Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

Djoker

Je dobře, že vznikl tento projekt a to ze dvou důvodů. Tím prvním je, že konečně vyplulo na veřejnost, jak to chodí v zákulisí českého fotbalu, protože hodně lidí to prostě nechtělo slyšet. Druhý důvod je, že Čtvrtníček s Lábusem z toho udělali tak zábavnou show, že se pokaždé lámu smíchy. ()

flanker.27

"Milánku draku nemáš fax? Že bych ti poslal takový ty notičky ať to vošéfujem. Si myslej že se ten fotbal udělá sám. Vole tys řek nosiči ryb a to sme." To se ani snad nějak hodnotit nedá. Nevím, jak vám, mně je z toho při vší veselosti spíš smutno. ()

brit84

Mě u toho zaujala jedna věc. Ať už se to týká kohokoliv, kdo mluví někdy na veřejnosti nebo do televize. Většinou vystupují uhlazeně, mluví spisovně, málokdy se zadrhnou, no prostě radost poslouchat. A pak se objeví nahrávky ze soukromí, ať už u politiků nebo tady něco s fotbalem a člověk má pocit, jak kdyby ten rozhovor byl nahranej v nějakým ústavu a dotyční vychodili maximálně pár let pomocné školy. ()

Segrestor

Těžko si představit, jak takové dialogy někdo vymýšlí a ještě tím reflektuje současnou korupční scénu. Takový umělec prostě neexistuje. Ale i tak Petru Čtvrtníčkovi muselo dělat velké potěšení, když zkrátka jen přepsal záznamy z policejních odposlechů do nějakého celku. Kdo by si byl pomyslel, jak tyto "hlášky" rychle vletí do oběhu. Halt, lidi mají rádi, když se oficiálně mluví sprostě. Dokáže je to neskonale rozesmívat. Komiku toho všeho umocňují herci Čtvrtníček a Lábus, kteří se u toho tváří, jakoby zrovna kupovali rohlíky a mlíko. A na pozadí toho všeho visí ve vzduchu ta skutečnost, že se vlastně takhle někdo skutečně bavil, že takhle funguje pozadí českého fotbalu. Ivánku, kamaráde aneb Jak z trapné ostudy vykřesat nůši plnou humoru. ()

Gilmour93

„Vždyť já to nedělám pro sebe, ty krávo, vole..“ Jasný důkaz toho, že nejlepší scénář píše sám život a že si současný český fotbal to brodění v řídkých lejnech bezezbytku zaslouží.. Přidám k dobru odposlechnutou konverzaci ze stadiónu Viktorky Žižkov v zápase se Zlínem v době ještě před vypuknutím úplatkářské aféry, kdy se mezi sebou bavili dva důchodci v hledišti: „Vosumdesátá minuta a furt 0:0. No my ho snad dnes nedáme.“ - „Hele, Lojzo, klídek. V devedasátý foukne pently..“ A pak že je tipování výsledku sportovních klání nějaká věda. Pokud znáte noty, nemůže vás překvapit, že silnější pes kopuluje.. ()

Psema

Nemůžu si pomoct, ale po 10 minutách se mi Čtvrtníček oposlouchal a já klesal jen dolů, až jsem se vůbec nesmál a jen čuměl na to, jak tam dva komici šaškují a srší nadávkami. Sorry, chlapci, ale to si radši pustím původní odposlechy, než abych se znovu podíval na tuhle show. ()

sud

Dyť já ten fotbal nedělám pro sebe, Milane...a voni mi ještě řeknou: Vám se ten fotbal jako líbil?! No to bys blil...co si potřebujou dokazovat, ty vole...Volal mi Pelta. - Čurák, co chtěl? - Nic, ty vole. - A cos mu řek? - No nic. - Tos mu řek dobře, ty vole...Viděls tu pentli? - Ty vole, ta byla přísná...to mi ho teda vyndej...von ti jako říkal že sou to peníze Jardy?...hele za Česko tam bude Čapoun...A co Dáša? - Já jí šáhnu ve sprše na švába a bude to. - Dyť ti slezou nehty. - Ne rukou, vole, kopačkou.... Jedinečná hra s nepřeberným množstvím hlášek. Ono je tam sice Ivánku, kamaráde..., ale já z toho cejtím pičo. ()

Eddard

Na první shlédnutí jsou to poctivé čtyři... záplavy sprostě-vtipných hlášek v podání dvojice Čtvrtníček-Lábus vám promasíruje bránici. Na druhé shlédnutí jsem se taky párkrát zasmál a o něco víckrát ušklíbl, ale kouzlo už se valem vytrácelo. No a napotřetí už mě to docela štvalo. Je to jednak obšlehnuté (originální rozhovory přepsané v novinách jsou vtipné sami o sobě), jednak to nestaví na ničem jiném, než na faktu, že si dva zkorumpovaní funkcionáři sprostě povídají po telefonu. Když se nad tím zamyslíte, je to jenom "vývar" jak říká Čtvrtníček v jednom ze tří nechutně krátkých bonusů na DVD (pokud ho máte v plánu koupit, vřele nedoporučuju). Za první nadšení jsem ochoten zůstat na třech. 60% ()

