Probuzení

• Belgie

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

• gudaulin

Námětem vůbec ne špatné, založené na opravdu originálním nápadu, jenže na můj vkus příliš zrežírované a zahrané na efekt. A vlastně totéž můžu vytknout i scénáři. Aby v mých očích film fungoval, musel by se vzdát tradičního hollywoodského thrillerového rámce a musel by mít o poznání kvalitnější herecké obsazení. Takhle je to sice stylová, ale pozérská hra, kde logika v některých momentech dostává zabrat. Celkový dojem: 45 %.(4.1.2011)

Poslabší romantický úvod výborne posilnila stredná časť filmu, kde sa láme príbeh. Scéna transplantácie srdca a následné preradenie do soft-hororového, duchárskeho žánru , nemá problém udržať diváka v pozornosti a tak to už ostane až do konca. Scény matka-syn, dávajú za pravdu starému známemu – mama ti chce len dobre a urobí pre to všetko. J. Alba je prirodzená a uveriteľná v romantickej polohe, ale po zvrate v príbehu už herecky nestíha. T. Howard a jeho výčitky svedomia možno mohli dostať viac priestoru, ale to by už film asi nemal taký spád. 80%.(5.2.2012)

Clayton leží při operativní výměně srdce v narkóze, ale přesto slyší a vnímá vše, co se kolem něj děje. Debaty doktorů o sportu, jídle ani narážky na osobu operovaného nejsou příliš etické, ale Claytona spíše znepokojí informace, že s jeho přežitím zákroku se nepočítá. Zmatenému Claytonovi skáče nechápající duše z těla a vyráží zjistit pravdu o skutečných úmyslech lidí, jimž bezmezně věřil.(16.10.2009)

Osobne si myslím že sa jedná o neskutočne pôsobivý námet. Keď som sa teda usadil na mojej drevenej , nepodhodlnej stoličke, dúfal som že zažijem pecku porovnateľnú s The jacket alebo the butterfly effect. Bohužiaľ nestalo sa tak. Klady tohoto filmu vychádzajú z režisérovej tvorivosti, ktorá umožnila rozostavenie scén takým spôsobom že prostredie bolo zaujímavé a tiež že sa ustálil v hereckom asnábli v akom sa ustálil. Alba rozhodne predvádza jeden zo svojich najpresvedčivejších výkonov a christensen tiež ako tak hraje. Ostatný až na Olin sú celkom nevýrazný ale dotvárajú celok a preto si myslím že v tomto je výhoda tohoto filmu. Zápory je zbytočná prekombinovanosť, ktorá síce na začiatku prekvapí ale príde na začiatku a potom je to už celkom nuda. A práve to bolo trocha čudné vzhľadom na to že film mal neskutočne slušný rozbeh. Koniec je neskutočne odfláknutý a celkovo snaženie Claytona na záchranu je priveľmi krátke a rýchle. Preto mám z tohoto filmu rozpačité pocity. Rozhodne ale nemôžem povedať že je to zlý film Harold natočil solídny film a napísal priemerný scenár ale neviem sa zbaviť pocitu že to na papieri vyzeralo lepšie. takto nám zostáva prvých 40 pôsobívých minút a ostatok nejaký miš maš s dôrazom na originalitu a prekvapivé zvraty , ktoré mi ale akosi unikli. ale Abla si u mňa napravila reputáciu po príšernom Oku. rozhodne sa Harold nemusí za tento film hanbiť. Je síce priemerný a mohol byť zvládnutý lepšie , skúsenejším režisérom ale videl som aj horšie debuty a myslím si že má nejakú nádej natočiť aj nadpriemerný film. uvidíme.(29.10.2008)

Vyzerala ako milé, nežné a úprimné dievča, ale nakoniec sa z nej vykľula vypočítavá beštia! No kto by to bol predpokladal a čakal, veď na začiatku to bola veľká láska, ktorá vytrvalo odolávala konvenciám... Také veci sa v živote jednoducho dejú a nielen Jessica Alba je dobrá herečka. Nepriaznivý vývoj udalostí často nevnímame, hoci varovné signály dunia ako zvony a nebezpečenstvo je očividné. Zvyčajne nám doklapne až keď príde úder a pád. Nad Awake som už lámal palicu, mysliac si, že ide o ďalšiu melodrámu, ale napokon som neľutoval, vzišiel z toho zaujímavý supernatural a psychothriller, s prekvapivou pointou. Príbeh sa skladá ako mozaika, v ktorej do seba všetko pekne zapadá.(10.12.2010)