Noční volání

The Night Listener

The Night Listener

Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2006, 91 min

Moje zatiaľ najdlhšie váhanie nad kúpou filmu. I preto, lebo som si dal poradiť priamo od csfd.cz, kde bolo slabých 54 percent. Zároveň však aj dvojznačné recenzie, kde väčšina tých slabých mala v sebe jedno slovo: "nuda". To vyzeralo ako výzva :-) Nuž, ja som sa o nudu ani neobtrel. Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý je pre mňa o to zaujímavejším, že som sa o podobnom človeku, akou je i jedna z postáv, dozvedel aj v reále od svojej kamarátky. To, čo tu predvádzajú Robin a Toni je však jednoznačne MOJE NAJ .... Niektoré ich momentky sú lekciami herectva už len osve a nieto v celom konecepte. Za mnohé je to Robinovo ženské zareagovanie na rušiace klopanie tesne pred bozkom a Toni to famózne dala pri skúšaní svetra - a to je za jednou zo scén ešte viac, než sa dá opísať.(15.10.2013)

• made1

Když jsem si přečetla obsah filmu a potom se mrkla na hodnocení, myslela jsem si, že se prostě zase jednou nesrovnám s ostatními, protože to znělo moc dobře. Jenže potom jsem dostala chuť pustit si film a celých devadesát minut jsem čekala, kdy se to konečně rozjede. Nestalo se. Příběh prostě plyne, ale naprosto nezáživně.(31.10.2009)

• Ridick

akoze dost sa cudujem takym prehnanym hodnoteniam. hoci sa williams do takychto rol naprosto hodi musi mat na druhej strane aj film nieco do seba, ale zial je to len podpriemer zalozeny na skutocnosti, kt. bola obohrata ovela lepsie v siestom zmysle. aspon tu dlzku musim pochvalit, lebo este 10-20 min. naviac a bola by to uz totalna katastrofa.(23.1.2007)

Říkáte, že je to nuda? Nebo dokonce odpad? Jo, jo, ... když dnešní průměrný mladý divák vyžaduje zcela výhradně jen krev, násilí a ohnivé plameny a hororové výjevy (a přitom vysoce hodnotí animované dětské pohádky). Když se mu toho nedostane v dostatečné míře, prohlásí o filmu, že je to nuda a DOKONCE ODPAD! Pak mi zbývá vysvětlení, že takový divák je ještě nevyzrálá lidská osobnost, která není ani dítětem a ani vyzrálým dospělým člověkem a nemá tudíž právo hodnotit. Noční volání jistě není filmovou špičkou, ale slušné hodnocení si dle mého jistě zaslouží.(8.8.2008)

Trochu mi to pripomina komorne One Hour Photo, akurat Williams presiel na druhu stranu barikady a tentokrat hra obet nejakeho magora. Najviac sa mi pacila prva tretina v ktorej sledujeme rozhovory starsieho rozhlasoveho moderatora s mladym spisovatelom. Chemia medzi nimi je fantasticka a kazdy jeden ich dialog ma poriadnu stavu. V druhej tretine sa film prepne do detektivneho modu v ktorom moderator zacne patrat po urcitych nezrovnalostiach. To uz mi sice vyhovovalo menej, ale stale je to perfektne natocene a dostatocne napinave. Posledna tretina filmu mi pripadala dost vlazna. Nedockame sa nejakej sokujucej pointy (jedno male finalne odhalenie je nepodstatne), ale postupneho zmysluplneho vyustenia ku ktoremu film jasne smeroval tak od polovicky. Bud mali dokonca pracovat s nejednoznacnostou pribehu alebo po vyjasneni kariet sa viac sustredit na postavu Toni Collette a jej zaujimavu minulost. Na tak malom priestore pôsobi jej postava len divne. Zvlastne pôsobi aj epizodka v policajnom aute. Pochvalu si zasluzia herci a to hlavne Williams ako moderator, ktory si prechadza urcitou krizou, tak aj mlady Rory Culkin, ktory dokazuje, ze klan Culkinovcov ma urcity talent. Napriek slabsej poslednej tretine je to zaujimavy a dostatocne kvalitny maly komorny film, ktory stoji za to. 7/10.(7.8.2018)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku ve městě Montgomery a v New Jersey ve městě Newmark. (rafix)