"Nenávidím ho !! Totiž miluju ho.. Moc bych si přála, aby se stal mým manželem !!" ;) Režisér Vladimír Karlík dal českým dětským divákům pohádku s jedněmi z těch nejchytlavějších písniček, samozřejmě jde o Princeznu, která ráčkovala, ani ostatní jeho vesměs studiové záležitosti pro nejmenší nepatří k těm nejpodařenějším, zato si je však všechny velmi snadno zapamatujete dík velmi výrazným žánrově netradičním námětům !! Tentokrát se spojil se scénáristkou Jarmilou Turnovskou, jejíž rukopis zase poznáte v nepříliš složitém ději, a tak od této záležitosti v hlavní roli s krásnou Mahulenou Bočanovou ani žádné dějové složitosti nelze čekat, přičemž se dá dokonce říci, že celá zápletka se vlastně trestuhodně nakonec vyřeší sama.. Pro mě osobně však bylo velmi příjemné sledovat nejen ty edukativní prvky příběhu, ale zejména chemii mezi Čenským a Bočanovou a zejména pak roztomile vtipný vývoj jejich vztahu, který až nedospěle dosahuje naprosto věrohodné podoby a ukazuje, jak jistě platí otřepané pravidlo, že lásku a nenávist dělí pouze velmi tenká hranice.. Jiřina Bohdalová coby kouzelnice Okulárová znovu předvádí své velké chameleonské herectví, ani se příliš nepitvoří a její čarovný lorňon, který ukazuje lidské pohnutky v pravém světle, nabízí tři, čtyři opravdu velmi vtipné scénky, přičemž ta s výborným Milošem Kopeckým v hlavní roli se opravdu povedla..;) Mimochodem jsem si téměř jistý, že v žádné další tuzemské pohádce neuslyšíte z úst některého z herců to stále pro konzervativního českého diváka dost nestravitelné slůvko MILOVAT na úkor MÍT RÁD..;)(5.10.2013)

Nebýt asi dvou naprosto rychlých a v rámci děje ne až zas tak logických zvratů v chování namyšlené a hloupé princezny, byla by to naprosto dokonalá televizní pohádka. Ale i tak jde o jednu z těch nejpovedenějších a slušně promyšlených pohádek, kde všechno funguje jak má od dobrých hereckých výkonů až po nerušivé kulisy a dekorace. Rozhodně výrazný poobědový pohádkový nadprůměr.(6.7.2014)

Bezvadně obsazená pohádka s vtipnými dialogy a situačním humorem.. Jedinečná možnost vidět M.Kopeckého jako krále a J.Čenského v nespočetné roli prince a J.Bohdalovou v klasické roli šedé eminence ..mám rád V.Vydru, tak mi jeho cameo sedlo ;-) ..Mahulena je krásná princezna, její exotický vzhled tomu dodal správný šmrnc ..(18.11.2015)

V žánru TV pohádek určitě nadprůměrná záležitost. Ucházející klasický děj o namyšlené princezně, která se nakonec změní k lepšímu, docela dobří herci (Čenský ve své evergreen roli prince) a aspoň trochu chytré dialogy, to je na pohádku na nedělní odpoledne dostačující základ. Nic navíc ale nečekejte. 60%(17.11.2008)

Vtipná čs. studiová pohádka, které jednoznačně vévodí hlášky v podání Miloše Kopeckého coby krále, zachyceného nejčastěji v pozici držení se za hlavu. A je se vůbec co divit, když perly, které princezna chrlí jen tak nějaká hlava sotva unese? Natožpak ta královská. Bohužel jak už se stává, milá princeznička se jak na potvoru zamiluje právě do prince se znakem sovy a tudíž je na problém zaděláno. Mahulena Bočanová ve své roli obstála skvěle, stejně jako Milena Dvorská coby královna a neméně i Jiřina Bohdalová jako milá čarodějnice Okulárové. O Janu Čenském nemluvě - ten vše zvládá s přehledem a ve své roli je určitě jako ryba ve vodě :)(22.9.2014)

• - Jiřina Bohdalová v podobě sovy, předává svá moudra princezně (Mahulena Bočanová) a říká jí, že "globus" je italsky "kulatý". To ovšem není pravda, ve skutečnosti slovo globus v italštině ani neexistuje. (Mia...)