Federální agent (R.Gere) před odchodem na odpočinek zaučuje svou nástupkyni (C. Danes) a přitom hledá nezvěstnou dívku. Je přesvědčen, že za její zmizení je odpovědný propuštěný sexuální násilník, kterého vyšetřuje. Přestože ho tlačí čas, rozmotá klubko stop vedoucí k potencionálnímu vrahovi. (oficiální text distributora)

Trisis

Predstavte si film ktorý režírujú dvaja ľudia. Prvý si myslí, že je Fincher, druhý zas Greengrass. Ten prvý dostal od producenta hlavné husle a do toho mu ten druhý neprestajne vrieska: „Teraz by sa to malo triasť, fuj tento záber je statický, ešte aspoň dvakrát to strihni...atď.“. Asi podobný boj musel mať v hlave Andrew Lau Wai-Keung, keď točil The Flock. Už si len pridajte scenár zo slabšieho dielu komisára Rexa a dostanete ďalší filmový potrat roku 2007. ()

Soweek

Dávám 3,5*. Snaha o přiblížení těchto zvrhlých sexuálních choutek se tu nepodařila tak dobře jak v 8mm, ale i přesto zaujme pár zajímavými momenty. Claire Danes je skvělá herečka, ale asi se doopravdy hodí více do Stardustu než do tohodle prostředí. Jinak děj tak nějak uspokojí všechny příznivce béčkových thrillerů. ()

ArdathBay

Na začátku mě film ohromil děsivou statistikou, poté si vystačil asi s šesti podezřelými a dospěje v čekané finále. Průměrný film, kde si cameo vystřihla stejně průměrná "Ejvrilka". ()

chef

65% Film s veľkými ambíciami si natĺkol hubu na Bauerovom scenári, ktorý mal radšej zostať pri svojej anakonde , ako aj na často nevhodnom zmätočnom strihu. ()

Giggs

Začiatok celkom sľubny, no postupne to upadalo do podpriemeru. X-krat obohratu pesničku nezachraňuje ani Gere, ktoreho hviezda začina postupne vyhasinať. Lau by sa mal veľmi rychlo spakovať a ihneď sa vratiť späť do Hongkongu, kde mu to na rozdiel od Holywoodu išlo veľmi dobre. ()

SirSez

Zase nechápu na jaký jsem se dival teda film, když čtu většinu recenzí mě osobně 75% za slušný film a žádné servítky... ()

Piškotka

Ten začátek byl hodně zmatený, vše probíhalo letem světem a nebyly jasné kompetence Gerea. Co vlastně dělá a proč? I ta trhanost záběrů mi vadila. Téma však silné se snahou chytit divákovu zvědavost. Rozuzlení nebylo až takovým překvapením. A ta hláška "pojď do mě, protože i my jsme v tobě", to na Richarda sedělo. Stal se z něho vyhořelý pošuk, co chce vyléčit rány své a obětí. Role mu neseděla, navždy ho mám v paměti jako boháče z Pretty Woman. ()

honelnik

Na tento film som sa tešil ako slepica na flus ale...Mr. režisér by sa nabudúce mohol trochu menej venovať hrajkaním s deformáciami obrazu/filtrami/prelínačkami a mohol sa viac venovať príbehu, ktorý bol buď blbo napísaný od začiatku, alebo bol upozadený v záujme...ja ani neviem čoho. Film stojí a padá s Richardom Gere-om, ostatné postavy majú poskromne priestoru a vieme o nich celkovo primálo na to aby sme sa o ne mohli báť/sústredene ich nenávidieť (aj keď teda ku koncu...). Celý film vyzerá ako klip Nine Inch Nails, ktorý síce na malej ploche osloví, ale pozerať sa hodinu a pol na neustále zrýchlovačky, ultrarýche zoomy a preskakovanie obrazu už je pre mozog celkom záhul. Pre znalých len tolko, že sa pokračuje v trende nastolenom v Confession of Pain, čiže opäť 3*. PS – neodporúčam romanticky založeným jedincom. ()

