Noční volání

The Night Listener

The Night Listener

Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2006, 91 min

Celkem prijemný thriller. Plyne sice pomalu a zvratů tam neni tolik. Robin Williams hraje opravdu slusne a v konfrontaci s Toni Collette je celý film pak nenudící. Snad jediná věc : byt se asi Dona snazila , tak stale neverim (zpusobeno dabingem) , ze hlas Petera delala ona. Originál by to asi utvrdil.(29.1.2008)

Opravdu silná atmosféra. Je pravda, že by film potřeboval trochu větší spád, nějaký jasnější konec, nebo aspoň podrobnější vysvětlení. Na konci jsem čekala nějaký dramatický flashback, kdy Gabrielovi konečně DOJDE jak to bylo. Že si vzpomene jak mu slepá žena říkala "hodí se mu k očím", že se podiví jak mohla slepá žena vidět betlémskou hvězdu na vodojemu, nebo že se aspoň ukáže, že toho syna opravdu má, ale že ho zneužívala sama. NĚCO, cokoli. Takhle jsem si spíš přála aby to ještě nekončilo, ať ještě přidají něco. Pak to skončilo, a zůstala jsem trochu naštvaná že skoro nic nevím. Ze slibně se vyvíjejícího se thrilleru se v druhé polovičce stala mírně patetická historka o osamělosti průměrného člověka. Robin Williams mi moc nesednul, ale Toni Collette spolu s Rory Culkinem opravdu hrajou divákovi na nervy, v dobrém smyslu.(14.5.2011)

• POMO

Z nie moc nápaditých prvkov zlepený thriller, ktorý chce byť odlišný a hlbší, a zároveň chce aj zaujať mainstreamového diváka skrz osvedčené žánrové klišé. V oboch prípadoch však nedôjde ani do polcesty a ani Robin Williams ani Toni Collette mu z jeho rozorvanosti a fatálnej režijnej neistoty svojím majstrovským herectvom nepomôžu. Mdlý zážitok.(11.8.2009)

Gabriel Noon (R. Williams) je oblíbeným nočním vypravečem příběhů v rádiu, kterému dal nedávno pauzu v jejich vztahu jeho přítel. Po několika týdnech telefonních rozhovorů s těžce nemocným čtrnáctiletým Petem (R.Culkin), který je jeho velkým fanouškem a který chce vydat knihu, kde popisuje jak byl v dětství sexuálně zneužíván dvěma muži a jak to poznamenalo jeho život, se Gabriel na podnět svého přítele rozhodne zjistit pravou identitu chlapce a jeho adoptivní matky (T. Collette). Nikdo se s nimi totiž ještě nesetkal osobně, pouze po telefonu. Jejich telefonní číslo zdá se neexistuje, a na jejich adrese se nachází.... Film je inspirovaný skutečnými událostmi. -------- Jak jsem si po několika minutách myslel že tohle bude další moderní překombinovaný psychologický film, tak v okamžiku kdy se začlo pochybovat o skutečné existenci Peta jsem názor změnil, Film začal být tajuplný a mysteriózní, a až do konce mě chytnul. 80ti minutová stopáž není určitě na škodu, herecké výkony jsou velmi přesvědčivé, jediná chybka je scénář viz úvodní nevyváženost a způsob představení jednotlivých postav. Každopádně nakonec celkově velmi pozitivní překvapení.(25.12.2006)

Paranoidné snímky, kedy do konca poriadne neviete na čom ste, ma vždy bavili. A tento film si vďaka tomu udržal zaujímavé napätie až do konca. A rozuzlenie bolo zaujímavé. Toni Collette hraje skvele, takisto Robinov "gay" bol pekne zahraný. Poctivé štyri hviezdy.(19.2.2007)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku ve městě Montgomery a v New Jersey ve městě Newmark. (rafix)