Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

jasanka

Po takových vychvalování jsem čekala rozhodně mnohem víc. Osud obou postav mi byl ale naprosto lhostejný, nezaujalo mě. ()

goniss

Na mě ufrfňaný a nešťavnatý film.. 83 minut zamračeného výrazu typu 'co to je' ? Bezesporu citlivý film, ale neoslovil mě.. Hudba utahaná, kamera 'z ruky' a herecké výkony tak nějak jako. Jednoduchý film, který se mi zdál prve 'jednoduchost=krása', ale chybělo mi tam spousta věcí, takže mi utrhněte hlavu, ale pro mě to je prostě nuda. ()

andaa

"křehké a citlivé"? tohle? Ony jsou češky odvážný ženský a v životě se neztratí, ale drzost s jakou Irglová doleze za Hansardem a po dvou větách z něho tahá moudra o bývalý babě a vrazí mu vysavač? to už je teda scifi jako blázen... Kdyby to mělo nějaký "entré" jak se každej den potkávají na ulici a nesměle po sobě pokukují, to bych to pak považovala za aspoň minimálně uvěřitelné... ale takhle je to fakt víc jak přitažené za vlasy... Jo, když už za sebou člověk má pořádný vztah, chybí mu partner a ve stavu zoufalství je asi schopen i pořádných bláznivin, ale...ale...ehm... Za nejhezčí asi považuju jak mu řekne na pobřeží že ho miluje.. a on ji nerozumí... Líbí se mi myšlenka, že i přesto, že ho miluje, uvědomuje si, že on má větší potenciál než svobodnou matku - prodavačku květin, dodá mu sebevědomí a nechá ho jít... To chce odvahu, kterou česká povaha má, ale ženských, který by tohle udělaly, je jako šafránu... Soundrack ucházející, ale pro mě je to je jen jeden dlouhý klip k CD, které je celé laděné na stejnou notu a tudíž těžko zapamatovatelné... říkat tomuhle velké drama lásky je jako "...only telling lies, lies.." ()

pipapa odpad!

Film je limonáda o ničem. A hudba dostala Oscara? Souhlasila bych i s tím, kdybyby Oscara dostal i film, neb Oscar je až na velmi mizivé vyjímky, které potvrzují pravidlo, cenou za zboží, komerci, ne za umění. Ta hudba dostala pravděpodobně Oscara za nejlepší funus-song toho roku...Pardon, ale moje generace vyrůstala na kvalitní čs. pop-, rock- a folkmusic a představte si, že vedle toho jsme v té "hrozné totalitě" poslouchali z magnetofonnů nebo vinylu úplně bez problémů i kvalitní světovou produkci a ta byla!!!= Black Sabbath, Deep Purple, Uriah Heep, Sweet, T.Rex, Free, Slade, Zappa, War, CCR, Suzi Quatro a mnoho jiných a vedle toho tuny kvalitní DISCOmusic. Takže songy jako tenhle a vůbec hudební scéna od 90.let totálně upadající jsou pro moji generaci jaksi šedivé, ukńourané, k pláči!...Kdyby irský písničkář potkal mongoloidu, tak by to byl dojemný příběh o krátkém láskyvzplanutí irského songaře a mongoloidy a to by teprv byly mongosongy! Ale potkal talentovanou českou dívenku, zaplat´ bůh alespoń že tak! ()

zabro

A to jen proto, ze chvilemi byla docela uchazejici hudba. Kamera nejaka divna. Proste se me nelibila.Podle filmu si myslim ze reziser nemel moc prace.Hlavni postavy tam totiz jen jdou nekam na misto napr.nahravaci studio.A tam zaspivaji pisnicku a pak je strih uplne nekam jinam kde ji nejake jidlo. Opravdu povznasejici:-D ()

Gedes

Z filmu jsem trochu rozpačitá:-), na to jaký ohlas měl a rozruch způsobil ... bych čekala něco.... jiného. U mě je i problém ten, že nejsem moc zvykla na filmy tocene z ruky , jako supr ale asi jsem moc zhyčkana z ameriky, tak to by byla prvni vec. Druhá věc, krásny pisničky a ty to opravdu zachranovali, jinak kolikrat mi bylo az za trochu hluchy dej stydno... actually ted me napada byl tam dej??? recnicka otazka :o) no, ale chapu nadseni americanu nebo ze to dostalo ceny -jsou z toho cely hin, takovej pribeh kdy kluk potka holku a takhle moc se do sebe zamilujou asi neznaj, ale ja bych rekla, že tohle je proste typicky pro čechy (a ted zrejme i pro iry:o) no a proc to dostalo tolik cen??? To je jasny, ocenujou se filmy, když tam není žadný sex a když je otevřený konec a tento film to splnoval dokonale :-) ()

