Kazatel

Kazateľ

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2011, 84 min

• J*A*S*M

Scott Charles Stewart se z Legie nepoučil a opět se smrtelně vážnou tváří předkládá neuvěřitelnou pitomost. Ten film je stoprocentně imunní vůči nadhledu. Režisér se evidentně snažil natočit strašně cool a drsnou postapokalyptickou řežbu, no fatálně neuspěl. Kazateli se dá vysmívat tak strašně lehce, až to postrádá jekékoli potěšení. Svou blbostí je to prostě jenom otravné. Klišé na klišé, logika absentuje, scénář bez jakéhokoli překvapení (ten šokující závěrečný cimrmanovský zvrat musí být od začátku jasný každému, kdo v životě viděl alespoň pár filmů, anebo jednu telenovelu). Naštvalo mě to zkrátka víc než Legie, neboť jsem za to zaplatil 109 Kč a cestou z kina jsem zmoknul.(13.5.2011)

Post-apokalyptické filmy moc nežeriem, ale tento obsahuje príjemnú dávku sci-fi. Dej je dobrý, ale dalo by sa z neho vymačkať viac, pretože tento typ príbehu vidíme skoro stále, len v inom prevedení. Podla toho čo ale viem, je to podla nejakého komixu či knihy, takže tvorcovia po dejovej stránke asi nemali moc na výber. Na výber mali ale kopec možností v hereckom obsadení, v efektoch, akciách, kulisách a všelijakých tých futuristických zábavičkách. Herecké obsadenie je celkom fajn, dokonca mi aj akčná Maggie Q sadla, za to jej postava moc ale nie. Paul Bettany je klasický dsňák, ktorý keď niečo povie, tak jeho slova majú väčšiu váhu ako hmotnosť jeho samého. Cam Gigandet je cool mladík, ktorý sa hraje na cool zabijaka, ale v podstate vie velke cool prd. Efekty ujdu, zas tak moc sa tu neefektuje, čo sa týka celkovo prostredia filmu, tak vyzerá dosť dobre a je na vysokej úrovni a prekvapivo si dokáže v niektorých scénach vybudovať atmosféru. Akcie sú príliš matroxovsko -japonské kde sa lieta až príliš do vzduchu. Karl Urban tiež nie je moc dobra voľba, alebo možno že aj je, ale mne osobne nesadol. Každopádne pri pozeraní filmu zistíte, že tvorcovia si napozerali zopár Matrixov, Mad Maxov či Bladov a snažili sa vyťažiť čo najviac. Ta snaha tam cítiť je a ten film zas až taký zlý nie je, len keby mal trošku lepšie napísané postavy a dialógy a hlavne keby sa v akciách nelietalo moc do vzduchu, inak choreografia je celkom dobrá. Keď to takto rozoberiem, tak je to celkom fajn, ale vo filme to až tak moc dobre neladí. 60% - 3*(2.12.2011)

• kinej

Priest má zajímavý námět, dobré obsazení, áčkový rozpočet, a také bohužel režiséra s béčkovým mindsetem, kterému se nepodařilo z potenciálu vydestilovat ani kapku zábavy. A udělat z potencionálně slušné záležitosti nudné béčko je větší prohřešek než béčko rovnou točit. A takové vychytávky jako odrážení se od do vzduchu nahozených kamenů snad ani neměly spatřit světlo světa.(24.10.2011)

Překvapivě výrazně lepší než mizerná Legie - hlavně díky posunu do čistě sc-fi prostředí ve kterém už není možné brát všechno tak zoufale vážně. Priest tedy nijak nevybočuje z řady v pohodě snesitelných postapo béček jako třeba Mutant Chronicles, pár zábavných momentů má, demetní děj je ignorovatelný, Maggie Q je kočka a Karl Urban by měl konečně vypadnout zas do nějakého pořádného akčního filmu (Bettany ať raději zůstane tam kde je). 6/10(18.8.2011)

Takže za 1. Priest nemé absolútne nič spoločné z béčkom. Za 2. Je to výborný Áčkový sci-fi horor. Za 3. Vo filme sú použité parádne audio-vizuálne efekty. A za 4. Na takýto scenár je stopáž filmu ako ušitá, jedine čo môžem filmu vytknúť sú dementné hlášky ako " musíš uctievať boha" alebo " boh je náš pán ". Videl v kine 3D.......................Soundtrack Christopher Young: 1. Priest ,2. Eclipsed Heart ,3. I Have Sinned ,4. Blood Framed Hell ,5. Sacrosanct Delirium ,6. Never One For Love ,7. Faith, Work, Security ,8. The Vampire Train ,9. Fanfare for a Resurrected Priestess ,10. Cathedral City Blue ,11. Detuned Towne ,12. A World Without End,(18.6.2011)

• - Ve scéně nedlouho po začátku filmu si postava Lucy (Lily Collins) při příchodu zapíná horní část šatů. V jednom z dalších záběrů ve chvíli, kdy se chystá pomodlit, má však šaty rozepnuté. Poté jsou opět zapnuté. (PatchmaN)

• - Po filmu Legie (2010) se Scott Charles Stewart a Paul Bettany sešli jíž u druhé spolupráce. (R´Hell)

• - Nedlouho po začátku snímku je vidět kříž z nápisem Bar Salem´s. Salem´s Lot je název městečka, kde řádila údajná čarodějnice Abigail Williemsová a kde církev provedla obrovskou čistku. Název města se také často objevuje v knihách Stephena Kinga, převážně v těch o upírech. (Terva)