Bezvadně obsazená pohádka s vtipnými dialogy a situačním humorem.. Jedinečná možnost vidět M.Kopeckého jako krále a J.Čenského v nespočetné roli prince a J.Bohdalovou v klasické roli šedé eminence ..mám rád V.Vydru, tak mi jeho cameo sedlo ;-) ..Mahulena je krásná princezna, její exotický vzhled tomu dodal správný šmrnc ..(18.11.2015)

V žánru TV pohádek určitě nadprůměrná záležitost. Ucházející klasický děj o namyšlené princezně, která se nakonec změní k lepšímu, docela dobří herci (Čenský ve své evergreen roli prince) a aspoň trochu chytré dialogy, to je na pohádku na nedělní odpoledne dostačující základ. Nic navíc ale nečekejte. 60%(17.11.2008)

Nebýt asi dvou naprosto rychlých a v rámci děje ne až zas tak logických zvratů v chování namyšlené a hloupé princezny, byla by to naprosto dokonalá televizní pohádka. Ale i tak jde o jednu z těch nejpovedenějších a slušně promyšlených pohádek, kde všechno funguje jak má od dobrých hereckých výkonů až po nerušivé kulisy a dekorace. Rozhodně výrazný poobědový pohádkový nadprůměr.(6.7.2014)

Vtipná čs. studiová pohádka, které jednoznačně vévodí hlášky v podání Miloše Kopeckého coby krále, zachyceného nejčastěji v pozici držení se za hlavu. A je se vůbec co divit, když perly, které princezna chrlí jen tak nějaká hlava sotva unese? Natožpak ta královská. Bohužel jak už se stává, milá princeznička se jak na potvoru zamiluje právě do prince se znakem sovy a tudíž je na problém zaděláno. Mahulena Bočanová ve své roli obstála skvěle, stejně jako Milena Dvorská coby královna a neméně i Jiřina Bohdalová jako milá čarodějnice Okulárové. O Janu Čenském nemluvě - ten vše zvládá s přehledem a ve své roli je určitě jako ryba ve vodě :)(22.9.2014)

Když je ženská nervózní, potřebuje vymrdat. Platí to i na princezny. Princezna v téhle pohádce je tak protivná a všechny kolem peskuje, včetně královských rodičů, že i gang-bang se zbrojnoši, by ji nehodil do pohody. Přemýšlel jsem, co bych si s ní počal já. Když se tak na Mahulenu Bočanovou podívám, není zrovna malá. Takže šroubovat jí ho tam na stojáka, nebude žádný med. Hodím to na špičky, když má tak vysoké chcaní. Krapet nepohodlné, nicméně co bych pro princeznu neudělal. Než jsem se rozhoupal, vyřešil to za mě Čenský. To byl pan Mrdáč. Hotová chodící kamasutra, akorát divák z toho moc neměl. Co byste chtěli od odpolední pohádky. Alespoň jsem se modlil, aby podpaží Mahu nebylo zarostlejší než rybník za zámkem. Proto pro mě byla detektivka uzřít v jejím podpaždí "osmdesátkový" chomáč chloupků. Ale když byla princezna tak chytrá, vzdělaná a mazaná, jistě by neměla zapomínat na hygienu. Protivná Mahulena to držela, ale samozřejmě nebylo možné u té její rozmazlenosti zůstat celou pohádku. Jakmile nastoupil výchovný koncept, už jsem se tolik nebavil. Ke všemu se začalo nějak moc kouzlit, protože rodiče měli přání, aby jejich dceruška uměla čarovat. Celé se to pochopitelně posralo. Umíněnou princeznu unese čarodějnice do své říše, Mahu se rázem octne jako sloužící na zámku, kde dostane lekci z výchovy a vzdělanosti. A dozvíme se, že ten únos byl součástí předem připraveného plánu, v němž figuruje princ Čenský a jeho kouzelná tetička Okulárová/Bohdalová. A tak pyšná princezna postupně přijde k rozumu a moudrosti. Čenský nafoukanou Mahu zlomí, proběhne šukec a pohádky je konec. 60%(17.11.2015)

• - Jiřina Bohdalová v podobě sovy, předává svá moudra princezně (Mahulena Bočanová) a říká jí, že "globus" je italsky "kulatý". To ovšem není pravda, ve skutečnosti slovo globus v italštině ani neexistuje. (Mia...)