Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

MissKim

Zpočátku jsem tomuto číslu nevěnovala velikou pozornost.. až na fakt, že jsem se 23.ho narodila.. Rozhodně toto číslo není šťastné, ale když se zamyslím, tak mně osobně přineslo vždy vysvobození a záchranu. Pokud mi rozumíte.. A ano, je vidět hodně často, teda alespoň já to tak mám. Jednou mi jedna věštkyně řekla, že mi události s tímto číslem spojené, vždy přinesou štěstí.. což bych tak úplně netvrdila :-D ale asi na tom něco málo je. Film není špatný, ale asi hodnotím trochu zkresleně (dáno mým vztahem k tomuto číslu). Rozhodně ale stojí za podívání, i když to opravdu není snímek pro každého. ()

ludena

Nebol to síce originálny nápad, ale tak či tak ma film dostal a tak aj postavy v ňom, Jim Carrey is the best ! Nevedela som si ho predstaviť nejako hrať v thrilleri, ale prekvapil a dokonale sa vžil do role. Ináč veľmi pekné zábery. ()

ostroz

Vidět Jima Carreyho v jiném filmu, než v komedii či něčem pozitivně naladěném bylo celkem dobrým zážitkem. Jim je opravdový herec mnoha rolí. ()

Tc_469

Priemerný film, kde režisér zle odhadol gradovanie deja. Prvá polovica filmu je absolútne nezaujímavá a v druhej sa to režisér snaží dohnať. Filmu trochu pomohlo obsadenie Jima Carreyho do hlavnej role ale inak mi to pripadalo ako tuctová zlátanina za krátky čas. ()

skrob

Vizuálně výborné a Carrey a Madsen hrají dobře. Jen škoda, že scénář je v principu dost jednoduchý a režisér / scénárista / autor hudby nedokážou člověka chytnout od začátku do konce a film tak má několik hluchých / přeplácaných míst. ()

Bobotie_Bob

Moc pěkně provedeno. Carrey absolutně skvělý, hudba se mi fakt líbila, kamera ok, super podtext... To, že někdo tvrdí, že děj není dostatečně dobrý, si myslím, že není pravda, protože mě se celkově film moc líbil. Nechápu tak nízké hodnocení. 80% ()

Pythonator

Když jsem se byl po tomto filmu vysrat, zjistil jsem, že se mi hovno při dopadu do hajzlu dělí na dvě části s poměrem 2:3. Vskutku zajímavé. ()

monicorn

Jimma Careyho jsem znala pouze z komedií které miluju, o to víc mě překvapilo, že umí hrát i vážnější roli. Film 23 doporučuji všem, kteří mají rádi záhady a jejich rozuzlení. Film pracuje s psychikou člověka a s paranoiou, kterou má každý z nás trochu v sobě a tím, jak jsou některé okolnosti schopné, nám tuto paranoiu vyhnat na povrch. Film bych zvládla klidně o 20 minut delší, super. Číslo 23 jsem pak viděla všude.. ()

antragus

Jo, jo, jo. Konečně Jim Carrey předvedl, že je schopen zahrát se ctí i něco jiného, než své komediální role, které jsou všechny na úplně stajné brdo. (Ano, čest některým výjimkám i těm málo nekomediím...) Jedna drobnost mi tam přišla tak trochu nedovysvětlená, ale jinak se musí nechat, že to rozhodně nebyla nuda. Takže - co bychom vlastně měli chtít? Pokud se tohle někomu nezdá, tak je prostě psychothrillerů přežranej... ()

nadrin

Dneska je 23.8. 2014 = 2plus3je5krát8je40mínus20mínus1plus4 = 23!!! Creepy!!! Kritici zde pravdu měli. Kdyby tvůrci vynechali celou tu zhovadilost s číslem 23, mohl to bejt slušnej mysteriózní thriller, takhle se sice na to dalo dívat, ale chápat jen těžko. ()

LL CoOl J 74

Film ve kterém si Carreyho nedokážu představit jeho parketa jsou přece komedie za svůj výkon v tomto filmu který bych nečekal že někdy natočí ... *** ()

Snakefinger

Miluji obojí. Joel Schumachera a Jima Carreyho v komediálních rolích. Tady se ukázal jako jednička naprostá v super thrilleru. Nehodnotím vůbec film ale jeho fantastický výkon. Ale kritiky a sebemrskačsky přiznávám že druhá půlka je fakt zmatená a postupuje od 23 do mínus 23. ()

horrormaker

Hodnotenie tohoto filmu je neopodstatnené, ale má to opodstatniteľný dôvod. Problém tu tkvie v tom, že je to hlavne ale hlavne o čísle 23 a preto je ho tam viac, než by niekto chcel. Keby nebolo pre väčšinu tento ,,problém´´ filmu, hodnotenie by bolo na vysokej úrovni. Ak sa týka scenára, s nečakaným zvratom a temnosti pripomína Prekliatý ostrov s Dicapriom. Jim Carrey sa mi sem náramne hodil... A ak sa týka toho čísla, bol to hlavný dôvod, prečo som si to pozrel. Ja sa s tým stretávam každý deň, každú hodinu, každú minútu!!! Napríklad vždy, ked otvorím knihu, tak na 23. strane, vždy, keď sa pozriem na čas, tak je niečo:23, alebo rovno 23:23. Raz som si bol zapáliť, fajčil som a schválne som spočítal tie malé krúžky od filtra až po koniec, kde mi cigareta horela. No koľko krúžkov som napočítal? Moja priateľka, teda ex-priatelka mala šťastné číslo od detstva 23, moje je 24. A doma sa mi dejú rôzné veci, ktoré nedokážem pochopiť. Len tak sa zažne, zhasne, zapne rádio, niekto/niečo otvára a trieska dverami.... A večer, ked chcem s tým niečo robiť, tak pri posteli zapálim sviečku, ale hned ju zhasnem, lebo vtedy nastane neskutočné ticho a ja cítim, že v mojej izbe je niekto so mnou a mám strach čo len žmurknúť. Netuším, či veríte v zázraky, či diablov, nebojíte sa, či máte hrôzu a strach z toho, ale ja s tým niečo robím a v poslednom čase zisťujem o sebe a ľudoch okolo seba niečo, čo by som nemal vedieť, no už viem. Tomuto filmu by som za normálnych okolnosti a ohľadom niečoho iného dal 4, no keďže to má so mnou niečo spoločné, a je to pre mňa výborný film sám o sebe, tak plných 5! A nezabudnite, 23 je všade okolo vás!!! ()

Unrealik

Za posledních cca 15 minut dávám dvě hvězdičky, jinak by to bylo méně, byl to většinou takový divný film (dějově i zpracováním). ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli