Hrdinou temného příběhu z dnešního Berlína je patnáctiletý Michael Polischka. Když se s jeho půvabnou, leč nevyrovnanou matkou Miriam rozejde bohatý milenec a vyhodí je oba na ulici, uváznou v mizerném bytě na bezútěšném předměstí Neukölln. A ve světě násilí, drog, pouličních gangů, mladistvých zlodějíčků a rváčů je tak snadné dostat se na šikmou plochu. Chlapec s upřímnou tváří, jehož tvrdě šikanují starší spolužáci, sice získá pár nových kamarádů, ale stává se až příliš snadnou kořistí místního podsvětí. Setkání s bossem Hamalem a jeho nohsledem Barutem změní Michaelův život a vystaví ho kruté životní zkoušce. Film vyniká autentickou atmosférou a otevřeným pohledem na sociální problémy těch, kteří propadli společenským sítem a zoufale bojují o přežití. (oficiální text distributora)

FvP

Proboha, v Rusku, v Africe nebo ve slumech Sao Paula snad, ale v Berlíně.. Já jen, proč se pořád někdo diví, že tu ty Turky a podobný vyvrhely nevidíme rádi. ()

Hank

Film, který měl na víc a to i přesto, že dávám čtyři hvězdičky. V kontextu evropských filmů nadprůměrné s průměrnou dějovou linkou a víceméně očekávaných zakončením. Turecká komunita vykreslana klasicky, nutno opět dodat, že výborně a skvěle to podtrhla. Hudba a visuálno převažuje slabší dějovou linku, tolik shrnuto. ()

nula87

Pokus o drsný, syrový film z multikulturní ulice, ale nezvládnutý tak, aby nějak zvlášť ohromil. Postavy (zvláště některé) jen lehce načrtnuté a hlavně jednorozměrné. Povedené napínavé momenty se střídají s doslova trapnými, a navrch několik nepřirozených náhod, které mají příběh poskládat dohromady. 60% ()

Mire

Slušný film, má to nápad, film je hodený do takých bledých farieb čo pridáva na atmosfére, ale koniec mi trochu vadil. Každopádne pohodové pozeranie, takéto sondy do sociálnej stránky života mám rád a musím povedať [spoiler] že som myslel že nakoniec chalan spúšť nestlačí lebo očividne na to nemal, ale nakoniec stalo sa tak, až nad ránom :) [/spoiler] ()

Brano

Zaujímavý film z nemeckej produkcie, ktorý zobrazuje príbeh mladého chlapca, ktorý sa ľahko dostane na šikmú plochu, keď začne pracovať pre jeden gang. Mohla byť z toho slušná sociálna dráma, ale stále mi tam niečo chýbalo. Nevýrazná hudba a veľmi urýchlený koniec tomu tiež nepomohol. Aspoň, že herecké obsadenie nebolo až také zlé. /65%/ ()

LubosD

Po celý film jsem čekal, kdy "to" přijde... nějaké vyvrcholení dramatu, něco, k čemu film směřoval. A pak ten film skončil... ()

Aniki

Ač si o většině německých filmů myslím takové to svoje "nic moc", tento kvalitně natočený, syrový příběh rozhodně patří ke světlým vyjímkám. Nepřijde mi ani odtažitý, ani suchý, je prostě jen velmi realistický. Mladý Kross předvedl profesionální a přesto civilní, uvolněný výkon. Elbertzhagenová v roli matky byla k nakousnutí - sympatická štramanda. Za mne tedy rozhodně "Große Deutsche" překvapení a skoro maximální hodnocení. ()

DonBraso

A ten konec měl znamenat co?Že stačí mít známého u policie,že se mu líbí moje mamka nebo že zabít nějakýho hajzlíka co někoho šikanuje,je vlastně jenom dobře pro společnost?David Kross v těhle začátcích ukázal,že umí hrát a tady ta jeho dětská rolička byla vlastně to,proč tento film pustil.Má to sice atmosféru,ale jakmile zapadneme mezi arabáky a drogy,tak se film roztrhne jak slipy po prdu.Zde jsem byl musím říct,že docela zklamanej.Pro mě lechce nadprůměrný. ()

PTuranyi

Michael sa ako syn zlatokopky, ktorej sa nedarí, dostáva do prostredia násilia a zločinu. V škole je vystavený šikane a jeho priatelia sú zlodejíčkovia. Dostane však šancu a zapojí sa do obchodu s drogami. Samotný film však kĺže po povrchu a vôbec nezapája emócie. Sú tu síce pokusy o nejaké vzťahy ale len v náznakoch a do samotného príbehu nezasahujú. Vrcholom je možno obraz feťáckej rodiny s malým dieťaťom a aj tu je tragédia len naznačená, lebo všetci sú predsa v pohode. Otvorený záver po zastrelení grázlika tiež filmu neprináša žiadnu katarziu. ()

MTE

MOZNY SPOILER - skoda toho konca (ze to vlastne neskoncilo), trochu som nechapal na konci ked tam ten chalan lezal, tvaril sa starsne kludne vzhladom na to co sa malo diat... proste hodina a pol dobre zabavy, nic vynimocne, ale clovek sa nenudi a takyto film sa zas nevidi kazdy den 75% a urcite to dopadlo lepsie ako britsky Kidulthood ()

Jan Preissler

Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl na ČT2 (Filmový klub ČT2). Skutečný Berlín, skutečná problematika multikulturalismu, neschopná matka a odvážný syn Michael... ()

Logicomix

Hodně civilní drama, kde nejsou žádné kulervoucí přestřelky nebo výbuchy. Přesto jsem byl napjatý, protože mi šlo o hlavního hrdinu. Opět se ukazuje, že napětí lze budovat třeba jen hudbou a způsobem snímání. Zločin je asi takový, jako v tomto filmu. Není cool. Je šedivý a pro malé ryby nedopadá dobře. ()

Nick321

Pěkný příběh, řekl bych, že celkem autentický, pouze místy z mého úhlu pohledu trochu naivní. Docela komické, že blízkovýchodní imigranti dávají práci bílým německým chlapcům ve světě organizovaného zločinu. :-) ()

sun.eagle

Rozhodně zajímavý film, dlouho jsem váhal s vyšším hodnocením. Film je boužel značně nevyrovnaný, dechberoucí pasáže střídají pasáže které působí jako vycpávka pro natažení stopáže filmu. Do očí, nebo spíš do uší bijící hudba byla místy naprosto nesmyslně zvolená. Ale co je největší problém je závěr. Ten vyzní uplně do ztracena a kýžený efekt tvůrců se nekoná, nic to s vámi neudělá a emoce jsou na bodu mrazu. Tohle si ten film možná ani nezasloužil. ()

Mostecan

Film mě nadchnul především svou autentickou atmosférou - jestli to takhle skutečně vypadá v některých částech Německa, tak to potěž... Posledních cca 20 minut jsem sledoval s mrazením v zádech... A u finální scény téměř nedýchal... Skvěle, drsně natočeno for me 85% ()

JoudaCZ

Celkem syrově natočená sociální sonda do života na okraji prosperující společnosti. Herecky je to zvládnuté dobře, zajímavá je trochu "zcizující" hudba. Za největší klad filmu považuji to, že nekomentuje, nehodnotí (ani "hele, jak je cool být gangsterem", ani "pozor, děti, tohle je špatné"), pouze konstatuje, jak snadno se dostanete na ulici, jak blízko je od trávy ke koksu, od koksu k pistoli... ()

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole