Království potoků (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 78 min

Nebyla to sice klasická předrevoluční pohádka, se skvělou výpravou, ale já se u ní příjemně pobavila... Dvojice Potok a Potůček :-) Nebylo to vyloženě postaveno na klaďácích a záporácích, ale jako milá pohádka ok. Rozhodně lepší než slátanina Z pekla štěstí.. Co jsem tak četla předchozí komentáře, na hlavní vysílací čas o Štědrém večeru to asi není, ale já na to koukala nezávisle v úplně jiném rozpoložení a nemůžu si stěžovat..(12.7.2006)

• maxnot

Scénář napsalo dítě na základce, ale budiž. Ovšem režisér to dal natočit svému kocourovi a střih přihodil svému psu. Aby to dal nějak dohromady, tak se musel pořádně vožrat a sjet LSD. Úplně bych zapomněl na zvukaře a ruchaře. Ti byli v rauši celou dobu. Zvuk záchodu při potápění prince v jezeře je fakt "majstrštik". Chudáci děti....(2.1.2013)

• Jezinka.Jezinka

Bylo jednou jedno království a díky Bohu nikdo neví kde přesně. To království se tak nějak plácalo od ničeho k ničemu, figurovala v tom královna, která snad umřela či co a král, který by býval udělal lépe, kdyby umřel taky. Potoky a říčky mají své patrony, kteří, jestli jsem to dobře pochopila, se objevují a mizí když tahají za kravské struky. Taky tam princ někam jede na koni, ale kam a proč, to by snad chtělo mezitiulek jako v groteskách.(31.10.2010)

• otík

Studio Ostrava natočilo pro Českou televizi tak trochu tradiční novodobou televizní pohádku - výprava, exteriéry, lokace výborné, herci slušní, zato příběhově takové .... slušně řečeno DIVNÉ. Osobně se mi to celkově líbilo vizuálně, ale příběhu jsem příliš nerozuměl nebo mi prostě nepřišel dobrý. Úkoly pro prince jsou vycucané z prstu, motivaci královny chápu, ale je výrazně nepravděpodobná, princ Václav sice vypadá jako vandrák, ale je aspoň milí, dva kamenní patroni Království potoků mi přirostli k srdci. Průměr, který není třeba vidět znovu. Natočeno na Státních zámcích Lednice a Lysice a na Státním hradu Bouzov. Původní hudba: Zbyněk Matějů(23.8.2014)

• rakovnik

Ani nevím proč, ale bohudík jsem tuto pohádku neviděl ke štědrovečerní večeři a jsem za to neskonale vděčný. Ze všeho nejvíce (by) mi vadila dramatická hudba, která dělala pohádku temnou a jež nahlas zněla i při hrabání sena a veselých záležitostech, jako je maškarní rej a svatba. Pochopil jsem, jak jen nesprávně použitá hudba dokáže změnit vyznění děje. Mnohé další věci, jako že Potok a Potůček, čili živlové to vodní, neumí plavat, princ neplní úkoly a stejně je to jedno, v ději se nic neděje a chvályhodná je pouze zajímavá kamera, činí z této pohádky u mě produkt na jedno použití. Zde je oficiální text distributora velmi shovívavý, až přehnaně oslavný. Zajímalo by mě, v čem vidí výpravnost filmu. V tom, že se točil na třech lokacích a herci byli oblečení?(1.1.2015)

• - Natáčení probíhalo na zámcích Lednice, Lysice a na hradu Bouzov. (otík)