Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

Votysss

Existuje celá řada filmů, které ve vás nic nezanechají, ale Pokojný bojovník mezi ně nepatří! Film skutečně promlouvá divákovi do života a přináší mu zcela nový filozofický koncept bytí. Pro mě rozhodně vítězí tvrzení "Soka" : Bojovník není dokonalosti, nebo vítězství, nebo nedotknutelnost... je o naprosté zranitelnosti - v tom je skutečná odvaha! ()

ahojky

Pro ty, co dávaj odpad, tak zřejmně nechápou smysl toho filmu. Člověk, o kterým se myslelo, že už nikdy nebude moct dělat to, co ho baví a čím žije, tak najednou se vzepře a dokáže zase trénovat a i vyhrát. Tohle je hlavně pro lidi, který potřebujou usměrnit nebo uvědomit si, co je to hlavní, aby člověk byl šťastnej. Sám o tom něco vím. Tak tady nemelte kraviny, zřejmně by ste si taky to měli uvědomit, o co v tom filmu doopravdy de. Je to opravdu dobrej film a nečekal sem, že by mě něco takovýho dokázalo zaujmout, ale ono jo ()

redsox69

Rocky pre puberťáčky.. Jediné, čo ma na filme zaujalo, bola hláška "gymnastika je najtvrdší šport" (pozdravujem všetkých rugbystov..), ()

kazatelSVK

Bezpochyby je to výborný film,skvele natočený a aj herci boli vybraný tak,že ma to v konečnom dôsledku naozaj bavilo(najmä Nolte tu hrá postavu Sokrata bravúrne),ale predsa len....kniha je kniha a v tomto prípade zostane filmom neprekonaná. ()

OrelCop

Hodně dobrý film. Velmi dobré herecké výkony, perfektní příběh a překrásná Amy Smart. To nemohlo dopadnout špatně :-) ()

stuj

Víc než drama či sportovní film, je to spíše o psychologii. Ve smyslu vybízení k zamýšlení se nad životem a jeho náplní. Někdy trochu naivní a ohrané, ale jako celek dobré. Každá záležitost vedoucí k zamyšlení je dobrá. ()

drsny_hery

Srovnání s knihou se nevyhnu. Tvůrci vyzobali z hutného obsahu víceméně jen sportovní část, takže hloubka díla zůstane skrytá jen čtenářům. Na druhou stranu líp to pro masové publikum asi vytěžit nešlo a film funguje i samostatně jako sportovní drama. Ústřední dvojice mi sedla. Jen ten dublér na kruzích není okatě Scottovi vůbec podobný. ()