Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Bow-Z

Na pozadí se ale odkrývají problémy mladé generace, konflikt mezi konformitou a naprostou svobodou......(oficiální text distributora) - Ne ne, na žádném pozadí. Problémy studentů s rodiči a autoritami vůbec nám není servírován v podkresu, ale je nám vmeten do ksichtu notnou silou a navíc je nadsazen a zřejmě bez záměru zlechčován. Přesto se ve filmu najde řada povedených momentů a hlášek. Jako celek film trochu skřípe, ale funguje (je to jako ject letitou škodovkou - žádnej komfort, ale na místo se nakonec dostanete). ()

one2

Presne to čo som čakal ešte pred tým ako som to videl. Feťácký film,feťácké vtípky,feťácký sprejeri,feťácké žúri,feťácke výkony,feťácke všetko. Pozeral som to radšej s pretáčaním lebo sa to nedalo vydržať. No aj tak dávam jednu hviezdičku za to,že ten film vlastne existuje. Dakujem pekne za takú komédiu. ()

alienable

Byla a stále jsem přesvědčena, že Tomáš Vorel st. točí kvalitní filmy a tuto (s prominutím) generální volovinu beru jako jakýsi úlet. Nejenom, že jeho potomek naprosto postrádá jakýkoli smysl pro dramatično, ale ještě k tomu má celý snímek naprosto konstatní výraz. K tomu ještě naprosto "přirozené dialogy pubertállních kamarádů a trápneí na 105 minut je na světě. Důvod, proč jsem nedala hodnocení "odpad!" je herecký výkon Evy Holubové. ()

Leila75

Pořád jsem čekala co se stane,nějakou gradaci,ale bohužel nic,film dobrý tak do TV ve všední den,2 hvězdy za některé mé oblíbené herce,rozpačitý pocit po hereckých"výkonech"některých teanagerů,viz.M.Procházková(Pavla)...dvěma slovy tragický přednes! ()

P3ky

Tak mame tady film, ktery mi po dlouhe dobe mi vyhovoval. Po trapnych Snow a Raftacich, sem myslel, ze Madl neumi hrat vazne, ale ukazal, ze film s nim nemusi byt jen trapna komoedie. Proto ty 4 hvezdy, sice nejsou uplne plny, ale krasnych 72%. ()

JohnyPine

Do tohoto filmu jsem šel s rozporuplnými pocity.Od někoho jsem slyšel, že jde o odpad, od někoho naopak, že je to supr film. Musim ale přiznat, že mně film velmi mile překvapil.V první čtvrt hodině jsem se neustále pochechtával, což se mi u filmů tolik nestává, jelikož jsem dost kritický.Výkon Jiřího Mádla mě opravdu potěšil.Ukázal, že má na víc než na propadák "jak se krotí krokodýli".Ve filmu je obsažen v dosti značné míře charakter českých lidí.Já osobně sem zažil spoustu z toho, co bylo ve filmu zobrazeno, palec nahoru pro Vorla st. ()

Hansolo35

Kantoři jsou moc panoptikální, policajti příliš aktivní, sprejeři přehnaně drsní. Přesto se na film dá koukat. Vorel jr. hraje dobře a Mádl mu výborně sekunduje. Film není žádné velké umění, ale teenagerům se líbí a starším určitě taky-soudím podle sebe. Jen je na něm hodně patrný český filmový neduh posledních let-nedostatek materiálu a záběr na první (maximálně druhý) pokus. Jinak mohl být výsledek ještě lepší! ()

mindkiller

Podla mňa je to film od ktorého každý čakal veľa a u väčšiny prípadov sklamal a to iste bolo aj u mňa. Ale aj napriek tomu mňa na tom filme niečo lákalo a videl som ho asi 10 krát. Možno to boli tie graffiti. Možno Jiří Mádl ( môj obľúbený český herec) a možno to bola tá hudba ktorá všetko spájala. Ja tomu dava 4 hviezdičky ()

Maverick*

Po druhé projekci musím zvednout hodnocení, ja v tom prostě ten náš gympl, velice metaforicky, vidím. I některé ty pocity, když jsem ho ještě navštěvoval se mi občas vybavily. Pro mě zajímyvý film, který rozhodně trpí mnoha neduhy, na české poměry to prostě ujde. Tu čtvrtou hvězdu beru spíš jako motivaci:) pro tento snímek. ()