Martyr

Neviem co maju vsetci proti Gereovi, podla mna v jednej z jeho naj roli. Som povaha, ktora si ''poctivo uziva'' odporne snimky spojene s pedofiliou, nasilim pachanym na bezbrannych a podobnymi uchylkami, pretoze opakovane zistujem, ze aj zo mna sa moze stat zo dna na den vrah, mstiaci sa za nevinne obete odpornych a psychicky deformovanych jedincov. Tento pocit sa vsak vo mne nepodari vyvolat kazdemu. Atmosfera je priam dusna aj ked som mal obcas pocit, ze pozeram Saw alebo 7even. Napriek tomu som mal z federálneho agenta Gerea (na ktoreho som doteraz nemohol pozerat) dobry pocit a jeho uloha mu sadla ako usita. Par chybiciek sa najde ale celkovy pocit je jemne viac, nez dobry. 69% ()

ViktorEl

Nie je to zlé, ale zase ani dobré, niečo tak v strede a možno aj slabšie, ale rozhodne sa to dá pozrieť, ale len raz. Celý film pohorel asi na scenári, lebo tomu chýbalo všetko čo by mal poriadny thriller obsahovať najmä nejaké to napätie. V niektorých momentoch mi to prišlo také plytké a o ničom, ale od polovice sa to už začalo podobať na thriller a dalo dopozerať. Keby tam nehral Richard Gere, tak ešte by som dal hviezdičku dole a neviem či by som to potom aj pozeral, pretože tá úloha mu jednoznačne sadla. Ale kto ho nemá rád tak nech to potom ani nepozerá, lebo je to fakt dosť slabé. Včera som pozeral Lovci stínu a to sa mi zdalo ešte slabšie tak neviem koľko hviezdičiek dať. Bolo to také na 50% dám mu 3, aj keď s prižmúrenými očami, ale súhlasím aj s tým kto dal dve. ()

FilmWave

Zajímavá změna prostředí - vyšetřovatelé nejsou policisté, ani agenti, ale "sociální pracovníci" - není bohužel příliš vytěžena, ale přesto Gereův úředník před důchodem dokáže zaujmout. Zbytek je bohužel standardní televizní detektivka se zbytečně přetaženou videoklipovou režií. Claire je out. ()

fraktal

I přes neuvěřitelně stavěnou zápletku (přestárlý a lehce obtloustlý ouředník jednající spíše coby kříženec batmana a FBI agenta) nelze filmu upřít (pochmurnou) atmosféru a hlavně (smutné) poselství. Čtvrtá hvězda přidána za absenci romance mezi hlavními postavami a vcelku slušné vykreslení "power games" na všech frontách. Navíc oceňuji proměny zaostření - nejen vizuál, ale i vlastní moto odkazuje k nejednoznačnosti, kdože je tu vlastně obětí a kdo původcem.... "Ve Spojených státech je registrováno více než půl milionu sexuálních deviantů. Na každý tisíc z nich je pouze jeden pracovník, který je monitoruje. Každé dvě minuty je v Americe sexuálně zneužita žena. Kdysi někdo řekl, že ten, kdo bojuje s netvory, by si měl dát velký pozor, aby se sám netvorem nestal. A když někdo nahlédne do pekla, peklo uvidí do něho." ()

ecis

Akesi nemastne, neslane, obycajne - klasicka videopozicovna zo spodnych regalov. Kriminalka o sexulanych delikventoch so zostarnutym Richardom, pri ktorej som sa nenudil, ubehla rychlo, ale zaroven ma nicim nezaujala. Typicky produkt pre cesko a slovenske televizie na sobotnu desiatu hodinu vecernu. Jedna hviezdicka dole za antisympatie k panovi Gere :) ()

ifes

Jediné na co se v tomto filmu hezky kouká je nosatá, ušatá, trochu elfská Claire Danes. Ostatní nestojí za nic, je to hloupé, zbytečné, nudící, vlekoucí. Role Gerea je skoro stejně vyšinutá, jako jeho pacienti. ()

John80

Agent si nájde náhradníčkou ,aby mu pomáhala riešiť prípady vrážd resp.zmiznutie dievčaťa Thriller 3* ()

Galliano

Výborný thriler so znechucujúcou témou, ktorej sa väčšina ludí radšej vyhýba. Je až neuveritelné ako hlboko sa môže človek prepadnút a jaké zvrátené myšlienky mu behajú v hlave. Osobná spravodlivost vo vás vyvolá niečo čo by ste najradšej hned odstránili z tohto špinavého sveta, ale záleží len na tom či to chceme vidiet alebo nie. ()