Noční volání

The Night Listener

The Night Listener

Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2006, 91 min

Film hrající si na temný thriller se zajímavým nápadem, ale přeutahajícím dějem postavený jen na Robinovi a Toni. Být neznámé herecké obsazení jsem přesvědčen o tom, že by měl tento snímek tak třetinovou sledovanost a poloviční hodnocení... - 4. 3. 2012 - 50%(5.3.2012)

• Ridick

akoze dost sa cudujem takym prehnanym hodnoteniam. hoci sa williams do takychto rol naprosto hodi musi mat na druhej strane aj film nieco do seba, ale zial je to len podpriemer zalozeny na skutocnosti, kt. bola obohrata ovela lepsie v siestom zmysle. aspon tu dlzku musim pochvalit, lebo este 10-20 min. naviac a bola by to uz totalna katastrofa.(23.1.2007)

• kaylin

"Noční volání" je rozhodně zajímavý film, který vás dokáže svou zápletkou strhnout k tomu, že jen čekáte na to, jaká vlastně bude pointa. Ač je Robin Williams naprosto skvělý herec, jeho postava se chová divně. Nikoli proto, že by hrál špatně, ale ten scénář je v tomhle směru celkem zvláštní. Celou dobu jsem pak čekal, jestli to bude mít nějakou souvislost s pointou a nakonec se ukázalo, že ne. Ono je sice hezké, že je to podle skutečné události, jenže tohle je případ, z kterého se dalo vytřískat mnohem víc. Škoda, nevyužitý potenciál.(31.3.2014)

Filmařsky to není žádný průlom, ale dává to podnět k velmi zajímavým zamyšlením. Tak nejprve k výhradám, že to není žádný thriller. Je, moji drazí, opravdu je. Podle mě nemusí být thriller jen napětí, když někdo na někoho číhá se střelnou zbraní potmě, nebo, když si někdo schovává usušenou maminku ve sklepě (byť to byl dobrý film). ___ Tohle je prostě vztahový thriller. A ruku na srdce: kolikrát potkáme geniálního vraždícího maniaka, který si ve sklepě...a teď dle svých nočních můr doplňte cokoliv, ve srovnání s tím, kolikrát se cítíme opuštění a sami? A o tom tenhle film je. O samotě a touze být viděn i za cenu překročení určitých hranic. O zoufalém vyšťourávání pozornosti z mezizubních prostor obecného nezájmu. Všchni zpozorníme při dobrém tklivém příběhu (to dítě pohodili na sněhu, ta dívka si musela vydělávat vlasním tělem...), ale, kdo si všímá té obyčejné pustoty (singl člověk bez přátel, senior ve svém bytě bez rodiny)? Není to tak sexy, aby to bylo zajímavé, takže kromě několika sociálních organiací: NIKDO.___ A taky tento snímek solidně a přitom nenápadně zpodobňuje novodobý hon na čarodějnice. Když se někdo prohřeší proti obecně přijímaným pravdám, ať už mají či nemají hodnotu a ten hříšník se ohrazuje doopravdy nebo jenom v představách ostatních, tak mu sice nejde o holý život , ale o vyobcování. Nemůžeš se obrátit proti všeobecně adorovaným a kladným hodnotám (které jsou za takové určené), jinak dostaneš ty nejhnusnější nálepky, aniž by někdo zkoumal pravou podstatu těch jakože nedotknutelných hodnot, které jsi svou skepsí pošpinil. /27. 2- 2011/(27.2.2011)

Opravdu silná atmosféra. Je pravda, že by film potřeboval trochu větší spád, nějaký jasnější konec, nebo aspoň podrobnější vysvětlení. Na konci jsem čekala nějaký dramatický flashback, kdy Gabrielovi konečně DOJDE jak to bylo. Že si vzpomene jak mu slepá žena říkala "hodí se mu k očím", že se podiví jak mohla slepá žena vidět betlémskou hvězdu na vodojemu, nebo že se aspoň ukáže, že toho syna opravdu má, ale že ho zneužívala sama. NĚCO, cokoli. Takhle jsem si spíš přála aby to ještě nekončilo, ať ještě přidají něco. Pak to skončilo, a zůstala jsem trochu naštvaná že skoro nic nevím. Ze slibně se vyvíjejícího se thrilleru se v druhé polovičce stala mírně patetická historka o osamělosti průměrného člověka. Robin Williams mi moc nesednul, ale Toni Collette spolu s Rory Culkinem opravdu hrajou divákovi na nervy, v dobrém smyslu.(14.5.2011)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku ve městě Montgomery a v New Jersey ve městě Newmark. (rafix)