Kazatel

Priest

Kazateľ

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2011, 84 min

Postapokalyptický akčňák, který si na nic víc nehraje. Něco ve stylu Resident Evil a Underworld. Proč jsem ti ho pustil? Kvůli akci, "tronovským" supermotorkám krátké stopáži a Meggie Q byl bonus navíc. A dostal jsem průměrnou akci s jednoduchým příběhem a dobrým zvukem, a víc jsem ani nečekal. Stejně jako u Wanted musím vytknout, že některé věci není možné přežít. # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 7 | napětí 4 | pustil bych si znovu 7(13.8.2011)

Zatraceně silný vnitřní rozpor, protože Priest rozhodně není takové zlo jako Legie a prvních dvacet minut to bylo dokonce i hodně slušně našlapané, ale co ty záchodové dialogy? ufff :) Ke konci vysává Stewart Legii a Jonáše Hexe, aby mohl uvařit hodně podivný ham and eggs. Ale ten rozjezd, jo ten se povedl. Místy to vypadalo, že se tvůrci inspirovali filmem Johna Forda Pátrači, což je luxus, který si tohle béčko možná ani nezasloužilo.(21.7.2011)

Postapokalitpický akčný hororový thriller, ktorý si berie to najlepšie z Constantina, Bladea a Matrixu. A prekvapivo to funguje viac ako by som bol očakával. Hlavný záporák v podobe Karla Urbana je fakticky nechutný a akcia viac menej slušná, navyše stopáž je tak akurát, takže film ani nenudí. Vizuálne efekty sú v pohode a príbeh, hoci sme ho už veľakrát videli v iných filmoch celkom ušiel. Celkovo slušný nadpriemer, ktorý si sľubuje ďalšie pokračovanie a rozhodne by som sa mu nebránil.(4.10.2011)

• dex2man

Stewart se povzbuzen neúspěchem Legie rozhodl vstoupit podruhé do téže řeky. Přidal trošku na temnosti, digitálních efektech, otravné zpomalovačky a špetku humoru. Ten humor bohužel nevědomky a tak je Priest stejně kvalitní film jako Legie, což znamená, že je vše opět špatně. Žádný příběh, vývoj děje ani motivace postav. Situace je nastíněna ve třech větách a pak už jen Kněz, jehož jedinou charakteristikou je kérka na čele, brázdí pustinu na nabíjecím mopedu ve 250mph, občas si pustí nitro (wtf?) a občas vede hlubokomyslné dialogy o víře v boha a církev. Všechny vedlejší postavy jsou více či méně k smíchu (spíš více), včetně Urbana. Pokud se náhodou těšíte na Billa, taky máte smůlu, protože se vypaří dřív, než byste řekli Sookie. Jediné co to mohlo zachránit je akce a ta pro jistotu stojí za hovno se šlehačkou. Snad jen dodám, jak je mi líto Bettanyho..už podruhé se urputně snaží a se vší vážností dělá Stewartovi šaška...(29.7.2011)

Okrem toho, že väčšinu času venujú skoro všetky postavy opakovaniu, jednej vety: Vzoprieš sa cirkvi, vzoprieš sa Bohu!", je to celkom fajn. Ja mám na Bettanyho vždy slabosť a mám ho aj v istej miere na pána Gigandeta. Ale čo už. Inak žánrovo to neprekvapí, neunudí(je to príjemne krátke), je tam jeden problém, ktorý sa v priebehu pol hodinky vyrieši. Žiadne naťahovačky, okrem asi jednej natiahnutej scény, ktorá má byť citovo podfarbená, je to čisto vizuálna zábava. Ale myslím, že je to v poriadku, nebudete sa cítiť ukrátený o svoj čas. asi 60% Bettany je Bettany(29.8.2011)

• - Film měl být původně přesnou kopií komixu, jenž se odehrával na Divokém západě, ale tvůrci se ho nakonec rozhodli zasadit do daleké budoucnosti. (Beckett51)

• - Film vychádza z rovnomenného kórejského komiksu a jeho autor Min-Woo Hyuang sa podieľal aj na scenári a počas nakrúcania pripomienkoval výtvarnú stránku projektu. (ash99)

• - Nedlouho po začátku snímku je vidět kříž z nápisem Bar Salem´s. Salem´s Lot je název městečka, kde řádila údajná čarodějnice Abigail Williemsová a kde církev provedla obrovskou čistku. Název města se také často objevuje v knihách Stephena Kinga, převážně v těch o upírech. (Terva)