Kazatel

Priest

Kazateľ

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2011, 84 min

Že by byl upír opravdu nelítostný predátor bez očí a ne váš spolužák co má kukadla jak zrcadla? Copak na to řekne Majerovic klan?(19.11.2011)

Další z ukázkových jednohubkových filmů, které neslouží k ničemu jinému, než aby na chvíli pobavily: to se Kazateli daří. Hodiny a půl ve společnosti této bezduché akce s překvapivě obstojným dějem nelituji, podobný westernový "Jonáš" byl minimálně o dvě třídy horší. Tohle alespoň nebyla nuda.(10.9.2011)

Představte si film, který má podhoubí na ohromnou mytologii a luxusní charaktery. Pak si představte režiséra, kterej to celý dojebe takovým způsobem, že ten film nedává smysl a je jediná klika, že měl kolem sebe výtečného kamerana, slušné herce a především geniální třikaře. A pak si představte střihače na koksu, kterej to všechno vezme a sestřihá film, kterej pořád nedává smysl, ale má 87 minut, žádná scéna netrvá dýl jak minutu (a je úplně jedno, že jsou postavy uprostřed důležitého dialogu) a všechno to prostě nemilosrdně žene vstříc 20minutovému finále. Důsledek to má ovšem takový, že se tam v tom filmu stihne udát docela dost věcí a to finále díky tomu nepůsobí náhle. Nicméně pořád to vypadá spíš jako pilot k hodně drahýmu seriálu od HBO (což je ale pořád pochvala)...(14.5.2011)

• Wacoslav1

Slabý 2* i přes krátkou stopáž strašně se vlekoucí film z podivným dějem a hromadou wtf momentů.25%(22.5.2016)

• J*A*S*M

Scott Charles Stewart se z Legie nepoučil a opět se smrtelně vážnou tváří předkládá neuvěřitelnou pitomost. Ten film je stoprocentně imunní vůči nadhledu. Režisér se evidentně snažil natočit strašně cool a drsnou postapokalyptickou řežbu, no fatálně neuspěl. Kazateli se dá vysmívat tak strašně lehce, až to postrádá jekékoli potěšení. Svou blbostí je to prostě jenom otravné. Klišé na klišé, logika absentuje, scénář bez jakéhokoli překvapení (ten šokující závěrečný cimrmanovský zvrat musí být od začátku jasný každému, kdo v životě viděl alespoň pár filmů, anebo jednu telenovelu). Naštvalo mě to zkrátka víc než Legie, neboť jsem za to zaplatil 109 Kč a cestou z kina jsem zmoknul.(13.5.2011)

• - Do hlavních rolí byli původně obsazeni Gerard Butler a Steven Strait. (darek kartac)

• - Ve scéně nedlouho po začátku filmu si postava Lucy (Lily Collins) při příchodu zapíná horní část šatů. V jednom z dalších záběrů ve chvíli, kdy se chystá pomodlit, má však šaty rozepnuté. Poté jsou opět zapnuté. (PatchmaN)

• - Film vychádza z rovnomenného kórejského komiksu a jeho autor Min-Woo Hyuang sa podieľal aj na scenári a počas nakrúcania pripomienkoval výtvarnú stránku projektu. (ash99)