Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

sedm.1

Hodně milé překvapení,kdy jde sice o takovou nenápadnou thrillerovou jednohubku,ovšem takový nekompromisní zlom,který nastana zhruba v půlce filmu,to už si dlouho nepamatuji.Skutečně,první polovina se nese na takové malodramatické vlně,kdy se dva mají rádi,ovšem okolí jim nepřeje(zvlášť rodina),oni mají své všední problémy a on o jeden výraznější navíc.Nic mimořádného.Ovšem když se ústřední hrdinové dostanou do fáze,kdy se onen výraznější problém dá odstranit,film se z romantického dramatu změní na ze řetězu utržený thriller,který je ale zároveň velmi promyšlený a inteligentí,kdy se sice vše hodně zamotá,ale zároveň i do sebe nakonec perfektně zapadne.A potěší i herecké osazenstvo(zvlášť mě pak překvapil především Hayden Christensen).Probuzení je zkrátka filmem dvou polovin,jedné romanticko/dramatické,druhé temně thrillerové,obě docela šlapou a já tento opomíjený napínák vřele doporučuji! ()

BMAJTZ

Výborný thriller kde hodně dlouho nevíte o co vlastně pude a nakonec vás stejně překvapí novým zvratem. Vše bylo celkem fajn až na Jessicu Albu která jako herečka vyloženě dvakrát neexceluje, ale i tak je její přednes snesitelný. Jinak propouštím, že při při scénách kdy začala operace jsem nebyl schopen koukat. ()

Houda666

Človek by neveril koľko sa dá vyšťaviť z takého jednoduchého námetu akým je neúčinkovanie anestézy. Moje hodnotenie: 75% ()

OughJay

Takovejch filmů bych bral víc, protože díky jejich délce je na ně skoro vždycky čas, příběh je stručnej, zajímavej, bez zbytečný omáčky okolo a jako bonus taková kočka jako Alba. Navíc si mě ten film získal tím, že je v něm všechno jinak, než jsem si myslel. O jednu mojí hvězdičku Probuzení připravil dost nevýraznej Hayden Christensen, kterej je nemastnej neslanej a prostě mu tu jeho roli "nevěřim". Je to pro mě herec bez charismatu. ()

skinny

Možná to není perfektně zpracovaný thriller, ale mě to bavilo, a to je hlavní. Hayden Christensen (a ne, není to jen ten hezký frajírek) a Lena Olin byli hlavní tahouni, a možná že ostatní herecké výkony jsou průměrné, ale tento fakt lehce překonává příběh. ()

herr_carter

4,5 *......napínavý thriller s překvapivě nadstandardními hereckými výkony dvojice Christensen-Alba..ty dva základní dějové zvraty se podle mě daly očekávat jenom velice těžko, chvílema jsem se přistihl,že sotva dejchám...opravdu i s jedním exteriérem se dá sehrát skvělý divadlo..............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

JADIM

Nápad natoľko zaujímavý, že príbeh ani nemusí byť nič extra. Stačí, keď to aspoň nejako odsype a človek si to aj tak užije. Toto nie len že nejako odsypalo, ale vedelo to aj milo nemilo prekvapiť. Ja by som ale rád vedel, čo sa dialo ďalej! 7/10 (Videné 5.3.2021, Originálne znenie) ()

jondoe

Styri hviezdicky za originalny namet aza Jessicu Alba ,ktora sa mi v tomto filme pacila zo vsetkych najviac a zacalu ukazovat ze vie aj hrat nie iba krutit zadkom. ()

Seti

Zpočátku jsem si říkal, že to bude nuda, ale hlavní dějový zvrat mě velmi mile potěšil. Konec byl taky celkem slušný, i když dost předvídatelný. Dokonce i Hayden nebyl tak otravný a Jessica v netradiční roli tak prkená. U mě poctivý tři hvězdy. ()

