Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

Ichabod

Senzačně strhující thriller s několika opravdu těžce stravitelnými momenty! Nebýt Haydena, který je zde šíleně prkenný (režisér měl raději počkat až bude mít Jared Letto volno, nebo vzít třeba Ryana Phillippeho či podobně herecky vybaveného herce) tak by čtyři hvězdičky byly ještě poctivější. Jessica hraje celkem v pohodě a v první polovině tohoto krátkého filmu je opravdu přesně tak sladká jak bylo potřeba a režisér umí přejít z momentů příjemných ke scéně kdy jsem měl husí kůži. Opravdu dobré filmové překvapení. ()

Guzo

Úžasnej film, vůbec nic jsem od něj nečekal, takže hodně překvapil.. Originální nápad, překvapivý zvrat, prostě má všechno, co má správnej film mít.. ()

huli601

Pre mňa veľké prekvapenie. Film ma vôbec nenudil pretože je plný takých vychytávok, ktoré si pri pozeraní ani nevšimnete. A pri rozuzlení a závere príbehu vám to všetko dôjde "Aha, naozaj!" Taktiež mňa zaujal nápad ležiaceho muža na operačnom stole, ktorý sa sám na seba pozerá. ()

strelenaL

Námět filmu není špatný, ale přijde mi to celkově zmatený...protože když se slibně rozbýhající film dostane do bodu,kdy se vše začne obracet a vyvíjet zcela jinak, říkám si krucinál něco mi asi uniká. První chvilku jsem si pomyslela ty brďo to jsem nedávala dobrý pozor na děj filmu??? Když se začíná zápletka pomalu vysvětlovat. Celkově mě však nepřekvapil závěr filmu.Myslím si, že kdyby film nedržel zajímavý námět a scénář šlo by o průměrný snímek. Ale určitě 4 * si zaslouží. ()

J-o-k-e-r

Rozhodně originální a napínavý thriller, odehrávající se převážně na nemocničním lůžku při nebezpečné operaci. Dokonce i toporní herci jako H. Christensen a J. Alba své role zvládli výborně, ideální stopáž, k mému překvapení jsem i mírně nadšen. Ovšem pár věcí mi stejně nebylo jasných (vracení v čase a zjištění jistých souvislostí, závěrečný hovor s matkou) a asi jsem očekával, že na konci bude ještě nějaká dohra, ale i tak - film slušně odsype. ()

Kosmik 1

Naprosto sdílím názor s uživatelkou Madlenka26. :-) To samé jsem si připravoval, že zde napíšu. Jednoznačně nedotáhnutý závěr, filmu by skutečně prospěla delší stopáž. Jinak proti dabingu námitky nemám, v těchhle filmech mi vůbec nevadí, ani když je lidově řečeno zmršený. Jinak je to asi nejdelší filmová operace, kterou jsem měl možnost vidět. A některé záběry přímo ze stolu byly vážně pikantní, zvlášť když jsem u toho zrovna večeřel. :-) Film jsem si užil i s dabingem. Nápad to je vskutku dobrý a chybí jen ten vyladěný konec a tak nezbývá, než si jej dokončit sám v představách. Jinak není co víc vytknout. 75% ()

MI-380

Dobrý nápad, pěkný zvrat v ději, hezké tvářičky, ale také podivné poletování "ducha" po městě: 70% (7246 hodnotících, 74%) ()

Autogram

Námet, ktorý môže byť nočnou morou každého pacienta, ktorý sa chystá na operáciu. A v druhom rade aj každého mladého slobodného milionára. Atmosféra je skutočne výnimočná, sledovať v detailoch vlastnú operáciu je samo o sebe zážitok a k tomu niečo, čo postaví na nohy aj človeka v narkóze. Radšej o filme nič nevedieť a tá hodinka a štvrť ubehne rýchlejšie ako odpočet od desať do nuly. –––– Představ si to Clay. Představ si ten řez. Představ si, jaký by to bylo. ()

Trisis

Dúfam, ze Joby Harold si nevzal vysokú hypotéku... Obsadenie Alby a Christensena možno dokázali vytiahnuť podpriemerný film do červených čísel, ale Snyderove meno pri Army of the Dead už na to stačiť nemusí. Vlastne dosť pochybujem, že to niekedy vznikne... ()

