Hvězdné duo Jean-Claude Van Damme a Vivica A. Fox se společně poprvé představuje na filmovém plátně v napínavém akčním thrilleru Elita armády. Philip Sauvage (Van Damme) býval během operace Pouštní bouře vojákem speciální jednotky. Teď je najat k ochraně vysloužilého světového šampióna v těžké váze Waynea Barclayho. Barclay, ze kterého se zatím stal zámožný podnikatel, se i se svou rodinou ocitl v nebezpečí. Z vězení právě propustili bývalého rapového krále a gangstera a ten se chystá Barclaymu pomstít za to, že ho pomohl dostat za mříže. Riziko je vysoké, a proto Sauvage sestavuje tým mladých bojovníků a bývalých vojáků, kteří dohromady tvoří Elitu armády. (oficiální text distributora)

JFL

Jean-Claude Van Damme stále žije. Sice už není tak pohyblivý jako dřív, ale s pomocí schopného režiséra a zručného střihače dokáže divy a to i na poli herectví. Jeho filmy sice nesnesou srovnání s první ligou amerických akčních spektáklů, ale v kategorii béčkových filmů ve stylu naivních 80. let rozhodně patří mezi ty lepší. Díky správné dávce nadsázky a sebeironie dokáže spolu s režisérem Sheldonem Lettichem (Dvojtý zásah) obstát i ve spojení s drsňáckými černými rapery, které bývá zárukou kariérního úpadku, ale zde vyústilo v přijatelný oddechový film. ()

Gilmour93

Připomínalo mi to Osobního strážce, jen s tím rozdílem, že Frank Farmer měl tady bouli na čele, černošská zpěvačka, kterou hlídal, byla ve skutečnosti bývalý boxer s chlupatým hrudníkem a technická stránka byla na úrovni laciného západoněmeckého krimiseriálu.. Jean-Claude by měl ve svém pokročilém věku zauvažovat o wire-fu, protože pokud nebude přivázaný jak loutka, může si v budoucnu ošklivě natáhnout tříslo. Mimochodem, její výraz už v obličeji má.. Hláška hlavního zloducha: „Chceš kálet s velkým psem? Neochcávej štěňata..“ bezesporu patří mezi nejlepší stovku citátů v historii kinematografie. Přiznávám se, že nad ní přemýšlím již několik dní a dosud jsem ji nepobral.. ()

Lacike

Mam rad Sheldona Letticha ako scenaristu, lebo pise take sentimentalne pohodove filmy. Tentokrat si napisal taku beckovu variaciu na Osobneho strazcu v drsnom gangstra negerskom prostredi, co by ine filmy pochovalo, ale tentoraz väcsina tych negrov je celkom v pohode. Az na prehnaneho zaporaka, ktory je taky megadrsny az je k smiechu. Horsie je to u Letticha s reziou. Pokial nebol kryty nejakym schopnym pomocnym reziserom, tak akcia v jeho filmoch za vela nestala. A to je aj tento pripad a naviac je jej strasne malo. Je tu len par priemernych prestreliek a 3 tuctove bitky. Z toho 2 ma Van Damme a nepredvedie v nich absolutne nic zaujimave. Vlastne predvedie dost vyrazny podpriemer zo svojich schopnosti. Pôsobi tu dost staro a znudene, skoro jak zbity pes. Nastastie mam psov rad, takze mi ho bolo luto a ta romanticka linia v pohode funguje, takze vysledok je pozeratelny priemer so slabymi akcnymi scenami. S lepsou akciou a trochu kratšou stopazou to mohlo stat za to. 5/10. ()

zdenny

Slabé, slabé a opět velmi slabé. Tento film byl natočen dříve než Jeanův film "Až do smrti", viděl jsem jej ale později. Takže mohu říct, že se Jean-Claude vrátil v trochu stylovějším světle. Tento film byl ale ubohý a opravdu - kdybych dříve neviděl "Až do smrti" - bych už nevěřil, že vůbec může Jean-Claude přijít s něčím dívatelným. Mrzí mě, že mé ikony 90. let (týká se i Seagala) nemají kouska cti a točí takové sračky. Opravdu mě to mrzí, protože start jejich akční filmové kariéry byl raketový. Snad to bude i tím, že dnes není po kultovních akčních hrdinech taková poptávka. A já, přestože už nejsem náctiletý, o filmy s akčními klaďasy budu mít zájem vždy. Ne ale o takovéto hovadiny, kdy dabing je na hovno, protože asi i originál dialogy byly na hovno. Kdy akční scény jsou spíš zoufale úsměvné, kdy je to prostě celé na hovno. PS: Zajímalo by mě, kdy dorazí zbytek armádní ochranky, po které Jean-Claude třičtvrtě filmu tolik volal. ()

Figu

Tradá!!! Poslední nezkouklej filmek s "Džej sím" mám zdárně za sebou! Jak už mě radili kolegové tvrdé akce, těš se na kvalitní béčko s Van Dammem, tak plnej očekávání jsem do toho vlítl. Připomínalo mě to šíleně Rychle a zběsile. Samý černý hlavy se zlatem na krku, polonahý báby, vymazlený káry a do toho všeho Van Damme s kamenným ksichtem zabijáka. No zaplať pánbůh, že konečně netočil bulharskou kokotinu s rumunským štábem za prdelí a s okolo vybuchující hromadou škodovek typu 120 a fůrou starých karos z 90týho roku... A jak mě řekl konkrétně kolega Lefty - "jestli jsi viděl s JCVD všechno, tak se Elity Armády neboj, pač to už jsi viděl daleko větší pičoviny!" - a to zas jako jo jo jo, svatá pravda. Elita armády za slušných 55% ()