Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Bounder

Filmu jsem se kvůli Madlovy kterýho nemusim dlouho vyhíbal . Nakonec jsem ale podlehl dobrému hodnocení a film jsem zkouznul až do konce . Musim tedy pozvednout podle mne skvělou hereckou schopbost Tomáše Matonohy kvůli kterému jsem film dokoukával z dašením a také Jan Kraus byl ve filmu velmi povedený . dávám 4 hvězdičky ještě za hezkou Lenku Juroškovou ()

TheMe

Film, který dělí generace. Většině z té mladé se líbí. Oproti tomu starší diváci ve filmu pravděpodobně zaujetí nenachází (dle hodnocení, komentářů, ale i známých). Vzhledem k tomu, že já jsem "malé pívo", tak se mi film hodně líbí a ode mě si čtyři hvězdy zaslouží! ()

HennessyVSOP

Tady dávám čtyři hvězdy z prostého důvodu, že jsem ve fillmu našel zobrazených několik lidí z gymplu kam jsem chodil já, jak učitelů, tak studentů. Jinak se ale jedná o hovadinu která neoplývá ničím vyjímečným. Ale rozhodně jsem se pobavil. ()

brasek

Ťažko hodnotiť tento snímok... zopár dobrých hereckých vystúpení, zopár zábavných hlášok a scénok, ale inak dejovo chudobné. Osobne si neviem predstaviť, že to v škole funguje ako v scenári tohto filmu... a nemám rád graffiti. ()

escaf

Jednoznačne sa nejedná o zápis do zlatej českej kinematografie. Ale! Nedá sa poprieť, že ide o jeden z lepších počinov českej ,,novodobej´´ tvorby. Mohlo to dopadnúť aj o niečo lepšie, minimálne výmenou kamery. Stará škola nesklamala a z novej za niečo stál jedine Mádl, ostatní sa môžu len nemo prizerať...(v niektorých prípadoch aj do kamery, ako to robili aj počas filmu...). Inak, neviem koho napadlo dať každej jednej postave (tak okato) iba jednu charakterovú črtu a nechať tak zastúpiť všetky možné varianty charakteristiky osobnostných typov. Taktiež mi tam ,,chýbal´´ jeden zavalitejší žiak a s ním spojený problém s obezitou, a minimálne jeden róm aby sa nezabudlo ani na rasizmus a šikanu na školách.Pre úplnosť. Aspoň tak na okraj to tam ešte mohli vpichnúť. Možno sa dočkáme v pokračovaní... ()

Pateyl

Tak po dlouhé době zase shlédnuto. Nemohu si pomoct, ten film je perfektní. Je to sranda, pěkně zpracované prostředí, hudba skvělá (a to hiphop nemusím) a přitom jsou tam ukázány problémy v rodinách, podtržené výbornými výkony herců. Film by mohl klidně trvat 10 hodin a pořád by bylo co přidělávat:) ()

Xpat

Celý film táhla jen Holubová, Bydžovská a učitelé, ale kdo mě opravdu mile překvapil byl Mádl ... Byl vždycky lepší, než ten debílek Kotek a to i přesto, že byl v propadácích, které spolu točili, vždy Kotkův stín... Má to hlavu a patu, ale film se někdy vleče a nudil jsem se. ()

Benjo

Je to sranda, je to drsný...a nejdrsnější je, že to neni ani moc přehnaný....jsem na gymplu vim o čem mluvim....tady se sice v jedný třídě sešly snad všechny typy lidí jaký na gymplu potkáte spíš v několika ..a některý jsou možná až moc přehnaný a potkáte je spíš na učňáku, ...ale to by pak nešlo dát do takovýhodle filmu..;-) ()

qwertasip...

Kdyby na naší planetě někdy přistáli přátelští mimozemšťané s úmysly lépe poznat náš vzdělávací systém, a každý člověk by jim směl říct jen jednu jedinou větu, řekl bych jim „rozhodně se nedívejte na film Gympl.“ Po jeho zhlédnutí by totiž mohli dojít k názoru, že jsme primitivní civilizace s myšlením na úrovni láčkovců nebo prvoků. Sice to má být prej komedie, ale já se zasmál pouze dvěma věcem. Za prvé policajti. Těch se pokaždé na scéně zničehonic objeví deset a začnou každýho mlátit hlava nehlava (povšimněte si, že vždy se stejnými slovy "ty zmrde!") a za druhé třídní učitel, který má až příliš blízký vztah ke svým studentům. Hodný slušňák, který nekouří a nepije, ale zato chodí na sprejerské akce! Tak tohle mě vážně pobavilo! ()

kverula

Zpracováním připomíná Kouř. A dějová linka neni tak špatná (až na Matonohu a celý jeho příběh). Spousta nových mladých herců, z nichž nejvíc překvapil Jirka Mádl. Ten nám ještě ukáže. ()

annash

Tohohle snímku jsem se nejdřív prakticky bála, ale nakonec z toho vyšel poměrně solidní výsměch vzdělávacímu systému. Není to dokonalé a neřvala jsem smíchy, scénář to také nemá ze zlata, ale ústřední dvojice odrostlých fakanů to táhne vcelku slušně (ten Mádl je nějaký dobrý!). Divák si v podstatě ani nevšimne, že film nemá žádnou linii příběhu. Poměrně jsem se bavila, poměrně jsem se děsila, že to snad takhle v nějakém ústavu může vážně fungovat, postavy jsou všechny solidní - z party kantorů ani nevím, jakého tragéda vyzdvihnout dřív. Graffiti rozhodně nefandím a kdyby mi někdo někdy namaloval nějaký bordel na zeď a já ho přitom viděla, hnala bych ho svinským krokem až na hranice, ale vy těm dvěma frajírkům přeci jen tak trochu fandíte. Oba to nakonec mají doma svým způsobem těžké. Uznávám, že je to blbost. Ovšem koukatelná blbost. ()

jaapx

Na prvé pozretie občas vtipná komédia. Na druhé smutná ukážka toho, ako končia deti, ktorých rodičia nepočúvajú a majú pre nich nalinkovanú vlastnú budúcnosť. ()

Cvachetka

A to je ještě ta druhá hvězdička za to, že se most při teplotě 30 stupňu roztáhne o 17 metrů :-) A taky za Jana Krause, který je bezkonkurenční :-) Podle mě je to přeceňovaný film. Za mě 30%. ()

Nerdvana

Jedna smaha s bohatým tatínkem, druhá smaha bez tatínka, a spousta dalších smah okolo. Rádoby doják z prostředí počmárané Prahy za zvuku Wiche. Průměr s odřenou pr.... zadkem. ()

Keytt

Dobrá. Gympl jako film by nebyl vůbec špatný, ale jednu věc asi nepochopím. Jediný, kdo za něco stojí z herců ztvárňujících studenty je Jirka Mádl. Ti ostatní svým "hraním" připomínají spíš amatérské představení na úrovni základní školy. Takže dialogy zejména mezi Petrem a Pavlou mi chvílemi trhaly uši a zkazilo mi to celkový dojem minimálně o 1*. ()

DonFrolimo

Rádoby mladistvá výpověď o trablích vzpurných let je jen bezcenná, o ničem nevypovídající, trapná a hloupá moralitka. Herecké výkony mluví za vše: stará garda, která vesměs umí, nechutně přehrává až člověk neví, jestli se smát nebo plakat, ta mladá zase hrát neumí vůbec. Chvílemi vypadne nějaký docela povedený gag (v rámci možností) nebo ucházející pokus o dramatickou scénu - jsou to spíše výjimky, na které je třeba čekat v balastu směšných historek předstírajících právě snahu o zachycení generačního konfliktu. Takže i když máte chuť přitakat teenagerskému vzdoru, tak jen proto, že dospělá opozice je buď uplně blbá nebo skutečně na odstřel - jenže mě se přitakávat jen o něco mladší blbosti nechce. Jejich chování je stejně upoceně nedůvěryhodné. Vorel buď dávno na svá léta v škamnech dočista zapomněl nebo snad úmyslně celou svou výpověď sešlapává do takového tvaru, aby se s ním dalo mladé generaci co nejlépe vlézt do prdele. Já tedy věřím, že alespoň na gymnáziích i ty nejsvětší sígříci a štěkny mají dost vlastního rozumu, aby si to zase tolik líbit nenechali. ()