Or!g!nal

Abych řekl pravdu, tak sem koukl na tento film jen abych viděl Christensena i v jiné roli než Anakina. Christensen samotný hrál průměrně stejně jako Alba. Zápletka byla ovšem nad míru zajímavá. Nečekané dějové zvraty a rozumná stopáž mě i přes nudný začátek udrželi u monitoru do konce. ()

jefff

Musím se přiznat, že se mi do Probuzení vůbec nechtělo a očekával jsem nudnou, jak herecky, tak režijně, podívanou. Haydena Christensena rád nemám, pro mě to je již zkrátka ten co se velkou měrou podílel na podělání nových Star Wars. Naštěstí mi v Probuzení nijak významněji nevadil a povedlo se mi ho nějak přetrpět. Jessica Alba není kdoví jaká herečka, ale působí alespoň sympatickým dojmem. Co se příběhu týče, tak ten mi trošku vyrazil dech. Stále nic, nic a pak začal děj nabírat pekelně na obrátkách. Já jsem jenom zíral mlčky na obrazovku. Překvapení jako hrom. 7/10 ()

ImNotThere

Mě to neoslovilo ani v nejmenším. Christensen je stále nejtopornější herec, jakého jsem kdy viděla, na druhou stranu už kvůli tomu by mu pozice v leže na operačním sále měla sedět. Tak co mi sakra vadilo? Byla to Jessica Alba? Aha! V té topornosti Christensenovi docela dobře sekunduje. Její roli jsem jí nebaštila ani vteřinu. V části, kdy je za hodnou milující ženu se mi zdála abnormálně podezřelá, naopak v části, kdy se ukáže jako svině jsem si říkala, že jí záporný role rozhodně nikdy nemůžou sednout. Vlastně jsem Albu ještě neviděla v roli, která by jí sedla, kromě Nancy v Sin City. Celý film je ve zvláštním šedém oblaku a ať už jsem se snažila sebevíc vytáhnout z něj alespoň jednu emočně působící scénu, přišla moje snaha vniveč. Tím pádem celkem zbytečný film, řekla bych. Nu což, každému se líbí něco jiného. Vidět a zapomenout. ()

Josefin

Tady to tak vidím na špatnou volbu režiséra, Awake si užijete , ale záleží kolik máte nakoukáno a zda nepracujete ve zdravotnictví. Průběžně moc brzy dojte k odhalené pointě i tak myslím, že je to pro diváka zajimavé téma. Ale na můj vkus se mu dostalo tuctového zpracování. ()

ssfan

Film má velmi zajímavý příběh, sympatickou hudbu a kameru. Jessice Alba to sluší mimořádně, ale to je asi vše. Režisér to naprosto nezváldnul, a tak se film dost vleče a i přes krátkou stopáž to byla docela nuda. ()

MiaMoonlight

Jediné, co bych hodnotila pod čtyři hvězdičky by byl český dabing při "procitnutí", tedy při největších emocích. To je děs a hrůza. Ale jinak mě tento film nadchnul, i když jsem částečně jeho děj předem uhodla. Jessica Alba je velmi nesympatická žena a tato role jí sedla jako vyšitá. ()

Soweek

Námět, příběh, scénář je na jedničku, ale výsledné provedení je trapné. Situace se totiž po první půlce filmu začne až moc vysvětlovat a dělá z diváka uplnýho kreténa, kterej si nedokáže dát pointu dohromady. ()

cyberhawk

Ze zacatku mi hrozne vadilo, jak se Alba ke Christensenovi vubec nehodi, a jak je Christensen na nejakeho magnata prilis mlady. Postupem casu jsem byl ale prekvapen tim, co vsechno se ve filmu odehrava a ze se film odviji uplne jinym smerem, nez jakym jsem si kdy mohl myslet. ()

ArdathBay

Zajímavý námět je zabíjen nepříliš domyšleným scénářem a (pod)průměrným herectvím Alby a Christensena ( tomu jsem roli multimilionáře neuvěřil ani náhodou ). Spoiler - Ať mi NIKDO netvrdí, že by na ten komplot policie nepřišla. Pro večerní film v televizi ideální. ()

Smileface

Vzhledem ke svojí značné zaujatosti nehodnotím žádnými hvězdičkami, jen chci říci, že se domnívám, že pokud se někdo rozhodne natočit thriller s námětem jako byl tento, tak by měl alespoň minimálně respektovat, že ne všichni jsou absolutní laikové na poli medicíny. Neočekávám, že někdo natočí dokument o práci kardiochirurgů a ještě to bude někoho zajímat a bavit, ale dalo se to natočit i tak, aniž by náhodně zdravotnicky vzdělaný divák neriskoval srdeční zástavu stejně jako hlavní hrdina... Něco tak stupidního a nesmyslného snad ještě nikdo nevymyslel (možná, že historikové budou totéž tvrdit o Mumii), ale to i Ordinace v růžové zahradě je na to lépe. ()