Urby

Dobrá komedie, která má i slabší chvíle, ale k pobavení stačí. Kdo má možnost "prolézt" si bonusy, tak doporučuji se podívat na vystřižené scény (hlavně první). ()

A.Dufresne

Výborný pohled na svět mladých, ale toť vše. Díky skvěle hrajícímu Mádlovi a Krausovi, výborným vtipným scénám filmu, dávám 3,5*. ()

bozskydave

Komedie, která vám v kolekci českých filmů nesmí chybět. Příjemně mě překvapila Lenka Jurošková, rádoby největší coura ve filmu ;) svádící všechny muže.. ()

Cvrčíno

Chvílemi hodně nadsazené, což je v mých očích spíš ke škodě, protože tenhle film je jinak až moc velká pravda... ()

Fraktální

mám takový rozporuplný pocit(prostě tak vsichni chodí nebo spíš nechodí na gympl, mají své problémy a sůj styl. trochu Karel Gott a trochu karel Kryl). Max. hlášek, gegů ale zero děje. Ke kladům filmu rozhodně patří poměrně dobrá atmosféra gymplu, typy charakterů postav (říkáte si ,že některé hlášky nebo věci byly strojené a šroubované, že hlavní postavy byly sígři bez svědomí? zkuste se podívat ve svém okolí a poslouchat řeči jiných, mé nebo i vaše, ono to že melem kraviny nám akorát v reálném životě tak nepřijde :-) ) ASI NEJLEPŠÍ VĚC Z FILMU BYLA POSTAVA VYHULENÉHO DREDAŘE(a ač byla takřka geniálně vtipná,) jeden husto hustotej týpek, atmosfera, plitký děj ,nějaká ta trapná místo nemůže stačit více nez na *** ()

fojťan

Vyobrazení gymplu úplně mimo realitu si zrovna nepotykalo s mým smyslem pro filmový zážitek. Parta smažek, které mají reprezentovat dnešní omladinu, mě vážně nebere. Za Zuzanu Bydžovskou, které její roli opravdu věřím, a rovněž tak ucházejícího Tomáše Matonohu dávám přes moc dvě hvězdy, i když ruka by klikla spíš na jednu. Rodiče a učitelé se povedli, ale ti studenti...?!?!? ()

Astu.

Škoda, momenty, které alespoň něco sdělují, nebo stojí za to, ty tam jsou, ale pořád se to nedokáže zbavit nálepky český film, díky čemuž působý Gympl ve finále celkem lacině. A nemusel by. ______ Prostředí středoškoláků je vystihnutý celkem dobře, ale spoustě věcí tam prostě nevěřím, nebo mi přijdou stupidní. Mádla skutečně rád nemám, toho nebudu hodnotit, ale Zuzana Bydžovská a speciálně Tomáš Matonoha hrají na výbornou, a to i přes to, že Matonohu v 90% jeho počinů nemůžu vystát. Možná se mi líbil proto, že hrál úžasnou postavu. Noční scény i miniepizody, které tak nějak drží ten příběh jsou povedený...nevím. Irituje mě ta občasná ''''coolovost'''' filmu a protagonistů, ikdyž chápu, že to k týhle subkultuře prostě patří, sám jsem si tím prošel. Rozporuplný snímek. Působil na mě jako pankáč, kterej poslouchá Ramones a Lady Gagu. Skutečnej underground spirit má fakt málo cz filmů (Kouř, Žiletky) ()

GODZILA80

Velmi slušný příběh. Jirka Mádl je nejlepší herec mladé generace. V tomto filmu jen potvrdil jak je šikovný neherec. ()

Dusan-Be

Český film, moc se toho (až na opět vtipného Mádla) čekat nedá a ani toho moc nepřijde. Pokud se chcete zasmát, je to celkem vděčné, ale jinak atmosférou připomínající trapné seriály typu Ulice atd. ()

BGH

Už je to sice pár let co jsem z gymplu venku, ale s timhle filmem se vrátili veškerý ty krásný vzpomínky... film, který někdo může brát jako komedii, někdo jako sondu do dnešních sociálně-rodinných problémů. Dobrá režie, dobré herecké výkony a realistické vylíčení života dnešních teenagerů (velkou část z toho co je ve filmu zachyceno člověk více-méně zažil).. určitě velké překvapení na které se dá podívat víckrát než jednou. ()