Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Ltblue

Dobrá až "skvelá" komédia.Pobavila ma od začiatku ked bežali "titulky".Jiří Mádl je môj vzor pre pubertiacke komédie. ()

waltosin

Vynikající výkony Tomáše Vorla ml. a Jirky Mádla! Skvělá kamera a scénář perfektní! A skvělou atmosféru doplnuje grandiozní hudba DJ Wichi, která je prostě k sežrání! Skvělý film ve školním prostředí a nezapomenutelné hlášky :D ()

quasar

Lepší než shlédnout celé Vorlovo dílko je pustit si těch pět či šest nejlepších scén na you tube. Příběhy vyprávěné Vorlem prostě nemusím, ale jako tvůrce grotesky by nemusel být špatný. ()

Seev

Dívat se na to od dva roky dřív nebo pozdějš, asi hodnotím jinak. Ale jako cílovce (poslední ročník gymplu) mě to tenkrát přišlo jako vystřižené z každodenní reality. Věrohodně. Proto pět. ()

Crybaby

Jedna z mala dramatickych komedii ktora je rovnako kvalitna aj v tej komedialnej ale aj v tej dramatickej stranke. Vsetci podla mna v tomto filme zahrali skvele, soundtrack sa mi pacil, humor nesklamal. Mozno ze by si to zasluzilo aj lepsie hodnotenie ale tento film som videl uz minimalne desatkrat a kvoli tomu to vyssie vlastne ani nejde. ()

iva_zik

film přesně zobrazuje úroveň dnešního středního školství. Je to děs a hrůza. Je mi stydno, kam až došel národ Komenského. ()

IQ.89 odpad!

Velká gratulace českýmu školství a český společnosti vůbec k tomu, jakej materiál dokáže vycházet z elitní školy. ()

Vasiczech

nechápu tak vysoké hodnocení tohoto filmu, gympl mi přišel jako totální ztráta času. I přesto jsem mu dal 1* a to za Krause, a těch málo vtipných vtipů. ()

Taron

Zajímavé téma, ale to je tak všechno. Tento snímek je přehlídka těch nejhorších hereckých výkonů českých herců. Opravdu málokdy je tak moc vidět, že "herec hraje", hrůza. Jediný kdo v tomto filmu za něco stojí je Jiří Mádl a Jan Kraus, nebýt těchto dvou, musel bych dát ještě o jednu hvězdu méně. 30%. ()

Cerebrum

Při sledování tohoto filmu jsem se bavil stejně dobře jako v hodinách českého jazyka. Film se snaží za každou cenu vypovídat o té dnešní zkažené generaci , ale v této poloze žalostně selhává. Snad už jenom kvůli křečovitým dialogům a kameře, která se snaží zabírat obličej za každou cenu z tak malé vzdálenosti, že si mohl štáb nakoupit rovnou mikroskopy. Obrovské zklamání, velice se divím, kam se za těch 40 let dokázala vytratit kvalitní česká herecká, scénáristická a režisérská škola; vždyť filmy ze školního prostředí bývaly jistotou tuzemské kinematografie! Film bych přejmenoval na České graffity , protože více než polovinu filmu vidíme dvojici Tomáš Vorla a Jirku Mádla čmárat po kterékoliv ploše s rozumným f . ()

maxnot

Jako učitel na střední škole jsem rád, že se to trochu ukázalo, ale jen málo... Realita bývá tvrdší a horší. Jinak dobrý... ()

Luswani

Konečně jsem viděl Gympl celý a musím říct, že je to dobrý film. Spousta vtipů, ale i trocha toho smutku. Vlastně mi na tom filmu nic moc nevadilo. 80% ()

seban123

Komedie ze studenského prostředí, výborné herecké výkony, dokonale znázorněné soc.vrsty jak na škole tak v domácnosti. Myslím, že tento film je jeden z nejlepších o studentech. ()

silak_xup

Na tomhle filmu jsem byl v kině když to přišlo, jo, dá se to brát jako oddechovka pro lidi z gymplů a ze středních, který si procházej takovým tim klasickym obdobím, kdy chceš někam patřit, někam zapadat... věřim, že pro spoustu ortodoxních movie fandů je tohle hovadina, viděl jsem to už vícekrát ale dnes jsem z toho začal cejtit, že to poukazuje na dost problémů, který jsou na denním pořádku u spousty lidí... Pořád mě to nutilo se sám sebe ptát, děláš to co chceš, nebo to, co tě nutí dělat okolí... Na tenhle film se dá podle mě koukat z různých úhlů pohledu a rozhodně stojí za to ho vidět. Když jsem se dneska po shlédnutí zaposlouchal do nějakých vět, např.: ,,jakej to má význam´´, ,,když nebudeš mít maturitu´´, ,,při jídle se nečte´´ atd... začal jsem na ten film nahlížet tak, že v sobě vlastně něco má, ukazuje přesně na to, že s tebe chtějí mít to ozubený kolečko, aby hezky zapadalo... ale chceš to ty? Možná to moc hrotim, ale dneska sem to takhle cejtil. A Kraus v tomhle filmu? EXCELLENT !! :-) Hlavně scéna ze školy když ,,se ptá´´ ředitelky, jestli se můžou sejít někde v soukromí :-) Za mě 80% ()

Zerisska

Ač bych neřekla, že jsem zrovna stará a v roce vzniku filmu se mě gympl stále ještě týkal, děj mi přijde dosti slaboduchý a né zrovna záživný. Koukat se na to sice dá, ale je to celkem núda. I když pravdou je, že celkem to tohle prostředí vystihlo. ()