CoMyJenVíme!?

• USA What the #$*! Do We (K)now!? (více)

Film CoMyJenVíme!? představuje odklon od konvenčního světonázoru. Požaduje od diváka fantazii a otevřenou mysl - nechce totiž nic víc než přinést důkazy pro přehodnocení dosud známého vnímání světa. Diváci jsou v podobné situaci jako Koperníkovi současníci, když je učenec na přelomu 15. a 16. století přesvdčoval, že Země není středem vesmíru. Film uvede diváka pomocí počítačových efektů a výpovědí několika předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních činitelů do kvantové neurčitosti, kde se realita mění s každou další myšlenkou. Jedinečný filmový zážitek podobný snímkům Matrix, Vanilkové nebe či Minority Report, se díky svému žánrovému přesahu dostává blíže k podstatě pojmů Vědomí, Prostor a Realita. (oficiální text distributora)

Ja.cek odpad!

Poprvé v životě se mi stalo, že jsem film po zhlédnutí vyhodil okamžitě do koše. Vlastně jsem se ani nedostal až na konec, protože to prostě nešlo. Největší slátanina, jakou jsem kdy v životě viděl. ()

Jeer

Přiznám se, že kvantové fyzice příliš nerozumím. Tento polodokument mi v tomto případě příliš nepomohl a nepůsobil ani moc důvěryhodně. Původně jsem se těšila na výpovědi vědců a nový, neotřelý pohled na svět, ale zklamala jsem se. Film je plný "duchovních" blábolů o tom, že lidé jsou na úrovni boha, že křesťanství je špatné a že svými myšlenkami můžeme změnit celý svět - všechny byly z úst jakýchsi vědců a duchovních učitelů. Bylo zvláštní poslouchat cosi o tom, jak je třeba mít rád své tělo a jak je stárnutí pouze chybný program v naší mysli od postarší, obtloustlé paní, na jejímž obličeji se vyřádil nejméně jeden plastický chirurg. Neříkám, že několik myšlenek nebylo pozoruhodných, ale z větší míry mi to připadalo jako jakási zmatená, nesystematická, sektářská agitka. Hrané scény radši ani komentovat nebudu. ()

baroko16857

Každá nová teorie je pro někoho nepřijatelná - a pro někoho naopak jednoznačně vizionářská. V případě tohoto filmu je ale víc než nutné umět tzv. číst mezi řádky. Obsahuje momenty, díky nimž je výjimečný. ()

JARDAHONDA

Film vyžaduje naprostou odpoutanost od zažitých stereotypů, který uvede diváka do kvantové neurčitosti, kde se realita mění každou další myšlenkou.. Velmi povedený dokument s hranými pasážemi a spoustou počítačových efektů ***** ()

MsKatherine

Jako dokument bych tohle ohodnotila klidně pěti hvězdičkami. Ale to by to muselo vypadat jen jako dokument. Pokus režiséra udělat z dokumentu film, je absolutně žalostný. Hrané scénky (mnohdy úplně zbytečné) prokládají práci vědců, kteří se hodně snažili něco dokázat. Kdybych měla ohodnotit samostatně děj filmu, asi bych ho taky úplně neshazovala, ale tohle prostě nebyl ani dokument, ani film. Částečně věda, částečně příběh (natočený pouze z povrchu). Dokument se mi líbil, ale vážně, co ty "filmové" scény? ()

Tady_me_mate

Dokument je to skvělej, ale to co tomu dodává šťávu, je českej dabing. V originále je myslim jedna postava sluchově postižená a v českym dabingu minimálně tři postavy dabujou různě postižený lidi. ()

Whitehorse odpad!

Toto je odpad plny radoby odbornych cirkevnich vedeckych  kecu uplne ale opravdu uplne ...o h...nemluve o zcela zoufalych hereckych vykonech... ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008