatická - a to by se u pohádek stávat nemělo. A co hůř - nápad s úkoly zůstal trestuhodně nevyužit (Řešení úkolů divák mohl uhodnout už v průběhu jejich zadávání!) a neměl nijak zvláštní opodstatnění. Ne, tohle raději již nikdy více, snad jen kvůli kostýmům a Lednici bych o tom mohla zauvažovat.(7.1.2013)

• - Natáčení probíhalo na zámcích Lednice, Lysice a na hradu Bouzov. (otík)