poster

Kočičí princezna (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 57 min

Režie:

Roman Meluzín
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (14)

 • Finskej
  **

  Trio Adamovská – Mrkvička – Somr z principu ani špatné být nemůže, tudíž v nich problém není. Jen zkrátka ani řečená trojice úctyhodných veličin nemůže zachránit to, čemu se říká "moderně pojatá pohádka", s níž scénáristická slaboduchost (jak už to tak u "moderně pojatých" pohádek nezřídka bývá) mlátí ode zdi ke zdi...(24.5.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Královna tolerantní a vstřícná tak, až to zneklidňuje, král unavený vládnutím a toužící svého syna, který má úplně jiné zájmy, přitáhnout blíž k trůnu, vševědoucí všemupomáhající komorník a chův (mužská varianta od chůvy, jsem hrdá na tenhle svůj dar rodné řeči) královské rodiny už pro druhou generaci a hodná pracovitá venkovská dívka Anička. Princ je, jak už se v pohádkách stává tradicí, vědecky zaměřený, zároveň má tajný intenzivní milostný poměr, což se s vědeckým autismem ve skutečném světě dost vylučuje. Královna má životní cíl získat ještě na stará kolena titul nejskvělejší tchýně, král se zaobírá nesmysly a neumí vystihnout podstatu a důležitost věcí a do toho všeho tam pobíhají podvodník, zloděj a detektiv. Královo naprosté mimoňství dokládá i fakt, že nepozná kocoura od kočky a člověk se jen marně ptá, jak se mu podařilo dosáhnout otcovství. A to ještě pořád mluvím o prvních dvou třetinách pohádky, které mě opravdu bavily, pak to začalo jít z kopce.(11.8.2015)

 • WANDRWALL
  *

  Snaha krále oženit syna, aby mu poté mohl předat žezlo a královskou korunu. Princ má rád jinou, než jakou si představuje král. Proč se ale princ zamiloval zrovna do vesnické dívky, která nemá knihovnu plnou knih, ale stále by jen uklízela a uklízela? Inu některé pohádkové příběhy jsou divné.(10.9.2010)

 • honajz
  *

  Jejda, to bylo blbé! Sofistikovaně, ale blbé. Nebýt Mrkvičky a Somra, pošlu to rovnou do odpadu, protože tomuhle se říká zblbnout z vlastního pocitu chytrosti. Některé dialogy se strašně snaží být vtipné a jen díky hercům nevyzní tak trapně. Zápletka je přitom strašně ubohá, vpád podvodníka oznámen pozdě a velmi mizerně natočen - podvodník se od začátku chová jako pitomec, takže z něho nějaké temné charisma nebo dokonce pocit ohrožení nejdou. Jinak technická - už vidím, jak jednou rukou přenesete sami po schodech truhlu, v níž se skrývá člověk. Podle oficiálního obsahu měl kocour nějak věci vyřešit, ale nepřišlo mi. U postavy prince jsem nevěděl, co je póza, a kdy se skutečně chová jak tvrdohlavý a omezený pitomec. Čvančarová prostě hraje hodnou holku, a to stačí, scénář jí nedává moc možností se nějak projevit. Královna je až podivně tolerantní, král zase celou dobu až podivně slepý a omezený. Pak se zde hraje s atributy, jež nemají pro děj žádné opodstatnění - řetízek s kamenem, kdyby nebyl, nic by to na vyznění neměnilo, celá ta scéna s dopisy také nikam nevedla a chyběla jí i nějaká pointa, klidně oddálená. A když se na scéně objevili rádoby tupí strážci a potom podivně se chovající detektiv, zabilo to ještě to drobné zdání normálnosti, jež pohádka krapítek měla. A to nemluvím o trapných průpovídkách typu "je to princezna jeho srdce".(23.9.2018)

