Re - cycle

• Česko Re-cyklace (více)
všechny plakáty

Ting-yin je spisovatelka píšící o vztazích a lásce. Její čtenáři ji milují a vždy netrpělivě očekávají další knihy. Po rocích psaní a mezinárodních úspěších oznámí na tiskové konferenci změnu. Její nejbližší román bude o zemi mrtvých. Na konferenci dostane otázku, zda bude psát a základě svých zkušeností. Odpoví ano. Do této chvíle však netuší, že vyvolávání duchů, které zažila během školních let nebo pár nevysvětlitelných situacích, které zažila, jsou pouze ukolébavkou pro malé děti... Po příchodu domů se ihned pustí do psaní. Zanedlouho se v jejím bytě začnou dít tajemné, nevysvětlitelné a hlavně děsivé věci. Zpočátku si myslí, že jde o halucinace. Později zjistí, že veškerá hrůza, o které píše, se přenáší do jejího vlastního života. Přestává rozeznávat fikci od reality. Když o svých zážitcích povídá přítelkyni, cítí se jako blázen. Má pouze dvě možnosti. Buď přestat okamžitě psát, nebo pokračovat a dokončit svou knihu i za cenu, že se stanou jednou z postav. Pro Ting-vin existuje jediné řešení, nechat se vtáhnout do světa mimo realitu. (oficiální text distributora)

misterz

Námet bol dobrý, ale scenár to žiaľ nezvládol. Pritom potenciál by tu bol. Čakal by som viac akcie vo svete recyklácie. Takto mi to pripadalo dosť ťažkopádne, zbytočne dlhé a hlavne hrozne nudné. Je smutné, keď niekto pri kvázi horore podriemkáva a skoro upadne do limbu, to je znakom toho, že určite s filmom nebolo čosi v poriadku, aspoň čo sa mňa týka. Čakal som omnoho viac, ale miesto toho som dostal iba nudnú prechádzku jednej dievčinky. ()

2-Xtreme

Je to film plný iných vecí v inom svete. Nechcené či stratené veci, ľudia sú na každom kroku. Všetko toto je zobrazené v pochmúrnej nálade a vo farbách tmy a temna, doprevádzané hudbou, ktorá vždy pasuje k danej udalosti a miestu v ktorom sa nachádza. Film bude určite dosť porovnávaný s filmom Silent Hill, pretože sú trochu podobné. Striedanie reálneho sveta s iným svetom, aj keď v tomto filme nebolo striedanie, ale film sa tiahol skoro celý v inom svete. Ale aj tak majú rovnako pochmúrny dej. Film môžem len a len odporučiť a to nie iba ľudom čo majú radi hororový žáner, ale aj ostatným. Miestami som sa aj ja poriadne lakom čomu dosť napomohla skvelá hudba a celý film som bol v napätí čo sa stane ďalej a čo všetko ju ešte stretne počas cesty k východu z tohto sveta. Scény s ľakačkami nastali vždy v čase keď som to naozaj nečakal. V tomto sa mi film páčil a zaradil sa medzi top čo som za rok 2006 videl. Nič viac nič menej, v skratke skvelý film. Celá recenzia: TU ()

Vavča

Tenhle film je značně rozporuplný, zatímco první polovina se nese ve stylu tradičních hororvých lekaček a představí zajímavou myšlenku stvořeného světa autorky, kam se může dostat, tak druhá už tolik nesází na horor jako spíše na vykreslení emocí a fantazijní jízdou světem mrtvých. A právě tato druhá polovina mě nesmírně bavila, vizuální pojetí je hodně originální a některé momenty vám zůstanou v paměti ať už je to tunel potratových dětí, cesta hřbitovem, nebo neuvěřitleně krásné přírodní scény z louky a trhání květů nebo prostě jen putování krajinou, je to velmi dovedně natočeno. No a k tomu slušná hudba, zvukové efekty a hlavně výborná Angelica Lee v hlavní roli. No a máte závěr, který vás možná překvapí. ()

Omnibus

SPOILERY!Kdo jenom knihy rodí, své smutné duši škodí.“ Ani úchvatný vizuál nezaplní prázdný film, byť se v něm imaginace urve jak rotvajler z řetězu. Co je mi platné „kombo Silent Hillu a asijských duchařin,“ když Ting-yina je jen slepé střevo Rosamunde Pilcherové a bylo mi buřt, zda ji obrkyvadlo na smeťáku trefí přímo na komoru a co všechno jí mrtvoly ošmatlají. ZRECYKLOVANÉ OKÉNKO: [][] Toto drtivé vítězství formy nad obsahem bylo: [] Pyrrhovo. [] Zločinné plýtvání imaginací. [] Masakr racionálna, hraničící s genocidou. [][] Hvězdu za dohazovačku, přicházející s nabídkou kvalitního bratra, druhou za vychytávky hodné lepšího filmu. Přítulní dlouhokrcí oběšenci, duchozdvižný výtah, sluchátko chrčifonu, línající duch, trousící černé vlasy po bytě, z nebe pršící bezďáci a thajský natolik plesnivý a vybydlený slum, že Chánov je proti tomu dobrá adresa. Ale spisovatelka s krédem „nevím, kdo vlastně jsem“ to celé zazdila. Njn, kdyby se netahala se ženáčem, tak se jí to nestalo. ()

Jordan

nemám rád tieto ázijské horory, ktoré majú tú istú štruktúru a dospeli do slepého bodu, odkiaľ sa už nemajú kam dostať . . . veľmi pekná herečka a zaujímavé nápady s niekedy naozaj desivou atmosférou to doťahujú na tri body ()

Anderton

Všetky filmy, ktoré Re-cycle evokuje, tu už spomenuté sú a z nich samozrejme vyplýva žánrová nesúrodosť filmu. Námet je síce fajn, ale pripadá mi skôr ako materiál pre Myiazakiho, niečo, čo by sa viac vynímalo ako animované. Bratia Pangovci totiž silou mocou musia všade cpať svoje trade marky typu levitujúci duch s deformovanou tvárou. Dôležitejšie je ich zábavné spracovávanie v počítači, ako ich logické odôvodnenie. Prvá polovica je horor, tá druhá fantasy s dosť nevydareným melodramatickým záverom. Čím je však ono prítomné strašenie odôvodnené? Nemal by film ako čisté fantasy väčšiu silu? Východné duchárčiny, resp. ich americké remaky sa kedysi snažili opantovať naše kiná, lenže potom nadšenie opadlo, divák zistil, že sa jedná o klasické štúdiové pásové výrobky, kde sem tam natrafíme na zaujímavý kúsok. Pre mňa ním zmätený Re-cycle nie je. Samozrejme nás čaká zaujímavý "šokujúci" dovetok, ktorý však celú záležitosť zachrániť nemôže. ()

Okara

Film mi byl doporučen, ale příliš jsem se na něj netěšil, jelikož horory z východu nemám rád. Dočkal jsem se ale milého překvapení. Velice povedený asijský mysteriozní horůrek, ve kterém se dočkáte bravurních speciálních efektů, kterých především závěr využívá jak se patří, pár impozantních scén připomínající Úsvit mrtvých a i pár lekaček, v tom lese jsem se docela bál. Akorát to poselství filmu mi nepřijde moc povedené, ale jinak spokojenost. 75% ()

Campbell

Re-cycle je asi největší zklamání od bratří Pangů co jsem zažil, něco tak neuvěřitelně nudného a zároveň směšného jsem dlouho neviděl. V tomhle filmu je moc pěkná vizuální stránka, ale to je asi tak všechno. Ze začáku jsem čekal že se budu bát, proto jsem si film nechával až na pozdní hodiny, no a pak u toho málem usnu. Pangové ztrácejí čím dál více svůj talent a docela pochybuju že po Oku natočí něco aspon lehce nadprůměrného. ()

predators

Docela bizardní kousek! Docela těžko popsat své pocity, na jedné straně si člověk z tohoto filmu něco "odnese", ale na straně druhé je to totální blbost. Jako horor se mi jeví dvě části filmu a to začátek a konec. Zbytek, asi 80% filmu je spíše frustrujících, než abych si jej nějak užíval. Dvě hvězdičky za "některé" kulisy, triky a zvuky. 40% ()

nash.

Rozjezd tak pomalý a vlažný, že začal pomalu probouzet pocit zklamání, naštěstí se nestačil probudit docela. Atmosféra najednou zhoustla, lekaček a opravdu děsivých momentů přibývalo, a pak se najednou horor přetavil v úžasnou vizuálně úžasnou temnou fantasy se závěrem, který mě dostal do kolen naprosto nepřipraveného. Originální příběh, spousta skvělých nápadů ve světě zapomenutého (i když bych ji velmi rád viděl ještě víc), působivá atmosféra, několik úžasných a dokonce i poetických momentů, řada vizuálně skvělých fantaskních obrazů. Navíc je to horor, který nejen děsil, ale také mě dojal. Podobně jako u Sirotčince, jsem se dokonce neubránil slzám. Skvělé. A jako bonus krásná Angelica Lee a milá Zeng Qi Qi. ()

Slarque

Na začátku se mi zdálo, že je zaděláno na prvotřídní horor. Párkrát mě opravdu zamrazilo, ale pak se vyprávění přesunulo z našeho světa a rázem se z toho stal úplně jiný film. Bylo totiž evidentní, že příběh skončí opět v našem světě, takže nebylo proč se o jeho hrdinku bát. Byla to taková bizarní verze Alenky v říši mrtvých střihlá morbidní variací na Nekonečný příběh. Jednotlivé lokace byly sice působivé (obzvlášť jeskyně potracených dětí), ale road movie jejich krajinou bylo o dost slabší. A nakonec mě autoři dorazili, když z toho udělali nefalšované melodrama. To už posledních pár minut nezachránilo. Spíš slabší tři hvězdičky. ()

Chrustyn

Podivné, dost nepřehledné, ale od druhé půlky příjemně zábavné. Pořád je to ale taková klasická asijská podivnost, u které má divák velké problémy se orientovat. ()

heyda

Lidé se neustále zbavují věcí a nejen jich, jenže co je pak dále s nimi? Asiati přišli opět s výborným námětem a natočili fantasy horor, který se minimálně může pyšnit přívlastkem ´´zvláštní´´, já bych však řekl dokonce ´´nevídaný´´. Hudba a atmosféra je zde propracovaná do nejmenšího detailu, lekačky vás udrží v napětí a především: konec má hlavu a patu! .....Chce to jen uvelebit se do postele, sluchátka vložit do uší, zhasnout světla a podvolit se neopakovatelné atmosféře v hororu, který nemá široko daleko obdoby! 90% ()

Nettrass

Nejdříve jsem se trochu nudil, pak jsem se asi 2x lekl, což mně probudilo a to bylo moc dobře. Za chvíli jsem totiž pomalinku začínal chápat, že se tu jedná o ,,trochu jiný horror,,. Nikdy by mně nenapadlo, že v zrovna v horroru, mohou být tak hluboké myšlenky a nakonec takový hluboký úděs. Tenhle film mně natolik dostal do kolen, že se nezmohu na tradičně ,,vtipný,, komentář. ()

GigaPudding

Velmi průměrný horor, který vypadá asi jako hraní videohry. Hlavní postava prochází bizarními světy a snaží se vyřešit záhadu pointy tohoto filmu, která je nakonec ale tak nějak obyčejná. Oproti Očím je to takové celé moc obyčejné i přes trikovější a bohatší kulisy. ()

eraserhead666

Bratří Pangové nám zpočátku na čelo vloží masivní hřeb tísnivého a depresivního duchařského hororu a silně do něj mlátí kladivem. Místy to nabírá až lynchovského rozměru setření hranice mezi realitou a noční můrou. Pangové duchařinu umí, jenže co předvedli po zhruba 40-ti minutách, to jsem od nich opravdu nečekal. Hororová duchařina totiž plynně přejde do vizuálně rozmáchlé, místy poetické, místy hororové temné fantasy s opravdu dojemným závěrem. Jestliže v počátcích na mě dýchal Lynch, tady bych to částečně přirovnal třeba k Silent Hill nebo temnějšímu Nekonečnému příběhu. Určitě je to to nejlepší, co jsem od Pangů zatím viděl. Každopádně zvláštní snímek, určitě po té vizuální stránce. Po té dějové je to ale trošku slabší.... ()

SOLOM.

Na začátku to sice vypadá na nudný film, kdy se řeší spíše jen osobní život a takové ty romantické chvilky nemám moc v horrorech rád. Ale zhruba po dvaceti minutách se rozjelo něco, na co jsem jen nevěřícně koukal (to myslím v dobrém). Děj mě docela vtáhl do sebe a jen jsem čekal, jak se to bude dál rozvíjet. Fiktivní svět zapomenutých věcí by sice mohl vypadat lépe, vždyť je tolik možností. Nic méně se prostředí proměnilo v zábavnější než to ve městě. Celou dějovou linií filmu se táhne tajemná a místy až ponurá atmosféra, která se skvěle stupňuje a u diváků dokáže nabudit pocit úzkosti či báze a přitom se vlastně moc neděje. Tohle všechno je perfektně doprovázeno hudbou, která má stejné účinky. ()

matestlust

Příšerně zamotaná přeplácaná volovinka...Ze začátku buduje atmosferu solidní duchařiny, ze které se přeskočí najedou do jakási říše fantasie,...a ve finále rádoby šokující konec, který tomu všemu dodal úplnou korunu, takže jsem v tom totálně zabloudil...Jakoby tvůrci chtěli spojit Nenávist a Alenku v říši divů...1* za pěkné efekty a 1* za příjemný rozjezd. ()

JASON_X

Vcelku běžný mysteriózní příběh o jedné uzavřené a lehce podivínské spisovatelce se nečekaně změní ve vizuálně lepou a zároveň těžkomyslnou a temnou fantasy. A jako rána mezi oči pak na leckoho určitě zapůsobí nelítostné nastolení jednoho hodně častého a diskutovaného morálního dilematu. A nejenom mnohé dámy budou šokovány, vždyť ani cynickému a otrlému dřevorubci nebylo najednou do smíchu. Patos, melodrama, citové vydírání? Dost možná. Ale působivé. ()