Kazatel

Priest

Kazateľ

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2011, 84 min

Na Priesta jsem se dost tesil, obzvlast po povedeny Legii a ackoliv to je becko jak svine, Stewart me nezklamal. Film ma ubohejch 80 minut, takze neni cas na zbytecny kecy, trochu vysvetlovani na uvod a uz se de na vec a Bettany vyrazi za zachranou dcery. Sice to pusobi dojmem, ze se furt neco deje a akce stiha akci, ale kdyz se nad tim tak zamyslim, nejakejch vylozene bitek tu je jen par a jeste nemaj uplne vypilovanou choreografii. Nicmene triky se povedly, Bettany dostatecne drsnej, Urbanovo zaporak v pohode a jinak je vsechno tak, jak ve spravnym becku ma bejt, takze ja se bavil od zacatku do konce.(4.6.2011)

Dobrý krvavý steak v podaní kazateľa bojujúceho na vlastnú päsť. Famózny začiatok naznačil, že sa bude na čo pozerať, každá scéna, každá akcia naberá na obrátkach. Kolotoč sa roztočil,ostrie ocele berie životy krvilačným beštiám, keď odrazu akoby došiel prúd, keď súboj kňazov s novodobo vyklonovaním upírom bol pre mňa ľahkomyseľné vykonštruovaný. Ďalej film naberá priemerné rozmery a úvodný príliv upadá. Odrazu ten steak není až taký dobrý ako sa zdal na začiatku a tak to zapijem pivom a zaplatím účet. 50%(28.1.2012)

Postapokalyptický akčňák, který si na nic víc nehraje. Něco ve stylu Resident Evil a Underworld. Proč jsem ti ho pustil? Kvůli akci, "tronovským" supermotorkám krátké stopáži a Meggie Q byl bonus navíc. A dostal jsem průměrnou akci s jednoduchým příběhem a dobrým zvukem, a víc jsem ani nečekal. Stejně jako u Wanted musím vytknout, že některé věci není možné přežít. # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 7 | napětí 4 | pustil bych si znovu 7(13.8.2011)

• Hal_Moore

Pokud jsem Legii udělil jedinou hvězdičku, tady musím zákonitě přidat. Kazatel JE lepší film než Stewartova prvotina. Ale může za to jen jedna jediná věc - herci. Bettany jse stejně jako v Legii úplně mimo, avšak ostatní v čele s Karlem Urbanem válí. Hudba neuráží, scénář neexistuje a střih se evidentně vymknul kontrole. Výsledek vlastně jen přinesl to, co slibovaly upoutávky - o něco lepší Legii. Anděly vystřídali "faráři", posedlé zase upíři. Screen Gems měli dát námět do rukou jiného scénáristy a režiséra, věřím, že by tak vzniklo alespoň zábavné Guilty Pleasure. Takto jde o další promrhanou šanci za šedesát milionů. PS: Samotný film vypadá, jakoby byl natočen s třetinovým rozpočtem.(17.11.2011)

• akisha

Bohužel už ani Paul Bettany a jeho ultradrsná vizáž nestačí, aby divák filmu odpustil všechno to... no, prostě všechno. Protože tenhle počin mě svou otravností vyloženě fascinoval. Spoustu klišé člověk čeká, ale že to bude až taková hrůza, to udivilo i mě. Vykradlo se snad úplně všechno: Blade Runner (města), Blade, Blade II, Blood od Monolithu (nevím, jak moc, ale mě se vybavil level s tím vlakem) Blood + (upíří vzhled), Vampire Hunter (celej ten nápad s budoucností skloubenou s 19. stol. a další) Matrix, dokonce i Van Helsing (líheň) a včely. Vztahy mezi postavama nefungujou, postavy samy o sobě nefungujou a nesplňují ani to, co by se dalo očekávat od provařenejch šablon. Jako vítěz z toho nakonec vychází snad jen Karl Urban, u kterýho je tenhle výkon rozhodně jeden z nejvýraznějších. Otázkou tak zůstává, jestli se Paul Bettany rozhodl něco bojkotovat, má pifku na církev, má zálibu v "mega-béčcích" nebo snad touží setřást image dobrýho herce (a v tom případě by mě zajímalo proč) a nebo jestli ho prostě jenom baví nosit na hlavě namalovanej kříž. Zkrátka, tohle je slabý i na slabotu, jakou od toho všichni čekali. Jo, a ještě něco. Dívala jsem se na to s bratrem, kterej přijel na sobotu, byl celej rozesmátej a šťastnej, pak se podíval na Priesta a víckrát nepromluvil. Takže beware!(12.9.2011)

• - Film měl být původně přesnou kopií komixu, jenž se odehrával na Divokém západě, ale tvůrci se ho nakonec rozhodli zasadit do daleké budoucnosti. (Beckett51)

• - Nedlouho po začátku snímku je vidět kříž z nápisem Bar Salem´s. Salem´s Lot je název městečka, kde řádila údajná čarodějnice Abigail Williemsová a kde církev provedla obrovskou čistku. Název města se také často objevuje v knihách Stephena Kinga, převážně v těch o upírech. (Terva)

• - Film vychádza z rovnomenného kórejského komiksu a jeho autor Min-Woo Hyuang sa podieľal aj na scenári a počas nakrúcania pripomienkoval výtvarnú stránku projektu. (ash99)