Reklama

Reklama

Pola X

  • Francie Pierre ou les ambiguïtés (více)

Obsahy(1)

Pierre žije v rozľahlom vidieckom sídle so svojou matkou Marie a pripravuje sa na svadbu s Lucie. Pierre je spisovateľ a román, ktorý anonymne vydal, je mimoriadne úspešný. Jedného dňa do jeho života vstúpi Isabelle (podľa akcentu je zrejmé, že nie je Francúzka). Pierre sa kvôli nej odsťahuje do zvláštnej komunity v Paríži a zruší plánovanú svadbu s Lucie. Isabelle však skrýva nejedno temné tajomstvo. Okrem toho Pierre neustále zápasí s druhým románom. Snaží sa, ako vo svojom románe tak aj v živote, dopátrať pravdy… (MFF Cinematik Piešťany)

(více)

Recenze (13)

mira007 

všechny recenze uživatele

Žádný veselý zázrak. Celkem nudný film, který mne zaujal třemi věci: 1) je to první film, kde jsem viděl hrát syna Depardieua 2) Catherine Denevue se zde ukáže ve vaně nahoře bez - klobouk dolů v jejím věku 65 let 3) nejznámější na tomhle filmu je scéna s nesimulovaným sexem, která se teda odehrává v hodně velké tmě, takže si ji mohli i odpustit, ale to by pak o tomhle filmu nepsali na wikipedii v kategorií filmů s insimulated sex ()

garmon 

všechny recenze uživatele

Byl jednou jeden ztepilý kralevic s plavými vlasy. Žil uprostřed parku na krásném zámku se svou krásnou matkou, královnou s plavými vlasy, a za nevěstu si vyvolil svou dávnou přítelkyni z dětství, andělský zjev, s vlasy také jako len. Avšak jednoho dne, krátce před svatbou, se jeho život ukázal jako lichý. Kralevic zjistil, že má nevlastní sestru – s vlasy tmavými jak Munchův Vampýr, sestru zavrženou, nešťastnou, s lícními kostmi širokými jako kirgizská step, s tváří vrubelovského démona, sestru vyhnanou kdysi z domu jeho vlastní matkou, sestru vyhnanou z vlasti a žijící jako tulačka. I vzal kralevic do ruky velké kladivo a rozbil vchod do místnosti, která byla v zámku odedávna třináctá a do níž byl léta letoucí vstup zakázán... Ale v místnosti nic nebylo?! ...prokletý film prokletého režiséra s prokletým obsazením. Bolavé. Vše sedí, vše JE motivované, ale ne pro každého. Kult Krásné Dámy, rozervanost. Caveova Uzřela oslice, Zulawski a možná trochu Tarr. ()

Reklama

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Až na dno lidské intimity... v příběhu mladýho chlápka, který v zajetí milostního trojuhelníku propluje pro změnu až na dno lidské morálky. Téma by ještě ušlo, ale to pomalé pseudo-artové zpracování mne uspávalo až otravovalo. Navzdory jedné hodně choulostivé scéně a jménu režiséra jsem nevnímal určitě žádný provokativní film, pouze nudný, ba skoro až prázdný. Pro mne tedy nudný pořádně, nějaká působivá atmosféra se zde vůbec nepovedla. Ani nominace na Zlatou palmu v Cannes mne nepřesvědčuje o tom, že by "Pola X" v sobě ukrývala hlubší kvality. Snad jen ta Catherine Deneuve, která už mezi tím dávno stihla přerod ze zajímavé krásky na zajímavou herečku, dokázala skutečně něčím zaujmout. :o) ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Toto bolelo. Ostatné Caraxovky mám niekde medzi 3,5 a 4,5 hviezdy, hlavne Milenci z Pont Neuf sú vynikajúci film, ale táto úbohá, nudná limonáda, s lookom jak od Tinta Brassa, kde všetci rebelujú a nikto nevie proti čomu, je obrovským krokom naspäť, pred jeho filmy z 80.tych rokov. Ešte aj toho Godarda cituje doslovne. Paradoxne, za to dávam aspoň hviezdu; za tie citácie (továreň, strielanie), za Deneuve na bicykli a za scénu s lávou, pretože tie, byť sú trapné tiež, nie sú aspoň odpudivé, jak ten zvyšok.  Najdlhšie a najneužitočnejšie strávené dve hodiny tohoto roku. ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Pola X je spíš špatný než dobrý film, scénář je spíš křečovitý než zajímavý, vývoj děje je spíš patetický než sympatický (i když fakt, že s postavami to jde postupně stále jen směrem dolů a nenudí to, sám o sobě docela sympatický je). A naopak herci jsou velmi dobří - Guillaume Depardieu, hezčí "kopie" svého slavnějšího otce, zvládl postupný přerod své postavy poměrně dost uvěřitelně (což je obdivuhodné, vzhledem k tomu, že napsáno to měl spíš neuvěřitelně), kamera není špatná a snímek se může pochlubit i pár celkem slušnými scénami (např. uchu lahodící dirigování "industriální symfonie" v továrně) - za zmínku ale samozřejmě stojí jen jedna, kvůli které na to koukne většina lidí: nesimulovaný sex mezi Depardieuem a Golubevou. (já na to teda koukla hlavně kvůli "Ramštajnům", když jsem je ještě zbožňovala, ale tohle je překonalo, čuměla jsem) ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Představitelé hlavních rolí Guillaume Depardieu (Pierre) a Jekatěrina Golubeva (Isabelle) zemřeli v relativně nízkém věku a nedlouho po sobě - Depardieu ve třiceti sedmi letech roku 2008 na virovou pneumonii, Golubeva ve čtyřiceti pěti letech roku 2011 z neznámých příčin. (JoranProvenzano)
  • Sexuální scény mezi Guillaumem Depardieu (Pierre) a Jekatěrinou Golubevou (Isabelle) jsou nesimulované. (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama