Reklama

Reklama

Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (792)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Scott Charles Stewart se z Legie nepoučil a opět se smrtelně vážnou tváří předkládá neuvěřitelnou pitomost. Ten film je stoprocentně imunní vůči nadhledu. Režisér se evidentně snažil natočit strašně cool a drsnou postapokalyptickou řežbu, no fatálně neuspěl. Kazateli se dá vysmívat tak strašně lehce, až to postrádá jekékoli potěšení. Svou blbostí je to prostě jenom otravné. Klišé na klišé, logika absentuje, scénář bez jakéhokoli překvapení (ten šokující závěrečný cimrmanovský zvrat musí být od začátku jasný každému, kdo v životě viděl alespoň pár filmů, anebo jednu telenovelu). Naštvalo mě to zkrátka víc než Legie, neboť jsem za to zaplatil 109 Kč a cestou z kina jsem zmoknul. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Epické sci-fi béčko, ktoré ma spoľahlivo vtiahlo do nadšenecky vykresleného imaginárneho filmového sveta peknou výpravou, efektne nasnímanými vlajúcimi kostýmami a motorkami svištiacimi po vyprahlých púštiach, a vôbec tou všadeprítomnou temnou, gotickou atmosférou. Priest je komiksovejší než väčšina filmových adaptácií komiksov. Že ide o spojenie známych svetov Blade Runnera a Mad Maxa, doplnené okato matrixovskou akciou je mi jedno, pretože z réžie je cítiť zapálenie pre vec a neskrývaný obdiv k spomenutým klasikám. Príbeh je správne priamočiary a rýchly, miestami deravý, miestami naopak pozorný na nadväznosť detailov, s ktorými by sa áčkový megafilm nezaťažoval. Postavy kňazov Bettanyho a Maggie Q vydarené, rovnako tak chémia medzi nimi. Youngova hudba vynikajúca, filmu dodáva pekelný drajv. Ak to všetko vyznieva prehnane pozitívne, tak preto, lebo som dostal podstatne viac, než som po ohlasoch navôkol očakával. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Ach jo! Číst tyhle výblitky kolem ještě před filmem, stisknu místo PLAY tlačítko splachovače a pustím si raději nějakou "zdařilou" adaptaci od Šejxpíra. Co byste, prodejná samice, od kulantního, popcornového postapokalyptického gotiku jako chtěli? Přísně logickou komedii s prvky existenciálního dramatu s filosofickým rozuzlením, plnou von Trierových podobenství, ve které byste se do jednoho ztratili jako v Nolanově Konečníku a mohli moudře pokyvovat hlavami nad mnohovrstevnatostí příběhu a sáhodlouze rozjímat nad smyslem života??!! Nebýt toho, že je režisér patrně nějaká neortodoxní kudlanka, což potvrdil už v paradoxně sračkoidní Legii, a namixoval do toho zase pár nechutných náboženských žvástů, vypětkuju to a ani nemrknu! Má to vše, co se tupému stádu mého formátu tolik líbí. Obludné obludy, temné prostředí, krev, hutnou akci, drsného klaďase, luxusní, píchatelnou kikinu, charismatického záporáka a jednoduchý děj, nad kterým si nemusím zavařit mozkovnu, když si chci po perném dni, plném filosofování a hysterické filipiky s ostatními trotly, jen tak bezduše odpočinout. Tak si najděte tu díru mezi půlkama a běžte! ()

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Můžu navázat na konec svého komentáře k Legii, kde jsem prohlásil, že režisér by měl zahodit Bibli i software na výrobu triků, neb ani s jedním moc neumí. Kazatel to celé jenom podtrhuje, protože takovou mizérii, která vrší zoufale nenápadité akční scény (nejotravnější série zpomalovaček roku!) do příšerně nelogického a nezáživného celku, jsem neviděl od… no, od Legie. Je mi trochu líto Paula Bettanyho, který do toho zase nakročil v plné polní a tentokrát mu sekunduje i Karl Urban, ale furt to kompletně zabíjí onen zbytek, který utluče i poslední kapku divácké snahy o to, abyste na to koukali jako absolutně vypatlané postapokalyptické béčko s upíry. Tlačit takový ‚shit‘ kiny ve 3D je odvaha, chtít za to vstupné je drzost. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Rovnako imbecilné ako Légia, ale toto má aspoň slušné tempo, rozumnú stopáž a ako-tak pozerateľné akčné scény. Navyše tu nie je toľko akože sofistikovaných dialógov o viere, čo je fajn, pretože akonáhle nejaký dialóg príde, je to čisté peklo. Najsmiešnejšie sú akože tvrďácke hlášky, ktoré tentoraz nedokáže predať ani Bettany. Prísľub pokračovania (trilógie?) v závere je dosť desivý. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (9)

  • Pro některé herce nebyl film první zkušeností s upírskou tématikou. Cam Gigandet si již dříve zahrál upíra Jamese ve snímku Stmívání (2008) a Stephen Moyer ztvárnil upíra Billa v seriálu True Blood: Pravá krev (od r. 2008). (Aknah)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 73. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj ČSFD)
  • Nedlouho po začátku snímku je vidět kříž z nápisem Bar Salem´s. Salem´s Lot je název městečka, kde řádila údajná čarodějnice Abigail Williemsová a kde církev provedla obrovskou čistku. Název města se také často objevuje v knihách Stephena Kinga, převážně v těch o upírech. (Terva)

Související novinky

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá…

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare…

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku

26.08.2009

No, možná ne tak úplně včera, spíš „nedávno“. Tento týden padla první klapka historicko-dobrodružného The Eagle of the Ninth a upírského westernu Priest, taktéž už je v plném proudu natáčení fantasy…

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z…

Reklama

Reklama