poster

Probuzení

 • USA

  Awake

 • Slovensko

  Prebudenie

 • Velká Británie

  Awake

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petaspur
  ***

  Clayton leží při operativní výměně srdce v narkóze, ale přesto slyší a vnímá vše, co se kolem něj děje. Debaty doktorů o sportu, jídle ani narážky na osobu operovaného nejsou příliš etické, ale Claytona spíše znepokojí informace, že s jeho přežitím zákroku se nepočítá. Zmatenému Claytonovi skáče nechápající duše z těla a vyráží zjistit pravdu o skutečných úmyslech lidí, jimž bezmezně věřil.(16.10.2009)

 • Chrustyn
  ***

  Zářný případ toho jak se dá skvělý nápad pohřbít nezkušeností tvůrců. Filmu se nedá upřít zajímavá atmosféra a slušné zvraty ale celkově vypadá jako obyčejný televizní snímek na sobotu večer. Co se týká herců tak Christensen není špatný ale Jessica Alba se v druhé polovině tak začne snažit hrát až vypadá neuvěřitelně směšně.(28.1.2009)

 • ScarPoul
  ***

  Osobne si myslím že sa jedná o neskutočne pôsobivý námet. Keď som sa teda usadil na mojej drevenej , nepodhodlnej stoličke, dúfal som že zažijem pecku porovnateľnú s The jacket alebo the butterfly effect. Bohužiaľ nestalo sa tak. Klady tohoto filmu vychádzajú z režisérovej tvorivosti, ktorá umožnila rozostavenie scén takým spôsobom že prostredie bolo zaujímavé a tiež že sa ustálil v hereckom asnábli v akom sa ustálil. Alba rozhodne predvádza jeden zo svojich najpresvedčivejších výkonov a christensen tiež ako tak hraje. Ostatný až na Olin sú celkom nevýrazný ale dotvárajú celok a preto si myslím že v tomto je výhoda tohoto filmu. Zápory je zbytočná prekombinovanosť, ktorá síce na začiatku prekvapí ale príde na začiatku a potom je to už celkom nuda. A práve to bolo trocha čudné vzhľadom na to že film mal neskutočne slušný rozbeh. Koniec je neskutočne odfláknutý a celkovo snaženie Claytona na záchranu je priveľmi krátke a rýchle. Preto mám z tohoto filmu rozpačité pocity. Rozhodne ale nemôžem povedať že je to zlý film Harold natočil solídny film a napísal priemerný scenár ale neviem sa zbaviť pocitu že to na papieri vyzeralo lepšie. takto nám zostáva prvých 40 pôsobívých minút a ostatok nejaký miš maš s dôrazom na originalitu a prekvapivé zvraty , ktoré mi ale akosi unikli. ale Abla si u mňa napravila reputáciu po príšernom Oku. rozhodne sa Harold nemusí za tento film hanbiť. Je síce priemerný a mohol byť zvládnutý lepšie , skúsenejším režisérom ale videl som aj horšie debuty a myslím si že má nejakú nádej natočiť aj nadpriemerný film. uvidíme.(29.10.2008)

 • Crazer
  *****

  Díky bohu, že filmy takového rázu existují. Konečně po delší době věc, která mě hodně zaujala. Zajímavé spojení dvou realit, které se navzájem prolínají a začíná se vše vyvíjet, děj graduje, dynamika úžasná. Na mnoho překvapení, na které přichází hlavní hrdina v průběhu operace, pak jen divák kulí oči. Ke konci filmu nastává výborné rozhřešení, které Vám dá všechny myšlenky a pohnutky do kupy. Ač Haydena nemám rád z hvězdných válek, musím uznat že tento film se vydařil a můj život obohatil opět nový, zajímavý snímek. 90%(8.4.2008)

 • EdaS
  ***

  Je to pořádně divné a hloupé, ale zároveň docela působivé. A pak že pořádným exploatačním filmům odzvonilo. Jessica Alba by ale měla konečně pochopit, že normální lidi hrát nemůže (bohyně či superhrdinky klidně) a taky že už i seriózní recenzenti vážně čekají, kdy se konečně odváže a ukáže v rouše Evině!(15.3.2008)