Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

smazilek

Moc mě ten film překvapil - kladně. Černá můra všech kdo jdou na operaci. Úáááááááááá jen si to představím... Jessiku Albu jsem poprvé viděla v záporné roli, i když to už asi prozrazuju pointu příběhu co? :-o)))) ()

Breaker

Váhám mezi nízkým hodnocením a vyšším hodnocením. První polovina nudné rádoby drama a pak přijde zlom do jiného žánru. Opravdu vynikající námět, ale ... Ty čtyři * jsou opravdu jen za ten první dojem, za ten námět ... Škoda nekvality režiséra, režisér je za 0 *. ()

kisho

Noh, odomna priemerna znamka. Film sa rozbehol...ale pri rozuzlovani doslo k idealistickej katarzii...zli boli potrestany a nevyniatko zilo dalej...pre mna zavanajuce priemernou scenaristickou pracou kde vsetko musi 100 percentne do seba zapadnut a divakovi je vsetko polopate nasypane... ()

Arry

Velké otázka pre všetkých kritikov "JA"... čo viac a ako mala zahrať??? ... i keď naozaj ako jej krajšia spoločíčka tu dominuje Lena... zaujímavé, nikdy by som to nepovedal, nevidiac Tento film. Trochu nevyzretý scenár mi nahradia obe vždy, kedy si ho pozrem... ()

hito

Neviem prečo, ale tomuto filmu by mali priradiť, okrem thriller a krimi, aj typ žánru komédia. Náramne som sa pobavil na niektorých scénach. ()

awerto

To je jeden z mala filmu, ktere si budete pamatovat, diky kvalitnimu scenari. Herecke vykony slusne, nikoliv vynikajici. Celek funguje a slabsi mista dostatecne vytesni pribeh. A jeste hodne kvalitni soundtrack. Toto se oplati videt, ale doporucuji original zneni - brnensky dabing se moc nepovedl (zejmena matka hl. hrdiny). ()

Luposos

Nekonečná nuda bez pohybu, nápadu a myšlenky. Čekal jsem mysteriozní dílo ze kterého mi bude běhat mráz po zádech, namísto toho se první třetinu nudíte (vykreslení postav), potom udiveně koukáte ("šokující" odhalení) a pak už jen zíváte (jak to všechno dopadlo). Žádné napětí, žádný překvapivý zvrat, nic z toho jsem ve filmu nenašel. Namísto toho je děj prošpikován různými odkazy a záběry z "onoho" světa, které dělají film ještě méně uvěřitelným a zábavným. Pokud se chcete opravdu bát a těšit se z napínavého děje, tak tenhle film vám to neumožní. A druhá hvězdička je jen za příjemné pokoukání na Jessicu. :) ()

RoryWhite

Nejprve vás ten film rozpláče, rozlítostní, následně ho opět začnete brát reálně a poté… vás šokuje, změní celé vaše vnímání toho příběhu. A nakonec vše zapadne do správných dílků a vás zaplaví dojem šťastného konce. Probuzení je plné emocí, které k vám proniknou od první minuty a nepustí vás, dokud neběží závěrečné titulky. ()

Orsidej

Páni,po zhlédnutí tohodle filmu jsem hodně v rozpacíh. Ze začátku to pusobilo jako krásná romantika s dramatickými prvky. Postupně se film začne měnit,a je plný nečekaných zvratů a skvělých nápadů. Pro mě jedno z nejlepších Dramat,a to i přesto že to tu není napsané.. ()

Chirurggg

Po pomalejších prvních 20 minutách se film rozjede divokým tempem. Pro mě působivé prostředí chirurgie je díky nízkému rozpočtu lehce degradováno záběry ze sálu - jsou snad slabší než z Ordinace. Ale stále skvělý thriller se zajímavou stopáží do 90 min. ()

jayjay11

Tak začiatok ma chytil a dosť som sa tešil čo bude ďalej, ale po 5 minútach operácie a tej konšpirácii jeho "ženy" som zosmutnej lebo taký námet a tak to dokašlať ....... ŠKODA MOHOL MAť 4 HVIEZDY ()

Salto

Zajímavý nápad. Musím říct, že jsem se ani na chvíli nenudil. Celou dobu má film poměrně rychlý spád. Ze začátku se tváří, jako obyčejná romantická tuctovka, pak začne všechno postupně zapadat do sebe. Moc mě bavil vztah mezi Haydnen Christensenem a Lenou Olin coby milující matkou. Co bych ještě vyzdvihl byla procházka domem se zhasínajícími světly (kdo neviděl, nepochopí). ()

sweetieM

Prekvapivé ale v tom dobrom slova zmysle, aj keď som nečakala nič extra.Rýchly spád deja ma nadchol natoľko že som do tretej rána vydržala sledovať krásnych hercov a dobre spracovanú myšlienku od Jobyho Harolda... ()

Kylee

Nesporně zajímavý náměť i osa příběhu... ale to zpracování - otřesné.... takže nakonec jediné, co si z toho odnáším je pár fascinujících poznatků o americkém zdravotnictví... kluci a holky tam za velkou louží jsou takoví borci, že transplantaci srdce zvládne tým 2 chirurgů a 1 sestry... a co víc - všichni jsou tam tak sterilní, že vlastně už ani sterilní prostředí na sále nepotřebují - chirurg si v průběhu operace sundá masku, ale pak klidně pokračuje dál, a civilové se tam prochází jen tak... (nejspíš by Jessica Alba nebyla dost "sexy" v čepici a masce... no a to, že mimotělní oběh jim běží jen tak sám, a životní funkce dokáží sledovat bez elektrod-takže asi telepatií?! fakt borci!!!! proboha, to si filmaři nemohli zaplatit nějakého střízlivého konzultanta, aby ta operace vypadala aspoň trochu reálně?! Tenhle film je jedna velká promarněná příležitost... ale tak s posilvestrovskou kocovinou se to přežít dá.... ()

Mandant

Tento film ma dosť prekvapil. Nesmiete sa dať zmiasť prvými minútami filmu, ktoré sú dosť klamlivé a všetko to vyzerá ako obyčajná tuctová drama/ krimi, s jasným vyvrcholením ale nakoniec je to všetko inak a koniec s dobre skrytou pointou vás prekvapí. Príjemný výkon Jessicy. Awake by som si však vedel celkom určite predstaviť o trošku dlhšie, pretože to išlo na mňa celkom rýchlo a k pointe sa dostanete 'čo nevidieť' . Osobne by som si vedel tento film predstaviť trošku viac dramatický - viac info o Claytonovi a majetku atď. ale to už je len môj subjektívny názor. ()

mirec2211

Námet filmu je veľmi dobrý a preto som očakával, že ma bude baviť. Opak je ale pravdou. Dosť ma to sklamalo a hlavne to chaotické spracovanie a zvraty vo filme. Na také niečo som zvyknutý skôr zo seriálov ako z filmu. Za mňa 2 hviezdy. ()

mirika39

Naozaj prekvapivé rozuzlenie. Krásnu priam anjelsky nevinnú Jessicu Albu som naozaj nečakala ako vypočítavú mrchu. ()

zmirix

Zajímavý nápad,nečekaný zvrat (čili zdařilý) a tak člověk musí odpustit ty medicínské nesmysly a brát to jako scifi. ()