Epizody(23)

Budoucnost... Lidé žijí ve velkých městech, schovaných po bílými kopulemi a s robotickými pomocníky, tzv. Autoravy po boku. Re-L Mayerová je tajná agentka, která se stará o likvidaci Autoravů, kteří se pokazí. Její cestu však jednoho dne zkříží tajemná vysoká postava - Proxy. Re-L se rozhodne vypátrat, co je Proxy zač, a v tomto úkolu ji pomáhá nesmělý ruský imigrant Vincent Law, o něhož Proxy evidentně jeví zájem. (Skejpr)

MilkyA

jeziskove huslicky, to bola dobra blbost..obavam sa, ze mi od zufalstva spachalo niekolko stovak neuronov samovrazdu..mozno ak by ma niekto dopredu upozornil, ze typci, co to spraskali su zrejme silnymi obdivovatelmi Cakania na Godota, tak by som brala EP z inej perspektivy a ani by ma tak neprekvapili dialogy, ktore su v zasade vzdy aspon o cosi absurdnejsie ako predchadzajuce. A hlavne by som az do poslednej minuty necakala s otazkou na perach: Whats the fucking point?! Silno odporucam paraniodnym vrtopichom so silnym zmyslom pre kombinatoriku, ti si tam urcite tu hlboku skrytu pravdu najdu... hviezdy za show s milion bodmi, Pinot, autoravov (na robotov mam fetis), supermarket ofelia a v neposlednom rade za mesto plne vysavacov a inych ci uz kuchynskych, zahradnych alebo dopravnych strojov bezo zmyslu.. heheej :D :D nejak si tu citam o poslednej vete ...nejaka je vychvalovana, u mna sa opat opakuje znamy vzorec : odmietam sa posrat z jednej vety v poslednej minute... ale inak ziraaam, ziiraaam a cumim ja mam asi vazne uz v tej hlave vyprasene a vysate dokopy, ked sa tak v maloktorom komentari vidim :D :D najlepsi je ten od uzivatela, co ma v profile obrazok Im awesome You cant deny It :D :D ()

Corpsegrinder

Trochu složitější anime s hustou atmosférou. Nemá cenu se v tom rejpat jako to dělá pár lidí nahoře. Jinak vyplatí se asi počkat dokud se hlavní hrdinové nedostanou z první kopule, teprve pak má seriál koule. ()

York

No tak prvnich deset (mozna i vic) dilu uplne super, ale dily jako Plné ruce nicnedělání - pekna nuda a hlavne Chcete být milionářem - to melo byt jako co?? Priserna hruza, jeste stesti, ze si nepamatuju ten nazev dilu, ve kterem byl ten lunapark. Proste od poloviny me to prislo, jako ze se to snazi natahnout a nevi jak. Jednoznacne nejlepsi na celem serialu je hlavni hrdinka, jedna z nejhezcich anime postav co jsem kdy videl. ()

D.Snake

Anime, které na první pohled zaujme hlavně svou vizuální stránkou. Proto jsem se k tomu taky dostal. Ukázalo se ale, že se v něm skrývá ještě mnohem víc. Post-apokalyptický svět s dávkou cyberpunku- v anime na todle narazíte docela často. Ergo Proxy je alevelmi originální, až filosofické dílko s nějakou tou symbolikou, které vás donutí hodně uvažovat proč se ty věci na obrazovce dějí, tak jak se dějí. Autoři to za vás neudělají, jak je to často ve zvyku. Hlavní postavy jsou všechny velmi propracované a lehce si je oblíbíte. Pokud máte rádi tento žánr a složité zápletky, jděte do toho. 9.5/10 ()

seth82

No myslím, že tu už drvivá väčšina komentárov všetko podstatné vystihla, dal som tomu štyri hviezdičky kvôli samotným postavám a kvôli úvodu. Záver série bol ale poriadne uletený, tvorcovia ako keby boli v tranze a tých niekoľko epizód, v ktorých sa snažili vysvetliť dosť podstatné veci, formulovali síce originálne, ale dosť nešťastne (narážam na toho Milionára a časť s animákmi). Pohľady do budúcnosti boli v posledných častiach v mnohých prípadoch mätúce a ich hlavnou chybou boli časté spoilery. Koniec mohol byť trochu viac rozvedený, keďže ďalšia séria neexistuje. V každom prípade kvalitný seriál. Zmena. Vzhľadom na dopad a na to, aké kreslo toto zaujalo medzi ostatnými, si to tých 5 úplne zaslúži. ()

mota

7/10 Nekolik zbytecnych dejove epizodickych dilu a filleru kazi jinak originalni post-apokalypticke scifi s trochou fantasy. ()

Const.ex

Zajímavý japonský seriál, který má všechny předpoklady být o mnoho lepším, než se nakonec (ne)povedlo. Seriál doplácí hlavně na zbytečnou roztahanost (místo 23 dílů by postačovalo třeba jen17 až 19), která ději nesvědčí, místy překombinovanost a vněkterých místech i zbytečnost (Chcete být milionářem?, Věčný Úsměv, ...), nebo nekvalitu některých dílů. -- Děj je skvělý, ale během sledování až nepříjemě kolísá jeho kvalita. Takže je tu mnoho slabých momentů a asi tak stejné množství skvělích scén. Začátek nás zavádí do skutečně zajímavé budoucnosti, která se bohužel během sledování seriálu vytrácí. Tedy začátek, prostředek a konec jsou dosti odlišné a je otázkou jestli to je k lepšímu nebo horšímu. Sledovat Vinceta jek se v průběhu příběhu postupně vyvíjí (jak vzhledově tak psychicky) je skvělý zážitek. Čas od času ho ale sráží jeho jednoduchost a přitroublost v místech, kde by již měl spíše působit důstojnějším dojmem (nevtahuje se to ale na Ergo). Pak na sebe, v některých Vincentových "slabších chvilkách" přebírá hlavní úlohu Lil, které to neskutečně sekne a do popředí zájmu se hodí více. Ale pokud šlo tvůrcům hlavně o Vincovu ňoumovitost, tak to zvládli skvěle. Je to sice sympaťák ale delší dobu by jste s ním asi nevydrželi... 23 dílů bohatě stačilo. Lil je pravý opak Vincenta: sebejistá, odvážná, "inteligentní" :-) a nesmírně šik. Na překážku ji jen je její ne příliš sympatická povaha. V některých dílech by slabším povahám mohla "lézt krkem". Postavě, které se nedá nic vytknout je bezpochyby Pinot. Po všech 23 epizodách sem na ní neshledal absolutně nic co by mě vytáčelo nebo štvalo. Právě naopak, je díl od dílu sympatičtější. Je docela paradox, že temnému sci-fi seriálu kraluje maličký autorav v podobě roztomilé holčičky (sám jsem ke konci zapomínal, že je "jen" robot - Asimov by ze mě měl radost). Konec seriálu je trošku menším zklamáním.. očekané velké finále přichází, ale není tak velké jak by si seriál zasloužil. Fylozofická rovina o bohu a smrti.. nebo variace na Ikara je sice zajímavá, ale zdaleka nedosahuje svého potenciálu. A když je přerod u konce a z nevýrazného Vincenta se stává "stylový" hrdina, je náhle konec a vám nezbyde nic jiného než "ukrutná" touha po pokračování! -- Špičková animace, temná atmosféra, skvělé nápady, zajímavé postavy a bohužel bolestná nedotaženost... tedy 80% :-) Určitě se na seriál v budoucnu ještě jednou podívam, ale nevím jestli na všechny epizody.. ()

gumbo

Tento seriál má podobný problém jako třeba Death Note. Tím je neskutečné zhoršení v druhé polovině seriálu. Přílišným kombinováním se někde od 14. dílu toto dílko ztrácí samo v sobě, až to na konci vypadá, že snad ani sami autoři nevěděli, co vlastně chtějí. Je to velká škoda, protože Ergo Proxy mělo obrovský potenciál, který nakonec zůstal nevyužit. Animace ***** (Jedna z nejlepších co jsem zatím, měl možnost vidět), Hudba **** (příjemně postapokalyptická a nevtíravá), Postavy *** (tam byl zásadní problém, jelikož jak se seriál zamotával sám do sebe, začala být psychologie některých postav značně zmatečná a jejich chování tímto znevěrohodněné) , Příběh ** (podobné hodnocení jako u postav, čím seriál pokračuje, tím je příběh prapodivnější, zmatenější nelogičtější) Celkově: 60% ()

Five By Five

Veľmi pekná hlavná hrdinka (inak mi grafické spracovanie veľmi nesadlo) a i keď by na svojom charaktere mohla ešte trochu popracovať - k príbehu to sedelo... Ten bol, pre mňa síce nie hneď od začiatku, celkom zaujímavý - no mne sa však najviac páčila 16. epizóda, ktorá je prakticky o ničom... A keď už hovorím o jednotlivých epizódach - niektoré sú tu naozaj navyše, len seriál zbytočne preťahujú a nebyť nich, dal by som ešte o * viac... ()

Naushika.

Podle mě hrozně přeceňované anime. Začíná vskutku efektně, po překonání klasického hluchého místa se opět nadějně rozjíždí, poté člověka uhrane několika vážně divnými psycho-díly a člověk se nemůže dočkat nějakého rozuzlení a pointy... a ano, ta přijde - jenže v nečekaně suché, osekané, nejasné a vlastně nic moc neříkající podobě. Poslední díly seriálu pro mě byly hrozným zklamáním. Zvláště po přečtení komentáře od gr8 escape, s jehož názory se většinou skvěle shodnu jsem čekala něco úplně jiného. I zmiňované psycho-díly poněkud retrográdně ztratily své kouzlo, protože člověka nutně napadne, že tam patrně byly jen pro pseudointelektuální efekt. ()

loki5

Tenhle seriál je jako Re-l. Někdy nesnesitelný a jindy naprosto úchvatný. Představte si svět zničený katastrofou kde se zachovali ty nejbizarnější části. A těmi proplouváte na létající plachetnici s androidem s duší dítěte, Vincencem (popsal bych to jinak ale to by byl spoiler) a agentkou jež má na starosti likvidovat infikované androidy (je zvláštní že ta dříve zmíněná je rovněž infikovaná). Jen objevování tohoto světa stojí za to bez ohledu na hlavní dějovou linku. A sám bych rád viděl počítačové RPG kde by člověk mohl objevovat další zákoutí tohoto opuštěného světa. 90% ()

dokktor

vrcholně zajímavý mix postapokaliptického cyberpunku s nejprofláklejšími úryvky evropské filosofie ubalený do japonsky nevypočitatelného scénaře okořeněný naprosto dokonalým vizuálním podáním. od dob ghost in the shell sem nic lepšího neviděl. ()

