Probuzení

Prebudenie

Awake

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Poměrně originální thriller s neotřelou zápletkou, ale tak trochu nevyužitým potenciálem a nenápaditou režií. Herecký slušné, ani Hayden Christensen, ani Jessica Alba nejsou kdovíjací herci, ale tady podali velice obstojný výkon. Krátká stopáž filmu jednoznačně prospívá, Awake díky tomu ani na minutu nenudí. Slušná jednohubka.(25.8.2015)

Příběhový potenciál tam je, ale tím to bohužel končí. Jak už zde napsalo mnoho uživatelů, chtělo by to lepšího rejžu i scénáristu. V těchto směrech je film opravdu na nízké úrovni a je to škoda. Nicméně vyloženě zklamaný taky nejsem, Jessica s Christensenem to odehráli solidně a díky slušné stopáži jsem se nenudil, takže nakonec za 3 hvězdičky.(19.6.2012)

Poměrně zdařilý debut, který nedoporučuji zhlédnout před jakoukoli operací (ani nevím, proč jsem si ho pouštěl, když jdu tento týden také na menší zákrok). Námět je zajímavý leč trochu nereálný, což režisér a scénárista v jedné osobě nahrazuje hravou režií. Christensen a Alba hrají obstojně (!), ale velký výkon i na malém prostoru podala Lena Olin. Za pár dní se mi film zřejmě vykouří z hlavy, dnes však nelituji, že jsem si Awake pustil.(23.2.2009)

Co jsem o Awake věděl, než jsem si ho pustil? Že je to thriller a v hlavní roli Hayden "Jumper" Christensen s krásnou Jessicou Albou, která se stále nenaučila hrát. Co dál? Vlastně už nic, proto jsem byl mile překvapen zápletkou a následným rozuzlením poměrně zajímavého a originálního příběhu, který má sice sošné herecké výkony, ale díky krátké stopáži a pohledné "mamince" zůstávám utřech hvězdiček. Je to další z řady rádoby thrilleru pro mladé a mladší :))(22.3.2008)

Minimalistický, přesto zajímavý thriller s velice dobrým scénářem, ale taky velice naivní režijí. První polovinu se to ještě dá překousnout, protože film má spád, pořád se něco děje a scénář vše utáhne sám. Problém nastává v půlce druhé, kdy už je vše jasné. Harold neumí na malém prostoru zaujmout a poslední půl hodina je nudná, ukecaná a velice předvídatelná. Přesto vidět Albu, která sice Oskary za nejlepší herečku asi získávat nebude, zato Playmate roku by byla hned a Christensena spolu, je jako splněný sen fanoušků 90210. Probuzení tedy není ztrátou času a na jednu projekci je to solidní filmek, přesto, podruhé už bych si ho nepustil. Jack, grow some fucking balls(30.1.2009)