rozbris

Awake je docela milé překvapení, ani jsem od toho tolik nečekal. Hayden Christensen mě dost překvapil svým výkonem, když ležel bezbraně na operačním sále a Jessica Alba - teda nemyslel jsem, že bude taková mrcha!:) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Fujtajbl... safra a po tomhle mám jít jít jako na operaci jo? Je možný aby člověk přežil neskutečnou bolest při transplantaci srdce při plném vědomí? Aniž by u toho třeba omdlel bolestí, nebo tak něco? No každopádně něco jsem už o takových případech slyšel, takže reálné nebezpečí, že se to může stát komukoliv z nás tu zřejmě je...úúúúúú. Jímá mě z toho fakt hrůza. Když si člověk představí, že ho řežou za živa, bolest vnímá naplno a nemůže se pohnout... I když.. copak to ti doktoři nepoznají alespoň na nějakým přístroji, že řežou do člověka při vědomí? No jestli ne, tak nás potěš Pánbů... Jo a jinak film mohl dopadnout fakt podstatně lépe, být Harold zručnější režisér a se zcela jiným obsazením - rozuměj "skutečných" herců místo Bárbí a Kena... Na tom se tu asi shodneme všici! (:o)) ()

cachina

Pro začátek: tento komentář může obsahovat nějaké spoilery a narážky na děj, takže nedoporučuji číst ještě před shlédnutím filmu..........Když jsem si snímek pouštěl, nevěděl jsem do čeho jdu. A dostalo se mi celkem milého překvapení. Po nudném a pomalém začátku, který se vyvíjel jako běžný tuctový film, snímek nabral tempo a držel si ho až do konce. Ve filmu se najednou objevuje jeden zvrat za druhým a Hayden Christensen v narkóze skládá dílek skládanky po dílku a vše do sebe krásně zapadá. Proto musim vyzdvihnout scénář. Musím také pochválit Jessicu Albu jejíž přerod z oddané milující přítelkyně na vraždící a vypočítavou mrchu jsem nečekal. Dalším plusem je příjemná 80 minutová stopáž, kdyby film trval déle, bylo by to určitě na škodu. Toto dalo by se říci komornější drama o několika postavách neurazí, spíše naopak. ()

KoRner

Dobre rozohraná partia, ktorú prekvapivo vôbec nekazí dvojica Christensen-Alba podporená stráviteľnou dĺžkou. Aj kvôli tomu si diváci možno nevšimnú drobnosti, ktoré by im mohli kaziť dojem. Ja som napríklad neuveril, že bohatý mladý playboy nemá žiadnych priateľov a na niekoľko hodinovú operáciu stačí iba jeden chirurg?! Ale ako jednohubka stráviteľné. ()

klukluka

Miliardáři z toho musí být chudáci na prášky. Jestli nebyli paranoidní před Awake, tak po něm už tutově jsou, v tomhle hrozným světě se nedá věřit vůbec nikomu. Viď, Andreji? Atmošku tomu upřít nelze, ale míra uvěřitelnosti je bohužel hodně nízká, a sice proto, že se tady věci dějí nějak moc rychle. Kratší stopáž si zpravidla pochvaluju, ale tady to bylo na úkor kvality. Taky mi to přišlo trochu jako vykrádačka Ducha a i v tomhle případě se v mých očích připravili o body úplně zbytečně- dalo se to udělat jinak a tím pádem líp. Silný tři hvězdy, ale víc jich nebude. ()

Giggs

Po sľubnom začiatku som očakaval film o niečom uplne inom, čakal som, že to bude viac drama ako thriller. Dobry napad, s nie tak dobrym prvoplanovym zvratom v polovici filmu. Ďalši priklad toho, ako to amici "vedia" nedotiahnuť do konca. ()

eagle-eye

Lehce předvídatelná nuda s dalším tragickým výkonem Jessicy "bradavice" Alby. Film zachraňuje Lena Olin, Christensen opět v pohodě, ale většinu toho proleží stejně na operačním stole. ()

AngiS

Ta Jessica Alba je ale pěkná potvora... Zajímavý příběh... "Navzdory všem tajemství, lžím a strašným ztrátám..Nyní je podstatná jen jedna věc.. A to, že se probral... " ()

cab

Od dvojice (Jessica Alba a Hayden Christensen) v hlavnich rolich dramatu s prekvapivym rozuzlenim jsem toho mnoho neocekaval. O to bylo pro me potesitelnym zjistenim, ze film je nejen koukatelny, ale radi se mezi velmi zajimave pociny hodne pozornosti. Vic bych neprozrazoval kvuli dobremu pozitku z filmu. 70% ()