Kazatel

Kazateľ

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2011, 84 min

• Isherwood

Můžu navázat na konec svého komentáře k Legii, kde jsem prohlásil, že režisér by měl zahodit Bibli i software na výrobu triků, neb ani s jedním moc neumí. Kazatel to celé jenom podtrhuje, protože takovou mizérii, která vrší zoufale nenápadité akční scény (nejotravnější série zpomalovaček roku!) do příšerně nelogického a nezáživného celku, jsem neviděl od… no, od Legie. Je mi trochu líto Paula Bettanyho, který do toho zase nakročil v plné polní a tentokrát mu sekunduje i Karl Urban, ale furt to kompletně zabíjí onen zbytek, který utluče i poslední kapku divácké snahy o to, abyste na to koukali jako absolutně vypatlané postapokalyptické béčko s upíry. Tlačit takový ‚shit‘ kiny ve 3D je odvaha, chtít za to vstupné je drzost.(10.6.2011)

Nechoďte na Priesta, když nemáte rádi béčka plná klišé (a) nápadů, hnaných do naprostých extrémů. Časy Šíleného Maxe i jiných b-post apokalyptických filmů jsou dávno pryč, ale je příjemné si na ně občas rozpomenout. Priest přesně toto nabízí, prošpikovaný velkým množství různě-kvalitních efektů. Vždyť trailery i jména zúčastněných jasně napovídali předem, o co tu půjde. Prostředí odehrávající se v budoucnosti a zároveň odkazující na typické znaky westernu potěší fanoušky žánru stejně jako symboly a klišé, které k tomu patří (western, kontrast pustina hypermoderní svět s nutností víry, město ze Soudce Dredda a BR, paradox průmyslu atd.). Tady se dá ptát na miliony otázek, ale prostě nejsou důležité, protože ten film jako celek směřuje ke svému cíli dostatečně přímo, rychle a nebojí se občas nadhodit zajímavý nápad, který ve výsledku z Priesta dělá stravitelnou pochoutku. Pokud tedy víte, co chcete a úmyslně si nevolíte filmy, které vás nezajímají:). Pro mě jednoznačně příjemný a efekty a moderním stylem přeplněný návrat třicet let dozadu... Nejlepší nápad filmu? Zpovědnice, kam se hrabou suicide booth. PS: jsem rád, že tam je minimum humoru, ten by to právě poslal do horoucích pekel... PPS: v jakém americkém post apo filmu uslyšíte mluvit kněze s dalším církevním hodnostářem v baru za doprovodu polky? PPPS: herecky dobré, Urban s Bettanym potěšili. Více zde. (16.5.2011)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $29,136,626Tržby Celosvetovo $84,248,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,637,908 //počet predaných kusov 295,828Tržby za predaj DVD v USA $6,025,396 //počet predaných kusov 344,640║ V podstate nič prekvapivé ale z tohto už prevareného žánru(Resident Evil, Underworld) dosť pozerateľné, akcia slušná, triky fajn, pokračovaniu by som sa nebránil. __ nakoniec som to videl aj v kine len 2D verziu a fakt to niečo málo do seba má, slušné /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2011)(4.9.2011)

Tohle vypadá, jako že má někdo rád Equilibrium, upíry a Paula Bettanyho (vše atributy, které mi spouštějí Pavlovův reflex), ale nemá moc filmařského talentu (a tady vzrušení zase ochabuje), a udělá si malou, osmdesátiminutovou radost. Pobavil mě ten nápad, že upíři pijí krev a církev také pije krev. Mně osobně ale tedy přijde jako hřích, mít k dispozici tolik přitažlivých věcí a místo jejich využítí k freak-výletu do budoucnosti si hrát na akční blockbuster. Mít já k dispozici Paula Bettanyho, Brada Dourifa a Karla Urbana na jednom místě, tak je nechám celý film hlídat val mezi světlem a tmou a na obou stranách by byly ženy, které by je lákaly k sobě. "Ve městech není žádné slunce, už ne."(15.6.2013)

3D efekty filmu jsou celkem slušné. Příběh dost jednoduchý, hudba průměr. Akce se tu najde, spíše je nejlepší asi až na konci filmu. Díky krátké délce film uběhne rychle, ale přesto se tu najdou nudné chvíle. Herecké obsazení na tom nejlépe není. Nápad tu je, ale přesto je film lehce zbytečný. Hodnotím ho jen tak tak na těch 50% = ***(18.10.2012)

• - Do hlavních rolí byli původně obsazeni Gerard Butler a Steven Strait. (darek kartac)

• - Po filmu Legie (2010) se Scott Charles Stewart a Paul Bettany sešli jíž u druhé spolupráce. (R´Hell)

• - Pro některé herce nebyl film první zkušeností s upírskou tématikou. Cam Gigandet si již dříve zahrál upíra Jamese ve snímku Stmívání (2008) a Stephen Moyer ztvárnil upíra Billa v seriálu True Blood: Pravá krev (od r. 2008). (Aknah)