Hrdinou temného příběhu z dnešního Berlína je patnáctiletý Michael Polischka. Když se s jeho půvabnou, leč nevyrovnanou matkou Miriam rozejde bohatý milenec a vyhodí je oba na ulici, uváznou v mizerném bytě na bezútěšném předměstí Neukölln. A ve světě násilí, drog, pouličních gangů, mladistvých zlodějíčků a rváčů je tak snadné dostat se na šikmou plochu. Chlapec s upřímnou tváří, jehož tvrdě šikanují starší spolužáci, sice získá pár nových kamarádů, ale stává se až příliš snadnou kořistí místního podsvětí. Setkání s bossem Hamalem a jeho nohsledem Barutem změní Michaelův život a vystaví ho kruté životní zkoušce. Film vyniká autentickou atmosférou a otevřeným pohledem na sociální problémy těch, kteří propadli společenským sítem a zoufale bojují o přežití. (oficiální text distributora)

Chise

Tohle bylo zlé. Námět více než zajímavý, ale forma? To, co se dalo rozvinout, zmizelo, to, co tam vůbec nemuselo být, bylo roztaženo do nesmyslné šíře. Představitel Michaela byl sice poměrně zajímavý, ale tento film nezachrání už nic. Za námět hvězdičku, za prostředí a herce druhou, ale jinak velice slabé. ()

Heraldika

Výborné a napínavé drama se skvělým Davidem, od Předčítače si na něho dávám pozor. Německý film jede! (stačí zmínit Die Welle). ()

DannyBoy80

Velmi solidní film. Líbila se mi kamera a celkové ladění filmu do šeda, evokující šeď sídlištní a určitou beznaděj. Herecky taky zvládnuto velmi dobře. Akorát ten konec byl dost divný + pár děr ve scénáři, zbytečných. Díky tomu dám 75%, ale škoda mohlo to být více. ()

Vesecký

Průměrný film, který bych jako kriminální moc neoznačoval, jde spíš o drama patnáctiletého chlapce,který se v novém prostředí obávané berlénské čtvrti dostane do spárů party výrostků, jejichž vydírání jej dovede k tomu, že se nechá zneužít partou arabských a tureckých překupníků drog. Zajímavá je sonda do jeho vlastní domácnosti, kde matka poté, co opustila manžela, se stává promiskuitní děvkou a na syna nemá moc času... Syrovost filmu je zdůrazněna černobílou kamerou jen občas střiženou v náznacích barvy . ()

vipburgr

Velmi věrná a deprimující atmosféra, které však dost chybí pořádný děj a nějaká ta myšlenka. Myslím, že kdyby se dotáhly tyto nedostatkly, byl by to hodně dobrý film. ()

Radek.SCH

Tohle že bylo točeno na 16-ku? A kde je úcta k českým filmařům, kteří přispívají do nedělního prime time na ČT1? Vždyť to je teď Němci úplně ztrapnili. Ale teď vážně: fakt je to až moc šedé, ale nějak mi to k tomuhle druhu filmu sedlo. A netuším, co vám zas všem vadí, že to má jenom 70%. I když jsem moc nepochopil, proč ji dr. Peters vyhodil, ale jinak tam žádná logická díra nebyla. A bylo to uvěřitelné. 80% ()

Eluin

Kdosi kdysi pronesl, že německé filmy nestojí za nic. To je samozřejmě hloupost. Je mnoho talentovaných německých režisérů (a nemusí se zrovna jmenovat Emmerich) i herců. Mezi mladou a nadějnou generaci patří bezesporu i David Kross, kterého budete jistě znát z úspěšného filmu Předčítač. Hvězdou (minimálně lokální německou) se však stal už o něco dříve se snímek Drsňák (origin. Knallhart), kde si střihl roli studenta jedné německé střední školy, který prožívá životní útrapy způsobené nejistým rodinným zázemím, kde žije jen se svoji mladou matkou Miriam, a nepříjemným vztahem se skupinou třídních grázlů. Ti si v Michaelovi (tak se jmenuje Krossova postava) najdou poměrně snadný cíl pro své šikanování a Michael nevidí ze situaci jiné východisko než se spojit ještě s někým silnějším než jsou oni. Snímek nám představuje svět města Berlína tak, jak jej jistě mnozí jeho obyvatelé vidí krajně neradi. Je to svět plný přistěhovalců, bezdomovců, kriminálních živlů a drog. Je to svět zbavený nevinnosti, svět místy příliš krutý pro duši patnáctiletého chlapce. ()

PanthercOY

Ze zacatku me strasila ta priserna kamera - predzvest, ze to bude stejna hruza jako Kids. Nastesti tomu tak nebylo. Uprostred to byl prijemne natoceny nekam spejici film. Kdyz to skoncilo, patral jsem chvili, co ze bylo autorovou pointou, nez jsem si uvedomil, ze kde nic neni ani ja neberu. A proc ze komentuju film, ktery ac vlastne o nicem dostal cenu filmovych kritiku v Berline (cha haa) a prijde vam vhod tak na konci umorneho pracovniho tydne, kdy se vam nechce ven a na speka neni (ani s kym) - leda byste se chteli pokochat yummy yummy tvarickou hlavniho protagonisty? Nu, zcela vyjimecne jsem na tom byl v kine. Znate lepsi duvod, pro ktery hodnotit nikoho neurazejici film? ()

Lukadlo

U filmu jsem se opravdu nenudil, ale na pět hvězdiček to není. Trochu mě zklamal pohádkový konec. Hudba a režie se mi jinak líbila, sice mě malinko ubíjela výslovnost těch turků, co měli na Michala spadeno, ale po ostatních stránkách se mi snímek líbil. P.S.: Opravdu v Německu dopravují kokain 15ti leté děti? :) ()

sanikope

Neviem, nebolo to rozhodne zlé... Ale akosi má ten príbeh nedokázal zaujať. Asi toľko. Šedá 3. Jediný postreh čo si nesiem z filmu je, že už tuším odkiaľ si o rok neskôr estónsky bratia ukradli záver do svojho kinohitu Klass.... Asi sa i pri tom mýlim, len sa mi to akosi všetko zlieva dokopy. Proste uplynulo 5 dní a ja už ani moc neviem o čo vo filme šlo. Tak asi sa nemám toľko čo rozpisovať, ale čo už..... ()

bono22vox

Autentický syrový, většinou ruční kamerou nasnímaný film je působivý v rovině psychologického portrétu tápajícího titulního hrdiny a v nepřikrášleném zobrazení berlínských menšin... ()

TSZ

Německý snímek, kterého předcházela slušná pověst, díky čemuž jsem od něj očekával tak nějak víc. Sice to co jsem dostal není málo (sociální drama o klukovi z ulice, který se shodou nejrůznějších jím nezaviněných i zaviněných okolností dostane na šikmou plochu), ovšem když to porovnám s ostatní německou filmovou produkcí která se ke mě dostala,tak tohle je o dost tříd níž. Kdyby ve snímku vybuchlo pár aut a celé to bylo uvedeno na TV Nova jako pilotní film nové řady Kobry 11 tak bych to asi skoukl a uznale pokýval hlavou nad kvalitou německé televizní produkce,ale na celovečerní film tohle prostě nestačí.P.S.:Koukám že hodnocení členů csfd osciluje mezi dvěma a pěti hvězdičkami, máme tu tedy kontroverzní snímek jako z učebnice,že pOne? :-D ()

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole