Velkolepý projekt Mela Gibsona vypráví o starobylé říši Mayů a jejím zániku. Původ této kultury, její moudrý život a náhlá destrukce, je dosud opředena mnohými tajemstvími. Jde o vůbec první filmové zpracování této neobjasněné záhady. Hlavní hrdina Jaguáří tlapa se vydává na zběsilý útěk ze zajetí, aby zachránil nejen svůj život, ale i milovanou rodinu... Uznávaný, přesto nebo právě proto aférami obklopený, světoznámý režisér, scenárista, herec a producent v jedné osobě Mel Gibson při natáčení Apocalypta opět riskoval. Pro zvýšení autenticity se po celý film mluví neznámou řečí, původním mayským jazykem Yucatec, podobně jako v Umučení Krista. Na filmu se podíleli špičkoví tvůrci, jako je kameraman Dean Semler, držitel Oscara za film Tanec s vlky/Dances with Wolves (režie Kevin Costner), střihač John Wright a hudební skladatel James Horner (Titanic/Titanic, režie James Cameron). Výpravu filmu měl na starosti Oscarem několikrát oceněný Tom Sanders. Snímek Apocalypto byl již mimo jiné nominován na cenu BAFTA v kategorii nejlepší neanglicky mluvený film. (oficiální text distributora)

CrazymanM

Zajímavý počin,opět jako již poněkolikáté jsem film odkládal,nyní když jsem ho viděl si můžu jen vynadat,že jsem si ho už dávno nepustil!Velmi zajímavé téma,výborné zpracování,prostě paráda,i když pár výtek by bylo,ale na to rád zapomenu!!! ()

jack_scott

Jasně, konec snímku - když si člověk už zvykne na fantastické provedení a ojedinělý námět - sráží film hluboko...Hodně hluboko. ...Přesto by měl člověk ocenit právě tu jedinečnost provedení. Po druhém shlédnutí zvyšuji na **** a 85%. ()

Pete24

Těmto naturalistickým filmům nesluší happyend. Vcelku předvidatelná každá další část filmu, přesto však jsou všechny bizardnosti propracovány do detailu a atmosféra dovede vtáhnout. Jen ten pitomej šablonovej konec degraduje 120 minut solidní filmařské práce. 70% ()

J.Mayen

K filmu mám jen pár připomínek,ale ani ty mi nezabrání abych hodnotil plným počtem. Nemám rád Gibson jako herce a ani jako režiséra, krom tohohle snímku,který je velkou vyjímkou. Hlavní hrdina mi spíš přijde jako superman,po prostřelení šípem si běhá jako by mě jenom zadřenou třísku a i ten konečný klišovitý příběh,ale budiž mě to bavilo a za poslední ten konec měl značit objevení ameriky? To si také mohli odpustit. Jinak herci hráli skvěle, syrově, brutálně, výběr takových typů byl jednoznačný, původní znění, původní řeč skvělý nápad, proč by měli mluvit anglicky? taky se vyjádřim krátce k jednomu komentáři nejmenovaný vylízaný uživatelky, ač to vůbec nedělám, nebo jenom zřídkakdy. Slečna které vadilo, že na konci filmu nevystoupil Gibson a neoznámil, že vše myslel z prdele, proboha proč? Slečna které chybí pár stránek do dočtetní Metráčka si pravděpodně představuje, že by měli všichni režiséři vystupovat s tim, že to nemyslel vážně? Třeba Ridley Scott držíc hlavu vetřelce, že takový stvoření je fikce po každem jeho filmu? V tom případě si dočti toho Metráčka nebo si pouštěj Tajemství proutěného košíku. ()

klichem

Dalsia odvecovka od Mella - velmi porovnatelne s umucenim krista - preto uz vobec nie ani prekvapive ani znechucujuve ako aspon umucenie bolo. Jednu hviezdu za nasilnicke sceny - to ja mozem a jedina vec, ktoru musim vyzdvihnut su fantasticke kostymi + prostredie filmu... Ale pre mna stacilo k tomuto pocitu vzhliadnut zopar fotiek z nakrucania a nie travit 133 nepotrebnych minut pri TV... ()

Zed70

Na projekci jsem šel s obavou, že z těch 133 minut se minimálně půl hodiny budu nudit. K mému velkému překvapení jsem se nenudil ani vteřinu. K tomu co napsal Radek99 bych snad jen dodal, že vizuálně to byla pastva pro oči a hudba Jamese Hornera byla také úžasná. ()

McMurphy

Vynikající prostředí a detaily zabírající kamera, výborná hudba, přesvědčivé výkony účinkujících, napínavý a poutavě zpracovaný příběh jedince snažícího se nepodlehnout strachu a osvobodit se od tyranie. Při sledování filmu máte pocit, že děj se odehrává bůh ví jak hluboko ve starověké době a nic nemůže být horšího, nicméně konec vám dá jasně najevo, že to horší právě přichází. Apocalypto jsem poprvé viděl v roce 2014 v rámci KVIFF ve velkém sále hotelu Thermal, kde film osobně uvedl a pak dokonce i sledoval samotný režisér, Mel Gibson. ()

Roman1983

film, který se pozvolna rozjíždí, až nabere rychlost "Šinkansenu" a vy z něj nechcete vystoupit, opět jedinečný a nezapomenutelný filmeček, Mel Gibson se s tím příliš nepáral ... úžasné ... 5* .. možná Jaguár mohl dostat o šíp méně :) ()

a0001

"Veľkolepý projek Mela Gibsona, ktorý rozpráva príbeh o Mayoch..." Extra nadhodnotený film. Celý film je o behu, nič iné film neponúka. Film je síce akčne sýty ak teda považujeme beh za akciu. ()

yazik

Hodnotit tento film se mi moc nechce, protože to není můj šálek čaje. Natočen je skvěle, hudební i herecké obsazení rovněž. Ale nemám rád násilí ve filmech, i když chápu, že zde vzhledem k době bylo nezbytné a ještě v přijatelném množství. Nicméně znovu už tento film vidět rozhodně nemusím. ()

xzajox

Vobec som nevedel, co od filmu dostanem. A to bolo dobre, pretoze som bol neustale v napati, co bude dalej. Film stale nekompromisne isiel cestou, kde sa nedalo predpokladat ci vidiet dopredu. Pritom vsak ostaval prirodzeny. Smutok, strach, zufalstvo, zurivost... vsetko perfektne zobrazene. Koniec bol potom takou viacnasobnou satisfakciou. Viac uz nemam co povedat, velmi dobre. 92% - 5* ()

Adrii

Film založený na historických událostech Vás po shlédnutí nenechá klidně spát. Přemítáte si neustále dokola, jak moc z historie skutečně čerpá a jak vůbec takto lidé mohli žít. Perfektní kostýmy i herecký výkon zapříčiní to, že film hltáte od začátku do konce i přesto, že to třeba není zrovna Váš šálek kávy a oblíbený filmový žánr. ()

harycek

Děsivá vize historie Mayské civilizace, brrrrrrrrrrrrrr!!!!I po druhém shlédnutí je jen ten dojem , že je dobře , že tato hnusná "civilizace" skončila!!!! P.S. Gibson je úchyl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Silný filmový zážitek , výborná kamera , snad to vydýchám až na potřetí!?!?! ()

papuchalk

Apocalypto náramně graduje a mělo skončit právě na svém nejvyšším bodě, kde bych ještě dal 5 bodů. Bohužel, po té atmosfericky velice nabušené scéně ve městě, a to včetně příchodu do něj.. jde film strašně dolů. Z docela zajímavého filmu s přesahem se stane tupá honička ve stylu Ramba. Měl nabídnout jiné zakončení a bylo by to super. Třeba Takové svrhnutí elity poddanými, stínáním jejich hlav a shazováním jejich těl dolů, následná totální anarchie až "zmizení" celé civilizace, to by byl teprve apokalyptický závěr jak prase :) Jak víme, Mayové nebyli rozdrceni španěly, nýbrž zanikli sami několik set let před příjezdem Kolumba. Ony jim ty lidské oběti nejspíš k navrácení dobré úrody nepomohly. ()

Wulz

Má to pár svých much...ale nic lepšího z Mayů jsem neviděl...o jejich rituálech... ta scéna je až úchvatná. ()

husak_k

Vynikající kinematografie. Sem tam mi přišlo akorát, že film by mohl mít větší hloubku, ale i tak mě to potěšilo. Škoda, že se v této době podobné filmy přestávají točit na úkor Marvelovek a jim podobných. Gibson je fakt výbornej režisér. ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Gibson už možná nebude režírovat

Gibson už možná nebude režírovat

16.03.2010

Ale až poté, co konečně natočí svůj vysněný projekt. Už jsme o něm psali – půjde o prozatím nepojmenovaný historický velkofilm o Vikinzích, ve kterém by si měl zahrát Leonardo DiCaprio. Zdá se, že to… (více)

Mel Gibson: Mexikáni nebo Vikingové?

Mel Gibson: Mexikáni nebo Vikingové?

17.12.2009

Vypadá to, že obojí. Mel je definitivně zpátky, jako herec (napjatě čekáme na zlehka problémový thriller Edge of Darkness) a brzy opět i jako režisér. V březnu se vrátí do Mexika i s většinou štábu,… (více)