Charlie84

Tohle bude delší. Pravděpodobně nejnápaditější scifi příběh, který jsem za poslední dobu (vůbec?) viděl. Jeho "vyprávění" je ale fakt trochu napřesdržku. Z počátku nasměrovaná dějová linka (totalitní město, tajemná bytost držená v zajetí, její útěk, pronásledování, ...), která čerpá z poměrně zaběhnutých motivů, se postupně přetvoří v cosi dost těžko uchopitelného. A souhlasím, když jsem si tedy po posledním díle dohledal některé souvislosti, přijde mi svět Ergo Proxy hezky vymyšlený a celé to až překvapivě drží pohromadě, ale šance, že to pochopíte ze seriálu samotného, není nijak velká. Animace je oku lahodící, vztahy mezi charaktery jsou sympaticky ne-anime (zvláště Vincent a RE - L), Pino, což je v mém případě takový prototyp otravného charakteru, otravná není, dokonce mě s postupujícími díly upřímě začala bavit, načež prakticky sama utáhla díl "Smileland". To mi přijde až neuvěřitelné. Nenápadně depresivní hudba po celou stopáž podporuje atmosféru, bizarní díly (milionář, Smileland) mi nevadili, s odstupem času, když jsem si dohledal co, kdo, proč a jak, bych jich klidně bral i víc (šílení Proxy mí přijdou jako super nápad a už samotná odvaha do takhle divácky nevděčně vyprávěného příběhu naládovat TOHLE mi přejde hodná ocenění) Ještě nějaké ty výtky na závěr. Vincent by se fakt mohl občas převléct, ten jeho obleček je neuvěřetelně ne-cool:). Nelíbil se mi opening (asi jako jedinému na scfd), vlající hříva, kterou většina Proxi disponuje, mě iritovala i v seriálu. Výsledně tedy za pět, sledování doporučuji ale fakt na vlastní nebezpečí, protože wtf okamžiků je požehnaně...jedná se ale o očividný záměr, koneckonců "standardně" vyprávěných příběhů si člověk užije leckde.Tady na to jdou prostě "jinak" a nemám pocit, že ve výsledku vyloženě hůř... ()

TomasMarlen

Originální a atmosferické science fiction na pozadí postapokaliptické budoucnosti, jak ji naznáte. Dynamické zvraty a komorní seznamování s ustředními postavami, to je Ergo Proxy. ()

papaguy

To se tak sejde japonský pejsek a japonská kočička a za hojného intelektuálního pomrkávání vaří japonský eintopf. Dají do něj všechno, co mají rádi. Vědu, fantastiku, mystiku a filozofii. Splácají všechno od Starého zákona, přes Danteho a přidají kyberpunkovou klasiku. Pak přijde nedostatkem kvalitního sci-fi vyhladovělý divák a jenom zírá. Když to vezmu kolem a kolem, nejlepší byla stejně ta část, když Re-L, Vincent a Pino uvízli při bezvětří, neřešili Proxy a na Re-L přišla ponorka.:-) ()

Drom

Napodruhé už to nebylo takové, asi že si člověk si víc všímá těch různých nedostatků. I navzdory faktu, že jsem si to už moc nepamatoval. Asi by prospěl menší počet dílů, i když, poslouchaje v angličtině, mne epizodní dialogy dokázaly velmi pobavit. Původně viděno v originále s nějakými titulky, takže šum. Když se mi pak postupně vybavil (nejen) konec, uvědomuji si, že i tenkrát jsem měl rozpolcené pocity. Atmosféra některých sekvencí je naopak stále působivá. Jednu nicméně odeberu, protože bych u pěti očekával větší naplnění při repríze. ()

Claude Speed

Po čtyřhvězdičkovém prvním díle bych od japonského anime očekával, že si po celou dobu udrží svoji kvalitu, ale EP je důkaz toho,že anime není vždy dobrá podívaná. Při sledování prvního dílu jsem se těšil, že si toto anime hodně užiju - vyštřování ve futuristickém světě, koho by to nenadchlo. Jenže pokračující dva díly lehce ztrácejí kvalitu, bohužel. Ale co mně trápí víc je, že od třetího dílu to začíná být o ničem, a už jsem se začal hodně nudit. Abych však mohl hodnotit spravedlivě, tak jsem se na seriál dodíval až do konce. No a moje hodnocení se zastavilo na dvou hvězdách. Ale potěšilo mně zpracování Lil, která se hodně podařila, a hlas Ai Kobayashi se k ní náramně hodí. Ale třeba je důvod mojeho hodnocení trochu jinde, možná že jsem seriál nepochopil, nevím, ale co vím je, že dávám 30%. ()