Království potoků (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 78 min

Nemám moc rád filmové pohádky ,většinou mě nudí,krom těch retroklasických. Tahle mě zaujala právě proto,že není klasickou pohádkou, anýbrž více historickým pohádkovým filmem s dokonale padnoucí hudbou, s krásně nasnímanou českou krajinou - především lednického areálu, což mě zcela nahradilo absenci nějakého nosného příběhu. Je pravdou, že hodnocení této pohádce ubralo strategicky nevhodně zvolené časové nasazení premiéry. Není to klasická štědrovečerní pohádka, na kterou jsou svátečně napapaní čeští rodinní příslušníci zvyklí.(26.12.2013)

• sklennenka

Tuto pohádku by mohla zachránit jediná věc a to - kouzlo. Bohužel se tak nestalo a chybí to naprosté většině našich nově natočených pohádek. Buď vidíme přehnané pitvoření, nebo bezduchý děj a nevěrohodné výkony hlavních postav ( jako v tomto případě ). Možná bych si to více užila, být to němý film s titulky. Ale to bych zase pravděpodobně usnula.(2.1.2013)

• blackrain

Hudební doprovod chvilkami působil jako by si ho tvůrci vypůjčili z nějakého historického velkofilmu a nebo se jím přinejmenším nechali volně inspirovat. Pohádkový příběh svou přítomností osvěžují tři postavy. Dvě jsou nadpřirozené a ta třetí je šašek Rolnička. Jinak jde o poměrně nudnou a spíše průměrnou pohádku. Škoda, že se Jana Krausová neobjevuje častěji na obrazovce. Patří k neokoukaným herečkám. Tady vypadala tak, že by s ledovým klidem mohla zahrát i zlou královnu ze Sněhurky. Vždycky na mě působila takovým zvláštním dojmem a stále vlastně i působí. Je pro mě taková neprůstřelná. Já prostě nevím jak na ni. Rotvajler je lovecký pes?(3.1.2013)

• akisha

Děs! V tomhle úděsném výtvoru, který si dovoluje zvát se pohádkou, se prakticky střídají dva druhy scény. První je výměna informací kdo je kdo, co se děje nebo kam kdo směřuje, potom následuje několik minut různě nudných záběrů s hudbou, potom zase menší dialog a opět deset minut hudby. Co se týče pohádkových postav - jsou tu všeho všudy dva pitomci, kteří se s princem vždycky setkají, dají mu "dobrou radu" (například že medailonek v jezeře najde nejlépe v noci pomocí zrcadla a svíčky - eh???) a následně mizí. Chybí základní věci, jako zlo, příběh, gradace apod. Prostě nuda, absolutně nepohádkový film, který doufám nikdy nebudu muset znovu sledovat!(22.10.2008)

• bratr_jezek

Netradiční zaměření (princ získá princeznu "podvodem", i když se k němu přizná). Bohužel i Jakub Prachař i Kristýna Janáčková jsou ve svých rolích nevýrazní, a tak na sebe strhne pozornost zlá královna v dobrém podání Jany Krausové, pohádkovou čest zachraňují ještě nadpřirození Potok a Potůček. Na tři hvězdy to však nestačí, u pohádky podprůměr mrzí možná ještě víc.(3.1.2013)

• - Natáčení probíhalo na zámcích Lednice, Lysice a na hradu Bouzov. (otík)