Probuzení

Prebudenie

Awake

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Neviem ako sa volá tá choroba, keď si človek dokáže namýšľať nejakú bolesť a potom ju aj skutočne cíti. Táto diagnóza sa u mňa objavila počas tohto filmu. Cítil som sa akoby som ležal na tej operačke s otvoreným hrudníkom ja. Humus. Čo sa týka tohto aspektu tak film vyvoláva u diváka úplne maximum, čo sa dalo z námetu vyťažiť. Scenár je samozrejme prekvapivý, ale nielen kvôli nemu a prirodzeným hercom Awake stojí za pozornosť. Myslím, že mňa odrovnala hlavne tá neskutočná autenticita. Bŕŕ.(27.3.2008)

Clayton leží při operativní výměně srdce v narkóze, ale přesto slyší a vnímá vše, co se kolem něj děje. Debaty doktorů o sportu, jídle ani narážky na osobu operovaného nejsou příliš etické, ale Claytona spíše znepokojí informace, že s jeho přežitím zákroku se nepočítá. Zmatenému Claytonovi skáče nechápající duše z těla a vyráží zjistit pravdu o skutečných úmyslech lidí, jimž bezmezně věřil.(16.10.2009)

Překvapivě zajímavý a chytlavý thriller s několika hůře a několika snáze předvídatelnými momenty. Pro mne osobně zcela premiérové setkání s herectvím Jessicy Alba - nezklamala, ale ani nepřekvapila. Nemocnice či spíše lékařské prostředí je tak nějak obecně populární kulisa, ale občas se stává, že po shlédnutí nějaké "doktorské" filmové či TV perly člověk ztratí chuť na jakékoliv další kontakty s těmi, kdož by měli pečovat o jeho zdraví (ba někdy ztratí pomalu i chuť do života). Probuzení tuto špetku nedůvěry možná částečně přiživí, ale nikoliv děsivou nekvalitou filmu, nýbrž spíše konáním aktérů. Ale nechci spoilerovat více, než je slušné, něco ostatně naznačuje již výše uvedený obsah. Takže shrnuto - pokud vás čeká transplantace srdce, na tento film se raději nekoukejte. ;-) Ale jinak můžete...(15.4.2013)

Těžko najdete sadističtějšího scénáristu než dvojitého debutanta Joby Harolda. Představa, že budete při operaci (srdce) celou dobu při vědomí, je naprosto strašná, ale tím Joby mučení svého hrdiny teprv začíná. Divákovy nervy naštěstí napíná podstatně méně, ale stále slušně a nabízí mu chytré komorní cvičeníčko v odvádění jeho pozornosti. Hayden (uspaný pacient je pro jeho mdlý herecký rejstřík ideální role) i Alba by mu měli líbat nohy zato, že si díky němu mohli do filmografií připsat konečně něco kvalitního.(1.1.2009)

OBSAHUJE SPOILERY! Scénář zajímavej, i když je to blbost. Nedává se jim kurare, ale anestetika, takže by třeba nespali, ale byli tak omámení, že by práh bolesti byl s realitou na dovče v nedohlednu, což doktoři ale stejně poznaj. V rámci námětu bych to dejme tomu přijala za uměle vytvořenej fakt a neřešila, ale ony ty nelogičnosti pokračujou - ty léky by asi způsobily smrt právě zástavou srdce, takže asi špatná volba, když jsou ještě plány. A já myslela, že jako manželka budu jen já rozhodovat, co bude s mým chlapem...Ale stopáž je příjemně krátká, nějaká atmoška se tomu nedá upřít, děj rozhodně nenudí, napne i zhnusí a rozhodně vyděsí ve stylu "co kdyby se to fakt mohlo stát...?" Trošku líp to promyslet a nechat efektně ležet někoho, kdo umí i něco jinýho než jen efektně ležet (pobavila mě Kiddo s faktem, že neumí ani důstojně běhat, což mě rozesmálo hned dvakrát - poprvý už ve filmu), mohla to bejt celkem slušná psychárna. Hayden když nehraje problémovýho arogantního fracka, je problém. Zato Alba mě příjemně překvapila, jí jsem to věřila, hérečce.(13.11.2010)