Probuzení

Prebudenie

Awake

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Samozřejmě jsem si opět nepřečetl obsah filmu a tak jsem šel do zcela neznámých vod. V prvních 20 minutách jsem se smířil s faktem že budu sledovat romantickou podívanou a ono se z filmu najednou vyklube po čertech originální thriller. Ve filmu určitě vše stoprocentně nefunguje, ale hodnotím nápad (kriminálka z prostředí operačního sálu) a příjemné tempo. 65%(28.2.2010)

Zářný případ toho jak se dá skvělý nápad pohřbít nezkušeností tvůrců. Filmu se nedá upřít zajímavá atmosféra a slušné zvraty ale celkově vypadá jako obyčejný televizní snímek na sobotu večer. Co se týká herců tak Christensen není špatný ale Jessica Alba se v druhé polovině tak začne snažit hrát až vypadá neuvěřitelně směšně.(28.1.2009)

Poměrně zdařilý debut, který nedoporučuji zhlédnout před jakoukoli operací (ani nevím, proč jsem si ho pouštěl, když jdu tento týden také na menší zákrok). Námět je zajímavý leč trochu nereálný, což režisér a scénárista v jedné osobě nahrazuje hravou režií. Christensen a Alba hrají obstojně (!), ale velký výkon i na malém prostoru podala Lena Olin. Za pár dní se mi film zřejmě vykouří z hlavy, dnes však nelituji, že jsem si Awake pustil.(23.2.2009)

Chytrý, originální a ke všemu nemálo nepříjemný thriller s perfektní ústřední dvojicí Jessicou Albou a Haydenem Christensenem (kdo by to byl býval řekl). Během sledování jsem nevěřícně koukal na obrazovku s nepříjemným mrazením v oblasti hrudního koše. Už samotná skutečnost, že při transplantaci srdce jste při vědomí, paralyzovaní a vnímáte vše, včetně veškeré bolesti, je dost šílená (a zde tak perfektně a detailně převedená na plátno) na to, aby se člověk po zhlédnutí Awake začal bát i umrtvení u zubaře. Jsem rád, že Jessica i Hayden konečně něco uhráli, jen by Jessica občas ty šaty shodit mohla a Hayden by si mohl lépe vybírat role, nejlépe hodně podobné. Se zbytkem i lhostejným hudebním doprovodem jsem byl spokojen. Sice mi Probuzení způsobilo velmi nepříjemně strávený večer, ale naprosto zasloužené čtyři hvězdy.(28.3.2009)

Co jsem o Awake věděl, než jsem si ho pustil? Že je to thriller a v hlavní roli Hayden "Jumper" Christensen s krásnou Jessicou Albou, která se stále nenaučila hrát. Co dál? Vlastně už nic, proto jsem byl mile překvapen zápletkou a následným rozuzlením poměrně zajímavého a originálního příběhu, který má sice sošné herecké výkony, ale díky krátké stopáži a pohledné "mamince" zůstávám utřech hvězdiček. Je to další z řady rádoby thrilleru pro mladé a mladší :))(22.3.2008)