Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky. (oficiální text distributora)

Zabuza

Anime to bolo sice pekne, ale hlavny problem bol v tom, ze ma moc nezaujalo a pri sledovani som sa sem tam nudil. Nechytil ma pribeh, ani postavy. Tym nehovorim,ze je to zle, len mna to minulo. ()

halberdier

Pořád jsem nechápal co má někdo na těch japonských animovaných filmech. Ale po zhlédnutí tohoto filmu jsem to pochopil. Celý film jsem hltal, skvělý příběh, téměř snová atmosféra, "herci" podávali lepší výkony než v mnoha hraných filmech. Rozhodně jeden z nejlepších animovaných filmů jaký jsem kdy viděl ()

xylobrno

pustiti si tento film po párty doma v klídečku v postýlce na usnutí není dobrý nápad. protože vám zkrátka spát nedá! i přes stupidní limity na megavideu a předlouhé čekání, až zase budete moct popojet v ději dále zkrátka koukáte s otevřenou papulou až do konce. nádhera - jedním slovem - nádhera. ()

Muf911

Nádherný japonský animovaný film, který s sebou nese poselství o životě v harmonii s přírodou a všemi jejími tvory. Až do teď jsem si myslel, že Avatar je originální, ale po shlédnutí Princezny Mononoke nevěřím tomu, že se zde jeho tvůrci "výrazně neinspirovali", co do tématu i estetiky. ()

IMHeS

Ach ano. Mononoke hime. k tomuto netřeba mnoho slov. Hodnocení mluví za vše. být mezi 100 nejleších se jen tak nějakému animáči nepovede ale tady není pochyb o tom že by si to snad mononoke hime nezasloužilo. je to výborný epický příběh o tom jak lidé změní svět plný nadpřirozena ve svět v dnešní podobě. A i když to teď bude skoro 14 let od vzniku tohohke snímku, stále se řadí mezi špičku všech animovaných filmů. Chtěl bych i něco vytknout ale ono to bohužel nejde :) ()

krt7236826

opis... určite nie rozprávka ... miestami skôr kreslený horor ale tak krásny príbeh, že si to zaslúži miesto v prvej stovke napriek tomu, že je to animovaný film. Nieže niekoho napadne pustiť si to s deťmi ... ale oplatí sa to pustiť si to večer ako celovečeák k tomu nejaké občerstvenie no proste parádička. rozmýšľam .... rozmýšľam ... ale fakt! Najlepší animovaný film aký som kedy videl ...bezpochybne. 5* . koniec trochu smutný a šťastný tolko zmiešaných pocitov naraz no krása :) nato že je to kreslený film ktorý má dnes už 14 rokov bomba ()

Holusacek

Fuuuuuf no nechápu co na tom někteří vidíte.Ujeté to bylo dost,jako například- velký lukostřelec Ashitaka utřelil jedním šípem obrněnému samurajovi obě ruce a přibodl je na strom opodál,zatím co ten samuraj pořád stál a žil.Každopádně má Miyazaki velmi bujnou fantasii a po jedné stánce jsem se bavil.Po druhé stránce (a to animačně) jsem se začal po třiceti minutách nudit a nudit,až jsem se dokonce díval na hodinky jak pomalu to uplývá a ty dvě hodiny jsem už vážně nesnesl.A tohle má být jako 92 nejlépe hodnocený film na světě?! No prominte mi to,ale tohle je už moc.Začátek nabral velmi dobrý rozjezd,ale dál už se to táhlo.Krom začátku a konce slabota.Lituji,tohle je můj názor. =45% plus dávám 1 hvězdu za hudbu,1 hvězdu za děj. ()

Trinculo

Myazaki má lepší filmy než je Mononoke, ale i tak. Úžasný svět lesa, boj, který nemá moc správnou stranu a konec, který je není úplně šťastný ... celkem rád se k tomuhle filmu vracím ( a trocha toho environmentalismu nikdy nezaškodí !!!). Děti, nevyhazujte odpad do lesa, sežere vás jeho Duch ! ()

ferrca

Původně jsem si myslela, že skutečně půjde o pohádku, ale hned zkraje mi bylo jasné, že by se spíš hodilo konstatovat animovaný film. Myšlenka mi připomněla Avatara, ale zápletka nebyla až tak fascinující. Nejvíce mě asi překvapil naturalismus kreseb, který mě až chvílemi nutil odvracet pohled od obrazovky. Od závěru jsem také čekala víc, a proto mě asi konec tolik zklamal, ne vždy se dobrý konec shoduje s mou představou ideálního konce. Celkově hodnotím jako zdařilý film, ale ne příliš vhodný pro dětského diváka. Nejlepší záběr – proměna ducha lesa. ()

DjangoMacej

Krása.. aj napriek tomu, že to bolo anime.. momentálne mi viac slov neprichádza.. ale načo aj.. ..Ashitaka a démon v ňom.. ľudia a les.. a Mononoke ()

pursuer

Samozřejmě velmi precizní. U Miyazakiho mě vždy překvapí ten smysl pro titěrné detaily. Skvělá animace, dokonalá hudba, úchvatný a smysluplný příběh plný nadpřirozena. Ale narozdíl od dokonalé Cesty do fantazie a poněkud slabšího Zámku v oblacích, mi Mononoke přijde nějak moc rozvláčná, chvílemi nepřitažlivá. Rozhodně skvělé dílko, Miyazaki je mistr, ale v jeho řadě dokonalých filmů je to slabší počin. ()

faktor_xx

Jednoducho top anime na úplnom vrcholku všetkých rozprávok. Pán Miyazaki to proste vie. Dokonalý svet fantázie, prírodných duchov a chamtivých ľudí, ktorí pachtia po výdobytkoch, peniazoch a moci nad všetkým živým i neživým. Myšlienka, ktorá je stále súčasná. Krásna rozprávka, pútavý a napínavý príbeh, skvelá hudba a typické zobrazenie japonskej mytológie. Všetky palce hore. ()

Kaayaa

Pre mňa je čarovný tento film v tom, že keď som ho videla po prvý raz ako cca 8 ročná, bol pre mňa úplne niečím iným ako keď ho pozerám teraz. Je to niečo ako Malý princ vo filmovej podobe. Nádherná animácia s perfektným dejom, pointou a "skutočnými vymyslenými" postavami robí z tohto filmu môj najobľúbenejší z dielne Miyazakiho. ()

JFlower

Ať přemýšlím sebevíc, nedokážu ohledně svého třetího Miyazakiho sdílet s většinou zde ta nejvyšší hodnocení. Ano, bylo to pěkné; ano, dojemné; ano, mělo to myšlenku; ano, hudba byla skvělá..ale .. místy mi to připadalo až moc krvavé a drsné a občas jsem se ztratila v ději. Nicméně na opěvovaného režiséra určitě nezanevřu, budu totiž dál v jeho tvorbě hledat něco, co mě okouzlí takovým způbem jako Zámek v oblacích :-) ()

Desmi

Povedený animák se skvělou hudbou, který vás přiměje uvědomit si, že vlastní prospěch není všechno. Filmy se skrytou myšlenkou, kterou vám podají nenásilnou formou,kde si sami uvědomíte co vlastně je a není správně, jsou výborné. Něco si z nich odnesete, a to je přesně případ tohoto díla. Neříkám, že bych se na to musel dívat pořád dokola, ale příjemný zážitek to rozhodně je. Doporučuji. =) ()

Pjotrik

Plusy - výborná hudba, která přímo zve do nitra lesa:), nádherné scenerie, kvalitní příběh i postavy, budování napětí, přesah do něčeho co jsem naposledy viděl ve filmu Final Fantasy = příroda jako bytost(?). Minusy - ani moc nevím. umírání toho starého kance bylo zbytečně nechutné:)) Suma Sumárum: 88% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

30.11.2010

Miyazakiho pidilidi

Miyazakiho pidilidi

22.12.2009

Blíží se Vánoce, čas pohádek. Jednu tady pro vás máme. Ačkoliv, asi všichni víme, že filmy japonského studia Ghibli nejsou tak docela pro děti. Naši potomci, kterým televize promítají utrhávání hlav… (více)