Království potoků

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Původní výpravná pohádka České televize oceněná na 37. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana. O zkoušené lásce, záhadě medailonů, tajemné princezně a dvou čtverácích, kteří hodně pomohou i popletou. Vládce Království potoků (Ondřej Pavelka) se ve zralém věku hodlá oženit. Rozhoduje se mezi dvěma panovnicemi sousedních království a jak to bývá, netuší v tu chvíli, že jeho volba nadlouho předznamená budoucí děj. Narodí se mu syn (Jakub Prachař), který se později, už jako mladý muž, vydá na cestu za láskou. Nebyla by to ovšem pohádka, kdyby se o vše nemusel zasloužit a kdyby v tom všem, co prožije, nebylo nějaké osudové předurčení. Do děje podstatně zasahují patroni království Potok (Ota Jirák) a Potůček (Vladimír Javorský), kteří doprovázejí prince, radí mu a pomáhají. Někdy ale také věci spíš komplikují. Krásná a osudová je královna (Jana Krausová), půvabná a v žádném případě ne hloupá je princezna Anna (Kristýna Janáčková). A vtipným glosátorem a královým společníkem je šašek Rolnička (Radek Holub). (Česká televize)

PollyJean

je vidět, že na této pohádce se šetřit nemuselo. Pěkné lokace (Bouzov, Lednice), nákladné kostýmy, ohňostroj... hudba tak dramatická a velkolepá jako kdyby šlo o megafilm se zásadním posláním... o to víc zamrzí absence obsahu, podstaty i děje. ()

Mr.Nigga

Na 78 minut velice řídký děj, uvedení do příběhu velice špatné a tak příšerná hudba v pohádce nemá co dělat. Pro děti příliš drama a depresivní hudba. ()

Madluska

Přemýšlela jsem, co mi na téhle pohádce tolik vadilo, když obsazení slibovalo mnohé. Po usilovném přemýšlení došla záhada svého vysvětlení: V téhle pohádce totiž člověk vlastně asi až do samého závěru dějovou linku aby pohledal! V důsledku toho jsem si pak ani nebyla jistá, komu že mám fandit - žádná postava mi nebyla kdovíjak sympatická - a to by se u pohádek stávat nemělo. A co hůř - nápad s úkoly zůstal trestuhodně nevyužit (Řešení úkolů divák mohl uhodnout už v průběhu jejich zadávání!) a neměl nijak zvláštní opodstatnění. Ne, tohle raději již nikdy více, snad jen kvůli kostýmům a Lednici bych o tom mohla zauvažovat. ()

Finskej

Slabomyslné dílko. Když to jednou uvidíte, nic se nestane, když to neuvidíte ani jednou, asi bude čas na nějakou lepší pohádku. ()

York

Scenar o nicem, v podstate strasna blbost, nechapu jak to mohla CT dat na stedrovecerni vecer jako hlavni pohadku a jeste tady ctu, ze to ma byt vypravna pohadka ocenena na jakemsi festivalu :-o ()

bloodcountes

po sérii papundeklových pohádek (mají své kouzlo!) zase jedna výpravná - a mě se líbila. Jsem celkem překvapená zdejším nízkým hodnocením. Děj to mělo, ne že ne, ale Troška to holt nebyl. Mě se tohle líbilo víc, než ty troškovy řachandy. Hodně se mi líbili Potok s Potůčkem a koně. Zlo nechybělo. Co je zlejšího, než uražená urozená domina? ;))) No, mohla řádit i víc, to je fakt, ale pokus o zabití je celkem dost, ne? Navíc nádherná klasická hudba, to byl balzám na uši. ()

Alf

když už není příběh nic moc, rád bych aspoň viděl nějaké pěkné záběry, což vzhledem k "uměleckému" pojetí kameramana - totálně přesvětlená scéna - nebylo možné... ()

Prehry odpad!

Otřes .. celou pohádku čekám nějaký zvrat k lepšímu.. Ale tohle je vážně hodně hloupá pohádka.. ()

spageta odpad!

Nuda, nuda, nuda. Nemělo to vůbec jiskru.. Polovinu času zaberou záběry krajiny, kde se donekonečna střídají roční období a druhou půlku "děje" zabere to, jak se přemísťují ti dva lesní mužíci, či co to vlastně bylo. Pohádka úplně o ničem. ()

hell_boy

Tak trochu divná pohádka s hudebním doprovodem zralým tak k hororu. První půlhodinku to byl téměř jasný odpad!, ale nakonec to šlo přežít, i když víckrát bych to vidět nemusel. ()

Brusíček

Této pohádce chybí zásadním způsobem rozdíl mezi dobrem a zlem který odedávna k pohádkám patří, škoda, dalo by se vytěžit mnohem více. 50%. ()

Bozvav

Na můj vkus příliš unylé a nesouvisl=. Škoda, při tak královském obsazení a výpravě, to mohlo dopadnout výrazně lépe. Za mne 40% max. ()

zdeny99

Čekal jsem něco příšerného podle zdejšího hodnocení, ale nakonec to tak zlé nebylo. Ačkoliv štědrovečerní pohádka by si zasloužila mnohem lepší děj než to, že král Pavelka už nějakých dvacet let truchlí nad smrtí své nebožky ženy. A jak ho z toho dostat? Dva hodní patroni království Jirák s Javorským si vzpomenou, že dříve uvažoval král i o svatbě se sousední královnou Krausovou, a tak se za ní vydají. Stejně jako králův syn Prachař.... Děj je sice slabší, ale nuda to není. Javorský je v roli Potůčka toporný, zato Jirák hraje par exelance jako Potok. Krausové coby arogantní přísné královně to šlo dobře a překvapili mladí Prachař s Janáčkovou coby princ a princezna. A že se natáčelo na nejhezčím hradu a zámku na Moravě, na Bouzově a v Lednici, to se filmařům také povedlo. [1429. hodnocení, 87. komentář, 38%] ()

fisikk odpad!

Zvláštnější pohádku jsem snad ještě neviděla. Počínaje divným dějem, který nedá člověku možnost vytvořit si vztah ani k jednomu z hrdinů. Po nepochopitelném úmrtí královny hned na začátku. Úkoly nebyly tak špatné, až na to splnění/nesplnění, a přesto dosáhnutí výhry. Konče otevřeným závěrem vztahu rodičů. O neschopnosti patronů nebudu raději moc přemýšlet, jinak bych se musela rozbrečet, protože stále nedokážu pochopit, jak potok, ani potůček nemůže umět plavat! Tato pohádka vás nijak neobohatí, nic nenaučí. Je k ničemu. ()

PavelZava

Vl. Javorský a Ota Jirák byli výborní: O lásce nic nevíme, nezapomeň, že jsme jenom balvani. Sám seš balvan! No jinak nic moc ... ()