Probuzení

Prebudenie

Awake

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Clayton leží při operativní výměně srdce v narkóze, ale přesto slyší a vnímá vše, co se kolem něj děje. Debaty doktorů o sportu, jídle ani narážky na osobu operovaného nejsou příliš etické, ale Claytona spíše znepokojí informace, že s jeho přežitím zákroku se nepočítá. Zmatenému Claytonovi skáče nechápající duše z těla a vyráží zjistit pravdu o skutečných úmyslech lidí, jimž bezmezně věřil.(16.10.2009)

Zářný případ toho jak se dá skvělý nápad pohřbít nezkušeností tvůrců. Filmu se nedá upřít zajímavá atmosféra a slušné zvraty ale celkově vypadá jako obyčejný televizní snímek na sobotu večer. Co se týká herců tak Christensen není špatný ale Jessica Alba se v druhé polovině tak začne snažit hrát až vypadá neuvěřitelně směšně.(28.1.2009)

Osobne si myslím že sa jedná o neskutočne pôsobivý námet. Keď som sa teda usadil na mojej drevenej , nepodhodlnej stoličke, dúfal som že zažijem pecku porovnateľnú s The jacket alebo the butterfly effect. Bohužiaľ nestalo sa tak. Klady tohoto filmu vychádzajú z režisérovej tvorivosti, ktorá umožnila rozostavenie scén takým spôsobom že prostredie bolo zaujímavé a tiež že sa ustálil v hereckom asnábli v akom sa ustálil. Alba rozhodne predvádza jeden zo svojich najpresvedčivejších výkonov a christensen tiež ako tak hraje. Ostatný až na Olin sú celkom nevýrazný ale dotvárajú celok a preto si myslím že v tomto je výhoda tohoto filmu. Zápory je zbytočná prekombinovanosť, ktorá síce na začiatku prekvapí ale príde na začiatku a potom je to už celkom nuda. A práve to bolo trocha čudné vzhľadom na to že film mal neskutočne slušný rozbeh. Koniec je neskutočne odfláknutý a celkovo snaženie Claytona na záchranu je priveľmi krátke a rýchle. Preto mám z tohoto filmu rozpačité pocity. Rozhodne ale nemôžem povedať že je to zlý film Harold natočil solídny film a napísal priemerný scenár ale neviem sa zbaviť pocitu že to na papieri vyzeralo lepšie. takto nám zostáva prvých 40 pôsobívých minút a ostatok nejaký miš maš s dôrazom na originalitu a prekvapivé zvraty , ktoré mi ale akosi unikli. ale Abla si u mňa napravila reputáciu po príšernom Oku. rozhodne sa Harold nemusí za tento film hanbiť. Je síce priemerný a mohol byť zvládnutý lepšie , skúsenejším režisérom ale videl som aj horšie debuty a myslím si že má nejakú nádej natočiť aj nadpriemerný film. uvidíme.(29.10.2008)

Díky bohu, že filmy takového rázu existují. Konečně po delší době věc, která mě hodně zaujala. Zajímavé spojení dvou realit, které se navzájem prolínají a začíná se vše vyvíjet, děj graduje, dynamika úžasná. Na mnoho překvapení, na které přichází hlavní hrdina v průběhu operace, pak jen divák kulí oči. Ke konci filmu nastává výborné rozhřešení, které Vám dá všechny myšlenky a pohnutky do kupy. Ač Haydena nemám rád z hvězdných válek, musím uznat že tento film se vydařil a můj život obohatil opět nový, zajímavý snímek. 90%(8.4.2008)

Je to pořádně divné a hloupé, ale zároveň docela působivé. A pak že pořádným exploatačním filmům odzvonilo. Jessica Alba by ale měla konečně pochopit, že normální lidi hrát nemůže (bohyně či superhrdinky klidně) a taky že už i seriózní recenzenti vážně čekají, kdy se konečně odváže a ukáže v rouše Evině!(15.3.2008)