Průvodce k rozpoznání tvých svatých

• USA A Guide to Recognizing Your Saints (více)

Příběh vychází z režisérova života, zvláště z let dospívání, které prožil v newyorské čtvrti Queens. Když se Dito po dvaceti letech vrací z Kalifornie zpět domů, je nucen se vyrovnat se všemi démony minulosti. Jeho otec je těžce nemocný a Ditovi přátelé z mládí skončili buď na ulici, nebo ve vězení. Při vzpomínání na divoké roky adolescence, plné užívání drog, rvaček či prvních sexuálních zkušeností, Dita zachvátí pocit viny, že jemu jedinému se podařilo překonat hráz své čtvrti a odejít do velkého světa. Při hovorech se svým otcem poznává, kdo byli jeho opravdoví přátelé. (oficiální text distributora)

BOURQUE

„Ako som to už povedal: všetko a všetkých som opustil, ale nikto, nikdy nikto neopustil ma.“ Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Ernst

Priklanim se k nazor FrodoF. Celkove mi ve filmu chybela nejaka hlavni linka, kterou by divak mohl sledovat, nebot film takto vyzniva trochu do prazdna. Cast pribehu odehravajici se v soucasnosti je znacne zbytecna a trailer toho nakonec slibuje daleko vice nez film nakonec nabizi... Rozhodne se ovsem jedna o zajimavy snimek, ktery se v zaplave becek posledni doby ocita v nadprumeru. ()

Yojimbo

Až na některé herce ničím zvláštní snímek, který neurazí, ale taky nenadchne. Zručnější ruka by z tohohle filmu dokázala vyždímat více, potenciál totiž rozhodně má. Za normálních okolní 3*, ale Robert Downey Jr. a Shia LaBeouf to vytáhli na 4. ()

DarkoCohen

Názorná ukázka toho, jak to vypadá, když se člověk snaží říct hodně, ale vlastně neříká vůbec nic. Jen pořád dokola opakuje jednu a tutéž věc a přitom nikoho neposlouchá. Smutné na tom je, že tento nekonstuktivní rozhovor je schopný otrávit všechny a všechno a cesta zpět se hledá jen velmi těžce. A ještě smutnější je, když ten člověk je váš otec... Hluboký příběh vedoucí k zamyšlení, protože asociuje mnohé. Alespoň v mém případě určitě. Silné 4* = 85% ()

CliffLee

V celku syrový film, film o muži, který odešel aby něco dokázal a dokázal to tím že napsal o tom od čeho odešel. Napsal knihu a poté o tom také natočil film... Průvodce k rozpoznání tvých svatých nás zavádí do dospívání Dita (LeBouf) a popisuje jeho osudy a jeho kamarádů, kteří si prošli celkem težkými okolnostmi. Také ukazuje Dita jako už postašího chlapa (Downey Jr.), který se po dlouhé době vrací zpět a musí čelit svému nemocnému otci... Zajímavý film z mládí samotného režiséra se známími a dobrými herci stojí jistě za zhlédnutí, už jen proto aby nezasvěcený člověk viděl jak to na světě chodí... 8/10 ()

Colour

Hlavní hrdinovia sa môžu snažiť akokoľvek a môžu byť i perfektní, stupiditu tohto scenára neprehlušia. Dvaja sa rozprávajú štýlom, že si melú svoje a ani jeden druhému na otázku alebo myšlienku neodpovedajú. Dosť som sa pri sledovaní nudila. Zaujímavé tiež bolo, že pri posune času zo spomínania do prítomnosti sa ani jeden človek na seba nepodobal. (Je pravdou, že je ťažké splašiť navzájom podobných hercov, ale napríklad mladý Dito (LaBeouf) má svetlo zelené oči a starší Dito (Downey) orieškovohnedé.) Posudzovať autenticitu filmu nemôžem, keďže som v podobných podmienkach nevyrastala. 45% ()

ljukyljuk

Vyserte sa na Iron Mana, na Transformers, na Magic Mikea a pozrite si tento film. Lebo to, čo tu predvádza Robert Downey Jr., Shia LaBeouf a Channing Tatum, to sa oplatí vidieť. Plné drsnej atmosféry, bitiek, kriku, problémov, lásky/nelásky, plné emócií, ktoré oscilujú s každou ďalšou vetou. Zapozerajte sa, započúvajte a následne si to nechajte vysvetliť "sprievodcom", ktorý by sa občas zišiel asi každému z nás, aby sme tiež objavili svojich svätých. "I left everything and everyone, but no one has ever left me." 87% ()

-tHESWINe-

Zajímavý pohled do ulic, na děti a jejich zábavu ... a také pohled očima hlavní postavy, s odstupem let. Přišlo mi že film je hrozně roztříštěný, pořád mě v něm něco rušilo. Druhá dějová linie je dost krátká, takže jsem byl docela zklamaný, protože jsem se těšil hlavně na Roberta Downeyho Jra. Ale asi to nakonec bylo zajímavé, sám nevím. ()

xenopus

Film dost o ničem, dramatických momentů relativně málo, takže lze vyzdvihnout snad jen herce a jejich výkony (LeBoeuf nebo Palminteri). Filmy o pocitech nemám příliš rád a toto je jeden z nich. "Ano, strávil jsem posledních patnáct let svého života na opačném konci USA, ano, jsem rád, že jsem se z toho hnusu dostal a o to víc si toho vážím, když vidím své kamarády nebo bývalou z mládí, ale je tu pár věcí, které dodnes nechápu, ale hledám na ně odpověď, jenže vlastně stále nenacházím..." Ještě, že jsem se na tohle musel koukat jen hodinu a půl. No ale aspoň že hudba se dala poslouchat, když střihačovi bych jednu nejradši střihnul. ()

Mr.Roman

Čisto náhodou som objavil tento film a po prečítaní námetu, zistení obsadenia a pozretí traileru som si ho musel hneď zohnať, pretože ma to všetko dohromady okamžite oslovilo. No a spravil som veľmi dobre. Na to, že sa jedná o prvotinu tohto (pre mňa doteraz) neznámeho režiséra si počínal veľmi dobre a aj to (tu často spomínané a kritizované) experimentovanie mi vôbec nevadilo, skorej som ho bral ako také oživenie, odpútanie sa od fádnosti a rutiny klasických postupov. Snáď len jedna vec sa mi nepáčila a trocha ma aj nemilo prekvapila, no a tou je záver, ktorý som ešte vôbec nečakal a pripadal mi predčasný, keďže niektoré dejové línie ostali nezodpovedané a uťaté. Mohlo to byť spôsobené aj tým, že si ich autor (keďže sa jedná o skutočné udalosti z jeho života) chcel nechať pre seba, či jednoducho aj v skutočnosti takto vyšumeli do prázdna.. Ale toto mi na celkovom dojme z filmu až tak veľa neubralo, lebo sa mi počas neho dostalo kopec vynikajúcich scén, ktoré zahrali ozaj jedny z najlepších hercov hlavne čo sa hlavnej postavy týka a videl som jeden z nadpriemerných, aj vďaka realistickému poňatiu, príbehov vo filme. ()

Burrows

Prvních pár minut mě hezky navnadilo, byl jsem plný očekávání, jaký to zajímavý příběh se odehraje. Ale pak přišlo zklamání. Polovinu filmu se týpci poflakují po ulici, nadávají si, občas se poperou a když už dojde k nějaký dramatický scéně, tak ji režisér bohužel nedokáže vygradovat a ona vymizí tak nějak do prázdna (výjimkou je ta scéna v domě, kdy otec dostane záchvat - ta mě dostala). Moc se povedla hudba a výběr herců, kteří vypadají, že by na špinavých ulicích Queensu žili odmalička. ()

Pete

LeBeouf/Downey vyrůstá v Queensu v obskurní společnosti, kde jsou všichni úplně mimo a chovají se jak idioti. ()

Pepeto

Herci super, aj keď LaBeouf ma nejak nadchnuť nevie...najviac to asi sedelo Channingovi v úlohe Antonia...film mi celkovo nesadol, okrem šťavnatých nadávok som nič nepostrehol...bolo vlastne čo postrehnúť? ()

DoubleJo

Autobiograficka drama, ktora vam po cely cas pripomina realnymi nahravkami, ze je naozaj zo skutocneho zivota (co ma ale otravovalo) a ktorej ale bohuzial chyba hlbka a vyraznejsie emocie. Herecke vykony boli napriek tomu velmi dobre, ale stale som mal pocit ze sa tam v podstate nic nedeje. Chudobna stvrt Queensu, kde nasilie a vytrznosti su na kazdom kroku a partia vypatlanych deciek, ktore sa podla toho aj spravaju. Nosny konflikt medzi otcom a synom nie je az taky vyrazny, aby vo vas nieco zanechal. Skoda, lebo trailer vyzeral tak slubne. ()