Hrdinou temného příběhu z dnešního Berlína je patnáctiletý Michael Polischka. Když se s jeho půvabnou, leč nevyrovnanou matkou Miriam rozejde bohatý milenec a vyhodí je oba na ulici, uváznou v mizerném bytě na bezútěšném předměstí Neukölln. A ve světě násilí, drog, pouličních gangů, mladistvých zlodějíčků a rváčů je tak snadné dostat se na šikmou plochu. Chlapec s upřímnou tváří, jehož tvrdě šikanují starší spolužáci, sice získá pár nových kamarádů, ale stává se až příliš snadnou kořistí místního podsvětí. Setkání s bossem Hamalem a jeho nohsledem Barutem změní Michaelův život a vystaví ho kruté životní zkoušce. Film vyniká autentickou atmosférou a otevřeným pohledem na sociální problémy těch, kteří propadli společenským sítem a zoufale bojují o přežití. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Pocitově nepříjemný film z nepříjemného prostředí a plný hodně nepříjemných lidí. Velice reálně působící, ale po čase dost plytké a po celou dobu jako by to jelo na neutrál a nijak zvlášť se to nevyvíjelo. ()

Ivoshek

Docela si umím představit, že takhle nějak se fakt žije v přistěhovaleckých čtvrtích. Na evropský film je to hodně politicky nekorektní (skoro všichni kriminálníci jsou tam Turci, arabové, kluci z bývalé SSSR...). Pár věcí mi přišlo přitažených za vlasy, třeba pěsťovka vůdci gangu nebo skoro celý konec. Ale i tak jsem celkově byl spokojenej, dostalo se mi nadprůměrného německého filmu, který se nebál zobrazit věci, před kterými se dnes raději zavírají oči. ()

claudel

Odvrácená strana Berlína, jejímž průvodcem se stává hvězda Předčítače, David Kross, mě nijak neuchvátila. Nemohu říci, že bych se nudil, ovšem o zábavě nebo poučení se také nedá mluvit. ()

cunesk8

Snímek, který určitě stojí za shlédnutí. Výborně natočený, má spád a nenudí. Děj se odehrává v Berlíně, kdy 15letého chlapce s 30ti letou matkou vyhodí zazobaný otec. Stěhují se z milionářské čtvtě do chudší, Michael jde do nové školy a klasický příběh může začít. 55% ()

jhrasko

Nebyť Davida Krossa, šlo by o priemernú až podpriemernú agitku trpiacu prílišnou linearitou príbehu a až predvítateľnými charaktermi. DK (ale) podobne ako v Predčítačovi udržal film, a tak mi neostáva popriať mu viac šťastia na lepších scenáristov a režisérov ! ()

Damiel

60 % - Ve všech směrech průměrné krimidrama, které sice má "své chvíle", ale celkově nedokáže strhnout. Za hlavní příčinu toho považuju málo propracované, jednorozměrné postavy, scénář s několika nerealistickými zlomy (a nedotaženým koncem), kde často zahapruje i logika. Mladý David Kross jako Michael Polischka byl ale v pohodě a překvapil mě. ()

Skip

Prostě jsem jen seděl, sledoval toto drama a čekal, jestli se objeví něco, co by z toho udělalo víc, než jen obyčejné pouliční pobíhání, nějakou tu rvačku, ne zrovna stabilní domácí zázemí, ale nic se neobjevilo, takže jen šedý průměr a k tom dost špatně zvolená hudba, která burácela v místech, kde by to chtělo něco jemnějšího. Takže nakonec tedy nic moc, ale i tak v současné německé produkci asi film z těch lepších. ()

wipeout

Čím vyššie lietaš, tím nižšie dopadneš. A gravitácia vie byť v takýchto prípadoch naozaj zákerným nepriateľom. Na podobnú cestu štverajúc sa postupne na vrch hory, ktorú mladý hrdina berie ako hľadaný únik z bezútešnej situácie, do ktorej sa dostáva po príchode do drsného prostredia Berlínskych "králikární", no postupne zisťuje, že toto putovanie je dlhé a ukrýva veľmi veľa nebezpečí, ktoré v sekundách rozhodujú o strmom páde. Naozaj vynikajúci, aktuálnymi problémami dospievajúcej mládeže(a nielen nimi) sa zaoberajúci(aj keď by sa dalo namietať, že to tu bolo naozaj prehnané, ale myslím si, že len v extréme sa dá poodhaliť rúška problému pre široké divácke spektrum) nemecký film, ktorý už u mňa dokázal úplne rozbiť klišé o nemeckej filmovej produkcii(záplava romantických komédií made in Germany, ktoré možno v húfoch nájsť v programoch nemeckých televízií). Ešte nesmiem zabudnúť spomenúť mrazivú hudbu, síce nie dokonalého filmu, ale v procese odtabuizovania tejto témy o to hodnotnejšieho snímku. 4,5* ()

