Reklama

Reklama

Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (793)

Ketri 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je přesně film pro chvíle domácí pohody - tedy když potřebujete vypnout mozek a užívat si pořádnou akci. Tvůrcům se podařilo přiměřeně nakombinovat vše potřebné a ohraničit to rozumnou stopáží, takže film skončí dřív, než byste se chtěli, nedej bože, nad něčím zamyslet. Nejsem odborník na upíry, takže o to zajímavější pro mě byli ti krvežízniví přerostlí termiti. Rozhodně bych nějakého fešného obsadila do Stmívání. Je to mezi 3 a 4 *. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Velmi zdařilé spojení fantasy a sci-fi, bohužel s určitými fakty, které mi osobně nedovolí jít nad 3. Skvělý námět a výborné vtáhnutí do post apokalyptického světa, se změní v matrixovou a supermanskou záležitost. Zdařilé fight scény postrádají originalitu a jasně kopírují souboje ze zmíněného Matrixu. V podstatě nedotknutelný kazatel, Tě donutí si vytvořit podprahovou rezervu vůči celému, jinak dobrému snímku. Napoprvé je to určitě dobrá podívaná, na podruhé už to záleží na Tobě. ()

Reklama

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Tak teď mám dilema.. Za počáteční animák, skvělého Bettanyho, odporné upíry a občasné mrazení v zádech mám chuť dát i tu čtvrtou hvězdu. Jenže to má své mouchy. Záporák nemá moc prostoru, upíři moc nemasakrují, závěrečná bitka mohla mít větší grády a na můj vkus má kazatel přeci jen víc nelogičností. To jsem ale ochotna odpustit, protože jsem se i bavila. Nj, Bettany, tvoje prsa mi nestačí :o) ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Priest má zajímavý námět, dobré obsazení, áčkový rozpočet, a také bohužel režiséra s béčkovým mindsetem, kterému se nepodařilo z potenciálu vydestilovat ani kapku zábavy. A udělat z potencionálně slušné záležitosti nudné béčko je větší prohřešek než béčko rovnou točit. A takové vychytávky jako odrážení se od do vzduchu nahozených kamenů snad ani neměly spatřit světlo světa. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nechoďte na Priesta, když nemáte rádi béčka plná klišé (a) nápadů, hnaných do naprostých extrémů. Časy Šíleného Maxe i jiných b-post apokalyptických filmů jsou dávno pryč, ale je příjemné si na ně občas rozpomenout. Priest přesně toto nabízí, prošpikovaný velkým množství různě-kvalitních efektů. Vždyť trailery i jména zúčastněných jasně napovídali předem, o co tu půjde. Prostředí odehrávající se v budoucnosti a zároveň odkazující na typické znaky westernu potěší fanoušky žánru stejně jako symboly a klišé, které k tomu patří (western, kontrast pustina hypermoderní svět s nutností víry, město ze Soudce Dredda a BR, paradox průmyslu atd.). Tady se dá ptát na miliony otázek, ale prostě nejsou důležité, protože ten film jako celek směřuje ke svému cíli dostatečně přímo, rychle a nebojí se občas nadhodit zajímavý nápad, který ve výsledku z Priesta dělá stravitelnou pochoutku. Pokud tedy víte, co chcete a úmyslně si nevolíte filmy, které vás nezajímají:). Pro mě jednoznačně příjemný a efekty a moderním stylem přeplněný návrat třicet let dozadu... Nejlepší nápad filmu? Zpovědnice, kam se hrabou suicide booth. PS: jsem rád, že tam je minimum humoru, ten by to právě poslal do horoucích pekel... PPS: v jakém americkém post apo filmu uslyšíte mluvit kněze s dalším církevním hodnostářem v baru za doprovodu polky? PPPS: herecky dobré, Urban s Bettanym potěšili. Více zde. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (9)

  • Ve scéně nedlouho po začátku filmu si postava Lucy (Lily Collins) při příchodu zapíná horní část šatů. V jednom z dalších záběrů ve chvíli, kdy se chystá pomodlit, má však šaty rozepnuté. Poté jsou opět zapnuté. (PatchmaN)
  • Film vychádza z rovnomenného kórejského komiksu a jeho autor Min-Woo Hyuang sa podieľal aj na scenári a počas nakrúcania pripomienkoval výtvarnú stránku projektu. (ash99)
  • V scéne, kde kňaz (Paul Bettany) mučí upíra je na jeho čele kríž slabo viditeľný a na nose zotretý, avšak v ďalšom zábere je opäť jasne vidieť celý kríž. (zuzulatomas)

Související novinky

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (více)

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku

26.08.2009

No, možná ne tak úplně včera, spíš „nedávno“. Tento týden padla první klapka historicko-dobrodružného The Eagle of the Ninth a upírského westernu Priest, taktéž už je v plném proudu natáčení fantasy… (více)

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (více)

Reklama

Reklama