Gabriel (R. Williams) moderuje oblíbený noční rozhlasový pořad. Jednou jej kontaktuje těžce nemocný chlapec Pete (R. Culkin) . Po mnoha rozhovorech se Gabriel rozhodne zjistit pravou Peteovu identitu. Jeho telefonní číslo ani adresa však nejsou pravé a obklopují ho samá znepokojivá tajemství.. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Kimon

Říkáte, že je to nuda? Nebo dokonce odpad? Jo, jo, ... když dnešní průměrný mladý divák vyžaduje zcela výhradně jen krev, násilí a ohnivé plameny a hororové výjevy (a přitom vysoce hodnotí animované dětské pohádky). Když se mu toho nedostane v dostatečné míře, prohlásí o filmu, že je to nuda a DOKONCE ODPAD! Pak mi zbývá vysvětlení, že takový divák je ještě nevyzrálá lidská osobnost, která není ani dítětem a ani vyzrálým dospělým člověkem a nemá tudíž právo hodnotit. Noční volání jistě není filmovou špičkou, ale slušné hodnocení si dle mého jistě zaslouží. ()

Guzo

Celý příběh je v podstatě založen na neustálých spekulací, jestli je "ten kluk sakra pravej" nebo ne. Konec vám samozřejmě nepovím, protože rozhodně nechci nikomu kazit zážitek, jen řeknu, že opravdu do poslední chvilky nevíte a už si jenom přejete, aby to skončilo a zjistili jste, jak to teda je. Co se týče hereckého obsazení, Robin Williams mě mile překvapil, není tu ten taťka, jak ho určitě všichni známe z mnoha filmů, je to homosexuální vypravěč příběhů a tahle role mu prostě sedla.. Jen je škoda, že napodruhé už to nejspíš nebude úplně ono, když budete vědět co a jak, proto "jen" 4* ()

made1

Když jsem si přečetla obsah filmu a potom se mrkla na hodnocení, myslela jsem si, že se prostě zase jednou nesrovnám s ostatními, protože to znělo moc dobře. Jenže potom jsem dostala chuť pustit si film a celých devadesát minut jsem čekala, kdy se to konečně rozjede. Nestalo se. Příběh prostě plyne, ale naprosto nezáživně. ()

MM_Ramone

Robin Williams nikdy nepatril medzi mojich obľúbených hercov. Jeho herecký prejav mi vždy pripadal mierne afektovaný a dosť nepresvedčivý. Mám ho zaškatuľkovaného ako mizerného, preplateného, amerického komika. Trocha ma prekvapilo, keď sa v roku 2006 objavil v thrilleri "Nočné volanie" (The Night Listener). Celkom som bol zvedavý ako sa popasoval s hlavnou úlohou v pre neho nie zrovna tradičnom filmovom žánri. No poviem vám, že to bola i napriek krátkej minutáži neskutočná nuda. Trápny, otravný, homošský shit thriller. Mal som čo robiť, aby som to vydržal dopozerať až do konca. * ()

kaylin

"Noční volání" je rozhodně zajímavý film, který vás dokáže svou zápletkou strhnout k tomu, že jen čekáte na to, jaká vlastně bude pointa. Ač je Robin Williams naprosto skvělý herec, jeho postava se chová divně. Nikoli proto, že by hrál špatně, ale ten scénář je v tomhle směru celkem zvláštní. Celou dobu jsem pak čekal, jestli to bude mít nějakou souvislost s pointou a nakonec se ukázalo, že ne. Ono je sice hezké, že je to podle skutečné události, jenže tohle je případ, z kterého se dalo vytřískat mnohem víc. Škoda, nevyužitý potenciál. ()

• Natáčení probíhalo v New Yorku ve městě Montgomery a v New Jersey ve městě Newmark. (rafix)