Crawler-D

V Drsňákovi vidím ne geniální, ale hodně dobrý film, kterému napomáhá hlavně technické zpracování. Autentické záběry, kterých docílili pomocí digitální ruční kamery, a do šediva situovaného zabarvení snímku. Detlev Buck natočil zajímavý film o drogách, který nesledujeme prostřednictvím uživatele drog, ale úplně obyčejného kluka. Nad to se dočkáme řady napínavě pojatých scén, které vás svým realismem donutí ani nemuknout. Upřímně, v Německu bych radši nebydlel :) ()

JohnRambo

Keď som videl že v telke ide nemecký film, myslel som že to bude hlúposť ako vždy. Ale tak ma zaujal že som ho musel dopozerať celý, škoda že to pokazil zase len nedomyslený koniec. Ale myslím, film stál za to že som na druhý deň v škole len spal :) ()

asinus

Ničím nové téma, ničím nový film. Na mnoha místech navíc selhávají pro drama klíčové prvky - gradace a napětí. Závěrečná scéna, která by měla přibít k sedačce a nepustit až do v každém případě špatného rozuzlení, je jedním slovem nuda. ()

Juto

Je to výborná dráma, kde faktor realizmu je veľmi vysoký a je ťažké necítiť istú dávku ľútosti nad postavami, ako sa vo filme vyvíjajú. V tomto filme je niekoľko skľučujúcich scén. Nebudem zachádzať do podrobností, pretože nechcem nič pokaziť divákom, ale fyzické aj emocionálne násilie je zobrazené s alarmujúcim presvedčením. 7/10 ()

emo

Na to, aké som na tento film v Nemecku čítal oslavné ódy, je to obrovské sklamanie. Katastrofálne naivná, zle natočená a zahraná hlúposť, ktorá sa tvári objavne... Radšej ruky preč. A ja si dám najbližšie pozor na nemecké filmové kritiky... ()

danliofer

Drsný, leč čistý styl. Jak vidno současné Německo není tak vypulírované, jak se často prezentuje... Možná, že trocha té "orientální neučesanosti" mu jde k duhu. ()

senor

Výborný film. Další důkaz vzestupu německé kinematografie. Nevěřte zdejším komentářům a děte na to. Skvěle natočené, kamera, střih, herci, hudba, prostě vše. Proč takový film nemůže natočit někdo u nás? Škoda ale, že to i díky zdejšímu hodnocení uvidí jen pár lidí. ()

Sfinkter

Syrový pohled na Berlín se Buckovi podařil. Hrdina bydlí s matkou ve čtvrti Neukölln, kde se mimochodem odehrával i temný život dětí ze stanice zoo. Režisér si jenom mohl odpustit pár heroických sekvencí, jako vítězoslavný odchod z parku s míčem v podpaží, kde na pozadí policisté zatýkají dealery. Tyto momenty byly spíše úsměvné. ()

T-pack

Jo šlo to. Mělo to takovou dost správně vybalancovanou atmosféru - ne moc temný ale zároveň nic veselýho, sedělo mi to. Jen mi přišlo, že ten kluk je vlastně taková figurka, co v tom filmu dělá všechny věci, který od něj osud očekává... přišel mi moc odevzdanej. Rozhodně zajímavé vidět arabskou mafii v německu. ()

Lucka.S

Velmi dobré drama, snažící se zachytit svět jednoho puberťáka, který se s matkou přistěhoval do chudé berlínské čtvrti, vyniká svou hodnověrností a napínavostí. Kromě skvělého hereckého výkonu Davida Krosse je zajímavá též postava matky hlavního hrdiny (Jenny Elvers-Elbertzhagen), jež má dosti specifický přístup k mužům a k životu vůbec. Syrovost prostředí podtrhuje zabarvení snímku do šediva. Někteří tady kritizují „nedotáhnutý“ závěr, ale podle mě je částečně otevřený konec výborný. ()

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole