Pí a jeho život

• USA Life of Pi (více)

Chlapec, tygr a oceán. Strhující dobrodružství nečekaných trosečníků v dojemném příběhu o lidské víře a naději... Působivý vizuální snímek Pí a jeho život byl natočen podle stejnojmenného románu kanadského spisovatele Yanna Martela. Kniha poprvé vyšla v roce 2001 a následujícího roku byla oceněna prestižní britskou literární Man Brookerovu cenou. Děj zachycuje životní vyprávění hlavního hrdiny s jednoduchou přezdívkou Pí, jemuž se podařilo přežít námořní katastrofu na palubě záchranného člunu ve společnosti bengálského tygra. Filmového zpracování se ujal slavný režisér Ang Lee (Ledová bouře, Tygr a drak, Zkrocená hora), jemuž se podařilo jednoduchý příběh převést ve velkolepou vizuální vizi o lidské víře. Za ztvárnění výpravného spirituálního dobrodružství byl Ang Lee nakonec odměněn Oscarem v kategorii za nejlepší režii. Snímek dále získal ocenění za nejlepší kameru (Claudio Miranda), vizuální efekty a filmovou hudbu. (Česká televize)

SteveV

2D, originální znění, knihu jsem nečetl: Tak po Atlasu mraků je to letos už druhý film který mě nalákal abych si přečetl předlohu. A to asi i víc. Krásný vizuál, nádherně udělaný Richard a ostatní zvířata, a dosti chytlavý příběh. Jen, jako nejeden ze zdejších uživatelů, si nejsem jistý tím "poselstvím" filmu. Asi si fakt budu muset přečíst knížku... ()

ondraluky

Vizuální, ale i příběhová nádhera. Dlouho jsem neviděl tak propracovaný film. Nápad, aby si každý vybral rovinu příběhu, je myslím úžasný. Být to film o lidské posádce ztroskotané lodi, tak to bude tuctová záležitost. Takhle maximální prožitek. Doporučuju. 3D PECKA. ()

Pillinho

Ang Lee vytvoril spirituálne dielo hodné 5 * plné skvelo spracovaných vizuálnych efektov aj keď s menšími nedostatkami, ktoré spochybňovali divácku inteligenciu. Bez ohľadu na to bol film plný emócii, ktorý rieši rôzne základné otázky života a viery. Nie každému však tento film môže sadnúť a tak isto je takmer zbytočné 3D. Fázy filmu sa striedajú so zdĺhavými nudnejšími scénami a scénami plnými emotívneho náboja a vizuálne strhujúcimi efektmi. Aj napriek väčšej kritike hodnotím tento film na 90 % vďaka hlavnej myšlienke, spomínanemu vizuálnemu spracovaniu a vzťahu človeka k prírode, jej živlom a viere. ()

kreion

Dychberúci vizuál, kvôli ktorému som na tento film vlastne išiel. Síce by som vystrihol začiatok a koniec filmu (radšej nič, ako nezvládnuté nadstavbové dejové línie), ale stále je to jedinečný film, ktorý si rád pozriem znova. Český dabing hrôza. Videl v kine 3D, **** P.S.- na tomto filme sa mi prvý krát stalo, že za mnou sedela partia dvanásťročných detí, ktoré mali potrebu všetko veľmi hlasno a veľmi stupídnymi pripomienkami komentovať aspoň každé dve minúty. Kde tá kultúra v kinách speje? Berte svoje deti do kina, naučte ich že kino nie je Facebook. :o) ()

MorraEddie

A kterému příběhu budete věřit vy? Já věřím v příběh se zvířaty. Knihu jsem nečetl,tak nemám s čím porovnávat,ale filmová verze "Píčinova" dobrodružství je zcela úchvatná. Ang Lee natočil poutavý příběh který na svých bedrech drží právě Pí a jeho čtyřnohý "kamarád" Richard Parker a ono to všechno skvěle funguje. Nelituji ani minuty strávené u tohoto filmu. Obrazově se nedá nic vytknout a až na pár drobností v příběhu jsem nadmíru spokojený. ()

Ace.A.T.L.

Film jako takovej je hodně zajímavej a vizuálně fakt nádhernej. Je tady plno věcí, který jsou moc roztahaný a některý akorát. Podle mýho názoru tady neni nic zbytečně zkrácený, aby divák přišel o potřebný detaily. Scéna s lodí je parádní a popravdě mě upoutala k sedadlu a nepustila mě, dokud nebylo tak nějak po všem. Následující vývoj přátelství tygra a Pího je zajímavě zpracovanej a ukázanej. A závěr je konečně k zamyšlení. Myslím, že tenhle film neurazí, zaujme, pohladí, ale mě osobně až tak extrémně nezaujal. Líbil se mi, ale pro mě to úplná bomba nebyla. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

kverula

Když nastoupí krutá realita, rádi uvěříme i neuvěřitelnému. Barevně pestrý snímek pro všechny námořníky a zvířátkomily. Mimochodem, ve 3D to musí být pecka! ()

JFlower

Viděno ve 3D (bohužel), takže jediný pocit, který ve mně projekce zanechala, byla nevolnost a závratě - a to vzhledem k tomu, že byla více než polovina filmu na moři, tudíž ať na větších či menších vlnách.. vskutku nepříjemná vzpomínka, která mi nedovolí hodnotit jinak. ()

