Probuzení

Prebudenie

Awake

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Idilku lásky a přátelství naruší neodvratná transplantace srdce. Ale jenom nakrátko...poté bude přeci vše, jako před "spánkem" nebo snad né? Je lehké někomu věřit, dokud jste šťastní. Ale pokud zjistíte, že Vás někdo ranil, důvěra se těžko získává zpátky. V tomto případě se pravdu dovíme, až když usne...Zajímavý příběh, jehož napětí se stupňuje do poslední minuty.75%(2.7.2008)

Kto je Joby Harold... pretože pokiaľ je Awake študentským filmom, hračičkou na jedno použitie, tak potom tu cítim obrovský talent. Ak to mysleli vážne a mali pocit že komponujú strhujúcu mysterióznu drámu na 15 Oscarov, potom pánboh zavaruj... Tak alebo inak, som rád že som nevyštudoval medicínu, asi by ma pri sledovaní porazilo :-D(1.2.2009)

Díky bohu, že filmy takového rázu existují. Konečně po delší době věc, která mě hodně zaujala. Zajímavé spojení dvou realit, které se navzájem prolínají a začíná se vše vyvíjet, děj graduje, dynamika úžasná. Na mnoho překvapení, na které přichází hlavní hrdina v průběhu operace, pak jen divák kulí oči. Ke konci filmu nastává výborné rozhřešení, které Vám dá všechny myšlenky a pohnutky do kupy. Ač Haydena nemám rád z hvězdných válek, musím uznat že tento film se vydařil a můj život obohatil opět nový, zajímavý snímek. 90%(8.4.2008)

Zajímavý příběh, už zezačátku jsem tušil nějakej zvrat a když k němu došlo, tak mě příjemně překvapil svou neotřelostí a zpracováním, není to brutálně a nesmyslně překombinované, ale tak akorát, herecké výkony jsou v pořádku a poměrně rychle to odsejpá. Není to příběh, který vás totálně vezme, neni 100%, ale je kvalitně a řekl bych inteligentně udělaný. Víc takovýhle filmů! Slušné 4****.(3.4.2008)

Snímka s jedným známym a veľmi dobrým plotwistom. AWAKE je film, ktorý prichádza s naozaj obyčajnou zápletkou strachu z operácie a anestézy. Tento film ma dosť prekvapil. Spočiatku som si nedokázal predstaviť v čom bude pointa filmu, ale v závere som bol úplne šokovaný a nadšený. Odporúčam si dopredu nečítať o čom tento film je. Zaujímavý film s úžasným dejom, ktorý vám zaručene na konci vyrazí dych. Pozeráte na film, myslíte si že mu rozumiete, ale omyl! Koniec vám vašu domnienku vyženie z hlavy jedna dve. Všetko sa pomotá a vy uvidíte pravdu, ktorú ste nevideli a a ňu vidieť nemohli. Vrelo tento film odporúčam. Vynikajúci dej, ktorý ku koncu vygraduje až do nebies. Viac ako presvedčivé výkony Haydena Christensena a Jessici Alby, proste hodina a pol strhujúceho filmu a dych vyrážajúceho vyvrcholenia.(19.10.2019)