Trellíno

Škoda toho orámování, protože samostatná část "pondělí-pátek" je na deset kaprů, teda vlastně hvězdiček. :)Každopádně parádní rychle zkultovnělá záležitost, která ukazuje, že Čtvrtníček ještě není na odpis, stejně tak Lábus. Hlavně Čtvrtníčkovo "Ty vole, vždyť já ten fotbal nedělám pro sebe" můžu slyšet denně. ()

MM_Ramone

Petr Čtvrtníček napísal a zrealizoval v roku 2005 veľmi aktuálnu divadelnú hru o nekalých praktikách v Českomoravskom futbalovom zväze. Hra volne založená na policajných odposluchoch futbalových funkcionárov je plná satiry a sprostých slov. Telefonické rozhovory medzi skorumpovaným rozhodcom a manažerom jedného z klubov najvyššej ligy, v podaní Jiřího Lábusa a samotného autora Petra Čtvrtníčka, majú zvláštne, nechutne vtipné fluidum. **** ()

D.Moore

Fotbal mi toho příliš neříká (a když, je to něco jako "Starej se o sebe!" nebo "Dělej, že neexistuju, bude to pro oba lepší..."), a tak jsem byl zvědav, co mi řekne po deseti letech už snad legendární Ivánek. Kupodivu mě pobavil. Nemám rád vulgarismy, které někdo používá jen pro to, aby jimi šokoval, vsází pouze na ně (viz Matonohův hrůzný otevřený dopis a podobně) a nic nového v rukávu nemá. To naštěstí není případ Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse, kteří na nich postavili parádní satiru zesměšňující mocné a ukazující je v tom správném světle, které z nich dělá prvotřídní blbce. Oba dva ty nesmírně sprosté texty navíc dokážou kouzelně podat, a tak i když člověk možná úplně neví, oč jde (ovšem k pochopení toho základního stačí půl minuty googlit), pobaví se. Vadil mi pouze závěrečný výstup Josefa Poláška, který už onou zbytečnou vulgaritou zaváněl / zapáchal, a také doslova a do písmene nijaký konec. ()

venus odpad!

Trapný stupidní humor, který mi opravdu nic neříká. Je to jako když přijdete do mateřské školky, řeknete "hovno" a všichni se začnou smát. Divadlo by mělo mít nějakou úroveň. Napsat scénář, který z poloviny obsahuje jen "tyvole tyvole", to je fakt ubohé. Smysl pro humor mám, směju moc a ráda, ale tohle prostě není humor... je to úplně o ničem. Čtení z papíru, postávání na podiu - to není umění! ()

Amarcord_1

20% - Každý zajímavý nápad na celý večer zábavy nestačí. Odmyslím-li si všechny ty vulgarismy, je tato hra strašná, ale fakt ukrutná nuda. Vycházeje z toho, že z Ivánka lidé často citují, dá se říct, že zde máme tu čest s možná největší propagací a populirazí sprosté řeči v historii moderní češtiny. A tím já se skutečně nebavím. Jednak, protože je to nuda, ale taky trochu z principu ;o) ()

kinej

Tohle je nehorázná prča. Čtvrníček se pro parodování čehokoliv, kohokoliv hodí úplně úžasně. To samé platí pro Lábuse. Představení je také dopněno vtipnou a dobrou hudební kulisou. A také je to trefa do černého. Škoda, že za pár let tetno skvost pozbude aktuálnosti. ()

paascha

Jeden z nejvtipnějších počinů posledních let, což vzhledem ke kvalitě a jisté pomíjivosti svědčí o fatálně klesající úrovni našeho filmu, života a vůbec. ()

Big Bear

Jako pro divadlo - to je tedy perfektně napsáno, a perfektně zahráno. Jako realita, je to děs a běs. Lábusovi se Čtvrtníčkem právem patří 4 kapříci, jinak mi ho teda vyndej... * * * * ()

Silas

V divadle možná zábava, ale doma po 10 minutách začínají stále stejný nadávky lézt na nervy (byť je jejich kombinace neuvěřitelně různorodá). Zbytečný hudební vstupy, který tento průměrný divadelní záznam ještě více zpomalují. ()

hippyman

lábus na čtvrtníčka prostě evidentně nestačí a to "umělecké" zakončení bych tam taky zrovna mít nemusel... nicméně nesmrtelná záležitost. 80% ()