StinkingPooh

Ať už věříte nebo ne, tahle pohádka pro dospělé stojí za zhlédnutí. Hlavně část na člunu, úplně jsem se nechal unášet oceánem společně s Pí. Vizuálně opravdu nádherné (i když určitě spoustě lidem to přijde kýčovité) a konec taky stojí za to. ()

fafejt001

Opravdu zajímavý a snad i mimořádný film , scény na oceánu neskutečné , dojemné , naučné , opravdu výborné . Na plátně zážitek . Létající ryby , velryba , ostrůvek s těmi malými zvířátky kdy jde Pí mezi nima a rozhrnuje je rukou se slovy zdovolením - neskutečné . No a somozřejmě tygr . I když trikově , ale krááása . TAKŽE PRO MNE MIMOŘÁÁDNÝ FILM . ()

Abalzo

Vizuálně naprosto excelentní, mořský život ukázán z té nejhezčí stránky a příběh s pointou na konci dává smysl. Jen ten začátek byl trochu úsměvný a asi bych ho o něco málo zkrátil, vypustil nějaké ty dialogy z něj. Ale jinak silný, dojemný příběh, podkreslený příjemnou hudbou a již zmíněnými vizuálními efekty. ()

patti8

Pre mna to boli neskutocne dlhe minuty stravene v kine. Pi rozprava svoj zivot mlademu spisovatolovi, ktori ma momentalne asi nejaky blok a nevie, o com pisat. Na konci mu ale Pi ponukne dva konce pribehu, z coho som bola mierne vykolajena. Jedine, co sa mi snad pacilo, bola scena s burkou a potopenim lode, to naozaj stalo zato. Co sa mi vsak nepacilo je sposob duchovneho a nabozenskeho spracovania. Okrem toho Pi ma styri alebo pat vierovyznani (je katolik, muslim, zid, hinduista a hadam aj budhista) – to ma byt akoze narazka na nejaky druh ekumenizmu? Zaver je zvlastny a kazdy si vyberie, comu bude verit. ()

gezper

Neuvěřitelně technicky (kamera, efekty, střih, .. viz 11 Oscar nominací!) brilantně natočená pohádka. A jak už to v pohádkách bývá, tak jsou místa určitá místa naivní. Tolik stručný pohled z vlaku. Další možností náhledu na film je možno pojmout více do hloubky, "pokročile" (ehm), nábožensky, rozjímavě, filozoficky. Potom se dostaneme ale úplně jinam, a nevím jestli naprostý závěr filmu touto optikou tak trochu sám sebe nepotopí. Pokud bych se odprostil od teologického nádechu (byť ne úplně drsně vnuceného, ale jen tak mimochodem podaného, ale zase ne úplně dotaženého), tak tu máme od Ang Leeho opravdu technickou špičku. Přídá-li se k tomu trochu toho dalšího okolo tak, z téměř nadohled filmového Olympu je zfouknut o pár set metrů niže. Ale i tak spokojenost a příjemný zážitek v příjatelně stravitelném kýči. Částečně spojeno s mým překvapením a nenaplněným zkratkovitým očekáváním o 'zase jednom debilním příběhu'. Blue-ray varianta by nebyla v budoucnu úplně od věcy .. ach ta kamera, barvy! [80%] ()

paradoxman

Konečná vějička pro diváky bez fantazie mi nemůže pokazit dojem z filmu, který mě bavil i přes nesnesitelný přízvuk hlavního hrdiny. Za vlasy přitažená scéna ztroskotání lodi se k celkové formě vlastně hodí, takže hodnotím pozitivně. Možná i proto, že sympatický tygřík to nakonec zvládnul z klece přes člun až na svobodu. ()

wick

Vizuálně a režijně (původně měl film točit M. Noc Shyamalan) výborně zvládnutá filozofická pohádka, kde víra hraje v životě hlavní roli podle knihy Yanna Martela z roku 2001, které se prodalo 9 milionů výtisků. Začátek je ale dosti rozvláčný a nejspíše měl film začít až příběhem po vyplutí lodě. Samotné vyprávění druhé verze příběhu bylo možná také zbytečné, protože nakonec není důležité, jaký příběh byl nakonec pravdivý. ()

rigby

Iniciační proces, ve kterém se chlapec mění v muže. Ovšem sledovat to celé dvě hodiny bylo značně ubíjející. Možná ve 3D by to bylo zajímavější, ale jinak to na mě působilo značně umělým, dokonalým, nepřirozeným dojmem. Nevěřil jsem tomu ani vteřinu. Nechápu ten humbuk kolem tohoto prázdného filmu. ()

Redeg

Life of Pi je na jednej strane vizualne dokonaly a velmi putavy film, ktoreho vyvrcholenim pre mna boli najma sceny potopenia lode a pobyt na ostrove. Avsak co mi film mierne znechutilo bol nelogicky, casto az rozpravkovo naivny, scenar (hlavne WTF spravanie zvierat), kvoli ktoremu som proste pribehu uz od zaciatku neveril, takze finalna dilema pre mna bola jasna volba. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (více)