F.I.L

Stěžejní síla tohoto filmu pokojně nedřímá ve scénáři, brilantní režii, či bůh-ví-jakých hereckých výkonech. To čím Once oslovuje masové publikum, je především v jeho civilnosti a jak jinak, v osobnosti Glena Hansarda, který právě v tomto filmu dostal možnost ukázat se světu ve své nejpřirozenější podobě, prostřednictvím své magické hudby. Proto můžete filmu uvěřit každičké jeho nadechnutí, každou zazpívanou slabiku, či tón klavíru, na jehož pozadí se odehrává česko-irská milostná romance. Který jiný film nám v poslední době nabídnul alespoň z části něco takového? ()

anu

Za Glena, Markétu a jejich hudbu by si zasloužili hvězd pět, ale panebože za tohle….za něco co vypadá jako nesestříhaný klip k písničce dávám tři a to mám obě oči přivřené. Kdybych neznala The Frames už dlouho před tím asi by to dopadlo hůř a já bych k Falling Slowly měla ještě větší odpor než teď. A to se mi na začátku ještě než se nějaké Once existovalo tak líbila.…škoda,škoda… ()

Mattezs

Před zhlédnutím filmu jsem byl mírně skeptický kvůli jeho ohlasu, ale ve výsledku jsem nadmíru spokojen. Hudba je skvělá, příběh taky (velké plus je, že neskončil happyendem), Glen i Markéta hrají obstojně a že v anglicky mluvícím filmu zazní čeština se také moc často nestává. Gratuluji k Oscarovi... ()

optimus0s

Úžasný muzikál...v Americe vznikaj nové a nové díly HSM, které svojí kvalitou stojí za ..... a v Irsku vznikne jeden jediný muzikál, který je možná nejlepší vůbec. ()

Amplifier

Pěkná hudba! to je to jediné co mě na filmu potěšilo jinak jsem z filmu neměl dobrý pocit spoustu lidí zde píše že příběh je upřímný jednoduchý komorní atd ale podle mě je spiše nudný celý film jsem čekal na nějakou větší zápletku ale nic se nekonalo. A čeština Markéty a její rodiny vypadá ve filmu opravdu divně. 55% ()

gombarix

Prosté a naivní... asi až moc. Místy jsem se nudil a Irglové projev mě celkem iritoval... (a ten přízvuk v "rodných" promluvách, argh!) Naproti tomu Hansard byl velmi sympatický a jeho písně byly fajn. Ale ta její smutná taky. Nicméně čekal jsem trochu silnější zážitek. ()

misa_laska

Moje teta tvrdí, že to nemá děj. Pro mě velice povedený film, který děj má! Akorát to není žádná akční blbost ani typická romantická americká kravina. Křehká, jemná a zranitelná romantika. K tomu navíc úchvatná hudba. The Frames mám moc ráda. Velice jsem oceníla, že konec je takový, jaký je, že si dají dohromady vlastní životy. Dost lidí to nechápe. Zamilovaní můžou bejt lidi do spoustu lidí, je spoustu typů lásky a ne vždy spolu hned musí něco mít.. Může je spojovat úplně něco jiného... Hudba, přátelství... I to je láska.. ()

in4mator

Příjemný malý filmeček o náhodném hudebním vztahu dvou lidí, který se mohl rozvinout v něco mnohem většího. Překvapilo mě, že se tak nakonec nestalo. Chvilkami film nudí, ale ten, kdo běžně poslouchá podobnou hudbu jako je ve filmu, se nudit nebude. Já osobně bych uvítal pro oživení tempa ještě pár mini-zápletek jako byla na začátku filmu... O hereckých výkonech v klasickém smyslu se nemá cenu bavit, ale myslím že vzhledem k typu filmu jsou velmi dobré. A písnička "Falling Slowly" je těžce návyková. ()

BathoryMan

Soundtrack mi v prehrávači rotuje už niekolko mesiacov ale na film samotný som si našiel čas len nedávno!A veru takto nejako sa majú točit DOBRE teda VELMI DOBRE filmy!Ja sám som hudbou úplne posadnutí a tento film mi teda zahral na tú správnu notu!Ked by som ja niekedy natočil svoj vysnívaní film a malo by to byt skvelé hudobné drama tak by to vyzeralo presne ako Once! ()

jenjan

Hezký písničky, příjemná Irglová, sentimentální Hansard a Hollywood naměkko.. No úplně mi to nesedlo, taky proto, že tam šlo spíš o tu kytáru, než o lásku.. ani muchlování nebylo. Ale jinak dobrý.. ()

Osanos

Bylo to dojemné (dokonce i na takového drsňáka, jako jsem já, to zapůsobilo), občas vtipné a s dobrou hudbou. Ale jako film nic, z čeho bych se svalil. ()

tragos

Kdo tvrdí, že Once je smyšlený kýč, neví, co je život (no flame). V několika komentářích jsem si tu přečetl, že Hansard ani Irglová neumějí hrát. Já myslím, že hrát umí, a dokonce i zpívat ;-) ()

Wolvie

Tohle není film.To je báseň! Báseň nad láskou,nad hudbou,nad souzněním mezi dvěma lidmi,nad talentem.Upřímnější film jsem už opravdu dlouho neviděl. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky