Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Vacice92

béčko, který si na nic nehraje a netrápí diváky svojí délkou, skoro bych řekla že to je nejlepší slátanina minulýho roku ()

Mrtvobog

Nemyslel som, že film o upíroch sa dá poňať aj z takéhoto uhla pohľadu - post-apokalyptický-westernový-gotický sci-fi triler. Už samotný animovaný úvod je naozaj na vysokej úrovni, spracovanie upírov je neopozerané a veľmi vkusné, dej a postavy sa približujú Equilibriu, ale nie sú až také dobré. Dynamiku a akčnosť film má, taktiež aj slušné zábery na motorky svištiace po púšti. Celkom to prekvapilo. ()

Sorna

Tohle že někdy bylo v kině? Nevím o tom. Rozhodně se ovšem jedná o dokonalý film s naprosto jedinečným zpracovaním tak omýlaného tématu, který ale jen pár režisérů (lze spočítat na prstech jedné ruky...) dokázalo udělat tak originálně, důvěryhodně, odlišně... Kazatel není jiný, zkrátka dokonalost sama. Takových filmů je málo, važme si jich. A modleme se za druhý díl. ()

Grid

Poslední dobou se rojí filmy, které mají nádherné grafické efekty, dokonce i pěkné zpracování. Člověk jako by si na kulisy mohl sáhnout jak jsou reálné. Bohužel nějak se nám ale ztrácí pořádný příběh, nebo spíše děj. To je případ i tohoto filmu Kazatel. Film na konci přímo dává najevo, že brzy se můžeme těšit na pokračování. Možná ale tvůrci měli spojit oba / či více dílů v jeden. Stopáž je velmi krátká a událostí se do ní moc nevešlo. ()

husopaska

Jedna hvězda za post-apo vizuál. Příběh, pokud se to dá nazvat příběhem, jsem ztratil z dohledu během prvních deseti minut. ()

mine.slayer

Nic co by stálo za vetší pozornost a herci co jinak hrají skvěle, tady jako by ztratili svůj um. Jako celek, ale Kazatel není tak tragický jak klidně být mohl. ()

markinho83

tady o nic nejde jen o akční podívanou, a to je dobře. cpát tam do toho nějaký žvásty,tak je film zabitej...solidních 60%, ale 3D bylo k ničenu, žádná hloubka, natož efekty ()

montel

Už od pradávna spolu sváděli tuhý boj lidi a upíři. Noční přízraky měli dlouho navrch a člověk nemohl najít způsob jak se jim ubránit. Církev však vycvičila několik svých bojovníků v dokonalé zbraně a upíry takřka vyhladily. Ti co přežili žijou pod dohledem v rezervacích. Nyní však upíři chystají odvetu. Do práce se tak musí dát legendární Kazatel (Paul Bettanny), kterému více než o zabíjení upírů jde o to, aby zachránil svou dceru, která se dostala do spárů nepřítele...Nechápu proč se furt dokola točí tyto hovadiny. Upíři už tady připomínají spíše nestvůry z Pána prstenů, své kouzlo z dob Drákuly už dávno ztratily. Tento film tak nemá čím zaujmout a ani herci tady nic moc nepředvádějí. 40% ()

Majrek

Typická ukázka filmu, který začíná až fantasticky slibně, aby pak ubíral na tempu a skončil úplně hloupým, otevřeným koncem. Jakoby se autoři ani nenamáhali vymyslet originální pointu - jen diváka nalákají na pokračování a skutek utek. Asi jako když vás žena rozpálí vynikající večeří, žhavým spodním prádlem a vyhlídkami na vyčerpávající sex. A místo vyvrcholení pak zmizí k sousedovi... ()

Pythonator

Kdyby bylo více takových béčkových pošušňáníček... Kazatel je bomba. Překrásný mix westernu a Underworldu. Jen namísto Kate Beckinsale v sexy oblečku je tu jakýsi nesympatický xicht Bettany. Upíři jsou fakt k sežrání a hodně se vzdalují třeba od těch nalíčených gayů ze Stmívání. Nejvíc k sežrání je však Maggie Q. A taky Eómer v klobouku potěšil. Dal bych i pět hvězdiček, kdyby to bylo o kousek delší, příběhově o malinko propracovanější a hrdina nebyl takový hnusák. Samozřejmě je film strašný odpad a dvě hvězdičky jsou tak akorát. Nasrat! Tohle je už ted kultovní záležitost. ()

ssamo

Nuž, priatelia, ja vám neviem, ale ono to fakt nebolo také zlé, ako hlásajú tunajšie komentáre. kombinácia mestského prostredia na štýl Blade Runnera zmiešaného s teokratizovaným 1984 je podľa mňa celkom originálna a využité farby jej celkom svedčia. Upíri sú upírski, zabijáci upírov zabijácki, púšť je pustá, světla svíti, stěrače stírají. Zaujímavý a originálny koncept postapo sveta. Tempo svižné, akčné scény v porádečku, príbeh príjemne plochý. Celkovo dobrý AKČNÝ film zo sci-fi postapo prostredia. V prostredí sci-fi, fantasy či hororu by to bola slabotinka, no takto ma to fakt neruší. Plne zaslúžené 3*. ()

Accuphose

Tak první hodina je udělaná moc hezky a na béčko uvěřitelně, pak se do toho přidá debilismus scénáristy a do toho dojdou prachy, vražedná kombinace. Nebudu řešit, co by kdyby, nicméně takový Underworld a nebo i Blade, ti jsou na tom lépe a to taky nejsou filmy na ocenění. ()

finkie

Akční blbinka, která mě kromě svižného tempa a bizarního (ale asi ne dost) steampunkového prostředí ničím nezaujala. "Upíři" se pohybovali tak rychle, že nebyli pořádně vidět, hlavní záporák bez charismatu. Příběhová linka primitivní a kvůli své nerozvedenosti současně nepříliš srozumitelná. Možná to chtělo jít, jak říká klasik, víc do hloubky a rozpracovat třeba potenciálně zajímavý motiv církevní vlády nad světem. Nebo aspoň zkusit zahrát na drsnější strunu a ukázat více z krutosti a nelítostnosti Kazatelova univerza. Nevšiml jsem si například, že by "upíři" prováděli lidem něco až tak strašného, většina z toho byla mimo záběr; jejich konfrontace s knězi byla zase natolik komiksově přepjatá, že těžko mohla vyvolat v divákovi nějaké emoce. Ten film byl vlastně přes veškerou svou brutalitu a okázalou násilnost velice sterilní a cudný. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku