Kazatel

Priest

Kazateľ

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2011, 84 min

Postapokalyptický akčňák, který si na nic víc nehraje. Něco ve stylu Resident Evil a Underworld. Proč jsem ti ho pustil? Kvůli akci, "tronovským" supermotorkám krátké stopáži a Meggie Q byl bonus navíc. A dostal jsem průměrnou akci s jednoduchým příběhem a dobrým zvukem, a víc jsem ani nečekal. Stejně jako u Wanted musím vytknout, že některé věci není možné přežít. # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 7 | napětí 4 | pustil bych si znovu 7(13.8.2011)

Čekal jsem to daleko horší, naštěstí Paul Bettany je dostatečně charismatický, aby utáhl i tohle hodně přímočaře odvyprávěné béčko, u něhož bych snesl klidně 30 minut navíc s detailněji popsaným fikčním světem a jeho zákonitostmi, snad se dočkám třeba v pokračování, kterému mohou dát stopku snad jen nízké tržby.(22.5.2011)

Ach jo! Číst tyhle výblitky kolem ještě před filmem, stisknu místo PLAY tlačítko splachovače a pustím si raději nějakou "zdařilou" adaptaci od Šejxpíra. Co byste, prodejná samice, od kulantního, popcornového postapokalyptického gotiku jako chtěli? Přísně logickou komedii s prvky existenciálního dramatu s filosofickým rozuzlením, plnou von Trierových podobenství, ve které byste se do jednoho ztratili jako v Nolanově Konečníku a mohli moudře pokyvovat hlavami nad mnohovrstevnatostí příběhu a sáhodlouze rozjímat nad smyslem života??!! Nebýt toho, že je režisér patrně nějaká neortodoxní kudlanka, což potvrdil už v paradoxně sračkoidní Legii, a namixoval do toho zase pár nechutných náboženských žvástů, vypětkuju to a ani nemrknu! Má to vše, co se tupému stádu mého formátu tolik líbí. Obludné obludy, temné prostředí, krev, hutnou akci, drsného klaďase, luxusní, píchatelnou kikinu, charismatického záporáka a jednoduchý děj, nad kterým si nemusím zavařit mozkovnu, když si chci po perném dni, plném filosofování a hysterické filipiky s ostatními trotly, jen tak bezduše odpočinout. Tak si najděte tu díru mezi půlkama a běžte!(7.6.2011)

Čekal jsem větší hrůzu, dle mnohých komentářů. Při zpětném pohledu se film jeví jako hodně průměrný, ale v určitých chvílích jsem si ho při sledování užil. Škoda, že nedošlo na pořádnou apokalypsu a likvidaci lidstva upíry. Triky jsou velmi nevyvážené - města se povedla, zato vlak je chvílemi až příliš digitální. S podobou upírů jsem byl spokojen, byť jejich podoba není originální minimálně od dob cenobita s cvakajícími zuby (Hellraiser). Tvůrci asi měli dilema, je přeci jen rozdíl mezi upířinou gotickou a sci-fi. Hnízdo a hierarchie upírů se viditelně inspirovaly ve Vetřelcích...(11.3.2012)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $29,136,626Tržby Celosvetovo $84,248,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,637,908 //počet predaných kusov 295,828Tržby za predaj DVD v USA $6,025,396 //počet predaných kusov 344,640║ V podstate nič prekvapivé ale z tohto už prevareného žánru(Resident Evil, Underworld) dosť pozerateľné, akcia slušná, triky fajn, pokračovaniu by som sa nebránil. __ nakoniec som to videl aj v kine len 2D verziu a fakt to niečo málo do seba má, slušné /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2011)(4.9.2011)

• - Nedlouho po začátku snímku je vidět kříž z nápisem Bar Salem´s. Salem´s Lot je název městečka, kde řádila údajná čarodějnice Abigail Williemsová a kde církev provedla obrovskou čistku. Název města se také často objevuje v knihách Stephena Kinga, převážně v těch o upírech. (Terva)

• - V scéne, kde kňaz (Paul Bettany) mučí upíra je na jeho čele kríž slabo viditeľný a na nose zotretý, avšak v ďalšom zábere je opäť jasne vidieť celý kríž. (xun)

• - Po filmu Legie (2010) se Scott Charles Stewart a Paul Bettany sešli jíž u druhé spolupráce. (R´Hell)