Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Udržet velký byt v centru velkoměsta, i když je nájemné "regulované", není žádná legrace. Zejména když profesorka francouzštiny Ernestina je už dávno v penzi. Proto ráda souhlasí s podnájmem mladé podnikatelky Miriam. V té chvíli ovšem stará dáma netuší co ji čeká a jak se její, do té doby jednotvárný život, změní. Překvapí ji nejen nečekané zlepšení životní úrovně včetně cesty do Paříže, ale i velké stavební bytové úpravy a nakonec ten pozoruhodný inzerát v novinách: "Diskrétní privát v centru". Ernestina začne tušit, kde je zdroj příjmů její podnájemnice a proč Miriam potřebovala "zgruntu" přestavět bývalou pracovnu jejího muže. Překvapivě je však tento příběh o tom, jak se vzdor komerčním a zcela praktickým začátkům jejich setkání sešly dvě rozdílné a osamělé ženy a našly k sobě cestu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

argenson 

všechny recenze uživatele

Tyhle televizní věci, co rádobymoderně brnkají o aktuální témata jsou problematické v tom, že velmi rychle vyšumí, navíc tady jsou občas dost otřesné výkony. Jenže z velké části se to točilo v kavárně, kde jsem několik let budoval svou image kavárenského povaleče, takže aspoň ty dvě hvězdičky musím dát. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Původně jsem si myslela, že půjde o bláznivou komedii, ale komediálního tady nebylo vůbec nic. Rozdílnější herečky už vybrat nemohli. Je tu étericky vypadající bytost Květa Fialová a proti ní rázně, přísně až možná profesorsky vyhlížející Zuzana Slavíková. Ta klame tělem. Obě k sobě najdou cestu. Obě dámy jsou natolik výrazné, ale celý příběh nedokážou utáhnot. Bohužel není co táhnout. Pokud tenhle film už znovu neuvidím, tak taky nic nestane. ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Zajímavý a povedený televizní film. Z velké spousty, které nám veřejnoprávní televize v nedělní večery servíruje, se jedná o lehký nadprůměr. Téma je poutavé, navíc politicky ožehavé a je jen spekulace, zda to souvisí s blížícími se volbami. Květa Fialová je herecké eso a zaujala mne i Zuzana Slavíková. 70%. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Pofiderní zpalce vycucaná historka pomateného scenáristy s jalovou rutinní televizáckou režií, kterou nespraví ani tehdy ještě vcelku snesitelné herectví dnes už mnohdy nesnesitelné K.F., o pitomých frázích a jiném žvanění vypouštěném z tlamek všech protagonistů - božínku i >národní< bohém (sic!) Dohnal si vydohonil... °-[.. - už ani nemluvě... Jen další zoufalá matérie bakalářské konzistence z brněnské tupovize, hotová >formáž fromáž< natažená na nesnesitelných 69(!) minut - leda, že by v tom byla nějaká oplzlá gerontolesbí symbolika... :-/ - - - - - (Poprvé viděno 14.9.2011 na >smrtelné jebničce< , hodnocení 101., komentář zde jako devátý - 14.9.2011) ()

Angerr 

všechny recenze uživatele

Další televizní film z naší současnosti se mi opět docela líbil. Zabývá se několika citlivými tématy (jak se postavit k ženám, které se živí prostitucí, nebo aspoň "masážními službami" - co vlastně ta ženská přesně dělala?) a jak tržně orientovaná společnost mele lidi přežívající z dob minulých. Dvě hlavní herečky hrají své role velice dobře a přesvědčivě. Nepřesvědčivý, i když pěkný, je bohužel závěr filmu a nenásilné řešení vztahu hlavních hrdinek. Kromě toho mám dojem, že vzhledem k současným (leden 2006) změnám v oblasti regulovaných nájmů je uvedení tohoto filmu v hlavním vysílacím čase na ČT1 také politickým tahem - majitel domu je jednoznačně záporná postava a má tak asi vytvořit předpojatost ke všem majitelům (tím neříkám nic o svém vlastním názoru na tento spor!). 6/10 ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama