poster

Já z toho budu mít smrt (TV film)

Rodinný

Česko, 2005, 69 min

Předloha:

Ivan Kříž (kniha)

Scénář:

Ivan Kříž

Kamera:

Jan Štangl

Producenti:

Hana Vrbová

Scénografie:

Iva Farkačová
(další profese)
 • brumbrum
  *

  Tupe. Lacne. Az do konca som cakal dake vylepsenie, ale uz sa to zial len sprasilo. Takto to vypada, ked sa porevolucni hlupaci snazia nieco inteligentne natocit - a oni to nie a nie vyjst, pretoze maju namiesto hlavy odpadkovy kibel. Ani smiesne, ani poucne, ani ludsky zaujimave - proste nic. Len tupe a plytke - a nespravi to ani ta nablbla cirkusova muzicka, akoze smiesna. Os filmu: ako vykopnut staru babku z bytu pomocou bordelu. Cize trocha mafie, trocha predajneho sexu, hromada lzi, smiesna hudba a zaver, ze ked sa vsetci sprasime, budeme sa spolocne radovat, je logicky pod psa. Cest praci, smrt budu mit iba ak z takychto sraciek. Davam 1*, lebo som to vydrzal dopozerat - sice v sklamanej nadeji na dobry koniec, ale predsa. Zalostny obraz stavu domacej poprevratovej tvorby. Hanba tvorcom i hercom; a ze tu babku na tu koninu nahovorili, to je tiez trapas.(1.5.2016)

 • Přemek
  **

  Smutný příběh o tom, kterak vdova po profesorovi vymění chudý, ale poctivý život za sladkou jízdu plnou kremrolí, výletů do Paříže a dalších radovánek - ovšem za tichý souhlas s provozem bordelu v bývalém pokoji svého muže. K tomu morálně zcela jasně definovatelná, přesto scénáristy snad omlouvaná postava pragmatické bordelmamá. Skutečně nevím, kde je morálka tohoto dílka.(3.9.2009)

 • Renton
  ****

  Zajímavý a povedený televizní film. Z velké spousty, které nám veřejnoprávní televize v nedělní večery servíruje, se jedná o lehký nadprůměr. Téma je poutavé, navíc politicky ožehavé a je jen spekulace, zda to souvisí s blížícími se volbami. Květa Fialová je herecké eso a zaujala mne i Zuzana Slavíková. 70%.(9.1.2006)

 • igi B.
  *

  Pofiderní zpalce vycucaná historka pomateného scenáristy s jalovou rutinní televizáckou režií, kterou nespraví ani tehdy ještě vcelku snesitelné herectví dnes už mnohdy nesnesitelné K.F., o pitomých frázích a jiném žvanění vypouštěném z tlamek všech protagonistů - božínku i >národní< bohém (sic!) Dohnal si vydohonil... °-[.. - už ani nemluvě... Jen další zoufalá matérie bakalářské konzistence z brněnské tupovize, hotová >formáž fromáž< natažená na nesnesitelných 69(!) minut - leda, že by v tom byla nějaká oplzlá gerontolesbí symbolika... :-/ - - - - - (Poprvé viděno 14.9.2011 na >smrtelné jebničce< , hodnocení 101., komentář zde jako devátý - 14.9.2011)(14.9.2011)

 • kujon
  ****

  Laskavý český počin, nenásilná podíváná, která Vás u televize udrží (možná to je tím že nikde nic nedávají :D ) a chcete to prostě vidět celé. Myslím si že právě tak by měl správný film vypadat - "donutit" Vás vidět ho celý :O) K hereckým výkonů nemám námitky, Květa Fialová je dáma pár exceláns a tuto roli brilantně stvárnila. Jediná věc která se mi nelíbila, byl její bleskurychlý obrat ze zaryté staré profesorky do vcelku moderně smýšlející ženy. Čekal jsem to malinko pozvolnější, více sýrového uplácení, více mátového čaje, leč stopáž je jednou daná a nejpíše se nedalo dělat nic jiného než jít přímo k věci :O) K Z. Slavíkové taky výhrady nemám, ale notno podotknout že v její roli bych si dokázal představit kteroukoli českou herečku mladšího data "výroby" :) Řidič je typický neherec a je to na něm vidět i slyšet v každém dialogu, pan domácí je zase na druhou stranu klasický záporňák, avšak řekněme že je malinko méně mozkově obdařen :O) Nicméně ale film se povedl, ale v jeho hodnocení jsem byl na rozpacích mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Ke čtyřem mne nakonec dokopala ona výše jmenovaná vynikající K. Fialová, Škoda SuperB s koženým interiérem z alcantary a bi_xenonovými světly, Brněnské prostředí, které se mne bezprostředně dotýká a jak už bylo řečeno výše - laskavost a nenásilost tohoto díla :O) Takže 4x*. Manamana :O)(13.1.2006)