Ae-kyung je namyšlený frajírek a dědic, kterému jeho dědeček odkázal obrovské bohatství. Jenže dědečkova závěť bude platná pouze za splnění podmínky, že bude přeložen do Boramské střední školy v Gangwondo, kde musí odmaturovat. Po případném nedokončení studia, bude veškerý majetek věnován na charitu. Tak se Jae-kyung z pohodlného života v přepychu a luxusu stěhuje do malého městečka a nastupuje dle závěti do Boramské střední školy. Ze začátku si nemůže zvyknout na zdejší školu a veřejnost, snaží se obejít dědečkovi podmínky přes úplatky a rvačky. Jae-kyung zde však potkává milou a krásnou dívku Choi Eun-hwan (trpící Hypertrofickou kardiomyopatií), do které se zamiluje, rázem se z namyšleného a drzého sobce začíná stávat dospělý muž. Bude Choi Eun-hwan opětovat jeho lásku a podaří se jí překonat velice zákeřnou nemoc? (Káronoš)

zette

Vedle Korejcu uz me napadaji snad jen Indove, co by dokazali z takove romance utvorit aspon trochu koukatelny film. Ma to kouzlo divaka zaujmout, ale na me uz byl zaver skoro neprijatelny a celemu vysledku musim ubrat hvezdu. Ale konfrontace mestaka s venkovem zabavna. Slusne herecke vykony. ()

Carrie_3

Pokud bych si bývala přečetla obsah tohoto filmu předem, pravděpodobně bych si jej nikdy nepustila. Dokážu si představit, že kdyby se tento námět dostal do rukou amerických filmařů, vznikl by z toho snímek, který je plný klišé, a nad kterým není hodno ztrácet čas. Klišé v tomto filmu také objevíte a to ve velké míře, přesto si troufám tvrdit, že jej Korejci uchopili jinak - je plný poetiky, lehkosti a možná i neotřelosti. I přesto, že je děj předvídatelný, hlavní dvojice vás dokáže okouzlit a pobavit. Romantické filmy nepatří mezi mé oblíbené, ale tento snímek nebude asi poslední, po kterém jsem sáhla a i nadále budu lovit z korejského "soudku" kinematografie. ()

Estrellita

Velmi silný zážitek pro mne. Je to čisté jako bílá lilie, bezelstné a přímé, přitom nemilosrdné jako sama smrt. Paradox života. Odteď si budu vždy vážit prvního sněhu. 100% ()

t_gon

Sledování tohohle snímku, ve mě vyvolávalo pocit, jako bych sledoval "jemnější" pokračování Kimova předchozího výborného filmu Temptation of Wolves. A stejně jako u ToW by se jednalo o vynikající podívanou, kdyby se Kim jaksi předem rozhodnul, co za žánr chce vlastně natočit. Takhle se stáváme v první půlce filmu svědky příjemné akční komedie, která se pomalu přehoupává do silného romantického dramatu. A nutno zdůraznit, že tahle půlka filmu má v sobě neskutečně mnoho emocí a pocitů, které mají však do štěstí a radosti daleko. Bravurně zvládnutá druhá půlka filmu, jež je na míle vzdálená půlce první, mě nutí dát filmu "pouhých" 4,5... ()

ivan_drago

Příběh frackovitého multimilionáře, který k rozumu přišel na pozadí dvojité tragédie... Jeho rodičů, kteří zemřeli při autonehodě a dívky do které se zamiloval, jež umírá… Citové vydírání se postupně stupňuje a vrcholu dosahuje v závěrečné třetině, která tlačí na pilu až nepřirozeně a z cajdáku se stává nesnesitelné vydírání… ()

Ivuse

Tento typ filmů umějí Korejci velmi krásně natočit. Nevím jestli je to nějaký druh zvrhlosti, ale asi se jim prostě líbí, když vidí někoho brečet. Tak jak oni dokážou chytnout diváka za srdce, neumí snad žádný jiný národ. Hlavní představitelka je jedním slovem nádherná... A Hyeon Bin to je prostě borec k němu nemám co dodat :-) . Maturitní představení mělo nádherný závěr.. ()

ImNotThere

Velice čisté, velice milé, ale v poslední době mi každý jihokorejský romantický film připadá ve srovnání s A moment to remember nicotný. Příběh je jedno veliké klišé, ale to je vlastně to, co na asijských ‚slaďárnách‘ tak milujeme. Ke konci jsem si pobrečela a krátce po zhlédnutí se dostavila euforická nálada. Měla jsem plnou hlavu kytiček, motýlků, srdíček a jiné havěti, ale do rána jsem se z toho tak nějak vyspala a teď pochybuji, že si na Milionářovu první lásku za nějaký ten měsíc vzpomenu. ()

vitekpe

ctyri nebo pet, co na tom zalezi...nadhera, romantika, love story - korejci to s nama proste umej...mimoradne roztomila herecka v hlavni roli (viz. Tombac komentar). ()

Pollock

Zhruba od poloviny filmu až do konce hodně hrané na city a poměrně nevýrazný okolní "kompars" vedle skvělých hereckých výkonů hlavních představitelů. Jinak bych šel asi zs hodnocením výš. ()

Giggs

Prvoplanova oda na lasku. Korejci su ale taki majstri, že človek im aj toto zožerie. A to tak že sa nezmôže ani čokoľvek kritizovať, hoci by aj bolo čo. Vzniknuť to v Amerike (ale aj inde), je z toho brak. Pod kuzelnymi rukami Korejcov romanca par excellence. Jedna z naj. ()

Káronoš

Tak překrásný a smutný milostný příběh, až to "trhalo srdce". Ústřední pár je okouzlující (hlavně tedy překrásná Yeon-hee Lee, stačil pohled na její smutné oči a pláči se nedalo poroučet). Z osudu Coi Eun-hwan se ještě teď zpamatovávám. Druhá polovina snímku "přinesla" opravdu drtivý dopad emocí. Hodnocení: 10/10. ____ Hned druhý den po první projekci jsem si snímek pustil znovu. Opět jsem nemohl zadržet spouš't slz, při pohledu na roztomilou Yeon-hee Lee. Jeden z nejlepších filmových zážitků. ()

Nethar

Další asijská slaďárna pro ty něžné dušičky, co si chtějí pobrečet :-) Smutné to je, ale nic velkého za tím není třeba hledat, jde to čistě po citech a nepřináší nějaké zvláštní myšlenky či nápady, v této kategorii se najdou určitě lepší filmy - nepochybně Nae meori sogui jiugae (A Moment to Remember) nebo i vynikající Shan zha shu zhi lian (Láska hlohového stromu). Yeon-hee Lee v hlavní roli mi moc sedla, i Bin Hyeon je docela dobrý, ale jinak to byla hrůza a děs. Téměř veškeré scény se celou třídou, které měly asi působit legračně (patrně pro korejského diváka), byly jednou velkou šíleností. Bohužel takto nezáživná je celá první část filmu, až když se děj přesune téměř výhradně na ústřední dvojici, dá se na to dívat. ()

Martyr

Už toho mám dosť. Po koľkýkrát chcú korejci využívať smrteľné choroby ako hlavný dôvod ničenia krásnej lásky? Niečo takéto som videl snáď už po 5-6 krát a dosť značne mi to kazí dojem z pekne natočenej romancy. Na citové vydieračky som si už trošku zvykol ale treba povedať, že ešte stále ma dokážu dojať, hlavne korejskou schopnosťou dokonale vyjadriť hereckým výkonom zúfalosť. Čo mi zase vadí je postavenie dvoch normálnych ľudí do prostredia pravdepodobne mentálne zaostalých spolužiakov a niekedy to pôsobí dosť nereálne a nasilu pritlačené. Pre diváka, ktorý ešte nemal šancu alebo stále nezbadal podobnosti korejskych romanťákov určite vynikajúci film. Pre mňa už niečo okukané a preto musím byť prísny. ()

jorgus

uf dalsi korejska nakladacka za mnou a ani k tomu ze zacatku nic nenasvedcovalo..neoriginalni ale po svem pojaty pribeh o napraveni bohace me bavil a kdyz prislo finale v podobe zakerne nemoci nebyl jsem rad. Ne kvuli sympatiim s hrdiny snimku ( ktere ale rozhodne byli) spise proto, ze je je to tu opet..ano posledni tretina je opet plna klise a citoveho vydirani, ale kdyby to natocil nekdo jiny nez Korejci tak to tak vyzni..kdo zna par dojemnych korejskych finale tak vi o cem mluvim. Spise me vadi, ze toto je dalsi dukaz ze korejske romanticke filmy jakousi sablonou podle ktere se toci dalsi filmy v jinem prostredi s jinymi herci..zatim to na me zabere pokazde, ale citim ze tomu tak nebude naporad..pred dvema lety jasnych pet a top ten..nyni na tento film doplatil na predchozi korejskou tvorbu a jiz jen za ctyri:) ()

Kimm2

Moc pěkný, typicky jihokorejský, romantický film. Jenom trošku škoda toho obrovského skoku zhruba v polovině filmu. ()

Amper01

Ti Japonci to prostě uměj. Začátek byl sice zbytečně přemrštěný, ale za film jako celek to tentokrát rád odpustím... ()

Rokle

Přerod nechutného frajera k citlivému milovníkovi je tak jednoduchý, že je přímo k neuvěření. A pak nastupuje slzavé údolí a zde se skrývá velký problém. Za prvé: pokud je to pro vás pouze kýč, který se vám snaží vštípit, abyste jen brečeli a dojímali se, tak poslední hodinu budete sledovat pouze pěkné natočené obrázky s líbivou hudbou (můj případ). Za druhé: něco podobného tady už bylo předvedené v "A Moment to Remember", který z tohoto minisouboje vychází vítězně o dvě koňské délky díky věrohodnější zápletce. ()

Radek.SCH

Jak to ti Korejci dělají? Jak to dokaží tak zmrvit? Povedenou romantickou komedii v první hodině přetaví v romantické ubulené melodrama plné ubulených postav, kdy celou hodinu všichni bulí, kluci, holky, staří, mladí, no prostě všichni. A toho kýče! Člověk si na to musí vzít gumáky až po kyty aby se tím hnusem přebrodil až ke konci. U.B.U.L.E.N.É.H.O. A tímhle se místní asiankomunita baví? Nadhodnocuje něco, co je na úrovni Rosamunde Pilcher? A dost. Válku (a Parka) na Vás =D - 50 % ()

kubka4

Jak já korejská melodramata nenávidím... a jak já korejská melodramata naprosto zbožňuji... Korejci prostě ty emoce umí vyjádřit... Opět další skvělý korejský film... Více k tomu momentálně neřeknu.., Snad jen krátký citát z filmu: SPOILER!!! "Doufám, že s tebou budu moct zůstat do prvního sněhu, abych mohla nosit ty ponožky, co jsi mi koupil. Ale umřu už předtím. Kvůli tobě." - 95 % ()