Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

Dever

Soundtrack John Powell: 1. Fall From Tree (1:06) ,2. Cave Of Destiny (:32) ,3. Jungle Of Nool (:47) ,4. Horton Takes A Luxurious Bath (1:42) ,5. Enter The Kangaroo (1:13) ,6. Banana Wars (1:03) ,7. Saved (2:22) ,8. Into Whoville / Breakfast With The Mayor (3:04) ,9. Club Nool (1:41) ,10. The Town Council (1:13) ,11. Hello (2:17) ,12. Dr. Larue (1:17) ,13. The Quest (retrieved from the composer's 8-track archives) (1:36) ,14. The Bridge Work (2:29) ,15. Horton Dance! (:24) ,16. Handle With Care (1:21) ,17. Bedtime (1:56) ,18. Snow Day (1:18) ,19. Morton Tells Of The Kangaroo's Duplicity (2:30) ,20. Vlad Attack (1:54) ,21. Power Grab (2:45) ,22. Kite Flying Day (1:22) ,23. Mountain Chase (2:08) ,24. Clover Field Search (2:16) ,25. Memory Game (1:04) ,26. For The Children!!! (:59) ,27. Angry Mob (2:40) ,28. Roping And Caging (1:03) ,29. We Are Here (1:04) ,30. Symphonophone (1:12) ,31. JoJo Saves The Day (2:22) ,32. Hall Of Mayors (1:31) ,33. Horton Suite (6:52) ,34. A Big Ending (:53) , ()

Fingon

Neskutečná záležitost, jdoucí daleko za hranice dětského snímku. Nemluvě o tom, že jsem se s Hortonem dokázal velice dobře ztotožnit a jeho tvrdohlavá cesta chránit to, čemu věří navzdory všem překážkám včetně hrozby ztráty vlastní příčetnosti, svobody a dost možná i života je i cestou mou. Myšlenka mikro- a makrovesmírů není ve filmu nijak nová - ostatně, vzpomeňte si na závěr Men in Black 2. ()

Zodd

Je to hodně dětské, ale když je předlohou Dr.Seuss, ani se nedá čekat nic moc jiného. Na víc si to vyloženě nehraje, tedy kromě anime sekvence, u které se dá upřímně pobavit. Na rozdíl od sequelů Doby ledové je to skutečně o něčem, i když slovní vata může dřív či později unavovat. Z děje si už moc nepamatuju, ale malý svět (stejný jako v Grinchovi?) byl fajn a Jim Carrey se se Stevem Carrellem setkal od dob Bruce Almighty. Kdyby novodobé přemnožené animáky pro děti vypadaly nějak takhle, v poho. ()

Okara

Horton šňupe koksík ne? Neustále vyvalené oči, hubne a nezastavitelný proud řeči. Chobot má na to teda pořádný. Halucinogeny mu asi tak nejsou cizí, když si povídá s nějakým smítkem a halucinace řádný, vidím to na DMT. Nějaký smysluplný děj by tu člověk asi těžko pohledal, ale pár světlých momentů v podobě vtipných scén by se tu našlo. Bohužel jsem měl možnost zhlédnout tohoto slona jen s dabingem (né, že by mi to u animáků vadilo), takže nemohu posoudit příděl Jimyho svým hlasem do Fox mlýnu na prachy. Závěr zklamal velmi. 50% ()

Aknah

Naprosto rozkošný, zábavný a vtipný ! animák jsem dlouho neviděla, měl nápad a to se cení. Horton bravurní a dabing Dejdara opravdu nezklamal.. nechápu, proč má tento film tak nízké hodnocení, podle mě je tu dost animáků, které mají vyšší hodnocení a přesto mě ničím nenadchly nebo nudily. Ale je to věc názoru... každopádně já se bavila - kroutící se prdelka Hortona, nemotorný sup, malá Katie koule, všechno zakončeno vtipnou písničkou. Love it ! :-D ()

• Slona Hortona namluvil v originále Jim Carrey, který také namluvil Grinche - ten Kdovíkům ukradl Vánoce. (xjane)
  • Hortonovo motto, že "člověk je člověkem a je jedno jak je velký", si do své kampaně přivlastnili aktivisté z hnutí proti potratům. (Siriuss)
  • Titulní píseň filmu v českém dabingu nazpívali členové sboru Touch of Gospel. (joktuk)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella