Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Daxus

Divnej typ s křížem v ksichtě jezdí v pustině na motorce a sleduje vlak vezoucí superpadoucha. Už tohle je trochu klišé, ale něco by se z toho dalo vykřesat. Minimálně atmosféra postkatastrofického světa. Leč nepovedlo se, a tak je Kazatel jen dalším filmem z řady "osamělý mstitel dává všem na prdel až dojde na poslední střet, a tam to málem nevyjde". Ztráta času. 15% za originální vzhled upírů. ()

Sid_77

Trocha Constantina, Mad Maxe, 1984 plus steam punk ve westernových kulisách. Škoda jen že to nebylo akčnější. ()

driftm

Můžu jen říct,nehorázná nuda která má jen pár světlých momentů.Příběh je vlastně o naší planetě kde jsou upíři se kterými bojujeme nespočet generací ve válkách-můžu jen říct já teda s nikym neválčim!Protože když se kouknu z okna tak je tu klid.Příběh postrádal pořádný příběh,slátanina několika jiných filmů,hrdinové jsou tady děsně tupý jejich výrazy to ukazují.Lidi poblouznění nějakou církví,opravdu vymejvárna první třídy.Odpad nedám za Karla Urbana ,který upíra všech upírů zahrál navýtečnou!30% ()

migele

Dle mě chválihodný film. Souhlasím s komentářem od "B!shop". Není čas na zbytečné kecy , jen skvělá akce a mystično, které se line celým filmem. 4* ()

Mara12

Upír v podání Karla Urbana s parodickou mimikou a vtipným western lookem – k neuvěření (něco mezi podařeným vtipem a lehkým závanem geniality), zpomalené akční scény a děj, který je novým výrazem pro sakra to už někde bylo. Jo tak tohle je zábava dle mého gusta (P.s. Maggie Q je the best). ()

Vanguard77

Docela fajn, tak bych ve dvou slovech charakterizoval Kněze (opět se nám tu ukazuje nepochopitelná touha překládat názvy filmů... "umělecky"? Kázat je preach, kazatel je tudíž preacher, a priest je prostě a jednoduše a umělecky pořád KNĚZ. Navíc Bettany v celém filmu nikomu nekáže...). Trochu mě zamrzelo, že Urban byl ten záporák a Bettany ten klaďas, protože upřímně řečeno bych si je uměl představit obráceně a asi by mi tak seděli o něco víc. Je to béčko jako vystřižený, ale na hodnocení 2 a níže to podle mě není. Stopáž není z nejdelších a to filmu také prospělo, nemá cenu se tu s něčím babrat, prostě nasednout na vlak a dojet až téměř do cílové stanice :) ()

Peter-1307

Dá sa pozrieť, ak viete čo Vás čaká a sami nečakáte toho veľa. No zábavy je tam málo a ešte menej originality, i keď námet a scénar mohol s tým niečo urobiť. Nakoniec však zostalo pri klasickom PO-čkovom filme, pozri a odlož. ()

sniperjozef

Nuda, nuda, šeď, šeď... Nemůžu si pomoct, ale nemělo to solidní děj, pořádnou akci a o efektech snad ani mluvit nemusím... Ještě k tomu 3D? To už je moc... Nebýt Paula Bettanyho a Karla Urbana, tak bych tomuto "skvostu" nedal ani tu ubohou hvězdu... ()

uodevr

Panenko skákavá, to byla teda poctivá céčková kvalitka. A cosi mi říká, že i herci samotní z toho museli mít dobrou prdel, když je ten chuj Stewart nutil mluvit takovým způsobem a vypouštět z huby takový sračky. Urban je ztělesněním toho nejhoršího možného záporáckýho klišé, Bettany zase představuje to nejhorší hrdinské samotářské klišé (a ještě k tomu po vzoru Batmana mluví, jak kdyby zrovna prodělával nehezký průjem). Gigandet je v tom totálně navíc a i tak se mu povedlo mě v průběhu filmu kvalitně vytáčet (stejně jako v každém jiném filmu, ve kterém se objevil). Ze zbytku osazenstva mi v hlavě utkvělo kulový, což ale nakonec nevadí, protože Kazatel je jen a jen o jeho kazateli, úhlavním nepříteli kazatele, a otravně neužitečném sidekicku kazatele. A všichni stojí za hovno. Jedna hvězda za sem tam decentní post-apo atmosféru a fakt, že oproti Legii to vyloženě nenudí. ()

zly.dvojce

Dobra akce se spravnou atmosferou a prijemnym odsypanim. Pridal bych asi na finale, ten vlak mi utekl hrozne rychle, ale jinak jsem se vyborne bavil. K tomu ze tu pseudointelektualni banda nactiletejch panicu co se povazujou za filmove znalce, haze odpady a jednotkove hvezdicky se pripadne vyjadrim v diskusi. ()

CRYPT

Pěkně počítačově (asi) udělanou pouštní krajinu hvězdička, zajímavé tetování priestů hvězdička, suprově namaskovaného sympaťáka Karla Urbana hvězdička, za neuvěřitelně stupidní konec a místně unbeliavable scény hvězda dolů - takže mi vychází výsledek 2 hvězdy, ale s odřenýma ušima. I přesto, že jsem věděl že to bude brak docela překvapení. Čekal jsem, že to bude daleko horší ()

Vämpiriüs

Vcelku povedení snímek o kterého jsem nic nečekal a doslova mne nadchnul. Upír, kterému nevadí sluneční světlo, jo to je bomba. ()

vieriX

Všechno začalo Bladem a doposud jim to skončilo. Všechny další pokusy o pořádný upírský film dopadlo přinejlepším průměrně. A tento film je toho důkazem jediné co stojí za zmínku je Paul Bettamy, který se od Legie zařadil mezí příjemné postavy akčního žánru. Děj nedával moc smysl akce nebyla špatně udělaná to je pravda, ale nebylo ji zas tak mnoho. Dopadlo to hodně průměrně, ale zhlédnout by jste to měli ať si uděláte sami obrázek. ()

jafuska

film, který má svoji temnou atmosféru, ale bohužel nevyšvihl úroven filmu nahoru, jak bych očekávala, filmy o upírech těch už bylo natočeno dost a dost, ale přesto nechápu komentáře od některých uživatelů, ono to vlastně nebylo vůbec špatné, jen bych chtěla trochu více napětí, ale hudba byla dobrá, takže k celému filmu dodalo cosi, co se dá akceptovat. pro mě docela fajn až mě to samotnou překvapilo ()

MaxForValue

Obávam sa, aby sa z tohto filmu nestala nejaká nezmyselná x-lógia. Na post apokalyptický sci-fi snímok málo postypokalyptické, málo desivé a priveľmi duchovné. ()

Dslike

Nemozem si pomoct, ukamenujte ma ale mne sa tieto aj ked béčkove ale zato dobre naservirovane oddychovky proste pacia, pacil sa mi aj film Legion a paci sa mi aj toto, nejake tie priserky, kludas co vsetkych zachrani, sympaticky zaporak, cele pretiahnute cez filter pri ktorom vyzera vsetko tak chladne a vazne ze mam z toho husiu kozu ,kratka stopaz a k tomu si ani nemusite namahat mozgovu kôru co je uplne ako stvorene ked po tazkom dni chcete proste vypnut mozog, uzit si nejake tie efekty ,atmosferu, zvuk a ist spat. Tesim sa na dalsi film od Scotta Charlesa Stewarta a prosim vas vsetkych ktori uz teraz tomu filmu planuju dat odpad alebo k nemu napisat stranu sraciek o tom aky je ten film moc spatny - nepozerajte ho. Dobru noc. ()

Maw

Tragédie, film je absolutně o ničem, s odporně udělanými plastovými zbraněmi a vozidly. Za scénář by někdo zasloužil pěstí a herecké výkony odpovídají teenagerskému béčkovému hororu...Dvě hvězdy za příšerky, které vypadaly krvelačně, zle a byly velice dobře zpracovány. Jinak scény typu skákání po letících kamenech mi přišly spíše jako parodie...Zoufalost... ()

Black3R

Dosť sa mi podobal na film Légia (2010) Trochu lepšie spracovanie a dej nadsadený už v budúcnosti, ale aj tak som s toho nemal dobrý pocit. Myslím že 55% je dosť. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku