Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Luciaaas2

Řekl bych, že Kazatel je celkem zdařilá adaptace. Dostal mě animovaný krvavý úvod snímku. Kdyby se film držel po celou dobu, jaký byl začátek, tak by se zřejmě jednalo o nejkrvavější snímek. Je to škoda, že se takové snímky podřizují mladšímu publiku a to zdůvodu, aby na sebe vydělal. Jinak snímek se mi líbil, upíři jsou zmaknutí na jedničku a připadali mi, kdyby vypadli z nejedné videohry. Konečně pořádné potvory ve filmu. Jinak stylizace budoucnosti se mi líbila. Škoda jen, že v poslední době nejsou konce u filmů vyvrcholené pořádným soubojem, a že většinou postrádají pořádného soupeře ()

siki37

blbosti o upíroch zásadne nepozerám, ale v tomto prípade ma ako magnet priťahoval Paľo Bettany, ktorý mi utkvel v pamäti svojou postavou doloristu v Šifre majstra Leonarda. na počudovanie film o upíroch vlastne nie je o upíroch, mohli tam dosadiť hociakého parazita, árijca, pásomnicu alebo aj imelo, podstata príbehu je v morálke troch kňazov. najvyšší kňaz vedome hlása svojim ovečkám lži, ale s dobrým úmyslom, aby zabránil panike, anarchii, ktorá by ich viedla k sebazničeniu. druhý kazateľ poruší svoj sľub daný cirkvi, ale s dobrým úmyslom zachrániť svojho brata a dcéru. tretí kazateľ stojí na strane upírov, ale s dobrým úmyslom, lebo pochopil, že ich duše sú čistejšie než duše niektorých ľudí, ktorí vraždia pre pobavenie, zisk, prospech. kľudne si to tiež pozrite a na konci filmu nech hodí kameňom ako prvý ten z vás, kto je bez viny. ()

Vanila01

Taková průměrná blbůstka na jedno shlédnutí... To jedno shlédnutí doporučuji a zaručuji, že se na to po druhé nepodíváte. :D ()

nicokoly

Mne sa tento film celkom páčil a odporúčam ho hlavne tým, čo majú radi filmy s upírmi a vyhubenie ľudstva, ale zažijete aj veľa akčných ukážok v niektorých prípadoch trocha nereálnych, ale akčných. ()

Peterek82

Supr jsem se pobavil. Asi proto,že jsem od filmu nic nečekal. Strašně se mi ale líbily efekty a styl vyprávění. No a na konci filmu jsem získal dojem, že to byl snad prequel k něčemu,co má teprve přijít :-) A pokud tohle byla jen ochutnávka, tak na dvojku už slintám! ()

Ajfist

Podle mě to zas tak špatné není. Co byste sakra lidi chtěli?! Je to horor a ne nějaké psychodrama. U hororu nebudu očekávát žádnou hloubku k zamyšlení,protože je to žánr oddychový nad,kterým se nemá ani nesmí přemýšlet. To mi jako daleko větší odpad připadá kdejaký nablblý akční film co je hodnocen 70% a přitom je to zhovadilost po logické stránce a mnohdy i po dějové. 90% procent dnešních akčních filmů jsou debilní béčka a kdejaký trouba je ohodnotí 4 hvězdama a slintá u toho blahem.Takže u mě tenhle film za 4****. ()

stroke

Na 4* to není ale čekal jsem to o doooost horší. Místo toho jsem dostal akčňák který odsýpá a nenudí. Dobrá podívaná která si nezaslouží takhle nízké hodnocení které tu má. Chyby a hlouposti tam jsou ale na 1 nebo 2* které mnozí dávají to tedy není. Škoda že se hvězdy nedají půlit protože já hodnotím za 70% . Jo a ikdyž konec nechali otevřený do dvojky bych se už raději nepouštěl. ()

pavont

Nic zas tak hrozne. Rozhodne lepsie ako legia. V podstate ciste akcne becko. Nie zbytocne dlhe, dynamicke, ma to spad a Karl Urban je husty. Pohodova oddychovka. ()

Motyuek

U některých filmů se prostě ptám proč toto vůbec vzniklo? A Kazatel je naneštěstí jedním z nich. Přestože jsem tušil, že mne tohle dílo nenadchne, koukl jsem to kvůli Bettanyho a Urbana. Paule, Karle, kam jste kluci dali rozum, když jste na tohle kývli? Ano, je to výpravné, kamera není vůbec špatná a od zkouknutí Firefly mám slabost na spojení sci-fi a westernu, ale ani tohle všechno, ani velmi dobré herecké výkony obou zmiňovaných herců to prostě nemohou zachránit. Takže beru Priesta, hážu směr imaginární koš a je to hod za tři body, přátelé! ()

hiroito

Naprosto nevšední film. Já osobně tento počin beru jako sci-fi film, který patří mezi pár nejlepší počinů letošního roku. Doufám, že bude brzy pokračování. ()

HMTD

Žádný zázrak ale tak 50 procent to bude, největší plus jsou bestie které mimochodem vypadají velmi podobně jako stínová bestie(strážce z hnízda) a ghul)upíři jen s očima) z Risen(pro neznalé-PC hra od Piraňa bites- tvůrců hry Gothic). Příběh je nic moc ale pokračování bych chtěl a možná by mohli ušetřit kdyby se tak nepiplali s městy. ()

chaosteory

Po dokoukání filmu a přečtení si řady zdejších komentářů se předem omlouvám za přiostřený tón komentáře, protože už mi začíná docela srát jak tu dopadají některé filmy. Předem je jasné, že Kazatel není mířený jako kasovní blockbuster, to ani hovno. Tvůrce je jasným odkojencem osmdesátých a devadesátých let a v tom duchu zachází i s režií. Jak už někteří píší je tu spousta kontrastů (hitech město\pustina) a odkazů na klasiky (Karl Urban vypadá jak mladší brácha Eastwooda z westernových dob), což mě nesere a díky za to. Nechápu ani námitky na adresu vizuální stránky, vzhledem k rozpočtu, scénáři, obsazení a výsledku mi přijde vše v pořádku. Ze všech těchto a i jiných důvodů je Kazatel solidní béčková oddychovka, která ač se nesnaží, místy konkuruje elitní tvorbě. A to potěší, obzvlášť v dnešní době, kdy každý trotl s rozpočtem malé republiky, umí zkurvit slibný projekt a z Áčka udělat klidně sračku, která se tomuhle ani nepřiblíží. P.S. V Legii mě Stewart nepřesvědčil, tady se mu to povedlo. ()

zekon

Nevím teda, ale některá nízká hodnocení mě dojímají. ZÁBAVA A TO PO CELOU DOBU a o tom to bylo. Váhal jsem jestli se na to dívat, protože z popisu to vyznělo jako pěkná B slátanina, ale naštěstí jsem se přemohl a byl jsem spokojen. Fantasticky zvládnuté prostředí, kostýmy a umění kněžích, skvělé. Mohl bych sice shodit pár bodů za odporné bohování a podivné upíry co skáčou a jsou to tupá zvířata. Mohl bych shodit bodíky za divné finále a Van Dammovský divnoboj kde když mě skoro zabili tak já to stejně vyhraju. Jenže...ono je to sci-fi, velmi pěkně komiksově laděné, má to spád a navíc mě dokáže nasrat když někdo dá 1* tomuto a přitom větším odpadům dá 3 až 4. Pokud žánr není pro mě, nečumím na něj. Ale proč byl Urban oblečený jako komboj tak to sem nepochopil :) Po hrůze Legie, dobrý film. verbal - naprostý souhlas!! ()

complex

filmové béčko, na ktorom to je hneď ja vidno, otrasný scenár, otrasné kulisy a slabé prevedenie... jedine čo sa ešte ako tak dalo na tom pozerať, že niektoré efekty a zobrazenia vampirov boli na celkom slušnej úrovni, inak naozaj hororovo spracovaný film... chcelo by to zmeniť scenár a ten film by bol iným filmom, ktorý by už nepatril do béčkovej kategórie... ()

dudel3333

napriek jasnej bečkovosti tento film predčil mnohe ačka........Dejovo zaujimave ,ponure,epicke.Presne take ake ma v takychto filmoch ma byt.Postavy boli zaujimave,masky upirov skvele a akčne sceny perfektne.S večšim rozpočtom by sa dalo ešte s pribehom pohrat,ale neva.Nenudil som sa a to čo som čakal som dostal a ešte aj navyše ()

J!b

Asi takhle....Priest si čtyři hvězdičky ani náhodou nezaslouží. Ale dal jsem je proto, že že si nezaslouží ani dvě, protože pak by polovina filmů v databázi musela být v záporných hodnotách. Co kurňa porád ot těch filmů chcete, lidi? Jestli se někdo díval na Priesta s očekáváním úmorných debat a la Bergman, tak mu musí asi trochu hrabat, ne. Tohle je přece klasický hustý temný béčko se vším všady, tak jak to máme po úmorném pracovním dni zakončeném návratem domů k rozjíveným ratolestem rádi....a klidně bych si dal tu trilogii, protože Priest je jen taková jednohubka a spíš pilot k seriálu (což by ostatně bylo zcela nejlepší:). ()

Tomulka

Celkem sklamání pro mně. Ovšem není to až tak tím, že bych hodně očekával,ale sklamání je způsobeno tím, že režisér a scénáristi film položili do role rutinního snímku a nedali si na filmu záležet. Nejen kazatelé (tedy hlavně jejich výbava) jsou hodně slabé, ale také scény bojů (kterých je velmi, velmi málo) jsou jen odstřelené, možná až na akci v hnízdě a schodů z kamení (což je tak scéna do matrixu a ne do reálného světa). Potenciál výborného hereckého umění Paula Bettanyho-nevyužit. Místo scén , kdy jezdí na motorkách po poušti měli raději dát více času na napětí nebo naopak na akci. No prostě zase nevyužit jeden slušný námět . Mám takový pocit, že hlavně rejža to zabil. Asi by to chtělo Ch.Nolana ten však nemůže točit všechno že:) Ale přece takový temný kazatel by byl bomba :) ()

Sathine

Přidávám se ke komentáři "verbala". Naštěstí jsem si přečetla pár recenzí až po filmem. Tím by mi ušel opravdu dobrý a povedený snímek. Taky nechápu, jestli všichni chtějí trapné, bezduché komedie, nebo naprosto duchaplné, zamotané a kdovíjaké logické snímky. Když něco vybočuje z řady a je to opravdu na odpolední podívání, tak je to hned špatné, hrozné a ubohé. Když si chce člověk oddechnout, nechat se vtáhnout do děje a na nic nemyslet krásnou hodinu a půl pouze, je toto perfektní film. Mi osobně se nápad líbil, apokalyptická budoucnost vycházející z Orwellovy 1984 mě vždycky nadchne. A otevřený konec je vždycky to nejlepší, i když by třeba pokračování už být nemuselo. ()

morlumak

Insiprace původním komiksem je sice hodně volná, ale pal to čert. Bettany je tvrďák, na Maggie Q se dobře kouká, je to krátké...Slabá hodinka a půl pohodové béčkové zábavy, nemám s tím problém. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku