Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

Sofia_Straw

Úžasne hudobne podfarbený film o chlapcovi, ktorý je hneď po narodení umiestnený do sirotinca. Vo svojom svete hudby sníva o nájdení vlastných rodičov, ktorí sa v minulosti stretli len na jednu jedinú noc a ani jeden z nich netuší, že ich syn žije. Krásna rozprávka, až gýčovito spracovaná, ktorá však dokáže pohltiť svojou intuitívnosťou. A práve na intuícii je postavený celý príbeh, prostredníctvom nej sa na konci filmu stretávajú tri hlavné postavy.... Lyla, špičková violončelistka, Luis - gitarista a spevák s ich synom Evanom, hudobným géniom. Snímok je tak nereálny, ako len môže svojim "súčasným" obsahom byť. Rozprávkovo krásny je na ňom kontrast vážnej a modernej hudby, no zároveň vnútorný súlad hlavných postáv, pre ktoré je hudba životom - a tá ich nakoniec aj spojí. ()

shi_sha

Pro mě veliké překvapení. Je to tak trochu pohádka, ale pro romantické duše, jako jsem já, úplná lahoda. August Rush se rozhodně zařadil mezi mé oblíbené filmy, a J.R. Meyers oblíbené herce. ()

Mery235

...som hudobnicka a tento film ma uz tolko rokov drzi za srdiecko, ze to je az neuveritelne ...tak krasny a uzasny pribeh... a pritom uplne jednoduchy... lenze... ta atmosfera v celom filme, svet a hlavne hudba chlapcovymi ocami a usami, jeho zazitky a vyvrcholenie na zaver filmu.... ten koncert.... fuuu, zimomriavky mam len pri pomysleni na tu scenu s tou uzasnou hudbou a dlho ockavanim stretnutim... dlho som to uz nevidela, ale ako to tu pisem, mam to uplne zivo pred ocami... tak velmi ma oslovil... a neskutocne sa mi paci herecke obsadenie .... velmi sympaticky vyber... =) ()

Ironhead

Rozjezd slusne divnej... muzikalni kovboj zrzek Robin W. vybornej.... ale druha pulka a predevsim konec tak strasne prelsazeny, ze by jeden zvracel :_( skoda... naslapnuto to melo slusne ()

Callie

Totální super přeslazená sračka, která ale na mě bezezbytku fungovala. Keri Russel a Rhys - oba krásní a nadaní, hudba, která se mi dostávala pod kůži, předvídatelný , ale úžasný konec. V téhle hnusné době jsou pohádky potřeba. Aspoň pro mě. ()

blezg

Moc rád bych dal jímavému snímku s hudbou v hlavní roli plný počet hvězd, ale... Etot plochoe. A hlavně finále totálně tragičnoe. Přitom si troufám říct, že příběhem jsem nadšen a provedením ve výsledku vlastně zklamán. ()

Kozlowski8

Devítiletý chlapec s nadpřirozenými schopnostmi ve vnímání zvuků a tónů utíká ze sirotčince, aby našel své rodiče... Dlouho jsem neměl po shlédnutí filmu tak rozporuplné pocity. Asi je to tím, že jsem čekal dramatický příběh ze života, zatímco se přede mnou odehrávalo iluzorní, skoro až pohádkově nadpřirozené vyprávění. Ta pohádka o hledání svého štěstí prostřednictvím hudby a tónů mne ale docela pohltila a našel jsem si v ní dost hezkých a smysluplných momentů. Freddie Highmore byl úžasný a přirozený, Keri Russell a Jonathan Rhys Meyers sympatičtí a Robin Williams úžasný, přirozený, sympatický a k tomu krásně vystajlovaný. Velice dobře chápu lidi, kterým se dílko nelíbilo, ale přidávám se k většině a uděluji 70%. ()

Kakofon

Tenhle film byl pro mě srdeční záležitostí letošních vánoc. Silný příběh. Výborná hudba. Chytne vás za srdce. Pokud ovšem ještě nějaké vůbec máte. 90% ()

anakinzlo odpad!

Hellstruck to uplne vystihol !!!!! Akoze,..ako moze mat toto tak vysoke hodnotenie?! Maly chalan,ktory pocuje melodie,rytmus vsade v meste,.z ruchov,trubenia aut,šumov,.proste zo vsetkeho mu znie skvela rytmicka hudba,..akoby mu cele mesto hralo,..ty vole,...a k tomu dáva rady New Yorkskym filharmonikom?! Akoze pardon! A to som umelec a zdravo sebavedomo mozem povedat,ze velmi talentovany a prave orchester,klasicka hudba a velke symfonicke diela su moja zivotna hudba. Ale toto??!! Pride 11r sopliak,ktory nic netusi o hudbe,..sadne za organ v kostole a nakladá ,akoby chalan mal za sebou zušku,konzervu,vysoku a neviem co vsetko!! Alebo ked chytí gitaru a vypaluje a pritom ju nikdy v zivote nedrzal. A na konci filmu pocas dirigovania NY filharmonie :))))) ,..sa otocí,lebo proste,..cíti za chrbtom svojich rodicov,..ktorych privolal svojou hudbou. Tak mam akoze dosť. A to dpč milujem fantasy,scifi!!!! Ale toto je už privela! odpad!! ()

hudson07

Hudbu asi nemám rád více než jídlo. Sympatický snímek, který nikoho neurazí ani nepřekvapí. Sice silný píběh ale na můj vkus až moc jednoduchý, snadno čitelný a jednoznačný. Od prvních momentů bylo jasné co se bude dít. Chlapec díky své lásce k hudbě našel své rodiče. Na poklidné odpoledne příjemná záležitost s pěknými pisničkami, pobaví a zaujme celkou rodinu. Ale pro mě osobně to je vše, poměrně tuctová záležitost s mirně nadprůměrnou atmosférou a svou neobvyklostí. Více než 65% nemohu dát ()

Rozmarýna

Nádherná hudba, skvělý Highmore, fantastický Rhys Meyers a výborný Williams. Krásně natočená romantická pohádka. Podle mně dojímavý film vhodný k vysílání na Štědrý večer. ()

mixerik

Pekná rozprávka spojená s túžbou dieťaťa a rodičov byť spolu. Bodaj by to tak bolo aj v skutočnosti...hudba je okúzľujúca v každom jednom okamihu, dokonca sa mi veľmi páčilo prelínanie vážnej hudby s gitarou....veľmi zaujímavé a práve tak dojímavé....no je tiež pravda, že bez tej hudby by to bol len nudný príbeh. ()

penegal

Bylo to nádherné, kouzelné a dojemné. Na konci mě to dostalo i když bych měl být asi proti takovým věcem obrněný, ale naštěstí nejsem. Moc se mě líbila skladba kde hrál jen na kytaru a to i přes to, že podle rukou bylo znát, že nehraje on. Film je udělaný velmi pěkně a věřím, že každému může zlepšit náladu a pozitivně ho naladit. Pohádka pro dospělé....ano, ale každý dospělý by měl jednou za čas takovou pohádku vidět. ()

Kathane

Nádherný film, ale přesto mi tam chybělo víc děje. Víc by to chtělo propracovat. Ale pokud se jedná o pointu filmu. Je nezbytné zdůraznit, že téma, které bylo pro film vybráno, bylo skvělé. Sama miluji hudbu, proto mě to nadchlo. 4* ()

skyfire

Dokonalý film!!!! Neuvěřitelně citlivě skloubený příběh hudby, malého kluka, jeho rodičů a lidí, které potkává na své cestě. To vše podpořeno skvělými hereckými výkony. Snad jediný film, kde jsem slyšel tlukot vlastního srdce a seděl jsem jak zařezaný. Na konci jsem se dojetím neubránil slzám. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. ()

Sindymindy

Hudebně nádherný film. Dokonalá atmosféra. Odzbrojující romantika. Po skouknutí jsem notnou chvíli lapala po dechu a utírala si tváře... Zamilovala jsem se do Jonathana Rhyse Meyerse (a určitě nejsem sama). Jenom mi tam vadil Robin Williams. Nemám ho jako herce ráda a navíc tady se mi ta jeho role nelíbila už vůbec. Ten film je pro nás, co si chceme občas poplakat. Ale pět hvězdiček mu zatím dávat nebudu. Pokud bych měla schovat city stranou a být objektivní, tak by možná dosáhl jen na tři. Ještě si to rozmyslím, až se na něj podívám příště. P.S.: Příště už nastalo. Pořád celkem dobré, ale na 5 to rozhodně není. Spíš na ty tři. ()

Metou

Videl som to na ceste z Talianska v autobuse. Názov mi niečo hovoril, inak som to nepoznal, nevedel som pribeh (čo sa vďaka tejto stranke stáva veľmi zriedkavo:) z toho vyplýáva, že som od toho nič nečakal a dostalo ma to. Príbeh je krásne naivný a úžasný. :) Spontánne hodnotenie. ()

mishka.k

Film o klukovi z děcáku, co se snaží najít svoje skutečné rodiče a vedle toho je taky tak trochu hudební génius.Talent a lásku k hudbě zdědil po rodičích, kteří jsou oba dva taky výborní muzikanti, i když každý dělá do trochu jiného žánru. Je to naprosto jednoduchý a vlastně i kýčovitý příběh, u kterého víš, jak to dopadne a má předvídatelný zápletky, chvilkama i těžko uvěřitelný, jenže... prostě se mi líbíl. Za prvé má úžasnou muziku, na který vlastně stojí, a za druhé mi to přijde moc pěkně natočený, i když fakt nejsem filmový expert. Jestli má každý nárok na špetku oblíbeného kýče, tak já jsem si ji vybrala u tohohle filmu. Jo, oceňuju konec, dal se udělat mnohem kýčovitější, takhle to ustřihli v tom nejsprávnějším momentu ()

LemurKata

Film mě zaujal už z reklamních upoutávek v televizi, to je opravdu co říct. Přesto jsem ho nakonec viděla spíš náhodou. Chytlo mě to, i když jsem chtěla odejít, nakonec jsem se usídlila na gauči a dokoukala ho dokonce. Je to hezká romantická pokádka, samozřejmě s dobrým koncem, od začátku filmu ani nečekáte nic jiného. Líbilo se mi to, August Rush byl úžasnej a Luis s Lylou okouzlující pár, kterému to na vzdory osudu prostě musí vyjít, mělo to u mě našlápnuto na pět hvězd, ale....něco tomu chybělo. Slzy. Jsem neuvěřitelný cíťa, který brečí téměř při každé, alespoň trochu dojemné scéně, a přesto jsem u velkého finále neuronila jedinou slzičku. Promiňte, ale s takovou nemůžu dát vyšší hodnocení. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky