Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Napínavá pohádka byla inspirována starou, nepříliš známou pověstí o Andělské hoře na Karlovarsku. Alvína (S. Postlerová), princezna anglická, utíká z královského dvora se svým milým, nalezencem Ursinem (M. Vašut), do dalekých Čech. Ursinovi je však brzy jeho panství na Andělské hoře malé a princezna už není jediná žena, která ho zajímá. Když anglický král (L. Munzar) zjistí, kde se jeho dcera nachází, vydá se i s vojskem Andělskou horu dobýt. Chce získat zpět, co je mu nejdražší, svoji milovanou dceru. (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Ještě, že je Marek Vašut dost výrazný herec. Ten svou rolí tento příběh táhne vzhůru. Jinak by tu bylo zbytečné úplně všechno. Žádná šťáva, žádné velké napětí. Na romantický příběh moc příkré a strohé. Zvraty v ději taky nebyly zrovna dvakrát překvapující. Navíc mi to přišlo mnohem delší než je uváděná stopáž. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Možná se příběh odehrává podle pověsti, je to ale takový nezáživný děj, který nenadchne. Zpočátku hodný muž, po kterém princezna touží, se stává grobiánem, aby ji nakonec vysvobodil její otec a její věrný pes. A vypravěčem je právě pes v moderní době? To mi k pohádce nesedí. Ke cti snad jen přičíst to, že se neodehrává jen ve studiu. Jinak podle mého názoru ale hapruje scénář. Pohádka mě krajně nebavila. ()

Reklama

horskejvlk 

všechny recenze uživatele

Tak odfláknutou televizní pohádku jsem po revoluci neviděl, třepající se kamera na začátku pohádky, štábního vozu, který se drkotá do Andělské hory, nám alespoň ukazuje vozovku a náves v roce 1993. Jasně ukazuje že režisérka která má malý rozpočet a žádnou vizi se snaží alespoň kopnout svoji uměleckou vizi důstojně do autu. Nužno dodat, že se ji to daří skvěle. Sázka na scénář Jiřího Chalupy, známého ze Studia Kamarád před rokem 1989, se vyplatila. Zbytku pomohlo luxusní obsazení pohádky. Marek Vašut jako náladový Ursi ( medvěd ) je k sežrání i Simona Postlerova jako anglická princezna je skvělá. Repliky a jednotlivé záběry jsou pojaty jako divadelní hra na kterou se ovšem rad podívám. Odpouštím i současné záběry zříceniny na které se dívá ovšem i Ursinus když volá aby, cikány nebo rómy, respektive cikánku-rómku ( abych nikoho neurazil) Máriu procházející zříceninou hradu, přivedli do hradní síně. Znamená že i chudá pohádka může být koukatelná, neboť nechybí pohádkové poučení, veskrze anglické- realistické : “když uvidíte rozlícenou medvědici kterak se sápe na opuštěné dítě, nechte to být, nebo vám jednou až vyroste poblázní dceru a uteče s ní do nějakého zapadákova- Čech.😀 Proto 5 ⭐️ ()

Pitryx odpad!

všechny recenze uživatele

Takže, jestli jsem dobře pochopil, král Ursina nalezl jako batole. Sám to říká. Když tedy Ursin věděl, odkud je, proč se nevrátil domů? A když to nevěděl, což asi ne, kde přišel k tomu hradu v Čechách? A jak se přeplavili? Prostě nesmysl jako kráva, ale je pravda, že je tato studiovka určena dětem, a ty nad tím bádat nebudou. Nestoudně blbá pohádka, která měla být natočena jako divadlo, a bez toho trapného psa. A navíc mne naštvali v obsazení, Pleštilová jako cikánka, tím to pohnojili dokonale. A pár exteriérových záběrů to nezachránilo. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Moderní začátek a konec lemuje historickou legendu o anglické princezně, která byla unesena svým milencem a skončila v Čechách u Andělské hory. Marek Vašut se zase vyřádil v záporné roli, zbytek hereckého ansáblu spíše průměr. O pohádku zde v pravém slova smyslu nejde, děti to nezaujme, navíc Simonova hudba je tradičně hrozná. Pro dospělé ale zajímavý pohled na anglickou legendu. Hudba: Ladislav Simon ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Úvod a závěr filmu se natáčel na zřícenině hradu Andělská hora na Karlovarsku. (HonzaBez)

Reklama

Reklama