Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tak dlouho o sobě princezna (M. Bočanová) rozhlašovala, že je ze všech nejchytřejší, až tomu museli na zámku všichni uvěřit. Jenom princ (J. Čenský), který přijel na námluvy, jí dokázal dát otevřeně najevo, že o tak nevzdělanou a namyšlenou princeznu nestojí. Jenže právě tenhle odvážný princ padl princezně do oka, a tím spíše si jeho urážku nechtěla nechat líbit. Na tom, že všechno nakonec dobře dopadlo, měla určitě zásluhu roztomilá čarodějnice Okulárová (J. Bohdalová), ale nakonec také sama zamilovaná princezna. (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

kingik 

všechny recenze uživatele

Když je ženská nervózní, potřebuje vymrdat. Platí to i na princezny. Princezna v téhle pohádce je tak protivná a všechny kolem peskuje, včetně královských rodičů, že i gang-bang se zbrojnoši by ji nehodil do pohody. Přemýšlel jsem, co bych si s ní počal já. Když se tak na Mahulenu Bočanovou podívám, není zrovna malá. Takže šroubovat jí ho tam na stojáka, nebude žádný med. Hodím to na špičky, když má tak vysoké močení. Krapet nepohodlné, nicméně co bych pro princeznu neudělal. Než jsem se rozhoupal, vyřešil to za mě Čenský. To byl pan Mrdáč. Hotová chodící kamasutra, akorát divák z toho moc neměl. Co byste chtěli od odpolední pohádky. Alespoň jsem se modlil, aby podpaží Mahu nebylo zarostlejší než rybník za zámkem. Proto pro mě byla detektivka uzřít v jejím podpaždí "osmdesátkový" chomáč chloupků. Ale když byla princezna tak chytrá, vzdělaná a mazaná, jistě by neměla zapomínat na hygienu. Protivná Mahulena to držela, ale samozřejmě nebylo možné u té její rozmazlenosti zůstat celou pohádku. Jakmile nastoupil výchovný koncept, už jsem se tolik nebavil. Ke všemu se začalo nějak moc kouzlit, protože rodiče měli přání, aby jejich dceruška uměla čarovat. Celé se to pochopitelně posralo. Umíněnou princeznu unese čarodějnice do své říše, Mahu se rázem octne jako sloužící na zámku, kde dostane lekci z výchovy a vzdělanosti. A dozvíme se, že ten únos byl součástí předem připraveného plánu, v němž figuruje princ Čenský a jeho kouzelná tetička Okulárová/Bohdalová. A tak pyšná princezna postupně přijde k rozumu a moudrosti. Čenský nafoukanou Mahu zlomí, proběhne šukec a pohádky je konec. 60% ()

zette 

všechny recenze uživatele

Jediny a nejvetsi problem teto pohadky je ten, ze neverim, ze by se z takove pipiny stala normalni princezna. Ale Bocanove to jinak sluselo hodne. Censky ve sve typicke roli a vyborna eskamoterka Bohdalka. A to jeste, jako skoro krovi Kopecky a Dvorska. Pohadka mi prijde jinak rozumna a tak nizke hodnoceni me prekvapuje... ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Vcelku příjemná pohádka s jasným morálním a edukativním poselstvím. Úvod, v němž má dostatek prostoru i Miloš Kopecký v roli krále, je právě díky němu skvělým startem, jenž přiměje diváka ke sledování dalších minut. Posléze ho vystřídá jiná silná osobnost, Jiřina Bohdalová, jež je ve své úloze tradičně perfektní. Potěší však také Čenský, jemuž obdobné role seděly, ale též Mahulena Bočanová, jejíž princezna byla zajímavá jak ve svém "chytrém" a pyšném úvodu, tak v celém dalším průběhu, kdy dochází k proměně její povahy. ()

Nocturno culto 

všechny recenze uživatele

Bezvadně obsazená pohádka s vtipnými dialogy a situačním humorem.. Jedinečná možnost vidět M.Kopeckého jako krále a J.Čenského v nespočetné roli prince a J.Bohdalovou v klasické roli šedé eminence ..mám rád V.Vydru, tak mi jeho cameo sedlo ;-) ..Mahulena je krásná princezna, její exotický vzhled tomu dodal správný šmrnc .. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Mahulena Bočanová - tehdy mladá a krásná, Miloš Kopecký - škoda, že se zúčastnil pouze pár minut a Jiřina Bohdalová, skvělá jako vlastně skoro pokaždé. A samozřejmě velká porce moudrého poučení. To vše bych hodnotil jako klady této pohádky. Jenže je tu ještě jeden obrovský zápor. Jedná se o televizní studiovou pohádku a tak absolutně nechápu neskutečných dvaaosmdesát minut. To je naprosto šílená stopáž. Neskutečně přetažená a pohádka tak diváka postupně utahá. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (2)

  • Jiřina Bohdalová v podobě sovy, předává svá moudra princezně (Mahulena Bočanová) a říká jí, že "globus" je italsky "kulatý". To ovšem není pravda, ve skutečnosti slovo globus v italštině ani neexistuje. (Mia...)

Reklama

Reklama