 • Tommassi3
  *

  "Svého kocoura tomu padouchovi prostě nenechám !!" Ne, tady se skutečně nejedná o repliku z nějakého laciného porna, ačkoliv Kočičí princezna rozhodně platí za pořádnou prasárnu !! S jakou samozřejmostí nechá režisér Meluzín, za doprovodu otravného a nikdy neutichajícího hudebního motivu tradičně špatného Jana Koláře tu spoustu našich hereckých veličin v čele s Oldřichem Vlachem či Josefem Somrem bez ostychu soutěžit v pitvoření, které jednoho nesmírně bolí, to je až zarážející, a mě tak napadá, jestli by skutečně neudělal Roman Meluzín lépe, kdyby raději natočil to zmiňované porno, zvlášť s ohledem na účast Ančičí Jitky Čvančrové..;) Několik vtipných momentů, ani výborný Vláďa Mrkvička v roli krále tuhle zhovadilou (m)odérní upocenost, která naznačuje jak hluboko tuzemská pohádková tvorba klesla, ačkoliv zde údajně ona pohádkovost slouží pouze jako metaforické zrcadlo dnešní rodiny, potažmo společnosti, nezachrání, nedělní oběd totiž snad nikdy nechutnal hůře !! Takhle trapné a diletantsky prvoplánové slovní hrátky jsem snad opravdu ještě neviděl, ačkoliv se naši filmoví tvůrci poslední dobou sakra snaží jednoho přesvědčit, že česká pohádka je opravdu pro kočku, byť tentokrát s Bezkočkou !!(9.11.2014)

 • blackrain
  **

  Jedna z mnoha pohádek, které na nás chrlí ČT. Dvě hvězdičky si zaslouží král Ladislav Mrkvička a detektiv v podání Oldřicha Vlacha. Zbytek nestojí za nic.(25.7.2010)

 • Rodriguez
  **

  Venkovská děvčica zabouchnutá do kočičáka, který je ve skutečnosti princ. Zlá královna kuje pykle za zády krále, ale jen a jen pro vlastní dobro. Všemu nasazuje korunu král Láďa Mrkvička. 30%(10.2.2013)

 • otík
  **

  Zcela tuctová a ničím zajímavá pohádka se sice lákavým obsazením, ale zcela nevyužitým. Nudná pohádka hodící se tak akorát jako kulisa k odpolednímu pokecu. Hudba: Jan Kolář(3.2.2013)

 • sahe
  ***

  Míra je tu suprovej :-) viď Míro... ;-)(21.9.2008)

 • PRobin
  odpad!

  Další z pokusů o studiovou pohádku "o ničem".(19.1.2013)

 • Mrenka
  **

  no nic moc no, co více říci(26.7.2010)

 • honeysuckle
  ***

  Už od začátku je jasné, kdo je zlý a kdo hodný, takže o "detektivní" pohádce nemůže být řeč. Mimoto příběh postrádá gradaci, jen si tak plyne, žádná krize, nic, a padouši jsou potrestáni ještě dříve než stihli něco pořádného napáchat. Roztomilá Čvanča, taktéž čtverka Adamovská-Mrkvička-Somr-Vlach, kteří podávají tradičně nadprůměrné výkony. Hodně mi vadila scénická hudba, která prochází celou pohádkou a hraje i ve scénách, kde je hudební podkres zbytečný, až otravný.(20.11.2011)

 • hanikrivi
  **

  Zvládla jsem jen prvních třicet minut. Na moderní pohádku to má docela pomalé tempo, které lze odpustit starším televizním pohádkám, tady však nudí. Hlavně proto, že disponuje několika kvalitními herci, kteří jsou násilně pokrouceny k podivným výkonům (přípomínající soudobé tv seriály). Jediné plus je za Ladislava Mrkvičku. Laděním mi připomíná Balónovou pohádku z r. 1987, kde Mrkvička hrál také krále. Nutně dodat, že u ní jsem sa bavila rozhodně víc.(3.12.2015)

 • ostravak30
  **

  Ladislav Mrkvička, mladičká Jitka Čvančarová - to jsou jediné skutečně kvalitní a za podívání hodné atributy pohádky. Celkově je pohádka slabším kouskem, který se sice zoufale pokouší o humor, ale moc se jí to nedaří. Celá zápletka by byla snesitelnější, kdyby ale vzápětí poté, co se rozehraje zase neskončila, takže ani nemá šanci se rozehrát pořádně. A i konec je vlastně takový nemastný, neslaný. Pokus zajímavý, pohádka netradiční, ale poněkud méně záživná.(5.3.2019)